Gemeentepolitie won de traditionele schietwedstrijden Bartelson bezoekt Wat directie en contactcommissie Feestkalender op 18 januari j.l. bespraken Nieuw personeel fabrieken Burgerlijke stand Is moderne kunst onzin of niet? Pinksterkamp voor de jeugd AH-FLITSEN Voordat 't oude jaar van ons af scheid nam hadden wij nog enige blijde gebeurtenissen. Bij de fam. Wütrich werd een dochter geboren en wy feliciteren deze familie en wensen U, mevr., een spoedig her stel toe. Mevr. Kandel vierde op 29 dec. haar 89ste verjaardag en wensen haar nog vele jaren toe. Fietje Draaier, bij ons allen be kend, is in het huwelijksbootje ge stapt en wij wensen haar veel ge luk in dit huwelijk en bovenal ge zondheid. Op de 2e Kerstdag ben ik, verge zeld van mijn vrouw, naar een ver loving geweest, 't Was er erg ge zellig en Tiny Böhmerman en Sjors waren het middelpunt van de belangstelling en zij kregen vele cadeaux. Ik ben van 't oude naar 't nieuwe jaar overgestapt vergezeld van vele goede wensen voor het laatste. Wij zullen hopen, dat al les zo mag worden, als wij elkaar toegewenst hebben. Ik ben er van overtuigd, dat het van harte is gemeend. Zo beginnen wij dan in dit nieu we jaar de rij van jubilarissen en Jubilaressen met onze driekleur op de fabrieken te hijsen ter ere van de heer G. Onrust (afd. B.F.). Op 20 jan. was Gerrit 25 jaar in dienst. Wij wensen hem nog vele jaren in de beste gezondheid na mens ons personeel toe. In mijn vorige praatje heb ik ver teld over mevr. Beunder, die toen zo ernstig ziek was. Gelukkig is hier wat verandering in gekomen al gaat dit ook zeer langzaam. Bij de fam. Capelleveen is ook weer vreugde want vader en man is weer thuis, nu is 't gezin weer verenigd. Dit is wel een felicitatie waard want 1957 is voor deze fam. nu niet bepaald gunstig geweest. Mej. E. Wilschrei is na een paar weken thuis te zijn geweest, weer aan het werk, nu maar afwachten of ze het wel volhoudt. De heer J. Pekelharing is reeds een paar maanden thuis wegens ziekte. Me vrouw Heyne-Jack, die meerdere weken niet kon werken, is voor halve dagen aan de slag. Met Martin Hartog wil het nog niet, eerst een operatie aan beide ogen, daarna aan één oog, doch het wil maar niet genezen; we hopen, dat hij weer spoedig geheel gezond moge zijn. De heer IJpe- laan (K.B.), die ook al enige we ken ziek thuis is, heeft wel een droevig geval meegemaakt. Zijn vrouw is plotseling overleden Moge hij in deze voor hem zo zware dagen de nodige kracht vinden. De heer A. Tuinman (T. afd.) is ook al een paar weken we gens ziekte thuis, wij wensen hem een spoedig herstel toe. Tot onze droefenis kregen wij be richt van het overlijden van mevr. Kandel. Voor vele ouderen onder ons wat dit een goede bekende, die in ons hart een lege plaats zal achterlaten. De Badcellen. Gaarne wil ik degene, die dit aan gaat, een verzoek doen om na het gebruik van onze mooie badcellen deze achter te laten zoals men ze aantreft. Wie zou het prettig vin den om in de badcel te gaan die niet schoon is? Dames en he ren dus voor U wegloopt, neemt even de nieuwe slang ter hand (doe net of U thuis bent) en spuit de cel schoon. Onze muziek. Ik wil nog even vermelden dat ve len in onze fabrieken verrast wa ren, toen ze op vrijdagmorgen 10 jan. omstreeks 9.45 uur het mu ziekkorps van A.H. hoorden spe len. Vele muzikanten spitsten hun oren en konden nu zelf horen en een oordeel geven, een ieder over zijn eigen instrument. Het kwam prima door! Eén onzer personeelsleden was zo vriendelijk om zijn prachtig appa raat mede te nemen en ons mee te laten genieten van deze mooie op name, hiervoor namens alle muzi kanten hartelijk dank, en nu maar gissen wie het is geweest. Dit is de vraag van de week. Tot slot van mijn verslag wens ik gezonden en zieken het allerbeste toe. J.B. Twee personeelsleden vieren in de komende maand hun koperen brui loft en wel: de heer R. v. d. Hazel op 16 febr., de heer J. L. Bysterbosch op 18 februari. Na de opening bracht de heer Schuddeboom de regeling der snip perdagen voor avonddames 1958 ter sprake. Deze dames hadden in 1957 op 5, 24 en 31 december vol ledig vrij, omdat de fabrieken na 4 uur waren gesloten. Deze situa tie stak wel bijzonder gunstig af bij de algemene regeling, waarbij men 3x1 uur extra vrij kreeg. Daarom is besloten dat voor de avonddames als verplichte snip perdagen in 1958 zullen geldende I derde pinksterdag en 5 en 31 de- cember. De kerstavond wordt hen geschonken. Vakantieverschuiving. Reeds nu worden tal van verzoe ken ingediend om de vakantie te verschuiven. In het algemeen kan echter niet op deze verzoeken wor den ingegaan. Uitsluitend verzoe ken, die gebaseerd zijn op school vakanties van eigen kinderen of vakanties van echtgenoten kunnen worden ingewilligd. In verband met ruimtegebrek op de dameskleedkamers en de on gunstige ligging, is in het VRIO- magazijn een nieuwe linnenkamer gereedgemaakt. De dameskleed kamer in het oude Kaaspakhuis zal nu verruimd en verbeterd wor den. De verstrekking van werkkleding zal nu in nieuwe banen worden ge leid, omdat men in het Vrio-maga- zijn het vele geloop zal moeten tegengaan. Een nadere regeling wordt nog bekendgemaakt. Begin werktijd. Een aantal personeelsleden is zich er schijnbaar onvoldoende van be wust dat men bij het sein, dat na het eerste waarschuwingssein wordt gegeven, op zijn of haar werk aanwezig moet zijn. Speciaal daarom worden er twee seinen gegeven. Wie bij het tweede sein niet op het werk is, wordt beschouwd als te laat en moet zich niet beklagen als hij of zij daarvoor beboet wordt, speciaal als dit telaat zijn herhaaldelijk voorkomt. Publikaties C.M. In het C.M. komen publikaties nogal eens laat over terwijl ook het C.M. wel eens vergeten wordt. Daarnaast mist men er ook de aankondiging op het grote bord. Dit heeft de C.M.-ers de indruk ge geven dat zij er niet helemaal bij- behoren. Deze indruk is echter geheel ten onrechte en er zijn reeds maatregelen genomen om publikaties sneller ter plaatse te doen zijn. Theekisten. Op verzoek der C.C. staat de di rectie toe dat de prijs van 60 ets., waarvoor theekisten aan het per soneel worden verkocht, ondanks het feit, dat deze te laag ligt, nog gehandhaafd wordt, mits hiervan in beperkte mate en uitsluitend voor privé-doeleinden gebruik ge maakt wordt. Pensionering. Voor vrouwelijk C.A.O.-personeel is de pensioenleeftijd gebleven op 60 jaar, doch voor administratief en leidinggevend personeel is de uiterste leeftijd op 65 jaar ge bracht. Na het 60ste jaar kan de directie echter ook dan tot pen sionering besluiten als dit om één of andere reden gewenst is. Veiligheid. De heer Dogger vraagt of ervoor gezorgd kan worden dat er niet wordt gelast zonder gebruik te maken van de hiervoor bestemde gordijnen. De heer Schuddeboom zal dit met de chef der onder houdsdienst bespreken. Fietsenstalling. De bakkers, die om zeven uur be ginnen moeten steeds de sleutel der fietsenstalling halen en ver zoeken om deze stalling eerder te ontsluiten. Aan dit verzoek zal worden voldaan door de bewaker om 6.45 uur te laten beginnen. Wij heten welkom W. Hofstatter K.B. J. W. de Jager-Visser V.A. C. Klunder V.F. C. Roele Mag. 1 DWouters B.W. H. Galet S.B. A. Lakeman K.B. J. C. Brunei V.A. S. Vriens V.F. H. E. de Haan V.A. J. P. Hooijschuur B.B. T. Timmer B.B. I. Draaijer V.A. R. J. C. Taag B.A. J. C. A. Siau Tijdschr. A. Boshoff K.B. C. Baaijens V.A. M. A. van Elburg-Huizinga K.B. C. Tabak K.B. J. Ruyterbeek K.B. C. G. Jaspers V.A. L. Jansen V.F. A. J. Kerkwijk K.B. L. J. Mastenbroek L.F. B. de Jong Adm. Emb. H. C. Dijkstra-Bleij L.F. W. de Boer S.B. A. J. V. Visser V.A. d. Valk en S. Draaiijer Gehuwd: 10-1: F. v L.F. Geboren: 22-12-57 Anke Wüthrich Arb. St. 15-1-58 Gerard Swartsenburg T.A. De heer G. Hulst was onze laatste jubilaris in 1957. Temidden vi vele collega's en in gezelschap van enkele familieleden werd dit heugelijk feit herdacht. Hoeveel Nederlanders zullen zich j niet als Rembrandt, die hetgeen dit in de loop der jaren al niet af- schilderde met uiterste nauw- gevraagd hebben Het is jammer, dat er nooit iemand is geweest, die daar een duidelijk en begrijpelijk antwoord op heeft gevonden. „Moderne kunst", zeggen de jon gelui met Marlon Brando-haar, met haar dat glimt van een vieze soort haarvet en die een spijker broek dragen, „brengen wij". Dit soort artisten neemt een doek, een pot verf en smeert alle soorten door elkaar op het doek en zet er als het er mee klaar is, een titel onder. Dit soort kunstschilders loopt er helaas maar al te veel rond. Als men de moderne kunst eerlijk wil kritiseren, dan moet men trachten door te dringen in de ziel van de schilder die het doek heeft gemaakt. De moderne schilder is De zaterdag voor Kerstmis zijn wederom de traditionele schiet wedstrijden gehouden, georgani seerd door ,,de Bond" te Zaandam. Het is in het kamp van de tegen standers bekend, dat de „koeke- bakkers" van Albert Heijn o.l.v. de heer van Urk, steeds geduchte con currenten zijn. Reeds tweemaal mochten v/ij het succes hebben de wisselbeker, zij het niet achtereen volgens, te veroveren. Deze maal was het geluk echter niet met ons3 maar toch met maar 2 punten verschil moesten we de eer laten aan de Gem. Politie te Zaandam. De groep van Sterel en Wegche- laar had ditmaal meer succes. Moest zij altijd met één van de onderste plaatsen genoegen ne men, nu eindigde zij ook in de eerste helft. De uitslag van deze wedstrijd was Gem. Politie 230 punten Albert Pleijn 228 punten 3terel en Wegchelaar 220 punten Res. Politie 217 punten Art. Inr. 206 punten P.T.T. 197 punten Er wacht ons echter wederom een zware taak om met Pasen de zil veren weegschaal te behouden, die wij verleden jaar mochten winnen en door de heer' A. Heijn als wis- relprijs beschikbaar werd gesteld. Als bijzondere prestatie op deze middag vermelden wij nog de re sultaten van de heren J. W. Hek- kert en J. Hogendijlt, die als indi viduele prijswinnaars uit de bus kwamen. Inspecteur Coelingh overhandigt de commandant van het A.H .-team, de heer G. J. van Urk, de tweede prijs. keurigheid op wist te zetten en zijn doeken schilderde met geraf fineerde schaduwpartijen, zodat wat hij maakte voor ieders ogen leeft. Wij Nederlanders houden ons eigenlijk teveel vast aan de eeu wenoude schilderstraditie. Eeuwen I en eeuwen konden wij immers al leen maar het soort doeken waar op men kan zien wat het voor stelt, en hoe echter en levender het lijkt des te echter vinden wij het. In Zwitserland heeft men deze tra ditie nooit gekend. Daardoor wordt de moderne kunst daar ook veel hoger gewaardeerd. Wanneer een eerlijke kunstschilder, die dus zeer zeker ook een behoorlijk begrijp baar doek kan schilderen een mo dern schilderij gaat maken, en hij wil b.v. een dromend meisje schil deren in de realistische stijl, dan zal hij niet een meisjeskopje met dromerige ogen schilderen, maar flarden uit de droom van dat meis je die hem te binnen schieten. Mis schien tekent en schildert hij er een oog bij of een hand met een paar voeten3 wat geeft dat als het hem voldoening schenkt Het gebeurde niet zo lang geleden op een tentoonstelling in Parijs, dat een jongetje van 4 jaar, dat met vader en moeder moderne schilderijen aan het bezichtigen was, uitriep: „Kijk, mamma, een paard!" Toen men in de catalogus keek, bleek het werk inderdaad deze titel te hebben, alhoewel het voor de groteren onmogelijk te zien was wat het moest voorstel len. Dit zegt toch veel. De schilder had het werkje geschilderd met een kinderlijke eenvoud. Als een kind een mens tekent, dan ziet men alleen maar een hoofd met ogen, een neus en een mond. De rest wordt niet met aandacht getekend, alleen wat voor hem het meest opvallend is zal hij tekenen. Maar het is ontegenzeggelijk waar, dat zwendel en waarheid elkaar hier zeer dicht naderen. Zo won een meisje in Frankrijk van 11 jaar een maand geleden de hoofd prijs op een tentoonstelling voor kunstschilders doordat haar vader haar werkje in had gezonden om dat hij dacht dat het een tentoon stelling voor kindertekeningen be trof. U ziet wel, de oplosing is nog niet gevonden. Misschien weet U die? W. J. Geerling Jr. Praat Uw kind nog wel eens over de Poelakker? Zo ja, dan kunt U vertellen dat ook dit jaar weer een uittocht van A.H. kinderen naar Lunteren zal plaatsvinden op de vrijdag voor Pinksteren. Hoe het allemaal za.1 gaan moet j niet teveel kinderen zullen wor- nog worden uitgezocht en georga-den opgegeven, omdat de Poelak- niseerd maar in elk geval hopen ker nu eenmaal niet onbeperkt is we dat er niet te weinig maar ook in haar ruimte. De leeftijdsgrenzen blijven dan - ook van 812 jaar, waarbij uit- gegaan wordt van de leeftijd op j 25 mei 1958. Verder zal de opgave onherroepe lijk op 15 februari a.s. worden ge sloten en stellen we als voorwaar de dat de ouder, die kinderen of i een kind opgeeft, tenminste vóór 1 juni 1957 bij Albert Heijn in dienst was. Evenals het vorige jaar gelden deze regels zowel voor fabrieks- als kantoorpersoneel. Bij deze aankondiging willen wij i het voorlopig laten, maar wij be velen de binnenkort verschijnende publikaties in Uw aandacht aan.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 4