Voor de vierde Er waren twee jubilarissen op liet Hoofdkantoor De miljonair maal in Zaandam Vertegenwoordiger als vak en als hobby Jubilaris in de K aI versf.raat Jubilarissen AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 15e jaargang' No. 2 Landelijke editie februari 1958 Verantwoordelijk eindredacteur: H. K. Engel, Hoofd Personeelszaken Redactie: J. W. Noortman - Filialenbureau L. J. A. S. KloosPersoneelszaken J. J. M. v. d. MeerPersoneelszaken M. J. H. GrootenPlanning J. Lieffering In- en externe betrekkingen K, Romp Opleiding Aan dit nummer werkten mede: Ag'eeth Scherphuis Alleen voor dames D. Vroon Verkooptips A. Zwijgers Critisch geluid Druk: Ramshorst, Wormerveer Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam 13 jan.: Gerda, dochter van de hr. en mevr. Davelaar-Schotsman, Utrecht. 15 jan.: Petra, dochter van de hr. en mevr. v. Rijsingen-Jansen, fil. Gel drop. 19 jan.: Rosita, dochter van de hr. en mevr. Rohof-Oude Sog- toen, fil. Enschede (Maanstr.). Nijmegen Begin januari hebben twee heren van het hoofdkantoor hun 40-jarig zakenjubileum gevierd: de heer L. Wans, vertegenwoordiger van de groothandel, en de heer C. P. Gout van de afdeling kas. Tegelijk zijn ze hun loopbaan begonnen op het kantoor van Van Amerongen op de Prinsengracht en nog wel op dezelfde afdeling. Beiden werden zij aanvankelijk ingewijd in de geheimen van de filialenboekhouding, doch later zijn hun wegen uiteen gegaan. aanvankelijk zijn beste krachten aan de filialen-boekhouding, later werd dit de algemene boekhou ding. Jarenlang heeft hij als ehef- boëkhouder van W.v.A. iedere week een balans gemaakt, een werkje waar hij uiteraard wel even mee bezig was. Eenmaal in Zaandam, bleef de hr. Gout nog ongeveer een jaar kas sier-boekhouder voor de W.v.A.- lilialen, totdat dit bedrijf ook ad ministratief geheel met Albert Heijn N.V. samengesmolten werd. Vanaf die tijd (1951) is de heer Gout werkzaam als (nauwgezet) beheerder van de contanten. Groot gezin. Maar geld alleen maakt niet ge- I lukkig en dat geldt ook voor de j heer Gout. Voor hem is er echter nog veel meer. Allereerst zijn I vrouw en zes kinderen. Van deze laatsten is er, op het moment dat Uvij dit schrijven, één gehuwd en I één in ondertrouw. Dit grote en stellig drukke gezin weerhoudt hem evenwel niet zich ook nog te wijden aan zijn drie •rote hobby's: tafeltennis, muziek De heer Gout mogen wij met .een gerust hart „De Miljonair" van het hoofdkantoor noemen. Miljoe nen guldens zijn er immers reeds door zijn handen gegaan en nog dagelijks zien wij hem door de gla zen wand van zijn kantoor bezig met het toch zo belangrijke „slijk der aarde". Veertig dienstjaren heeft hij be steed aan de administratie. Gaf hij wist de weg De miljonair achter zijn bureau. en postzegels. Mandoline, gitaar en piano zijn voor hem geliefde in strumenten. Vroeger speelde hij ook viool, doch toen op een kwade dag zijn instrument barstte, is hij daarmee gestopt. Zijn voorliefde gaat uit naar Beethoven, Chopin en Verdi, terwijl de grammofoon zorgt voor de opera-in-huis. Postzegels. Als filatelist legt hij zich toe op het verzamelen van postzegels uit eigen land en de Overzeese Ge biedsdelen. „Alleen dit is al bijna niet bij te houden, dus waarom zal ik me dan om al die andere landen druk gaan maken", ant woordt de heer Gout op onze vraag, waarom hij zich hiertoe be perkt heeft. Wij wensen hem nog vele jaren in goede gezondheid toe met z'n ge zin, zijn kluis, zijn tafeltennisbat, zijn muziek en zijn postzegels. De heer L. Wans werd in - de aanvang van gife.-' zijn carrière be- last met de dis- v--||mË1 tributie-aange- "SIIK- S. legenheden. (Voor hen die dit niet weten zij vermeld, dat BSan JËjHk Chef Brtm kwam de vergaderzaal binnen. Eender aarzelen deed hij ""ïete5 wêreldooriog voedsel- oen ltens uit de gereedstaande stoelen. Ook voor rijn echtgenote bleek j gerantsoeneerd wasl de omgevmg helemaal niet vreemd te rijn. Merkwaardig zegtUÏ Toch 3em omvang_" TTy - rijke taak, doch later verminderde Het was de v.erde maal dat chef C. W. J. Esters de zilveren plrnm aiJt V snel en werd hij over- eplaatst naar de boekhoud-afd. J. Esters de zilvere in Zaandam in ontvangst kwam nemen. Hij kwam met de ploeg'1 uit de Lange Burehtstraat 21, uit Nijmegen en het ging via de arti- kelen bruine bonen en kapucijners, kerstkransjes, koffie en advocaat. „Wat zijn we blij met dit succes," zeggen ze voldaan. „Het is zo'n behelpen in ons noodwinkeltje. Het magazijn is zo klein dat de be stellingen voor de wijk eenvoudig vóór de toonbank moeten worden gezet. Ook moesten we het stel len zonder etalages. Het zal een opluchting zijn als we de nieuwe Z.B. kunnen intrekken." Achter deze woorden staan be halve de chef en zijn echtgenote de dames A. van Beckhoven-Bo- nink, W. Kuppeveld, G. Schraven, W. van Megen en A. Croes en de heren A. Konings, G. Kuisman en J. van Dijl. Laten we ze eens onder de loupe nemen. Mevrouw A. v. Beckhoven-Bonink kan bogen op een 15-jarige erva ring in dit filiaal en zij kent het van haver tot gort. Zij verzorgt de administratie, behartigt de te lefoon. Zij en haar man zijn sinds 12 jaar onafgebroken zeilkam- pioen van Nijmegen. Ze hebben een grote B.M. Mej. A. M. Croes (19) muntte uit door haar koffie-verkoop, waar mede ze van geen ophouden wist. Ze speelt toneel en danst erg graag. En totaal geen zenuwen bij het toneelspelen! Bezorger J. W. J. van Dijl (47) heeft een tien-jarige staat van dienst. Hij is gehuwd en heeft 4 kinderen. Hij was het vooral die de pluim in de wijk ve.overde Zijn liefhebberij: kalkoenen fok ken. Hij wordt magazijnehef in de nieuwe Z.B.! Mej. W. J. B. van Megen (201 is sportief aangelegd. Zij slaat geen voetbal- of handbalwedstrijd over. Als toeschouwster dan. Ze mag ook graag lezen. Mej. G. Schraven (19) heeft vele liefhebberijen. Om er enkele te noemen: Zij danst graag, houd*" van operette, leest veel en schil dert en tekent. Bovendien is ze een goede verkoopster! Verkoper G. Huisman (19) heeft zich vooral verdienstelijk gemaakt in de wijk, samen met de heer van Dijl, door weer en wind. Hij leert stevig voor zijn middenstandsdi ploma, waarvoor hij in mei a.s examen doet. Hobby's: voetballen en biljarten (gemiddelde van 2!) Verkoper A. J. D. Konings (28) is al geruime tijd in dit filiaal en kent de kneepjes van het vak. Hij heeft dan ook zijn beide diploma's en een flinke dosis ervaring. Mej. W. Kuppeveld (20) is het lachebekje van de ploeg. Na haar bezoek aan Zaandam weten wij noe ze haar klanten bedient: vlot en vriendelijk. Chef C. W. J. Esters is pas sinds augustus 1957 in dit filiaal en heeft maar meteen een pluim in de wacht gesleept. Toevallig heeft hij dus in 1957 de eerste en de laatste pluspluim veroverd. En hij heeft weer beste plannen voor de nieuwe Z.B. die binnenkort in Nij megen wordt geopend. Mevrouw Esters heeft ditmaal niet zo volledig in de agitatie gezeten die rondom de pluspluim hangt als andere keren. Haar woning is niet aan het (nood) filiaal gebouwd, maar deze omstandigheid wist haar man te overbruggen. Hij hield haar precies op de hoog'te van het wel en wee van de ploeg. Controleur. In 1941 kwam de heer Wans in de buitendienst als controleur, tegen woordig zouden wij zeggen: a,ls rayonleider. Tijdens de oorlog was dit niet zo'n erg prettig baantje, want toen het treinvervoer moei lijker werd, kon men hem bijna da gelijks per fiets van Amsterdam naar de filialen in Haarlem zien trekken. Wanneer de bezetters weer een razzia uitvoerden, bleef hij bij een van de chefs logeren. De logieskosten betaalde hij dan met een stukje kaas of iets dergelijks. V ertegenwoo rdiger. De overname van de Van Anieron- gen-winkels door Albert Heijn N.V. betekende voor hem een ver andering van functie. Zijn nieuwe directie verzocht hem n.l. bij Van Amerongen een afdeling Groot handel op te richten. Toen deze na enkele jaren met die van Al- bert Heijn werd samengesmolten, bleef de heer Wans vertegenwoor diger. Dat is hij nu nog en hij ver richt zijn werk „als een hobby", zoals hij het zelf uitdrukt. Vissen. Dat neemt echter niet weg, dat hij ook nog andere liefhebberijen heeft. De belangrijkste daarvan is vissen. „Maar lieslaarzen en een zuidwester houd ik er niet op na, hoor", voegt hij er direct aan toe. „Ik ben een echte mooi-weer-vis- ser. Dat heeft het voordeel, dat dan ook mijn vrouw mee kan gaan en dat is wel zo gezellig." Zwem men doet hij ook graag. 15 jan.: W. Hoogendoorn, chauf feur van fil. Hilversum (Ha venstraat) en Greet Bus. 15 jan.: L. Hubert en Cath. de Vries, verkoopster in fil. Haar lem (Zijlweg) 17 jan.: J. v. d. Aarssen, verkoper in fil. Goes en Leny van Sluys. 18 jan.: G. Kroon en Ida Braam, verkoopster in fil. Heemstede (J. v. Goyenstraat). De heer E. Somers, chef van ons internationale" filiaal in de Kali straat te Amsterdam, vierde op 16 januari j.l. zijn 25-jarig jubileum, heer G. Heijn behoorde tot de velen, die hem kwamen feliciteren. 5 jaar in dienst: fil. op 552 mej. A. Sanders 2-2 528 verk. J. Kooyman 17-2 162 mej. L. v. d. Houdt 23-2 504 mej. T. E. Jansen 16-2 100 mej. J. Gurlen 25-2 ambulant J. Jonkers 9-2 2 jaar in dienst: fil. op 20 mej. F. Drent 13-2 94 mej. M. Twaalf hoven 6-2 205 verk. J. Kortekaas 6-2 506. mej. T. Swart 6-2 71 verk. P. Ahoud 16-2 264 mej. J. v. d. A 20-2 286 verk. H. Lammers 15-2 295 verk. J. Assenmacher 10-2 140 verk. H. de Bruin 6-2 261 verk. P. Lardee 27-2 538 mej. A. Paap 28-2 538 mej. W. Boon 15-2 133 mej. E. v. d. Goorbergh 27-2 153 verk. W. v. Turenhout 28-2 59 mej. M. Tieleman 20-2 51 verk. W. v. Kooten 6-2 45 verk. L. Schuuring 13-2 548 verk. G. de Gröote 6-2 229 mej. F. Oosterhof 6-2 505 mej. A. Nijland 6-2 I 556 mej. D. Witteveen 27-2 13 mej. W. van Dun 6-2 86 mej. M. Rosmalen 27-2 88 verk. H. Thewissen 20-2 92 mej. C. A. Stalman 21-2 107 mej. P. Arts 6-2 147 mej. B. A. Gulikers 21-2 171 verk. L. Gommans 20-2 211 mej. M. Rodolf 29-2 211 chauff. W. Kools 22-2 193 verk. G. S. Ekers 6-2 701 verk. B. de Jong27-2 20 jan.: Anton, zoon van de hr. en mevr. Ruis-v. Oosten, Delft. 24 jan.: Johnny, zoon van de hr. en mevr. v. Asselt-Hondsmerk, fil. A'dam (Dapperstraat). 24 jan.: René Jan, zoon van de hr en mevr. v. d. Knaap, fil. A'foort (Euterpeplein). 26 jan.: Hendrika, dochter van de hr. en mevr. Vlieg-van Voort- huizen, fil. Heemstede (J. van Goyenstraat 28 jan.: Dirk, zoon van de hr. en mevr. Meppelink-Streutker, fil. Hoogeveen. 29 jan.: Hans, zoon van de hr. en mevr. Herbrink-Klederman, fil. Steenwijk. 30 jan,: Hans, zoon van de hr. en mevr. Gabriël-Vermeer, fil. Nij megen (Burghart v. d. Berg straat 1 febr.José, dochter van de hr. en mevr. v. d. Pauw Kraan-Ha genaars, fil. Bloemendaa.1. 2 febr.: Albertus, zoon van de hr. en mevr. Vos-Bruin, fil. A'dam (Oude Hoogstraat). 6 febr.: Elsje, dochter van de hr. en mevr. De Jong-de Wilt, fil. R'dam (Nwe B'nnenweg). 10 febr.: Gaston, zoon van de hr. en mevr. Mignon-op den Camp, hoofdkantoor.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 2