Van Oost- en Westzijde r* Nieuws van alle kanien AH's muziekkorps bracht pikante Deense mars Wie gaan er op ziekenbezoek? Nieuws van iekkorps inuzi Kantoorcommissievergadering op 11 lebr. '58 Het vrij nemen op zaterdagmorgen en musiceert kennelijk met plezier Brandende problemen Wij heien welkom Nieuw personeel fabrieken AH-FLITSEN 3 Zo zag het publiek ons muziekkorps op het jaarlijks concert, waar va) U in dit nummer de gunstige persrecensie kunt lezen. Op woensdagavond 27 januari vond in de recreatiezaal van Ver- i kade de avond plaats van de Zaandamse muziekkorpsen, die zijn aangesloten bij de Zaandamse Gemeenschap sectie muziek. Voor de pauze speelden Exselcior, R.K. Harmonie en P.T.T. Harmonie. Na de pauze A.H. Muziekkorps en tot slot Verkade's Harmonie. A.H. be gon met de Svedano mars, daarna New Orleans van M. Boekei en besloot met de Hongaarse dansen 5 en 6 van Joh. Brahms. Er werd met élan gemuciseerd en volgens de pers was A.H. een van de beste korpsen van de avond. Zaterdagavond 8 februari vond in het O.G. het winterconcert plaats. Voor het verslag waarvan wij gaarne het woord laten aan Cor Kroonenberg van het Dagblad voor de Zaanstreek. De avond werd besloten met een gezellig bal met het dansorkest de Albino's. De jaarvergadering op vrijdag 14 februari werd over het algemeen goed bezocht door de leden, en had een rustig verloop. G. Dartel, 2de voorzitter, A. Groot, commis saris materiaal en M. Barette, se cretaris werden zonder stemming herkozen. Naar welk concours er ditmaal wordt gegaan is nog niet besloten. Om elf uur sloot voor zitter Vinke deze vergadering. Het reglement voor ons Pensioen fonds is reeds 4 jaar geleden ter goedkeuring opgezonden naar het Departement van Sociale Zaken in Den Haag. Als men weet, dat er in Nederland 12.000 pensioenrege lingen zijn, is 't te verwachten, dat het nog wel enige tijd kan duren voordat de goedkeuring afkomt. Het is de bedoeling, dat daarna alle verzekerde personeelsleden 'n reglement ontvangen. Vooruitlopend daarop is reeds een polis aan betrokkenen toegezon den, zodat men weet waar men aan toe is. Personeelsleden, die in dezelfde salarisgroep behoren, zijn verze kerd op dezelfde pensioengrond slag. Het hangt echter van het aantal dienstjaren af dat men nog maken kan, hoe hoog het uitein delijke bedrag is. Het is mogelijk boven de toege voegde pensioenen een verhoogde pensioenverzekering te sluiten. De verhoogde verzekering blijft het eigendom van verzekerde en kan ieder ogenblik beëindigd worden, in welk geval de premies betaald voor de ouderdomsverzekering ge restitueerd worden. Onze vakantieregeling houdt in dat ieder, die recht heeft op zijn of haar volle vakantie twee we ken plus drie dagen kan opnemen. Bij Albert Heijn wordt de week gerekend voor 5% dag, zodat het totaal aantal dagen komt op 2 x 5% -f- 3 14 dagen. Volgens de in ons decembernum mer aangekondigde regeling is voor de meeste werknemers een aaneengesloten vakantie vastge steld van 8 dagen of 8 Va dag, ter wijl er tevens in 1958 1V2 dag ver plicht is vastgesteld, zodat er 4 dagen of 4 y2 dag vrij opgenomen kan worden. Nu zijn er een aantal personeels leden die bij voorkeur op zater dagmorgen vrij nemen doch van bedrijfszijde moet aan dit vrijne- men paal en perk worden gesteld De vraag op welke wijze deze kwestie geregeld moet worden is voorgelegd aan de personeelsver tegenwoordiging in de laatste ver gadering van directie en contact commissie. Wie weet oplossing. Door middel van deze publicatie in de Flitsen vragen wij echter de al gemene aandacht, omdat zoals de voorzitter der C.C. het uitdrukte, men van personeelszijde natuur lijk de voorkeur geeft aan een zo soepel mogelijke regeling. Los van deze snipperdagen-kwes tie staat het opnemen van over uren op zaterdagmorgen. Dit zal op de gebruikelijke wijze kunnen doorgaan. Ziekteverzekering personeel boven de weistandsgrens. Personeel, dat een hoger inkomen heeft dan 6.900,per jaar moet zelf voorzien in de verzekering te gen kosten voor geneeskundige hulp. Het grootste gedeelte van ons per soneel van deze categorie is col lectief verzekerd tegen een aan trekkelijke premie. Deg'enen, die hieraan deelnemen, worden zonder keuring in deze verzekering opge nomen. Moreel is men verplicht zich te verzekeren, aangezien men niet kan aankloppen bij het onder steuningsfonds voor een normaal ziektegeval. De Directie heeft steeds het standpunt ingenomen, dat een personeelslid dat niet ver zekerd is ingevolge de Ziektewet, zelf voor de verzekering moet zor gen. Rondvraag De cantine wordt, na ingewonnen advies van de directeur van For mosa, groter dan aanvankelijk ge pland was. De mogelijkheid van de inrichting van een centrale bi bliotheek wordt nagegaan. De volgende vergadering vindt plaats op dinsdag 1 april a.s. om 14.00 uur. Het concert dat Albert Heijn's mu ziekkorps zaterdagavond onder leiding van Cees Kat in de re creatiezaal van Albert Heijn N.V. gaf, opende met een mars. Op zichzelf is dat niets bijzonders, want onze korpsen plegen dit vrij wel zonder uitzondering zo te doen. In dit geval had de entree wel iets merkwaardigs, omdat 'n mars van Deense origine werd ge speeld, een mars die Albert Heijn's muziekkorps ten geschenke kreeg van het thans in Denemarken woonachtige oud-lid, de heer D. Schoen. Nu zijn blaasmuziekcom- posities afkomstig uit de Scandi navische landen hier nagenoeg niet bekend en daarom was het interessant eens kennis te maken met de Svendano mars van de Deense componist Racarol Lind- bro. Het bleek zeker geen mars te zijn van het soort, waarvan er zoals men zegt dertien in 'n dozijn gaan, maar een mars met aparte, pikante trekjes. Een waardevolle compositie was vervolgens Meindert Boekels New Orleans-ouverture. Meestal hoort men dit werk in de versie voor fanfare, het is echter ook geïn strumenteerd voor harmonie-or kest, 'n effectvol speelstuk. Mein dert Boekei ging uit van enkele negreïdisch gekleurde themati sche gegevens, die door hem op besproken door directie en C.C. De verlichting van het medede lingenbord was het eerste punt dat de aandacht vroeg op de ver gadering van directie en C.C. op 12 februari j.l. Vooral 's morgens vroeg en 's avonds is er onvol doende licht en de heer Schudde- boom zal hieraan zijn aandacht besteden. Familieberichten worden zo spoe dig mogelijk aan het publicatie bord gehangen. Meestal stuurt men echter enkele kaarten b.v. aan directie, personeelsfonds en chef. Als er slechts één kaart komt zoals onlangs in twee geval len gebeurde, stagneert de voor lichting wel eens. Er zal alles aan gedaan worden om dit te voorko men. De Suikertentoonstelling die op verzoek der C.C. op de agenda was geplaatst, heeft natuurlijk de belangstelling van vele perso neelsleden. De directie is bereid in bepaalde gevallen de reiskosten voor haar rekening te nemen. Het brood eten op de afdelingen was het eerste punt waarvoor de heer Schuddeboom de aandacht vraagt. Hij verzoekt de C.C. er aan mede te werken dat dit ab soluut een einde neemt en stelt voor broodtrommels op de afde lingen te plaatsen. Het opnemen van snipperdagen op zaterdagmorgen is op verschil lende afdelingen ook een moeilijke zaak geworden en de bedrijfslei ding ziet zich genoodzaakt hier paal en perk aan te stellen. Het ligt in de lijn om een maximum aantal dagen vast te stellen, maar de beslissing hierover wordt nog aangehouden tot de volgende ver gadering. Het is niet zo dat het opnemen van zaterdagen in een bepaalde periode (b.v. de zomer maanden) meer voorkomt dan in de rest van het jaar, zodat een re geling voor een bepaalde periode niet het gewenste resultaat ople vert. Een der leden stelt een vraag over het meenemen van kleding naar de afdeling. De heer Schudde boom antwoordt hierop dat dit slechts bij uitzondering is toege staan b.v. voor afschepers en bak kers die of in de kou werken of van de warme oven naar buiten moeten. economische wijze werden ver werkt tot een welgeproportioneerd geheel. Met jazz heeft het stuk net zoveel te maken als Gershwins „Rhapsodie in blue": de algehele opzet is overwegend Europees. Daar Tiemersma een arrangement voor harmonie maakte voor de zo populair geworden variaties, die Siegfried Ochs indertijd in de trant van een aantal grote mees ters schreef over het Duitse volks liedje ,,'s Kommt ein Vogel ge- flogen", waren we zaterdagavond in de gelegenheid deze muziek in genoemde transcriptie door Albert Heijn's muziekkorps te horen uit voeren. Daar Ochs genoegen heeft geno men met het geven van een vluch tige karakteristiek van de figuur die hij wenste te imiteren, kan men dit variatiewerk niet hoger aanslaan dan als een muzikaal grapje, waarin zowel de uitvoe renden als de luisterenden zich 'n ogenblik kunnen vermeien. Tot de voor de pauze gespeelde stukken behoorden ook nog twee van de mooie Hongaarse dansen van Brahms, die het in bewerking voor harmonie uitstekend doen. Na de pauze was het programma van ietwat lichter gehalte. We hoorden toen werkjes waarin de cornettisten, de trompettist en de solo-trombonist hun solistische kwaliteiten konden demonstreren. We hoorden ook een fraaie de monstratie uit Léhars operette ,,Die lustige Witwe", waarna we bovendien nog werden geconfron teerd met „De Postkoets", zoals die door bemiddeling van Jos Cle- ber muzikaal gestalte kreeg. Na de opsomming van het aan dit concert ten grondslag liggende repertoire nog iets over het spel van Albert Heijn's muziekkorps. Het is wel duidelijk geworden dat het korps in Cees Kat een uitste kende dirigent bezit, een dirigent die accuraat te werk gaat, tot mu zikaal spel weet te inspireren en zich 'n juist begrip heeft weten te vormen omtrent de uitvoering van de partituren. Dat hij op het gebied van toonvorming en tech nische scholing nog wel enkele voorzieningen zal wensen te tref fen is aannemelijk: het tutti van het orkest klonk volumineus en so noor maar in kleinere formaties komen zwakheden in techniek en klank hier en daar wel eens te voorschijn. Het korps is momenteel ruim be zet en het musiceert kennelijk met plezier. Het weet van die musi- ceervreugde ook iets over te dra gen. En dat is belangrijk. Cor Kroonenberg Dagblad voor de Zaanstreek 10-2-58 A. J. Kerkwijk K.B. L. J. Mastenbroek L.F. H. C. Dijkstra-Bleij V.A W. de Boer S.B. A. J. V. Visser V.A SB. S.B. Exp. M. v. d. Wal L.F. J. M. L. Zwan S.B. M. Wijs S.B. A. Kooij K.B. H. Stienstra K.B. I. J. Elenbaas Mag. 1 H. W. Bierman P.M. Tvan Loenen V.A. J. Oldenzeel Exp. A. de Graaf O.G. K.B. J. W. de Vries S.B. W. Wilson B.W. L.F. A. Tramper C.F. J. Meijer B.W. F. Moerbeek T.A. W. Th. L. Koning K.B. W. H. Jongboom S.B. C. Kloosterboer Exp. Een kijkje achier de schermen In de vergadering van directie en contactcommissie werd ook het ziekenbezoek aan de orde gesteld en het is wellicht nuttig de alge mene aandacht op de huidige gang van zaken te vestigen. Iedere zieke in onze fabrieken kan vanuit of namens het bedrijf bezoek verwachten van: Eenmaal per 14 dagen wordt onze ziekenlijst die in deze maanden wel lang is doorgenomen. Zr Moederzoon staat helaas niet op de foto, maar wel op de ziekenlijst die bij het nemen van deze foto de aandacht had. J ziek zijn, de revue passeren. Aan deze bespreking nemen deel: Zr. C. Moederzoon en de heren J. Ph. Bartelson, J. C. Berghege, W. C. J. Leonards, S. Vos en J. Ph. Ypma. Het doel van deze bijeenkomst is om er voor te zorgen dat elke zieke namens het personeelsfonds iets ontvangt en de controle en de sociale verzorging op elkaar aan sluiten. Zijn er ernstige gevallen of huiselijke moeilijkheden, dan brengt ook zr. Moederzoon een bezoek en bespreekt zij de proble men. Behalve de ziekenbezoeken worden op deze bijeenkomsten ook de ver dere ondersteuningsgevallen van ons personeelsfonds behandeld. Los van dit alles staat nog het ziekenbezoek door chefs of colle ga's, dat ook veelal in overleg met de heer Bartelson plaats vindt en waarbij desgewenst verstrekkin gen en extra pakketjes worden meegegeven. Met nadruk willen we er hierbij nog op wijzen dat de maatschappe lijk wei'kster vooral een taak heeft binnen het bedrijf bij het oplossen van spanningen tussen de mensen onderling en tussen de mensen en hun werk. terwijl ook huiselijke problemen en financiële zorgen 1. De heer C. van der Vliet in Amsterdam of van de heer J. Janse, indien hij of zij buiten Amsterdam woont. Ook Am sterdam Noord valt onder de aandacht van de heer Janse. 2. Een controlerend arts uit zijn woonplaats. 3- De heer J. Ph. Bartelson of de heer W. C. J. Leonards, die namens het personeelfonds ko men. 4. Onze maatschappelijk werk ster, zr. Moedei'zoon. 5. Een chef of een collega. De heren van der Vliet en Janse zijn weliswaar ziekencontroleurs, doch het is hun taak om behalve controlewerkzaamheden ook een contactfunctie te vervullen tussen de zieke en het bedrijf. Zij houden de bedrijfsleiding vooral de di recte chef op de hoogte van ziekte van hun personeel en alles wat daarmee verband houdt. De heren die namens het perso neelsfonds onze zieken bezoeken, vervullen meer nog dan de he ren van der Vliet en Janse een sociale taak, zuiver ten behoeve baar bijzondere aandacht vragen, van de patiënten zelf. Het contact tussen de ziekencon troleurs en de beheerder van het personeelfonds vindt dagelijks plaats en bovendien wordt één maal per 14 dagen een bespreking gehouden, waarbij alle personeels leden, die langer dan 14 dagen Feestagenda 12 fz-jarig dienstverband: 28 februari: M. v. d. Velden 10 maart: G. Koele.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 3