Ook voor nieuwe klanten uit Indonesië hebben wij een ruim assortiment Over de noodzaak van goed schoeisel, over leuk haar en een fris gezicht Door stevig volhouden wonnen de Amstelveners de Zilveren Pluim In ananas AH-FLITSEN 3 Nu moet ik u eerst iets bekennen. Sinds ik u in de vorige Flitsen heb geschreven, dat men meer op uw uiterlijk let dan u denkt', durf ik geen A.H.-filiaal meer binnen te gaan. Boodschappen doe ik nl. altijd in haast: öf in Bussum zo'uit de studio met m'n gezicht glimmend van 't vet, waarmee ik de televisie make-up heb verwijderd, öf in m'n woonplaats, 's ochtends vroeg op weg naar de studio, in een lange broek en met een sjaal, die m'n haren tegen de mist moet beschermen. Ik voel uw ogen dan in m'n rug priemen en hoor u denken: ..Moet zij ons nou vertellen hoe wc ons aan moeten kleden Een top-verkoop in vijgen./da- steeds weer opnieuw aan het ge- dels, speculaas, bramenjam en rookvlees bracht de ploeg van filiaal Amstelveen (Randwijck- laan) de Zilveren Pluim van de 12e periode 1957. Dit was niet alleen de beloning voor het vele werk in deze periode verzet. Ook daarvoor had het team van chef G. van der Eng reeds verschillende keren een goede gooi naar de overwin ning gedaan en enkele goede plaatsen bereikt. Dit alles heeft nu zijn bekroning gevonden in het erc-bezoek aan Zaandam op 14 januari j.l. en het diner in Formosa, dat daarop volgde. ,,Het behalen van deze pluim is te danken aan het stevige volhouden van het gehele team", zei chef G. v. d. Eng, die wij naar enkele in drukken vroegen. „Er werd steeds een goed gebruik gemaakt van die argumenten, die voor de klant be langrijk zijn. Zo noemden wij b.v. de bramenjam een gezondheidsartikel bij uitstek, dat bovendien nog erg lekker is. Het resultaat was, dat onze jamvoorraad reeds op zaterdagmiddag om 3 uur geheel verkocht was." De chef stelde ons zijn ploeg voor: Lia Meerveld (18) zorgt voor de wijkboekjes en de telefoon. Zij houdt veel van mooie kleren en van dansen. Een speciale begaafd heid van haar is: zij verzint leuke kinderverhaaltjes. Als zij die aan kinderen vertelt, hangen zij aan haar lippen. Haar verloofde Fred heeft iets te maken met de ge zondheidstoestand van kwekers- gronden. Toch zal ik 't er nog maar een keertje op wagen. We waren vo- x-ige keer gebleven bij uw jas- schort en wat daar onder gaat. Een rok en een blouse of truitje hadden we vastgesteld, maar lie ver geen rok, die langer is dan uw jasschort of een rood truitje, dat vloekt bij de rode kraag van uw jas. stelde doel. Hij is inmiddels over- Goed schoeisel geplaatst naar de nieuwe ZB in Als dat in orde is komt 't tijdens Helmond (Markt). uw werk dus aan op uw hoofd en Mevr. v. d. Eng-Ruiter heeft bijna uw benen. Met die benen zijn we al haar aandacht nodig voor haar vlug klaar. Natuurlijk draagt u drie kinderen Arty (5), Claus (3 een paar eenvoudige nylons zonder en Gerbrand (3 maanden). Bij versieringen op de hiel. Naadloze mooi weer gaat zij graag naar het kousen zijn heel gemakkelijk, ze strand, bij voorkeur bij Egmond. zijn goedkoop en u hoeft niet Zij houdt veel van zwemmen. steeds te kijken of de naden nog Over chef v. d. Eng vernamen wij, recht over uw kuiten lopen, dat hij altijd te laat komt voor In uw eigen bestwil raden we u het eten. Zijn werk is zijn grootste aan op uw werkschoenen niet te hobby, maar toch niet de enige, bezuinigen. Als 't enigsz.ns kan Zo is hij een hartstochtelijk zeiler, koopt u een paar lage schoenen maar door de kinderen komt daar van een goed merk en met leren momenteel niet veel van. zool. Rekent er wel op dat die u Max Bouma (16) werkt nu een jaar bij Albert Heijn en met ple zier. Zowel thuis als in het filiaal is hij de jongste. Een drumband heeft aan hem een enthousiaste tamboer. Sina Bergkamp (29) hoopt kort na Pasen huisvrouw te worden. In Aalsmeer wordt voor haar en haar a.s. man, die buschauffeur is bij Maarse en Kroon, een lief huisje gebouwd. Gerda v. d. Hulst (21) gaat nog eerder trouwen. Zij heeft het zo druk met haar uitzet, dat zij zelfs de pluspluimdag niet kon meema ken. Ria v. d. Jagt (25) is vorig jaar als kajotster naar Rome geweest. Over deze reis kon zij vol vuur vertellen. Klaverjassen is een van haar vele hobby's, terwijl zij hand bal speelt om fit te blijven. Jan Delaine (22) werd door zijn chef de „pluspluim-animator" ge noemd. Hij zorgde er voor dat het plusartikel steeds in ruime mate voorradig was en dat de uitstal lingen verkoopkrachtig waren. Ook herinnerde hij zijn collega's memoriam Op 18 januari j.l. is plotseling te Amsterdam overleden de heer HENDRIK CORNELISSEN Hij bereikte de leeftijd van 68 jaar. Tot zijn pensionering op 1 juli 1954 was hij chef van ons fi liaal Kalverstraat te Amster dam, dat hij bijna 35 jaar heeft beheerd. De begrafenis heeft plaats ge vonden op woensdag 22 ja nuari 1958. Hij ruste in vrede. Deze maand in troduceren wij een pot ananas- jam onder A-H etiket van wer kelijk sublieme kwaliteit. De jam zit boorde vol stukjes ana nas en kost slechts 88 cent. Gezien de voor treffelijke smaak van deze jam en de uit zonderlijk lage prijs, moet deze jam, mede door Uw enthousias te medewerking in de plusweek van 1722 fe bruari 'n groot succes worden. Maak vooral eens werk van de klanten, die gewoon zijn een mindere soort jam te kopen. U komt nu met iets nieuws en hebt alle mogelijkheden deze klanten over te schakelen op deze betere jam. een kleine dertig gulden kosten. Dat is veel geld voor werkschoe nen, maar neemt u van mij aan dat u, wanneer u dat niet doet, over een jaar of 25 vijf keer zo veel geld naar een arts kunt bren gen. Het grootste deel van de dag staat u op uw voeten, ze zijn dat geld dubbel en dwars waard. En, voor 't geval uw ijdelheid u vertelt dat lage schoenen u 't aanzien van een eend geven: dat is niet waar. Er zijn tegenwoordig heel mooie en zelfs elegante schoenen met lage hak. De pruik Dat waren uw onderdanen, nu naar boven. Laten we beginnen met uw haren. Wanneer uw haar krult zonder dat de kapper daar iets aan hoeft te doen, bent u ge lukkig af. U hoeft 't dan alleen af en toe te laten knippen, te wassen, te borstelen en er aan te denken dat lange, golvende haren soms mooi zijn, maar niet passen in een levensmiddelenwinkel. Wanneer uw lokken geen enkele neiging tot krullen tonen, wordt 't moeilijker. Permanenten Mis schien, maar alleen als u 't er voor over hebt een dure en goede per manent te nemen en uw haar eens in de veertien dagen door een kap per te laten wassen. Of wanneer u zelf zo handig bent dat u uw pruik met behulp van pennetjes en een föhn kunt watergolven. Hoort dat allebei tot de mogelijk heden, laat uw haren dan kort knippen door een goede kapper en laat hem één keer uw haar wa tergolven. Kijkt u goed hoe hij de krullen legt, zo dat u 't in 't ver volg zelf kunt doen. Wilt u uw haar netjes houden, dan moet u 't eens in de week wassen en krul'èn. Zijn de krullen er een dag na de behandeling alweer uit, kijkt u dan eens hoe stijl, kort haar u staat. Vaak is 't veel leuker, wan neer 't tenminste goed geknipt is en vaak gewassen en geborsteld wordt, dan zo'n kroezig, dor per- manen thoofdje. Het. gezicht Uw gezicht nu. Een crème, die als basis voor make-up kan dienen, Alleen voor de dames wat poeder en een lippenstift is alles wat u overdag nodig hebt. U kunt ook een vloeibare make-up gebruiken, tenminste diegenen van u, die een sterke huid hebben. Hebt u last van puistjes of is uw huid snel geïrriteerd, dan moet u beslist geen vloeibare make-up gebruiken en ook geen pan-cake of andex-e soorten make-up in vas te vorm. Houdt u zich dan bij een waasje poeder, dat is veel beter voor uw huid. Wenkbrauwpotlood, rouge en wim- perzwart kunt u met een gei'ust hart thuis laten en alleen voor heel bijzondere gelegenheden ge bruiken. U doet er verstandig aan met een penseeltje uw lippen te kleuren en een zachtrode lippen stift te kiezen in plaats van zo'n knalrode stift, 's Zomers kunt u eens zachtrose proberen of zacht- oranje, wanneer 't tenminste niet vloekt bij de kraag van uw jas schort. Tot slot nog dit: neem in uw tas een flesje mee met de cleansing- milk en een propje watten. Reinig daarmee uw gezicht tussen de middag en maakt u zich daarna opnieuw op. Het kost u vijf minu ten en u ziet er de hele middag fris uit. Tot de volgende keer. Ageeth Dank zij de fantastische prijsverlaging stromen de laatste maanden de nieuwe klanten onafgebroken onze winkels binnen. Onder hen zullen zich ongetwijfeld ook uit Indonesië gerepa trieerde Nederlanders bevinden, die binnenkort over het gehele land verspreid zullen zijn. Zij zullen andere artikelen vragen, dan men in de regel gewend is van de klanten te horen. Ver wonder U hier dus niet over, doch tracht hen te helpen. Het is echter noodzakelijk, dat Uzelf dus bijv. met de rijsttafel artike len volkomen op de hoogte bent. Het verdient dan ook aanbeveling" I a.1 die heerlijke gerechten, die xnen hier in Nedex-land de laatste ja ren al goed heeft lex-en kennen en die in vele Nederlandse huiska mers regelmatig op tafel komen. Nasi Gox-eng Is wel het meest bekende rijst- artikel. Eigenlijk is dit geen apart gerecht, doch een hapje rijst, dat is overgeschoten van de vorige dag en opnieuw is toebereid. Nasi betekent n.l. gekookte rijst en Go- reng is gebakken. Daartoe is het dus nodig de rijst goed droog te koken. Dit kan door de rijst eerst even goed te wassen, zodat het af lopende water glashelder is en de rijst met ongeveer twee vinger dikte water, boven de rijst, op te zetten. Intussen weken wij reeds de Meerdere kansen Boemboe (kx-uiden) in een beetje j Door ervoor te zorgen dat de men- warm water. De boemboe wordt1 sen uit Indonesië in Uw winkel samen met vet, stukjes vlees en1 goed terecht kunnen, slaat U wel-garnalen in een pannetje gefruit, licht twee vliegen in één klap!; Als de x-ijst klaar is, maken wij Ongetwijfeld zal ook de jarenlange deze goed los, zodat er geen klon- klant weer heriixnerd worden aan ten overblijven. Daarna gaat de eens te kijken wat of er van deze Indische artikelen in Uw filiaal voorradig is en waarvoor de klant die kan gebruiken. Rijst Rijst is in Indonesië het volks- voedsel zoals hier aax-dappelen. Het is zelfs heel goed mogelijk om onze goede Hollandse groenten in plaats van met aax-dappelen met rijst te eten. Veel van Uw nieuwe klanten uit Indonesië zullen deze combinatie dan ook gaarne toe passen. Verder doet U er goed aan de klanten er op te wijzen, dat verschillende artikelen, zoals krui den, vruchten en vissoorten, die in de tropen ver-s verkx-ijgbaar waren, hier in Holland veelal geconser veerd worden ver-handeld. rijst met het vet en de stukjes vlees, de boemboe en de garnalen in de koekepan om daar het smeu- ige geheel even in te laten door bakken. Als dit hoofdgerecht in 1e koekepan voldoende doorbakken is, wordt dit netjes op een schaal, met een gebakken ei of reepjes 2luu' geconfijte vruchten van de woox-d baroe (nieuwe) vooi'komt. (Bakt iets dikker en bi-osser.) Kroepoek wox-dt kort voor de maaltijd in diep olie (ax-achide) of frituurvet (Delfxite) gebakken. Men laat daartoe de olie of het vet goed heet worden en legt met de schuimspaan de kroepoek voor zichtig stukje voor stukje er in. Het plakje zakt dan naar de bo dem, zet uit en stijgt weer naar boven. Met de schuimspaan haalt men het eruit en laat het uitlek ken. Zo'n gx-ote schaal bx-osse, knappende kroepoek is een feest op zichzelf! Wat verkopen wij nog meer? Naast de droogkokende Siam- en Gigant-rijst kunnen wij ook Bras Ketan (Kleefrijst) verkopen. Djahé (gemberwortel), Djinten (komijn), Goela Djawa (Javaanse rietsui ker), Katjang (klein gx-oen erw tje voor loempia o.a.), Ketjap (zoete saus) wordt aangeduid met het woord manis en ook treft U aan het woord asin dit is zoute saus (pekel). Lombok rawit (de spaanse peper), Kemirie (klein nootvruchtje). Asem (tamarinde- wortel), Sex-oendoeng (bijgex-echt o.a. gemalen pinda's, klapper (ko kos) en Goela Djawa (suiker). Agar-agar Japans zeewier (bind middel), Petch-bonen (kleine vruchtjes) Sex-eh (citroengras), Telor (eieren), Trassie (garnalen- product), Mango Chutney (zoet- ommelet er overheen, opgediend. Kroepoek mag bij Nasi niet ont breken. Wij verkopen hiervoor Kroepoek Oedang (garnaal); Kroepoek Ikan (vis) rnangga boom). En niet te vergeten een gx-ote sor tering sambals, waax-van er twee rood (Sambal Oelek) en (Oelek met trassie) en andere bruin ge kleurd zijn. De rode sambals zijn Emping Melidso (plantaai-dig) dan rauw, terwijl de bruine later ook wel kriepiek genaamd. j gebakken zijn, waarna vaak een Van de garnalen kx-oepoek (oe- j of ander gerecht is toegevoegd dang) verkopen wij ook een ver-tamarinde-asem, sambal-asem), betex-de samenstelling, waax-op het Petkeh (sambal-peteh). „Art**

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 3