Filmende en forummende brandweermannen Dank brengen peper ew 3out Suikertentoonstelling in de RAI van 22 tot 30 april 1958 Wat onze nieuwelingen te horen krijgen over kwaliteit 2 AH-FLITSEN aan Directie en Personeelsfonds voor de bewezen attenties: Bridge LUSTRUM IN ZICHT Het belangrijkste feit van de laat ste maand is, dat de heren Ver- meerenVos Jr. er in geslaagd zijn het paar Vos Sr,v. d. Hazel van de eerste plaats te verdringen, i Weliswaar is hun voorsprong nog maar zeer klein, maar de prestatie j is er toch niet minder om. Er kan hier dus nog een spannende eind strijd worden tegemoet gezien. Er is besloten om het vijfjarig bestaan niet geheel ongemerkt te laten passeren; het bestuur zal nog plannen uitwerken voor een avond aan het eind van het sei zoen. Hiervoor hebben de leden 'n spaarkas opgericht. Er hebben zich de laatste tijd eni ge heren aangemeld, die het edele bi'idge-spel wensen te leren. Mis schien zullen ze begrijpen, dat ik niet direct een vrije avond hier- voor over de hand heb, er wordt echter wel aan gewerkt. Dus, graag nog heel even geduld, he ren. Mochten er soms nog meer liefhebbers (sters) zijn, laat deze dan ook nu van de gelegenheid gebruik maken. We kunnen nog best wat uitbreiding hebben. „Ik weet wel, wat je daar mee zeggen wilt: 't liefst zou je me op een onbe woond eiland zien zitten, hè!" „Er is geen brood voor ons artisten op deze f hneet" „Probeer 't eens op de „kunst"-maan!" Reinheid en netheid. De gevolgen echter als deze le vende wezens in aanraking komen met levensmiddelen zijn wel waar neembaar voor ons, namelijk in de vorm van schimmel, gisting en be derf van levensmiddelen. De mens heeft vele hulpmiddelen uitgevonden om dit enigszins te remmen, doch een eerste vereiste Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 15e jaargang No. 2 Februari 1958 Verantwoordelijk eindredacteur J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken Redactie: J. Lieffering, in- en externe betrekkingen Aan dit nummer werkten mede: M. Barrette, J. Ph. Bartelson, H. K. Engel, G. Hartsuiker, A. v. d. Hazel, J. Janse, J. J. M. v. d. Meer, P. C. Vink, J. Zeeman. Druk: Ramshorst, Wormerveer Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam De 30 bedrijfsbrandweermannen die gehoor gaven aan de oproep om aanwezig te zijn op de forum- en filmavond, zullen er zeker geen spijt van hebben gehad, al was het jammer dat de ploeg „Hoofdkan toor" geen vertegenwoordigers had gezonden. Er was een gezellige maar bovenal spannende sfeer toen de heer Ver- weij nog even terug kwam op de verrichtingen van de T.D.-ploeg, welke, in de competitie van de Vereniging van Zaanse bedrijfs- brandweren, de 2e plaats behaalde. Mochten deze heren eerder al een prachtige plaquette in ontvangst nemen, nu kwam voor hen allen nog een medaille te voorschijn, welke, naast de sigaren, 'n aardig sluitstuk vormde van een wel geslaagde wintercompetitie. Over de sigaren bleek ook het laatste woord nog niet gesproken te zijn, want, uit een schamel golf- cartonnen doosje werd ieder in de gelegenheid gesteld te genieten van de geur en de smaak van de door Jan zo miskende 26 cents penalen, waarvan het originele houten kistje gevuld met houtjes, nog steeds bij een „arme" siga renwinkelier staat. Het forum voor deze avond was samengesteld uit 3 leden van de Zaandamse Brandweer en het pleit voor deze heren dat ze op de vaak moeilijke en hoogstaande vragen een kort en duidelijk antwoord konden geven. Na een „bakkie Boffie" werd toen een begin gemaakt met het draai en van de film over het laatste brandweeruitstapje en hiervoor was meer dan gewone belangstel ling, immers, was er toen niet iets voorgevallen met een gescheurde broek en zou dat lachwekkende voorval nu ook nog verfilmd zijn Neen, lezers, die broekgeschiedenis stond net niet op de film, dat ge deelte scheen door de censuur ge- Fam. P. Groenescheij, J. Klitsie en G. Swartsenburg bij de ge boorte van hun zoons. Hr. en Mevr. Dogger, J. Kop, P. Tolstra en Mevr. M. Westers tijdens hun ziekte. Hr. J. Kandèl bij het overlijden van zijn vrouw. Fam. A. v. d. Hazel en fam. Bijsterbosch bij hun 12%jarig huwelijksfeest. Onze brandweer bezint zich voortdurend op de problemen waarvoor zij plotseling gesteld kan worden. In ons volgend nummer hopen wij U hierover meer te kunnen vertellen. knipt te zijn onder vermelding van „Verstoring van de openbare eer baarheid", maar wel kon men nog weer eens genieten van de bus tocht, de picnic, het varen op het IJselmeer en wat er die dag nog meer aan verstrooiing werd ge bracht. Ook kwamen nog weer eens de films van voorgaande jaren op het doek en kon men weer beleven wat er zo'n 8 tot 10 jaar terug gebeurde. Uitroepen als „Kijk daar heb je die..., weet je nog van dat natte pak?Wat stond er een storm hè toen met die botter op de Zui derzeeO ja, zeg, dat was ook leuk met die punters in Giethoorn" en meer van dergelijke leuke op merkingen, bewezen wel dat ook dit programmadeel bijzonder in de smaak viel. Bovenal wordt het oog gericht op de onderlinge-, als ook de wedstrijden in groter ver band waarop de ploegen van A.H. altijd graag geziene gasten, en ook wel verwoede tegenstanders zijn. Opmerker. Ziekengeld voor de dames Een steeds terugkerende vraag is of dames, die gehuwd of gehuwd geweest zijn, ook recht hebben op 100 ziekengeld. In het alge meen kan gezegd worden dat dit niet het geval is en de meeste ge huwde dames die in ons bedrijf werkzaam zijn vallen dan ook on der de normale wettelijke rege ling. Er kunnen echter omstandigheden zijn, die een gunstiger regeling, in casu 100 ziekengeld en doorbe taling der carenzdagen, wettigen. Zo kunnen b.v. weduwen of ge scheiden vrouwen, die door de be lastingdienst als kostwinster wor den beschouwd en kinderen te ver zorgen hebben, voor een aanvul ling op hun ziekengeld in aanmer king komen. Elk geval wordt vooraf onderzocht door de maatschappelijk werkster- en ter goedkeuring voorgelegd aan de directie. Men wende zich dus in twijfelgevallen tot onze maatschappelijk werkster. De heer Hartsuiker tijdens zijn uiteenzetting bij de introductie over onze kwaliteitszorg. is en blijft de reinheid en netheid. Schone handen, netjes werken, niet morsen, machines en appara ten goed schoonmaken enz. enz. Dat tenslotte de mens de belang rijkste rol speelt bij alle facetten, die met de kwaliteit te maken hebben, wordt niet vergeten te vertellen en ook dat men, als men soms eens een fout maakt, niet aarzelen moet, dit onmiddellijk aan haar of zijn chef te vertellen. Als men b.v. vergeet zout ergens in te doen of men vergeet ergens smaakstof in te doen, dat door de magazijn-meester is afgege ven, dan dient men dit zo snel mogelijk te rapporteren, want als het onze fabriek verlaat, gaat het ons stellig klanten kosten. In ons prachtige moderne bedrijf, waar steeds op kwaliteit en hy giëne gehamerd wordt, zal het met behulp van mensen, die begrip voor verantwoordelijkheid hebben, waarachtig wel gaan. In april zal in het RAI-gebouw 1 tuele vervoerskosten te vergoeden weer de tweejaarlijkse tentoon stelling „De Suiker" worden ge houden en vanzelfsprekend bestaat hiervoor onder onze werknemers grote belangstelling. Ook van bedrijfszijde stellen wij deze belangstelling zeer op prijs en de directie zal gaarne aan een bevordering van het bezoek door personeelsleden medewerken. Het verzoek van de C.C. om even- is dan ook op de vergadering van directie en C.C. ingewilligd mits: 1. Het bezoek plaatsvindt buiten werktijd. 2. Het bezoekend personeelslid uit hoofde van zijn functie ge ïnteresseerd is in deze ten toonstelling. Wij verwachten dat er uit ons bedrijf vele groepjes zullen gaan en zij kunnen zich, t.z.t. na overleg met de bedrijfsleiding, voor reisvergoeding wenden tot de afdeling personeelszaken. „Het is helemaal niet waar, pappa, wat u hebt gezegd uw chef of baas heeft geen gaatje in z'n hoofd!" „Hij krijgt toch niet op z'n kop zijn vader is glazenmaker!" „De baas dacht, dat je de postzegels nog wel kon plakken „Als je nog een keer zo laat thuiskomt, Hector, doe ik niet meer open!" „En ik durf erom te wed den dat ze nu zeggen: er zit weer een vrouw achter het stuur „Dat is één van mijn grootste afnemers!" Voor elke groep nieuwe werkneemsters (nemers) in de fabrieken, wordt een populaire uiteenzetting gegeven over het begrip A.H. kwa liteit. Wellicht is het voor de ouderen in ons bedrijf ook interessant langs deze weg te vernemen, hoe dit ongeveer in zijn werk gaat. Met behulp van het flannelbord wordt het begrip kwaliteit in talrijke onderdelen uiteen gerafeld. Voor onze te fabriceren levens middelen hebben we o.a. recepten, werkmethoden, verpakkingen no dig. Zo gaat het thuis, als men zelf een cake bakt ook. Wil men een lekkere cake maken, dan moet men goede ingrediënten in een be paalde verhouding en op een be paalde manier mengen en boven dien heeft men een zekere tem peratuur en baktijd nodig om de cake goed „gaar" te krijgen. Thuis echter consumeert men zo iets binnen enkele dagen, doch wij hebben bovendien nog te zorgen, dat de artikelen in prima staat bij de klanten komen m.a.w. onze ar tikelen moeten houdbaar zijn, waarbij o.a. de verpakking weer een belangrijke rol kan spelen. Bovendien hebben wij rekening te houden met de eisen van de wet die aan levensmiddelen gesteld worden. Controle Om kwaliteitsartikelen te maken spreekt het vanzelf dat de grond stoffen en eindproducten aan een strenge controle onderhevig zijn. Zijdelings wordt even het tempo en het transport aangehaald, wat ook weer invloed op de kwaliteit kan hebben. Ook wordt uiteenge zet, waarom we air conditioning ruimtes hebben, m.a.w. ruimtes, die we op een bepaalde tempera tuur en „droogte" kunnen houden en waarom men juist daar altijd de deur achter zich dicht moet doen. Er wordt lang stilgestaan bij de begrippen: netheid en hygiëne. Er worden enige demonstraties ge geven met hulpmiddelen, die het laboratorium heeft om de kwali teit van grondstoffen en eindpro ducten vast te stellen. Men ziet onder het microscoop ééncellige organismen (bacteriën, gisten), die altijd in de lucht zweven, niet waarneembaar voor onze ogen, doch wel waax-neembaar, indien men ze 600 tot 1000 maal onder het microscoop vergroot.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 2