Maastricht won Gouden Pluim Flitsen uit vele delen van ons land iiaiiiiiHiiiiHn Kent U ons spaarsysteem wel voldoende'? Jw\ Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 15e Jaargang No. 2 - Febn 1958 y Hierbij delen wij U mede, dat overeenkomstig artikel 14 der K statuten van onze vennoot- y schap, de heer y Hiermede vervullen wij de droeve plicht U in kennis te stellen van het overlijden van mevrouw A. C. TER WEE-BURG op vrijdag 24 januari 1958, in de ouderdom van 62 jaar. De begrafenis heeft plaats ge vonden op maandag 27 januari 1958. Rayonleider J. Ruijs: Dubbel en dwars verdiend'' Het was een plechtig moment toen de heer J. Legerstee de Gouden Pluim aan de heer R. Vandewall, chef van filiaal Kon. Emmaplein te Maastricht, overhandigde. Dit was de beloning voor 365 dagen vechten tegen evenzovele filialen. Een gevecht dat ook van het team van Kon. Emmaplein veel in spanningen en opofferingen vergde. Het ging echt niet vanzelf. maar meer nog van zijn verloofde Lenie met wie hij op 15 februari a.s. trouwt. Bep Bonfrère (18) houdt er veel liefhebberijen op na. Zij zwemt, luistert graag naar muziek, jodelt en zingt. Met haar verloofde, Wil ly Heijerath, danst zij rock and roll. Haar aanstaande schoonva der heeft de Spoetnik gezien, maar dat schijnt niemand te willen ge loven. Tiny Willems (18) houdt in de winter van puzzelen en opera-mu- ziek. In de zomer houdt zij van wemmen en wandelen. In alle sei zoenen houdt zij van haar verloof de Karei Verhappen. Jammer dat deze zo ver weg woont. Hij kan nu alleen maar 's zondags komen. Tomas Hoofs (16) is de benjamin van de ploeg. Hij is een enthou siast lid van de voetbalclub R.K. V.C.L. In de harmonie blaast hij zijn partij op de alt. Maar toen zij op 3 februari in Zaandam gehuldigd werden voor hun prestatie, was alle leed ver geten en was het alleen maal feest. Hoe kon het ook anders: de Gouden Pluim, een dag vol uit stapjes en een enveloppe met inhoud. Die inhoud zal beslist niet tegengevallen zijn. Zware concurrentie Emmaplein had zich dan ook wel goed geweerd: 9 maal groepswin naar, 3 maal nummer twee en één maal nummer drie in de groep. Maar in een andere groep werkte hun grootste concurrent (Alphen aan de Rijn) bijna even hard om de zege te behalen. Pas in de laat ste periode kwam de overwinning voor Emmaplein vast te staan. Voor 1958 zijn er al weer grote plannen gemaakt, al zal het nu nog moeilijker worden door de nieuwe „spelregels" van de Plus- pluim. Maar chef Vandewall en zijn team zijn voor geen kleintje vervaard. En hier zijn dan de overwinnaars: Chef Vandewall kwam na de oor log als verkoper in filiaal Kon. Emmaplein. Hij werd eerste ver koper in Valkenburg en daarna chef in Nuth (L.). Vandaar ging hij weer terug naar Maastricht, maar nu als chef van Kon. Emma- Dr. Mr. P. E. J. BOMLI, die reeds geruime tijd onder- f. ■i directeur onzer vennootschap y was, met ingang van 20 januari 'j 1958 is benoemd tot directeur 'i der vennootschap. 4 De Raad van Bestuur, k y plein. De chef kijkt graag naai voetballen. Tot nu toe ging hij gi-aag naar de bioscoop, maar zijn nieuwe televisietoestel begint de film te verdringen. Zijn grootste liefhebberij is echter kruidenier zijn. Mevr. M. H. Vandewall-Loffeld heeft drie dochters van 13, 11 en 8 jaar. Zij zwemt en wandelt graag. Ook zij kijkt graag naar de televisie. Pierre Thewissen is al een volsla gen kruidenier met vakdiploma en middenstandsdiploma. Pierre voet balt graag. Hij houdt van muziek, Klaar voor nieuwe strijd Tenslotte vroegen we de heer J. Ruijs, rayonleider in Limburg, wat hij van de overwinning dacht. De heer Ruijs was erg trots op dit succes van zijn filiaal. Hij was even blij met de stijging van de omzet in fil. Emmaplein, een stij ging van maar liefst 30 a 40 in twee maanden tijd. Deze verhoging is voor een deel te danken aan on ze prijsverlaging maar voor een heel groot deel toch ook aan het actieve werk voor de pluspluim. Ook volgens de heer Ruijs was de Gouden Pluim dubbel en dwars door filiaal Emmaplein verdiend. Tenslotte verzekerde de heer Ruijs dat zijn rayon zich ook dit jaar niet onbetuigd zal laten in de strijd om de Pluim en in de O.P.W. Hierbij rekende hij natuurlijk ook weer op Kon. Emmaplein. HILVERSUM, LANGESTRAAT. Ten huize van Chef v. d. Wolde, die 2 maanden in het ziekenhuis heeft gelegen, hebben wij op 15 ja nuari j.l. een avondje gehad dat om twee redenen toen pas is ge houden. Ten eerste: het gebruikelijke St. Nicolaas-avondje. Ten tweede: de thuiskomst van de chef. Die thuiskomst hebben we gevierd, waarbij de prijzen zijn be sproken die in die twee maanden zijn verlaagd. Ook het belangrijke „service" is terdege onder de loupe genomen. En lest best, ook aanwezig was ass. Chef Hooiveld en echtgenote. Besproken werd voorts de nieuwe O.P.W. Al met al, onder het drinken en eten van koffie met gebak, wijn, toost met beleg, is het een heel prettige en leerzame avond ge weest. Verk. L. DE WILD. ARNHEM, JOH. DE WITTLAAN. Ook wij hebben een contact-avond gehad, met Mevrouw, Chef en Per soneel. Onze avond was speciaal aan de O.P.W. gewijd. Jongens, wat een spanning zal dat weer geven. Maar wij hebben die avond toch ook besloten, om aan het ein de van de O.P.W. één van de prij zen in de wacht te slepen. Verder hebben we nog een duik in onze bier-, wijn- en limonade kelder genomen met een lekker koekje van mevrouw er bij. Zo was het einde van de avond al gauw in zicht. Nog een dansje en een plaatje en zo wensen we al onze andere collega's veel succes in de spannende en komende we ken. De Ploeg van fil. 249. Ex-chef Van Har de veld in een „wijn-gesprek" met een klant van filiaal Utrecht, Handelstraat. UTRECHT, HANDELSTRAAT Mijn schoonvader, de heer Van Hardeveld, U bekend als de oud chef van filiaal Baarn, is in de kerst- en oudej aars week bij mij in de zaak geweest; speciaal voor de verkoop van wijn. En het resultaat dat hij boekte mag er zijn: wij verkochten hier n.l. 1604 flessen wijn enz. Verder ben ik er zeker van dat we veel vaste klanten zullen krijgen, ook al omdat hij nou eens echt met de klanten over wijn kon praten. Het gezegde: de oudjes doen het nog best, is hier dan ook in de praktijk gebracht. Chef A. BOS. AMSTELVEEN, RANDWIJCK- LAAN. Met het gehele personeel rond de tafel hebben ook wij de O.P.W. '58 onder de loupe genomen. Vragen als „Wat zijn treffers? Hoe ver dienen wij treffers Hoe winnen wij de beker of wel een der beste plaatsen?" werden uit en te na be sproken. Terwijl we zo zaten te praten ging de huisbel en daar kwamen de heren G. J. Heijn en de rayonleider de heer van Rooy de kamer binnen. Dat was wel de grootste verrassing op deze O.P. W.-avond. Natuurlijk kwamen er ook nog andere onderwerpen aan de orde, toen de thee en de wijn eenmaal geschonken waren. Zo hield de heer van Rooy nog een stimulerende toespraak over het verkoopgesprek, dat we bij het be gin van de nieuwe O.PW.-actie best konden gebruiken. Chef G. v. d. ENG. UTRECHT, DAMSTRAAT Zoals ieder jaar gebruikelijk, kwam ook dit jaar de Sint een bezoek aan de Damstraat brengen. Nadat er eerst enige algemene punten betreffende de verkoop be handeld waren, begon de chef zijn praatje over wijnen, die speciaal met de komende feestdagen de aandacht zouden vragen. Daarna werden de pakjes, die de Sint had meegebracht, onder veel gelach en veel lawaai uitgepakt. Ook de wijnen die er besproken waren, en de toostjes met gaffel- bitter en appetit sild lieten zich van hun beste zijde zien. Toen er enige populaire plaatjes gedraaid werden, was de stemming zo goed, dat ieder begon mee te zingen en er een flinke polonaise gelopen werd. Ver over 't middernachtelijk uur ging een ieder voldaan naar huis en konden allen op een zeer ge slaagde avond terugzien. Verk. J. H. KOOYMAN van de Pitploeg Damstraat. ARNHEM, SPERWERSTRAAT. Donderdagavond hield de chef een personeelsavond die zeer geslaagd is. Onder het drinken van een kop Boffie koffie is dan het belangrijk ste punt besproken, n.l. de O.P.W. Wij zijn er enthousiast over; er werd dan ook gezegd: we gaan er tegen aan hoor, er wordt een prijs weggesleept. De nieuwe plus-indeling is ook met veel tam-tam ontvangen. U hoort van fil. 519 deze komende weken wel meer. Na een gezellig plaatje draaien en een dansje is deze avond gesloten met de woorden van de chef: Wij zetten onze schouders er onder. Verk. G. J. v. ELFEREN. Onder ons gezegd en gezwegen: Ons spaarsysteem is bij iedere inwoner van ons land bekend, doch maar al te vaak ontdekken wij mensen (klanten, doch jammer genoeg ook personeelsleden) die van ons spaarsysteem niet het bekende „naadje van de kous" weten. Vier punten Onlangs hoorden wij een verkoper nog tegen een klant zeggen: „Me- vrouw hier hebt U een spaarboek- i je en achterin vindt U alle gege vens, die U nodig hebt." Dit kan niet. Een kleine toelichting doet veel meer! Geen ellenlang verhaal, doch slechts een paar kleine punten zijn voldoende. Vergeet daarbij dan het volgende niet: 1. Mevrouw, bij iedere gulden boodschappen die U besteedt, kunt U geheel vrijblijvend een zegel van 0.10 kopen. (Be slist niet meer.) 2. De zegels plakt U in een spaar boekje tot 'n totaal van 49. 3. Hiervoor kunt U krijgen: a. een spaarbrief ter waarde van 50.(na 20 jaar krijgt U hiervoor 160. b. een winstdelende obligatie van 50.(jaarlijks een vaste rente van 4 plus aandeel in de winst.) c. 52.-contant. 4. U ziet, dat een van deze mo gelijkheden zeker de moeite waard is en U kunt Uw eigen geld te allen tijde terugkrijgen. Wanneer U de klant dit op een overtuigende manier vertelt, even als deze klant aan haar vriendin doet, dan zal ook zij na enige da gen de eerste in het spaarboekje geplakte zegels met trots kunnen tonen.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 1