Nieuws van de ideeënbus iillC m tmimeep Treden wij de nieuwe klanten op de juiste wijze tegemoet? Echte kandij koek Selva toiletzeep ■gSIili 4 AH-FLITSEN Een critisch geluid uif Naarden Geachte Redactie, In verband met de thans lopende actie van de prijsverlaging en de bedoeling om thans nieuwe en vaste klanten te maken, wordt ook in Naarden. filiaal 213, hard aangepakt en met succes. Er komen steeds nieuwe en vaste klanten zich melden en de wijk wordt naar alle kan ten uitgebreid. Wanneer een nieuwe klant de winkel binnenkomt, hoe wordt deze dan ontvangen en behandeld? Men ontvangt deze klant ontzet tend vriendelijk, men slooft zich voor deze klant uit, op elke vraag van haar is het netjes: „Ja Me vrouw, nee Mevrouw, dat komt in orde Mevrouw", men praat hon derd uit en maakt gebaren en schermt met de lage prijzen enz. Als deze Mevrouw de winkel uit gaat, heeft zij wel wat boodschap pen in haar tas, maar nu de vraag „Was deze Mevrouw tevreden en dankbaar, had zij het gevoel ik heb mijn kruidenier gevonden?" Dan is hier het antwoord op „Nee". Hoe moet het dan? Ik zal deze vraag beantwoorden, zoals ik het in de praktijk doe. Misschien is mijn handeling ook niet helemaal goed, maar de re sultaten zijn in ieder geval wel goed. Wanneer een nieuwe klant in de winkel komt, ben ik tegen haar even vriendelijk als ik tegen een vaste klant ben. Dus gewoon: „Goede morgen, goede middag me- touw." Ik neem even de klant in mij op en weet al wat ik wel en niet mag zeggen. Als het even kan (en als de klant daarvoor de tijd heeft) begin ik met haar een rustig gesprek over onze artikelen, de kwaliteit, de ga rantie en de spaarzegels voor de obligaties. Ik noem haar de voor delen, die zij heeft als AH-klant en laat haar de prijzen vergelijken met die van haar eigen kruidenier. Van de heer A. Zwijgers, ver koper in filiaal Naarden, Lamb Hortensiuslaan. ontvingen wij een brief over de ontvangst van nieuwe klanten. Ofschoon wij het niet helemaal met alle punten in deze brief eens zijn, willen wij de brief toch gaarne afdrukken. Er staan enkele zéér nuttige wen ken in. Overigens stellen wij gaarne ruimte beschikbaar voor eventuele reacties op deze brief. En als deze klant (met een volle tas natuurlijk) de deur uitgaat, dan weet ik zeker, dat deze me vrouw voldaan is enterug komt. Maak met je klanten gerust een praatje van een kwartier, maar zorg dat je voor een half uur ver koopt, want er zijn genoeg artike len bij A.H. die de klant nodig heeft. Service Geef je klant altijd de service welke zij wenst en nodig heeft. Ik wil U gaarne een paar tips geven. Wanneer U een bestelling inpakt, doe dan om elk pakje zeeppoeder of stuk zeep een stukje papier. De klant vindt dit prettig en zij weet dan ook dat aan haar bestelling de volle zorg is besteed. Verzorg de vleeswaren altijd net jes! Wist U dat U ontbijtspek, bacon, enz. zo mooi kunt leggen, dat het net een landschap is. En dat kost heus geen tijd. Dit be spaart de huisvrouw een hoop tijd, want zij kan de vleeswaren zo op tafel zetten. Ik zal U een klein voorbeeldje geven, wat ik zelf heb gezien. Ik kwam bij iemand op bezoek in een ander deel van het land. Daar zag ik AH-leverkaas op tafel; het was gewoon verschrikkelijk. Onderop lagen geen schijfjes, maar stukken van plm. xh cm dik. Deze klant vertelde mij: „AH heeft voor mij met zijn vleeswaren afgedaan. Dit is niet de eerste keer, maar wel de derde of vierde keer, dat dat gebeurt." Heus, dit hoeft (en mag) niet voorkomen. Dit kan in dezelfde tijd goed en netjes gedaan worden. Wat U onder enkele mooie plakjes vleeswaren „verstopt", ziet Uw klant op haar tafel prijken. En gelooft U maar niet dat ze daar blij mee is. B. 9 Vullijst maken voor ZB's met mogelijkheid tot veel vuldig gebruik, door een vaste kaart met artikelenvermelding en losse vellen papier voor de aan tallen te vullen eenheden. Dit systeem is in verschillende ZB's al in gebruik en is dus niet nieuw. B. 10 Verkoopstandaard maken voor diverse soorten Olva- rit, waarbij de diverse soorten ge splitst blijven en de blikjes auto matisch doorschuiven. jes. Dit voorkomt wasserijkosten IB en doorlopen van de verf. Plastic is niet mogelijk, daar dit na enige tijd geel wordt. De kap jes hadden reeds onze aandacht en wij zijn met een andere oplos sing bezig. 9 Worst e.d. prijzen door de strookjes met sellotape om de worsten te plakken. Dit wordt in vele filialen, waar de worst geprijsd wordt, reeds op deze wijze aedaan. Inzender bericht ons over een slordige aflevering van spek. Dit moet met de ver voerder worden opgenomen. Kaas van weeknummer voorzien, zodat de kaas niet weken of maanden blijft lig- gen. Weeknummer vermelding is daar geen oplossing voor. Bij een goede kaasbehande ling en een niet te grote voorraad is er geen enkele moeilijkheid. Zoals U gezien hebt, brengen wij momenteel de Selva-toiletzeep in een zeer aantrekkelijke en vooral verkoopkrachtige verpakking van 3 stuks. De verkoopprijs ligt zeer gunstig, n.l. 75 cent per pakje en wij zijn overtuigd, dat deze toilet zeep, waarvan het parfum tot het laatste stukje bewaard blijft, een groot deel van Uw toiletzeepomzet gaat vertegenwoordigen. Boven dien hebben wij de Selva-toilet zeep in de schoonmaakweelt als plus-artikel gekozen, een goede gelegenheid dus, dit artikel extra bij de klant te introduceren. Het was weer goed toeven op de opleidingsschool. Drie groepen cur sisten en vier clubjes „instuivers" stellen zich voor. We horen wel eens de vraag: „Waarom is onze kandijkoek zo brokkelig aan de zijkanten en niet zo glad gezaagd als de andere koeken?" De oplossing is heel eenvoudig. Kandijkoeken (en Groninger koe ken) worden niet gezaagd maar met de hand gebroken. Dat is het kenmerk van de echte kandijkoek! De koek krijgt op bepaalde plaat sen stroop- en suikerinjecties en op deze plaatsen worden de koe ken afgebroken. Het enige nadeel is dat de koe ken dan niet precies even zwaar worden, maar dat is met hand werk niet te voorkomen. Gezinstube Prodent 3en half jaar geleden is hier een proef mee genomen in één onzer filialen. De proef is erg tegenge vallen. Het massale aanzien van de stapels blikjes valt hierdoor weg en de blikjes komen toch nog door elkaar doordat klanten de verkeer de blikjes nemen en ze dan in an dere vakken terugzetten. Boven dien neemt de standaard vrij veel ruimte in. Aanmoedigingspremie 5. B. 11 Raambiljetten aan beide zij den bedrukken, waai'door ook in de winkel hiervan wordt geprofiteerd. Dit idee is onuitvoerbaar. Het pa pier zou veel dikker moeten zijn, daar de letters anders doorschij nen. De biljetten zouden ook lasti ger aan te brengen zijn en de kos ten zouden stijgen. B. 12 Vleeswarenreclames aan de filialen melden zodra deze bekend zijn, opdat hier langer van te profiteren is in de filialen. Dit gebeurt reedsdaar onze vlees- war en!everanciers nu eenmaal de reclames niet eerder bekend ma ken dan vrijdags, zijn onze vlees waren reclames hiervoor speciaal verschoven van maandag t/m za terdag naar donderdag t/m woens- De gezinstube Prodent neemt een steeds grotere plaats in en wordt goed door het publiek ontvangen. Wij kunnen nu reeds constateren, dat de klant die deze grote tube eenmaal heeft gekocht, hierop te rugkomt en volledig is overgescha keld. De verkoopprijs is 1.35. Daar de inhoud zelfs meer is dan die van 2 normale tubes, ligt deze prijs zeer gunstig. Vergeet vooral niet, de klanten er op attent te maken en geef iedere klant, die „Prodent" vraagt, een gezinstube! B. 14 Bestellijsten terugbrengen tot 2 kolommen n.l. code nummer en te bestellen hoeveel heden, ter besparing van papier en portokosten. Wij zijn reeds enige tijd met iets dergelijks bezig, doch aan het in voeren zitten vele problemen vast Indien het practisch uitvoerbaar blijkt, komen wij later op dit idee terug. B. 16 Linnen vleeswarenkapjes vervangen door plastic kap-

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 4