Flitsen uit vele delen van ons land Een AH-bruiloft Gezellig feesi in Arnhem y\r^< ah-flitsen 3 Amsterdam, Postjesweg I Ook wij hebben een contactavond gehad niet mevrouw, chef en per soneel. De hoofdzaak was de OPW i welke nu reeds in volle gang is. De chef gaf een volledige uiteen zetting, hoe wij volgens zijn ge dachten tot meer verkoop konden komen. Wij waren het volledig met hem eens, doch hebben ook zelf daarbij een duit in het zakje Venlo, Klaasstraat Op 12 februari j.l. is het personeel van ons filiaal 's avonds bijeenge komen. In het begin van de avond heeft chef P. P. Schattorjé ge sproken over de OPW. Hij heeft ons de betekenis van deze wed strijd uitgelegd en de diverse on derwerpen besproken, die daarmee in verband staan. Zo sprak hij b.v. over de verkoopprestaties die in onderling verband van het groot ste belang zijn voor het komen tot een topverkoop. Verder memoreer de hij verschillende punten van de „10 geboden van een goede ver koopster". Het voornaamste on derwerp van deze avond was ech ter de bijverkoop. De chef stelde voor, dat ieder zou trachten om bij ieder bedrag, dat aan een klant verkocht wordt, nog voor ongeveer 50 cent bij te ver kopen (de plusartikelen en prijs- fwinner inbegrepen). Dat hij dit niet tevergeefs gedaan heeft, be- I wees de ploeg reeds daags na de j bijeenkomst. Men bruiste van energie en het hele team heeft het vaste plan om zich in deze OPW danig te weren en de hoogste stand te bereiken. De rest van de avond werd gezel lig doorgebracht in een Carnavals stemming, die de Zuiderlingen in het bloed zit. Dat ook de verfris singen en versnaperingen niet ver- geten werden, kunt U zien op de foto. G. Frencken. Amstelveen, Keizer Karelweg Op een avond in januari is ons koppeltje bijeen gekomen en heb- jben wij onder leiding van de chef de OPW besproken. Onder het ge- 'not van een kop koffie met gebak werden er heel wat punten be- handeld. Stof tot praten was er genoeg, daar ook juist dezelfde avond een :van onze collega's van een vier- i daagse cursus in Zaandam was te- j ruggeltomen. Zo kwamen o.m. aan 'de orde: het verkoopgesprek, de -service voor de klant, het juiste inpakken van een stukje kaas enz. ;Na de thee-kaas-koffie-treffers-be- spreking hebben wij ons terdege -voorgenomen ons beste beentje 3voor te zetten. Ze horen in Zaan- tdam nog wel meer van ons! H. J. Scharff Amsterdam, Zeilstraat .Op 3 februari j.l. heeft ons filiaal jeen gezellige contact-avond ge- A-inrl gesproken over de teamgeest in de winkel, waar zeer zeker nog veel aan te verbeteren is, waar schijnlijk wel in de meeste filialen. Door deze contactavond zijn ook de banden tussen chef en perso neel een stuk versterkt. Alleen voor de dames U kunt niet ongestraft poeder op Uw gezicht smeren De vorige keer hebben we 't over uw make-up gehad. U kunt echter maar niet ongestraft poe der op uw gezicht sme ren. Wilt u een gave, mooie huid houden dan moet u daar 't een en an der voor doen. Om te be ginnen zult u uw huid iedere avond goed moe ten schoonmaken. U kunt dat 't beste doen met een er over eens, dat Albert Heijn pri-cleansing milk van een ma wgnen heeft. bekend merk. Er bestaan allerlei soorten van dit qoedje: voor Tot slot van de avond bespraken i i - i wij nog even de pluspluim en dit een vette' een dro3e- een gecompliceerde, een normale huid. had al direct tot resultaat, dat wij Wat u het allerbeste kunt doen is een keer naar een schoon- 358 kandijkoeken verkochten. Wij heidsspecialiste toestappen en haar vragen hoe u uw gezicht zetten de race voort met choco- moet onderhouden. Zij zal u precies zeggen welke schoonheids- lade-pastilles, dennetakjes en ei- - - - 33 tjes. Wij besloten b.v. om de wijn-ver koop meer ter hand te nemen. Te gelijkertijd besloten wij af te stap pen van de koffie met gebak en de wijn te proeven. Ieder was het preparaten u nodig hebt. Wij gingen allen zeer voldaan naar huis en besloten ons verder ver haal binnenkort in komen vertellen, want Een speciaal woord van dank gaat we de plus deze keer niet, een an naar mevrouw Mulder, die alles zo dere maal zal het ons tóch lukken. Ik kan wel pro beren rv beren u eer Zaandam te p wegwijs it al winnen X» te maken, maar prima verzorgd heeft. J. Pïetens. had. We begonnen 's avonds om [zeven uur met een heerlijk di- .nertje. Daarna werd de OPW- j strijd bekeken. We waren het er jsamen over eens, dat we tot de ^prijswinnaars zouden behoren in .de OPW 1958. Onder het genot van een heerlijke kop (Boffie) koffie en een voor treffelijk glas wijn is er die avond veel besproken. De chef heeft o.m. JEÜJV TELEVISIETOESTEL Brandt. VOOR EMMELOORD Slechts lachende gezichten op deze foto. Dit is ook wel begrijpelijk, omdat vertegen woordigers van Maggi chef H. Leijenaar in Em- meioord een TV - toestel konden overhandigen. Een van de klan ten had een toe stel gewonnen en volgens belofte kreeg ook de le verancier er een. Rayonleider de Groot e (links) kijkt, ook lachend, toe. Donderdag 13 februari j.l. trad onze chef, de heer J. Schot, in het huwelijk met onze kassière, mej. B. Martens. 's Middags na het huwelijk kwam het bruidspaar met de auto langs het filiaal en hadden wij gelegen heid om hen te feliciteren. Dat dit een oploop voor onze zaak veroorzaakte, is te begrijpen en toen zij vertrokken waren, stond de zaak meteen vol. (Is het geen idee om, als het stil is, een bruids paar in de winkel te laten ko men 's Avonds is het gehele personeel met de vervanger naar de bruiloft geweest, waar we een gezellige avond gehad hebben. Er was een bandje en alras waren de benen van de vloer. Haarlem, Rijksstraatweg De 2 e plaats in de pluspluim heeft ons op 13 februari een gezellige avond bezorgd. Wij hebben onze prijs besteed door een bezoek te brengen aan Carré in Amsterdam, waar het Circus Strassburger op trad. Hiervan hebben wij reuze ge noten. Na afloop trokken wij in opgewekte stemming weer huis waarts, vast van plan nog eens de Zilveren Pluim in de wacht te slepen en dan het ere-bezoek aan Zaandam te brengen. N. Wij wensen de heer en mevrouw Schot nog veel geluk en voor spoed in hun leven. B. Schippers, fil. Gr. Hilledijk, R'dam. te maken, maar '3®- zo uit de verte kan ik niet be- - oordelen, wat b uw huid nodig heeft. U geeft dus 's avonds een schoon maakbeurt met cleansing-milk, waarvan u een beetje op een prop watten giet, die u niet al te hard over uw gezicht wrijft. Daarna klopt u wat nachtcrème in uw huid. Hier kan ik u ook weer niet zeggen welk soort crème u moet gebruiken, wanneer u een vette huid hebt zult u heel wat anders nodig hebben dan voor een droge huid. 's Ochtends frist u uw gezicht op met een lotion en daar- na wrijft u voorzichtig wat dag crème in de huid. Deze dagcrème zorgt er voor dat poeder en stof niet in de poriën dringen. Wanneer uw wenkbrauwen veel weg heb ben van bor stels kan het helemaal geen kwaad het te veel aan haren te epileren. Zorgt u er echter voor dat de huid goed schoon is voor u met uw pin cet begint te werken en denkt u Dit gezellige plaatje zond chef B. A. J. Esters, fil. Arnhem (Huissensestr.) naar Zaandam. Met zijn ploeg heeft hij de tweede prijs gewonnen in de tussensprint van 38 februari. Dat het team niet alleen enthousiast is voor de verkoop maar ook voor gezellige avondjes, bewijst de' foto wel zonneklaar. Synihetische zeep Dit is een produkt dat van petro leum gemaakt wordt. Het reini gend vermogen is iets groter dan van „gewone" zeep, omdat syn thetische zeep geen lcalkzeep be vat. Het wasgoed blijft hierdoor helder. We kennen tegenwoordig alleen deze zeep, die zowel vloeibaar (Abro, Presto, Lodaline) als in poedervorm (Omo, Sunil, Parels) in de handel wordt gebracht. Vroeger verkocht de kruidenier OLIE en LOOG. Tegenwoordig verkoopt hij ZEEP. Zeep is een belangrijk verbruiksartikel. Enorme hoeveelheden worden jaarlijks verkocht. Alleen in ons land worden jaarlijks ca. 100 mil- lioen kg. was- en bleekmiddelen met een waarde van xond 250 mil- lioen gulden verbruikt. De reinigende eigenschap van zeep berust eigenlijk op het fijn verdelen van het vuil en tevens het zwevend maken hiervan. Het vuil dat zich op het wasgoed of op Uw handen bevindt, wordt dus fijn verdeeld, opgelost en met het was water weggevoerd. Meestal is een goed schuimende zeep ook een goed werkende zeep. j Kopij voor het april-nummer van AH-Flitsen moet uiterlijk 25 maart in het bezit van de redactie zijn. er aan dat de behandeling minder pijnlijk is wanneer u van te voren wat vet op de huid smeert en deze strak spant tijdens het epileren. Wanneer uw verlangens uitgaan naar lange wimpers raad ik u een behandeling met wonderolie aan. U doet iedere avond een druppel tje van deze olie op een borsteltje en drijft dit in opwaai'tse richting langs de wimpers. U kunt de ver zorging en de /\*V make-up vanv J uw gezicht na- tuurlijk tot in 't oneindige uit breiden. U kunt met maskers gaan werken, met mascara, met rouge of met paarse schaduwen rond de ogen, maar erg veel mooier wordt u daar niet van. Het kost u alleen erg veel tijd en geld. En trouwens uw make-up moet al tijd natuurlijk zijn. U gebruikt die hulpmiddelen alleen maar om klei ne schoonheidsfoutjes te verdoeze len en niet om uzelf een heel nieuw gezicht te geven. Wanneer u uw wenkbrauwen epileert, mag u nooit te veel haren weghalen, zo dat uw wenkbrauwen een geheel andere voi'm zouden krijgen en ook uw lippenstift moet u zo ge bruiken dat de vorm van uw mond natuurlijk blijft. En, u weet natuurlijk dat 8 uur slaap per etmaal veel en veel be ter is voor uw huid dan welk schoonheidsmiddel ook. Uw handen staan de gehele dag in 't middelpunt van de belangstel ling, u zult daai'aan dus ook zorg moeten besteden. Rood gelakte na gels staan wel aardig, maar al leen wanneer u uitgaat. Tijdens uw werk hoeven uw nagels hele maal niet gelakt te zijn. Wilt u toch lakken dan is zachtrose of kleurloos mooi genoeg. Veel belangrijker dan lak zijn schone, netjes gevijlde nagels. U knipt uw nagels toch niet? Vijlen is veel beter. Van die lange pun ten aan uw vingers hebt u niets anders dan last. Het beste kunt u uw nagels niet te lang en niet te kort, ovaalvormig, vijlen. Het voordeel van korte nagels is dat ze minder vlug vuil worden. De nagelriemen, die te ver doorgroei en, kunt u met een gerust hart te rugduwen of voorzichtig afknip pen. Wanneer u voor een feestelijke ge legenheid uw nagels een kleurtje geeft, moet u ze niet zo maar klakkeloos met lak bedekken. Uw te brede nagels lijken minder breed wanneer u aan de zijkanten een stukje nagel onbedekt laat en lange nagels zijn nog mooier wanneer u het halve maantje aan de onderkant wit laat. Van lakken worden de nagels bros. U dient daarom, wanneer u de lak verwijdert, wat olie door de aceton te doen en de nagels af en toe een paar dagen „naakt" te la ten, zodat ze weer krachten kun nen opdoen. Ageeth.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 3