Nieuws van de ideeënbus Lotingscommissie Tussen-sprints 4 AH-FLITSEN B. 15 Namen van alle ontbrekende leveranciers in het copie- bestelbloc vermeldendit voorkomt het vergeten te bestellen. Dit is niet mogelijk, aangezien ex- van plaats tot plaats dikwijls ver schillende leveranciers zijn. Deze lijst zou dus veel te lang worden. B 17 Bij onze codenummers de cij- fers vei~vangen door letters. Dit voorkomt verwarring met de prijs (a 1; b 2, etc.). Een lettercode is lastiger te lezen dan een cijfercode. Verwarring kan er niet ontstaan exr mocht dit soms I het geval zijn, dan wordt de code veranderd. Bij de beschuit ge- beurt dit b.v. steeds. B 18 Rollen kastpapier verpakken in cellophaan; dit voorkomt vuil worden. Hierdoor zou de prijs met 5 a 6 cent verhoogd worden. Dit is dus niet mogelijk, willen wij concurre rend blijven. B 19 Lege koekblikken verpakken in lege suikex-balen bij retour nering aan Zaandam, speciaal wanneer er kisten tekort zijn. Het gevaar bestaat, dat de zak ken stuk gaan en de blikken zoek raken. Bovendien kunnen de blik ken beter met touw worden ge bundeld. B 20 Bij codering van koekjes, kaas en vleeswaren de aan streping van de letters vex-vangen door kniptekens of gaatjes, met een tang aan te brengen. Kan dan per bosje strookjes tegelijk ge schieden. Is duidelijk en geeft tijd besparing. Dit idee wordt momenteel in onze j Drie groepen opgewekte cassières bevolkten cle afgelopen weken onze opleidingsschool. Het is de I dames niet aan te zien, dat de lesstof niet eenvoudig is. (Bo venste drie foto's). De onderste I foto's tonen onze nieuwe collega's, I die hun loopbaan begonnen met de introductiedag in Zaandam. B.22a Enkele malen per jaar een speciale display maken voor kindervoeding, zodat deze artike len regelmatig naar voren komen. Dit trekt speciaal jonge gezinnen aan. Voor dit idee geldt dezelfde be- antwoording als voor B 22. B 23 Bij het snijden van lunch- schouder eerste plak den op dikte nr. 15 van d< machine. Deze plak op de rest van de ham wegsnijden. Voorkomt afval. Wij willen de vleeswaren afleveren zonder stukjes er tussen, die de klant als afval zou kunnen be schouwen. Bovendien kunnen de punten van de ham in de maca- roni-blokjes worden opgesneden. B 24 Apparaat maken, bestaande uit plaat met pen, ter be vestiging van een prijskaart op stapels blikgroenten etc. Er bestaan talrijke manieren om prijskaarten te bevestigen, waar- van verschillende goedkoper zijn, dan die welke in dit idee wordt aangegeven. B 25 Lege blikken met touw bun delen voor terugzending naar Zaandam. Dil kan niet als idee beschouwd worden, daar dit reeds lang ge beurt. Pas op Een spin Bent U ook zo bang voor spinnen De meeste mensen vinden deze dieren maar griezelig en men wordt vaak „spinnijdig" als zo'n „ondier" ergens in een hoekje van de kamer zijn net op een vernuf tige manier aan de gordijnen pro beert te bevestigen. Van tijd tot tijd trekt de Neder landse huisvrouw echter tegen dit ongedierte ten strijde. Hoewel het weer wat dat betreft nog lang niet gunstig genoeg is, zou men er toch al weer zin in krijgen. Zin om alles wat met spinnen en stof te maken heeft uit te roeien en weg te bannen uit onze huizen. Menige huismoeder heeft nu reeds weldoordachte plannen wat be treft de voorjaarsschoonmaak die voor de deur staat. Ben blik achter de schermen van j de loting voor de 2 x 16 filialen, die wekelijks meedoen aan de j Extra Tussen Sprints. V.l.n.r. de heren J. Kuijl, H. Valk en A. B. Fienig. supermarts toegepast en onder zocht. Aanmoedigingspremie 5. B 21 Bij iedere doos verpakte ar tikelen enkele lege zakken bijvoegen. Bij eventuele breuk kun- I nen de artikelen dan toch in de originele verpakking verkocht worden. Dit wordt veel te duur. Bovendien zijn we er steeds attent op om de ver-pakking te verstevigen, indien dit nodig mocht zijn. Hierdoor wordt het scheuren van zakken voorkomen. B 22 Bij de ingang van de winkel een verkoopstand plaatsen voor artikelen die gemakkelijk woi'den vergeten. Dit is een kwestie van vei-kopen en kan moeilijk als idee worden aangemei-kt. Er bestaan vele ma nieren om dergelijke artikelen naar voi-en te brengen. Wegens de vele copy moest de bespreking van een aantal inge zonden ideeën worden uitgesteld tot een volgend nummer. De lijst van 5- en 2-jarige jubilea zal eveneens pas over een maand ge publiceerd worden. B 26 Verandex-ingen in het copie- bestelbloc aanbrengen in de diverse weken door b.v. een „x" te plaatsen voor een artikel dat uit de sortei-ing gaat en een ,,b", wan neer het artikel weer wordt op genomen. Dit voorkomt onduide lijkheden bij herstellen. Wanneer de verandei-ingen steeds met potlood worden aangebracht, kunnen deze weer gemakkelijk hersteld worden zonder onduide lijkheden te veroorzaken. B 27 Monsters met Zaangoed naar filialen zenden, waardoor veel porti wordt bespaard. Hiei-door zou dikwijls vertraging kunnen ontstaan, terwijl tevens het gevaar bestaat, dat er te wei nig aandacht aan besteed wordt. B 28 Bij de vei'pakking van vlees waren de tussenleggers ver vangen door een strip papier, die gevouwen tussen de plakken komt te liggen. Dit idee wordt nader onderzocht. Wij komen er op terug. B 29 Post niet via de posterijen versturen doch tegelijk met het lege goed meegeven ter be- sparing van porti. Dit duurt veel te lang en de moge lijkheid van zoekraken zou hierbij niet gering zijn, omdat de post dan overal in en tussen gestopt zou worden. B 30 Een groot rek maken voor alle pakjes soep, gesplitst naar smaak en merk (36 vakken). Dit is een aardig idee. Verschillen de leveranciers van soepen experi menteren reeds op dit gebied. Wij volgen deze onderzoekingen nauw keurig-. Aanmoedigingspremie f 5, En wij Wij haken hier natuurlijk direkt op in. Verbeeld je dat wij zo'n unieke verkoopkans zo maar voor bij zouden laten gaan! In geen ge val! NU hebben wij immers de kans om de omzet in schoonmaak- en zeepartikelen belangi-ijk te ver groten De gemiddelde Nederlander ver bruikte voor de ooi-log b.v. be langrijk meer zeep dan tegen woordig. Er is dus een mogelijk heid de omzet te vergroten, te meer, omdat wij weten, dat dank zij de grote omzetsnelheid ZEEP een belangrijk deel van de bruto winst uitmaakt! Omzei voor hei grijpen Ja, de omzet in sehoonmaakarti- I kelen vergroten is tijdens deze schoonmaakwoede zo gemakkelijk. I Even extra aandacht besteden aan de opstelling, zodat de klant de artikelen ZIET. En ZIEN doet immers VERKOPEN!

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 4