j ADVERTENTIES: machtige bondgenoten en efficiënte steun ENORM LAGE- PRIJZEN ALBERT HEI«JN 63e ZB in Rijswijk geopend mgjiim Om de week in 150 bladen DE ofwel 75°lo van het publiek 1LSERT HEIJN GEHUWD [2 pand ROOMBOTER vaar 9? sant j MARGARINE jierpgfid 171|a cent j LIJMCIIKAAS! ES, per stuk 38. cent r Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 15e Jaargang No. 3 - Maart 1958 Flitsen Landelijk maan 1958 RECHTGEAARDE ZAKENMAN grijpt ieder middel I Uit ons archief diepten wij deze advertentie van 1932 op. Prijzen om van te watertanden. aandacht schreeuwende geestes- I producten van mede-adverteer- aan om de verkoop van zijn producten te stimuleren. Ser- ders. Want de kranten kunnen vice, goede kwaliteit en lage prijzen zijn evenzovele pijlen die nooit een bepaalde plaats op een hij op zijn boog heeft om de klanten aan zJch te binden en zijn Pa^ina garanderen, klantenkring te vergroten. Ons bedrijf heeft de kracht van deze factoren ingezien en ernaar gehandeld. De service aan de klan ten heeft alle aandacht; over de goede kwaliteit wordt scherp gewaakt en wat de lage prijzen betreft: onze jongste prijsver lagingsactie spreekt hier duidelijke taal. Maar hierover is al veel geschreven. We willen het ditmaal hebben over iets an ders. Nóg een troef: de advertentie. De heer Albert Heijn, de stich ter van ons bedrijf, was een vindingrijk zakenman. Hij zag het als een eerste vereiste dat zijn zaak bij de mensen een ruime bekendheid genoot. En als zij eenmaal wisten dat zij bij hem voordeliger konden sla gen dan bij een ander Wat deed hij? Hij liet reeds voor het einde van de vorige eeuw druk werkjes huis aan huis bezorgen, waarop stond welke goedkope aanbiedingen hij kon doen. SM Rechts op de foto staat de cartonnen matrijs a[gebeeld waarvan i tekst sprake is. De drukkerij giet deze vol met lood en zo verkrijgt men een loodafdruk ofstype. Deze stype vormt met andere loodafdrukken een krantenpagina. Hiermede is duidelijk gemaakt dat onze advertenties in alle bladen van het land steeds precies hetzelfde zijn. Vóór die tijd was deze vorm van publiceren voor de kruidenierswe reld erg ongewoon. Maar het was eigenlijk de aangewezen weg. In dertijd was het krantenlezend pu bliek namelijk klein, waardoor het weinig zin had advertenties te plaatsen. Tegenwoordig is dat an ders. Wie heeft er nu geen krant thuis Samenspel Als U ons zou vragen: wie maakt nu de advertenties die we regel- 12-2-'58 L. de Jong, verk. in fil. Overveen, en G. Bakker. 13-2-'58 J. Schot, chef van fil. R'dam (Groene Hilledijk) en Bea Martens, kassière in fil. R'dam (Gi'oene Hil ledijk). 14-2-'58 A. Lankhoorn en Marg. de Haan, verk. in fil. A'dam (Leliegracht). 15-2-'58 Th. v. d. Wal, verk. in fil. Venlo, en Mia Bedaux. 15-2-'58 P. Thewissen, verk. in fil. Maastricht (Emmaplein) en Leny Stassen. 15-2-'58 W. Kok, hulppostkan toor en Agnes Bomer. 20-2-'58 W. J. Hermans, verk. in fil. A'dam (Corn. Schuyt- str.) en Adr. v. d. Vliet. 4-3-'58 R. Terschegget en Dieny Bredewald, verk. in fil. Hilversum (Kerkstr.). matig in de bladen zien, dan vraagt U meer dan wij in het kort kunnen beantwoorden. Zo'n bijna een halve pagina beslaand, aan AH gewijd stuk, is het resultaat van het samenspel van meerdere afdelingen op het hoofdkantoor en een vooraanstaand reclamebureau. Laten wij eens zien waarom het gaat: de artikelen, prijzen, het uiterlijk van de advertentie (vak mensen spreken van lay-out), de zetwijze, de grootte en dikte van de letters, de illustraties, etc. U snapt wel dat hier verscheidene mensen aan het werk zijn ge weest. Vorm en inhoud Voor de overzichtelijkheid kunnen we een advertentie in tweeën splitsen, naar de in houd en naar de vorm. M.a.w. wat staat er in en hoe staat 't er. Als U goed oplet, ziet U in bijna iedere advertentie: het plusartikel, de prijswinner en nog een aantal artikelen. De dagelijkse gebruiksartikelen die wegens het seizoen voor de klant aantrekkelijk zijn of die in prijs zijn verlaagd. Wel ke artikelen hiervoor worden aangewezen, wordt door de directie en de afdeling ver koopplanning van de heer C. Govers beslist. Voor een zware taak worden ge steld de heren H. Valk, A. B. Fie- nieg, G. van Olst en het zoëven genoemde reclamebureau. Zij moe ten er voor zorgen dat de adver tentie opvalt, „er uit springt". De mensen moeten hem lezen. Zelfs al staat hij dat is meestal het geval op een pagina vol om Opvallend De advertentie moet dus zo'n jasje aanhebben, dat hij het op iedere willekeurige plaats doet. Goede afmetingen, een positieve tekst (hieraan werken 5 vak mensen, copywriters), een een voudig en prettig uiterlijk, een opvallend, makkelijk leesbaar lettertype en een pittige illustra tie om de blik van de lezer te vangen, zijn eisen waaraan ad vertenties moeten voldoen. De figuurtjes die er op voorkomen zijn vaak fotomodellen die spe ciaal hiervoor poseren. Iedere week De kracht van onze publicaties zit niet alleen in goed maar ook in regelmatig adverteren. En dat doen we. Dit jaar komen we de ene week in de landelijke en de an dere week in de plaatselijke pers en wel in ca. 150 bladen. We kun nen er nu zeker van zijn, dat ong. 75 van Nederland de adver tentie onder ogen krijgt. Dat is practisch ieder gezin dat bij een van onze filialen geïnteresseerd kan zijn. De ontbrekende 25 betreft plaatsen en streken waar wij nog niet zijn gevestigd. Het spreekt vanzelf dat AH tot de grote adverteerders van Neder land mag worden gerekend. Voor ieder jaar wordt het alge meen reelamebeleid vastgesteld en aan de hand daarvan de adverten tiecampagne van 2 tot' 3 maanden voorbereid. Deze planning is nood zakelijk, maar de praktijk houdt in, dat zij te allen tijde voor wijzi ging vatbaar moet zijn. Ons be drijf is dynamisch, dat wil zeggen dat het zich ook qua verkoop- en reclamepolitiek direct aan de be hoefte van het moment kan aan passen. Is zo'n advertentie terdege voor- SStSDSCHE KAAS volvet 40 EDAMMERKAAS. 29% EDAMMERKAAS. LEIDSSHE KAAS .per pond 3S cent 4 pond zwaar f 1.25-f 1.48 4 pond 2waar 75 cent .per pond 21 eent SS sïiaks voor 7S cent 1e fcwslïtsit WiTTE. SUiKERper pond IS', cent SLAOLIE per liter 41 cer.t 8QTER0UE per titer 33 cent RAAPOLIEper liter 38 cer.t 2 REUZEN ONTBIJTKOEKEN. 2 ZAANSSHE M3LEN ONTBIJTKOEKEN voor 35 cent voor 38 cent M&&KT O BET LKVm GOEDKOOPS??. GROOTSTE KRUiDENfëRSBgDRfJF 160 WSKKELS bereid, dan wordt er een matrijs van gemaakt die naar de bladen in het land wordt gestuurd. Maf rijs Wat is een matrijs? Dit is een speciaal soort, soepel carton, waar Hei liep er direct al storm! advertentie onder hoge druk wordt ingeperst. Op de drukkerij van de krant plaatst men deze matrijs in een vorm, giet deze vol met vloeibaar lood, waardoor een cliché of stype wordt verkregen. Hiermede drukt de coux-ant onze advertentie in haar nummer af. Onwillekeurig dringt zich de vraag op: is het wel nodig zo veel te adverteren en kunnen we het merken aan de omzet? Wij zijn er zo zeker van hier op bevestigend te moeten ant woorden, dat we het risico niet graag zouden durven nemen om gedurende een tijd eens niet te adverteren. Het behoeft geen betoog, dat deze intense publiciteit ons bedrijf op een nationaal niveau heeft ge plaatst en veel goodwill heeft geschonken. Wij allen hebben in onze advertenties machtige bondgenoten en een efficiënte steun. De 63ste ZB is gevestigd aan de Lindelaan 291 te Rijswijk, in een nieuw winkelcentrum tegenover de plaats, waar het nieuwe ge meentehuis en de schouwburg van Rijswijk geprojecteerd zijn. De zaak werd op 20 februari j.l. voor het publiek opengesteld en een van de eersten die een kijkje kwa men nemen waren de burgemees ter van Rijswijk, dx~s. A. Th. Bo- gaardt en de directrice van het in de nabijheid gelegen doofstommen- instituut Effatha, die er voor haar pupillen boodschappen kwam uitzoeken, uiteraard voor rekening van AH. Deze geheel nieuwe zaak heeft 'n totale vloeroppervlakte van 240 m2. Tot de inventaris behoren drie open koelvitrines, te weten voor vleeswaren, zuivelproductexx en één voor vis, groenten en fruit. Chef H. C. Persoon en zijn mede werk (st)ers kwamen op de eex'ste dag al handen te kort, want de talrijke nieuwsgierigen wilden al len tegelijk de nieuwe aanwinst voor Rijswijk bewondei'en. Zeer vele bewijzen van deel neming mocht ik van U ont vangen bij het overigden van mijn echtgenote, mevrouw A. C. TER WEE-BURG Gaarne zou ik U hiervoor per soonlijk willen danken, doch dit is helaas onmogelijk. Daarom betuig ik U allen op deze wijze mijn hartelijke dank voor uw oprecht medeleven. Ik heb dit zeer op prijs gesteld. D. A. ter Wee.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 1