Van Oost- en Westzijde Bridgeclub weer gegroeid Nieuws van alle kanten Fraai toernooi in het O.G. Volle winst voor Hagendijk Winterconcert 8 februari in O.G. Gerrit Onrust 25 jaar bij A.H. De hoed een afscheid Brandweer vergaderde AH-FLITSEN 3 De heer Onrust werd omringd door de dames van zijn afdeling, die de jubilerende vrijgezel feestelijk huldigden. Tafeltennis De „J. Polderman-wisselbeker" is nu definitief in handen van de Am sterdamse tafeltennisvereniging „K.K.K.". Dat is het resultaat van het toernooi, dat onze tafeltennisvereniging op 4 januari j.l. in het ontspanningsgebouw organiseerde. Het was de vierde maal, dat deze driekamp, waaraan behalve door „Albert Heijn" en „K.K.K." ook door „Bloemlust" uit Aalsmeer werd deelgenomen, gehouden werd. De hoofdstedelingen wonnen dit jaar voor de derde achtereenvolgende keer. Belaagd door natte sneeuw, ijzel en gladde wegen waren de tafel tennissers naar 't O.G. gekomen, waar om 3 uur het toernooi zou beginnen. De auto's uit Aalsmeer arriveerden ruim een half uur te laat, doch dit belette wedstrijdlei der P. VINK niet toch om 3 uur de Zaandammers alvast de strijd tegen de Amsterdammers te laten aanbinden. Goed begin. Reeds na enige minuten was het duidelijk dat de spelers de „toer- nooi-koorts" goed te pakken had den. Aan de vier tafels werd di rect met volle overgave gespeeld. Van een langzaam warm-draaien was geen sprake. Kwam het om dat „K.K.K." vast besloten was alles op alles te zetten om het suc ces van de voorgaande twee jaren te prolongeren? Of omdat onze spelers deze overwinning zo graag wilden voorkomen? Wij durven 't antwoord niet te geven. Een feit was echter dat de Am sterdammers reeds een voorsprong hadden, toen de Aalsmeerders in de strijd gemengd werden. Zouden zij er in slagen de leiding van „K.K.K." over te nemen Wij hoopten het, terwille van de span ning, doch onze hoop was ver geefs. „K.K.K." was en bleef aan de kop. Ie Herenteam. Dit wil echter niet zeggen, dat het gemakkelijk is gegaan, want de tegenstand was groot. Het eerste herenteam van „Albert Heijn" b.v. bewees zijn goede kwaliteit door zijn rivalen op overtuigende wij ze te vei'slaan. De grootste winst bracht onze topspeler A. Hagen- dijk, die van zijn acht partijen niet één verloor. Hij was de enige speler die een dergelijk resultaat behaalde. Zijn teamgenoot B. Gre- ven won vier partijen en C. Car- pentier bracht tenslotte één winst punt. Op zaterdagmiddag 14 december 1957 van tien voor half twee tot kwart voor twee vond de uitzen ding plaats van het door de VARA op 6 november opgenomen con cert van ons korps. Persoonlijk heb ik hiervan zeer genoten. Het klonk voortreffelijk. De klank en !e stemming waren prima. Alle lof voor onze dirigent en het korps. Ook de in dit blad overgenomen recensie in „Musica" van de heer J. Beekhoven was zeer waarderend over dit concert. Evenals vorig jaar ontvingen wij wederom een uitnodiging om een j concert mede te maken in het j Concertgebouw van het Noord- i hollands Philharmonisch Orkest onder leiding van de gastdirigent N. van der Linden, dit naar aan leiding van onze medewerking aan de intocht van de Sint in Amster- 2e Herenteam. De heren R. Saft, W. Gelderman en J. Schaafsma, die onze kleuren in het tweede team verdedigde, wisten resp. 1, 2 en 2 partijen op hun naam te brengen. Hierdoor stelden zij wel enigszins teleur. Een overwinning werd van hen niet verwacht, doch dat zij 7 pun ten achter „K.K.K." en 5 achter Bloemlust" bleven, was een te genvaller. Overigens begon zich hier het overwicht van de Am sterdammers reeds duidelijk af te tekenen. 3e Herenteam. Hoewel ook ons derde herenteam niet tot winst kon komen, slaag den de spelers hiervan er nog in „Bloemlust" achter zich te laten. Onze beste man was hier J. de Boer. Hij won de helft van zijn pai'tijen. Mej. L. de Jong, die on verwacht moest invallen voor M. van Overloop, verrichtte goed werk door twee winstpunten te brengen. J. Sehreuder zorgde voor één overwinning. Damesteam. Graag zouden wij U de overwin ningen van onze dames beschreven hebben, maar helaas kon hier slechts één winstpunt genoteerd worden. Voor deze ene overwin ning zorgde mevrouw A. Vink. Mevrouw W. Goudriaan en me vrouw T. Saft moesten beiden acht De „J. Polderman-wisselbeker" werd vier jaar geleden beschik baar gesteld door de tafeltennis vereniging „Albert Heijn". Vier maal is er om gestreden door vier teams van „K.K.K.", „Bloemlust" xn „Albert Heijn"De eerste maal werd hij gewonnen door „Bloem lust" en daarna driemaal achter een door K.K.K.". Hiermede is een einde gekomen aan een serie interessante toernooien. Speciaal deze keer werd er uit stekend tafeltennis gespeeld en het is daarom jammer, dat slechts weinig toeschouwers hiervan ge tuige zijn geweest. Het slechte weer zal hieraan wel de hoofd schuldige zijn. Maar misschien wilt u toch eens kennis maken met dit mooie spel? Iedere maandagavond hebt u daar toe de gelegenheid. Dan is er training en vaak zijn er dan ook wedstrijden. Komt u eens kijken in het O.G.? De vereniging heeft nog plaats voor enkele leden, zo wel voor dames als voor heren. Ook kunt u inlichtingen krijgen bij de heren P. Vink en M. van Overloop, beiden van de fabriek, en J. M. van der Meer van het hoofdkantoor. maal haar tegenstandsters felici teren. Ter verontschuldiging mag echter worden aangevoerd dat ver schillende Amsterdamse dames meespelen in de Heren-competi tie, waardoor de verhouding niet helemaal juist was. Op de foto links boven ziet u mevr. Vinke in volle concen tratie, terwijl mej. L. de Jong op de andere foto laat zien, dat ook zij geen aandacht kan hebben voor de fotograaf. Ondanks het voor ons schamele re sultaat is het toch een geslaagd toernooi geworden, omdat er en thousiast en sportief gespeeld is. Volkomen terecht bracht de heer P. Vink dan ook in zijn slotwoord alle spelers en speelsters hiervoor dank. dam. Op maandag 16 december vond dit concert plaats. Hiervoor bestond grote belangstelling. Nu, wij hebben weer met volle teugen genoten. De tocht werd gemaakt met twee autobussen. Op zaterdag 8 februari a.s. vindt ons winterconcert plaats in het Ontspanningsgebouw. De jaarver gadering is bepaald op vrijdag 14 februari. M.B. In „Musica", het maandblad ten dienste van de Harmonie- en Fan faregezelschappen, 37e jaargang No. 1 van 8-l-'58, lazen wij het volgende: Muziekkorps „Albert Heijn" te Zaandam, o.l.v. C. Kat. Dit har moniekorps bracht ons een zeer beschaafd gespeeld „Tableaux des Vosges" van M. Boekei. Het spel is klankrijk en goed van verhou ding en getuigt bovendien van goede studie. De karakters van de diverse delen waren goed getrof fen. Qua stemming waren er nog wel een paar zwakke momentjes, b.v. in het derde deel, ook had hier de voordracht vooral in de koralen een weinig meer expres sief kunnen zijn. Overigens was dit toch een aai'dige en gaame beluisterde uitvoering. Een prij zenswaardige uitvoering gaf dit koi-ps van de Hongaarse Dansen no. 5 en 6 van Joh. Brahms. Alles klonk beschaafd en mooi van klank, soms had men de articulatie .ets puntiger gewenst. De fluit was soms iets te hoog van stem ming. Dit was dan ook vrijwel het enige wat op dit spel was aan te merken. Resumerend gesproken was dit een zeer verdienstelijke uitvoering. Tot slot van dit con cert bracht men ons die goede oude „Chef de Corps" van V. Bury. De oudjes doen het nog best. Zo voelde „Albert Heijn" het waar schijnlijk ook aan. Er werd on stuimig begonnen, het spel was nu wel wat overmoedig, waardoor de stemming en de klank even in het gedrang kwamen. Er werd echter geestdriftig gemusiceerd en we mogen dit radioconcrt het predi caat „vex-dienstelijk" zeker meege ven. Het is een tijd geleden, dat U enig nieuws hebt gelezen over onze Bridgeclub. Toch is onze club al die tijd xoistig haar gang gegaan, en zelfs weer iets groter gewor den. Oixze St. Nicolaas- en Kerstdrives zijn weer gehouden en, naar ik meen, met succes verlopen. Er is verwoed gegokt om de prijzen en tenslotte ging iedereen toch met een herinnex'ing naar huis. Hr. Vos Srv. d. Hazel 60.66 Hr. Vos JrVex-meex-en 55.74 Mevr. VermeerenHr. Ras 55.09 Hr. SondijAlgera 50.68 Mevr. v. PettenHr. Hulst 50.08 Fam. Stroet 49.69 Fam. v. d. Bxnnk 48.01 Mevr. KostersHr. Keune 46.49 Mevr. Hekkertmevr. Delfomo 45.01 Hr. Richter—Siffels 40.98 Hr. BrouwerBronswijk Hier is dus van alles mogelijk Graag echter nogmaals een aan sporing voor onze leden, om voor al op tijd (half acht) te zijn, dan kunnen we meer spellen per avond gaan spelen. Een kennis van mij kocht in de uit verkoop een aardig hoedje. Heel glunder verscheen hij er mee op zijn werk, waar hij hoog opgaf over de goede koop die hij had gedaan. Eén van zijn collega's, met een wat gro tere hoedmaat, had precies zo'n hoed gekocht. Dit bleef voor mijn kennis echter verborgen. 's Avonds, toen hij zich kleedde om naar huis te gaan, zakte prompt „zijn" hoed op zijn oren. Ongerust en in twijfel over de vermeende kwaliteit van de hoed, vouwde hij een krantje in de rand. De volgende avond echter was de hoed te klein! Toen hij het krantje verwijderde, bleek de hoed weer te passen. Zeer ontdaan stelde hij een collega van het vreemde verschijnsel op de hoogte. De collega, uiteraard „zeer verbaasd"kon tot geen andere conclusie komen, dan dat het hoofd van mijn kennis beurtelings kromp en uitzette. Het spelletje van hoeden verwisselen werd enige weken met succes voort gezet, totdat de arme man, in de vaste overtuiging dat hij een bewegend hoofd had, naar de dokter liep. Deze was echter van mening, dat de patiënt geen bril behoefde en derhalve maar eens goed uit zijn doppen moest kijken! Ongetwijfeld hebben wij allen ver baasd gestaan toen wij vernamen, dat mej. C. Marcus ons bedrijf zou verlaten. Wellicht zullen er geweest zijn, die gehoopt hebben, dat dit bericht een vroege april mop was. Zij zullen zich echter intussen wel nebben moeten verzoenen met de werkelijkheid, n.l. dat mej. Marcus als huishoudster te Rotterdam een ander arbeidsterrein heeft betre den. Wij zullen in deze Flitsen met dankbare gevoelens gewag moe ten maken van de vele goede kop pen koffie en thee, die zij ons in de afgelopen negen jaren geser- veexd heeft. Toch zijn wij er van overtuigd, dat wij haar op de eerste plaats zo waarderen, omdat zij steeds 'n vriendelijk woord had, altijd voor .edereen klaar stond en niets haar ooit teveel was. Het is daarom voor ons jammer, dat zij Zaandam verlaten heeft. Wij wensen haar echter van harte toe, dat zij in haar nieuwe werk kring voldoening zal vinden. Op 20 januari 1958 was het 25 jaar geleden, dat Gerrit Onrust, in dienst trad bij A.H. Als het aan hem gelegen had, zou de da tum 13 januari zijn geweest, want op die dag van het jaar '33 J meldde hij zich als 15-jarige aan, maar, omdat men nog wel een week buiten hem kon, werd hij nog een week weggestuurd. Hij begon als latten-smeei'der op de koekbakkerrj, werd daarna deegmaker en is thans als zodanig wei'kzaam op de biscuit-afd. Tijdens de oorlog heeft hij gekookt voor schoolkinderen en collega's. Ofschoon hij wars is van alle hul debetoon, zal het hem zeker niet aan belangstelling ontbx-eken. .Gerrit, van harte!" Op maandag 13 januari hield de Bedrijfsbrandweer haar eerste sa menkomst in '58 in het O.G. Voor deze avond waren onze in- sti-ucteurs v. Heijnsbergen en Krop aanwezig, welke heren eerst een forum vormden, waaraan vragen op brandweergebied konden wor den gesteld. Hiervan werd gretig gebruik gemaakt en de heren had den volop werk om een ieder te vreden te stellen. Daarna werden de rollen omgedraaid en volgde oen hersengymnastiek. Deze eerste avond was zeer goed bezocht en we hopen dat er de volgende bijeenkomsten, welke hieronder zijn vermeld, een even goede, zo mogelijk nog grotere, op komst zal zijn. Deze vergaderin gen zijn: 10 februari: film en lezing. 14 maart: een gecombineerde oefening met de G.V.B. 24 maart: onderlinge wedstrijd bij het CM. 14 april: jaarvergadering. H. Ejjben.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 3