If A M r 3 3 3JL3 Twee jubilarissen op het Hoofdkantoor <YH et Controle op blusmiddelen brengt vreemde feiten aan het licht Vertegenwoordiger als vak en als hobby Dank brengen „Kerkdames" werden filmsterren Verwikkelingen rond een kist sigaren peper e»\ Artisten van levensmiddelenbedrijf 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 15e jaargang No. 1 Januari 1958 Verantwooi'delijk eindredacteur J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken Redactie: J. Lieffering, in- en externe betrekkingen Aan dit nummer werkten mede: M. Barrette, I. Ph. Bartelson, H. J. Bobbe, F. Brandsma, H. Eyben, W. J. Geerlings, A. v. d. Hazel, J. Janse, L. I. A. S. Kloos, W. v. Maltha, J. J. M. v. d. Meer, J. Mignon, K. Romp, J. Schijf en J. Zeeman. Druk: Ramshorst, Wormerveer Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam De brandbeveiliging in de fabrieken is uit het oogpunt van de assu rantie bezien zeer belangrijk, vandaar, dat op alle afdelingen, naast de Sprenkler-installatie, aandacht besteed is aan kleine blusmiddelen en kasten met slangen. Het is ook zeer belangryk, dat de aanwezige blusmiddelen in staat van directe paraatheid verkeren om, indien noodzakelijk, direct te kunnen worden gebruikt. Om van deze paraatheid verzekerd (dit om dichtvallen te voorko- te kunnen zijn, worden van tijd tot men) en men vergeet dan in de tijd eontroleronden gedaan, waar- regel de touwen weer op hun sier-boekhouder voor de W.v.A.- bij alle apparaten en slangen wor- plaats te hangen. Indien er nu een filialen, totdat dit bedrijf ook ad- den gecontroleerd. brand mocht ontstaan zal deze ministratief geheel met Albert „Is dat nu wel zo nodig?", zult u deur zich niet meer vanzelf slui- Heijn N.V. samengesmolten werd. Begin januari hebben twee heren van het hoofdkantoor hun 40-jarig zakenjubileum gevierd: de heer L. Wans, vertegenwoordiger van de groothandel, en de heer C. P. Gout van de afdeling kas. Tegelijk zijn ze hun loopbaan begonnen op het kantoor van Van Amerongen op de Prinsengracht en nog wel op dezelfde afdeling. Beiden werden zy aanvankelijk ingewijd in de geheimen van de filialenboekhouding, doch later zyn bun wegen uiteen gegaan. De Miljonair. De heer Gout mogen wij met een gerust hart „De Miljonair" van het hoofdkantoor noemen. Miljoe nen guldens zijn er immers reeds door zijn handen gegaan en nog dagelijks zien wij hem door de gla zen wand van zijn kantoor bezig met het toch zo belangrijke „slijk der .aarde". Veertig dienstjaren heeft hij be steed aar. de administratie. Gaf hij aanvankelijk zijn beste krachten aan de filialen-boekhouding, later werd dit de algemene boekhou ding. Jarenlang heeft hij als chef boekhouder van W.v.A. iedere week een balans gemaakt, een werkje waar hij uiteraard wel even mee bezig was. Eenmaal in Zaandam, bleef de hr. Gout nog ongeveer een jaar kas- vragen: ..Want als ze toch niet wor den gebruikt, kunnen er toch ook geen moeilijkheden zijn als ze wél nodig zijn?" Deze en andere opmerkingen wor den steeds door mensen uit het Vanaf die tijd (1951) is de heer Gout werkzaam als (nauwgezet) beheerder van de contanten. Groot gezin. ten en kan de brand zich, via de opening, naar de andere afdelin gen verplaatsen. Controleronden zijn en blijven dus zeer noodzakelijk, maar ook de medewerking van U is onontbeer- Maar geld alleen maakt niet ge- bedrijf gemaakt, maar dat het wel lijk. Zorgt er voor dat de blussers lukkig en dat geldt ook voor de degelijk nodig is, moge blijken uit bereikbaar blijven, dat de slangen- iieer Gout. Voor hem is er echter de navolgende uit de praktijk ge- kasten geen rommelkasten worden j n0g Veel meer. Allereerst zijn kozen feiten. en mocht er toch nog eens een vrouw en zes kinderen. Van deze Feiten blusaPParaat van de niuur vallen, ïaatsten is er, op het moment dat geeft het dan door aan de bedrijfs- wij dit schrijven, één gehuwd en Bij de controleronden worden brandweer. één in ondertrouw, steeds blussers aangetroffen, die Opmerker. Dit grote en stellig drukke gezin door balen of kisten aan het oog zijn onttrokken, of geheel zijn ver sperd en dus in geval van brand onbereikbaar zijn. Ook komt het voor dat blussers De heer gewoon uit hun ophang-beugel zijn Wans werd in verwijderd om plaats te maken de aanvang van voor opslag of iets dergelijks en zijn carrière be- deze blussers worden dan gewoon last met de dis- ergens neergelegd, onvindbaar tributie-aange- soms. I legenheden. Slangenkasten worden openge- i Voor hen die maakt, door de verzegeling te ver- dit niet weten breken en hierin worden dan aller- zij vermeld, dat lei vreemde voorwerpen opgesla- ook tijdens de gen. Als er vochtige voorwerpen bij zijn kunnen deze er de oorzaak van zijn, dat de slangen gaan schimmelen en daarna verrotten, hetgeen tot gevolg heeft dat, in dien er water in wordt geperst, de slang zal barsten en grote water schade kan ontstaan. Nog kort geleden bleek na ope ning van een slangenkast dat de zich hierin bevindende nieuwe slang over een lengte van enkele meters door muizen was aangevre ten. Er waren grote gaten ont staan waardoor deze slang ook ongeschikt geworden was om in geval van brand dienst te doen. Ook de touwen van de branddeu ren worden vaak van de rol gewipt m8 eerste wereldoorlog de voedsel voorziening gerantsoeneerd was). Aanvankelijk was dit een omvang rijke taak, doch later verminderde dit gelukkig snel en werd hij over geplaatst naar de boekhoud-afd. Controleur. hij bij een van de chefs logeren. De logieskosten betaalde hij dan met j een stukje kaas of iets dergelijks. Vertegenwoordiger. De overname van de Van Ameron- j gen-winkels door Albert Heijn j N.V. betekende voor hem een ver- andei'ing van functie. Zijn nieuwe i directie verzocht hem n.l. bij Van Amerongen een afdeling Groot handel op te richten. Toen deze na enkele jaren met die van Al- bert Heijn werd samengesmolten, bleef de heer Wans vertegenwoor diger. Dat is hij nu nog en hij ver richt zijn werk „als een hobby", zoals hij het zelf uitdrukt. Vissen. In 1941 kwam de heer Wans in de buitendienst als controleur, tegen woordig zouden wij zeggen: als rayonleider. Tijdens de oorlog was dit niet zo'n erg prettig baantje, want toen het treinvervoer moei lijker werd, kon men hem bijna da gelijks per fiets van Amsterdam naar de filialen in Haarlem zien trekken. Wanneer de bezetters weer een razzia uitvoerden, bleef Dat neemt echter niet weg. dat hij ook nog andere liefhebberijen heeft. De belangrijkste daarvan is vissen. „Maar lieslaarzen en een zuidwester houd ik er niet op na, hoor", voegt hij er direct aan toe. „Ik ben een echte mooi-weer-vis- ser. Dat heeft het voordeel, dat dan ook mijn vrouw mee kan gaan en dat is wel zo gezellig." Zwem men doet hij ook graag. De miljonair achter zijn bureau. weerhoudt hem evenwel niet zich ook nog te wijden aan zijn drie grote hobby's: tafeltennis, muziek en postzegels. Mandoline, gitaar en piano zijn voor hem geliefde in strumenten. Vroeger speelde hij ook viool, doch toen op een kwade dag zijn instrument barstte, is hii daarmee gestopt. Zijn voorliefde gaat uit naar Beethoven, Chopin en Verdi, terwijl de grammofoon zorgt voor de opera-in-huis. Postzegels. Als filatelist legt hij zich toe op het verzamelen van postzegels uit eigen land en de Overzeese Ge biedsdelen. „Alleen dit is al bijna niet bij te houden, dus waarom zal ik me dan om al die andere landen druk gaan maken", ant woordt de heer Gout op onze vraag, waarom hij zich hiertoe be perkt heeft. Wij wensen hem nog vele jaren in goede gezondheid toe met z'n ge zin, zijn kluis, zijn tafeltennisbat, zijn muziek en zijn postzegels. aan Directie en Personeelsjonds voor de bewezen attenties: De heren G. Hulst en G. Onrust bij hun 25-jarig jubileum. Fam. F. v. d. Valk-Draaijer en Fam. Arnold-Kapcr bij hun huwe lijk; Fam. A. v. d. Brink. Fam. D. van Cappelleveen, Mej. C. Hel sloot, Mcj. N. den Hollander, Hr. W. Kleij. Mej. H. Wilschrei bij hun ziekte. Voor de kerstpaketten en andere verstrekkingen Mevr. R. Comp- ter-Best. Gras, J. Heijn, Mevr. Hoeve-Onrust, C. Klopper, D. Onrust. J. SchramTh. Vernooij. Vinke, Mevr. van der Lip, A. Wieten. Zoals bekend hebben in de afge lopen maanden in ons bedrijf een aantal dames in de avonduren ge werkt om gelden bijeen te krijgen voor een bijzonder doel en wel om hun kerk wat op te knappen. Elke avond kwam een andere ploeg, to taal per week circa 70 dames. Mevr. Vlas, die deze organisatie op zich had genomen, is in haar opzet bijzonder geslaagd, 't Kerk bestuur heeft haar dan ook grote dank gebracht. Ds P. J. O. Bruyne heeft met toestemming van onze directie van de werkzaamheden van deze dames in ons bedrijf een film ge maakt, want ja, dat moest later nog eens te zien zijn. Vrijdag 10 januari j.l. is de film voor het eerst afgedraaid. We willen er niets meer over vertel len, want over enige tijd kunnen wij die film allemaal in ons O.G. zien. Over 't verdiende bedrag hebt U in de dagbladen kunnen lezen. Het kerkbestuur is onze directie heel dankbaar voor haar volle mede werking en voor het mooie bedrag, dat per giro werd overgemaakt. De schaduwzijde van een tweede prijs Zaterdag 18 januari was een goede dag voor onze bedrijfsbrandweer, aangezien toen de prijsuitreiking plaats vond van de wedstrijd-com petitie der Vereniging van Zaanse Bedrijfsbrandweren (V.v.Z.B.) Eén onzer ploegen was geëindigd als 2e uit 30 deelnemers, gelijk met de twee Verkade ploegen. Daardoor werden er 3 tweede prij zen uitgereikt. Deze prijs bestond uit een plaquette met medaille, terwijl de gehele ploeg kon kiezen uit een tafel vol geschenken, be schikbaar gesteld door div. fir ma's. Onze keus viel op een kist je sigaren van 25 stuks per per soon. Alleen was een der leden meer ge- Nog ietsje lager. Piet Vergissing is gans)"elijk interesseerd in de uitslag van de S.U.S.-loterij, dan voor het toneel stuk dat door de toneelgroep van de A.I. werd gebi-acht. Deze jongeman verzocht aan een ander om de sigaren mee te ne men, zodat hij ze zondags af kon halen. Een en ander werd jammer genoeg verkeerd begrepen, zodat de prijs door een ander lid werd meegeno men, en pas maandag aan onze Jan overhandigd. Maar, nu komt het ergste, onze vriend rookt geen sigaren, want dan worden de gordijnen vuil. Hij wist hier echter wel raad op, want z'n sigarenleverancier wilde ze wel ruilen voor sigaretten, het geen geschiedde. Onze Jan rookt nu z'n sigaret, maar de sigarenman schijnt er slechter aan toe te zijn. Waarschijnlijk is per abuis een etalagedoos tussen de prijzen ge- ,i komen, want er wordt beweerd dat (Vervolg van pagina 1) Last met een kistje houten sigaren bovendien de uitgave van het zit. Hoe of dit mogelijk is, is ons boekje HOE EN WAT heeft ver- een raadsel, want 't is toch wel zorgd. Voor de insiders vermei- toevallig dat de man die net een den wij nog dat dit alles volgens nieuwe broek van de brandweer het offset procédé gaat en veel heeft gekregen, nu ook nog op hei met fotografie te maken heeft, palen moet kauwen. De hele ploeg Vingervlugheid. was het er mee eens' dat "dit toch I wel bar noselijk" voor Jan was, Routine en vingervlugheid zijn een temeer daar hij op de laatste ver- eerste vereiste. „De meeste men- gadering al had geprotesteerd om- sen op kantoor hebben er eigenlijk dat er geen vrij roken was. geen begrip van wat ik uitvoer, Is de wens van de heie brand- Regelmatig zien ze een mannetje vveer dat Jan deze slag te boven dat ben ik dan met een ge- komt zonder blijvende gevolgen, kleurde stopfles naar de keuken en dat de tegenslagen hem nu ver- lopen om warm water te halen om vervolgens te verdwijnen achter een deur waarboven een rood licht brandt. Voor wie 'n vluchtige blik in het kamertje werpt, zijn een massa schakelaars en knoppen te zien en wat vreemde instrumenten." Het is aardig te horen dat hij laatst zijn scooter helemaal uit el kaar heeft gehaald en ieder onder deeltje stuk voor stuk heeft na getekend en genummerd. Hij heeft namelijk geen notie van de con structie van dit vervoermiddel en hij zag dit als de enige manier om hem weer in elkaar te krijgen. der bespaai'd zullen blijven. P.S. De geruchten dat Jan z'n si garen beschikbaar heeft gesteld voor de volgende vergadering zijn wel hardnekkig, maar nog niet bevestigd. Vanzelfsprekend zullen wij deze geste wel op prijs stellen. Spuitgast. Agenda Personeelsvereen. 8 februari: Uitvoering muziekkorps. 19 februari: Filmavond.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 2