Timmerman in hart en nieren" Nieuws van de ideeënbus Dat is handig! Hen Set meer op Uw uiterlijk dan U denkt AH-FLITSEN Van de decemberdrukte heeft de ideeënbus maai' matig kunnen profiteren en wij verwachten dan ook dat alle inspiraties, tijdens de drukte opgedaan, tot ideeën wor den uitgewerkt en in de loop van deze maand worden ingezonden. Eén van de middelen om de winst te vergroten is de kosten te druk ken. Kosten kan men aanzienlijk drukken door de zuinigheid op te voeren. Wie helpt ons aan origi nele ideeën die kostenbesparend werken? En nu de ideeën: A 53 Dit idee is gepubliceerd in het inlegvel behorende bij het Flitsen nummer van no vember 1857. Het betrof een wijn-assortiment-kaart, waarop de prijzen ingevuld konden worden van de wijn waarvoor de klant belang- ling had. Dit idee bleek niet geheel uitvoerbaar, maar heeft on ze aandacht weer eens extra op de wijnverkoop gevestigd. We hebben nu de zgn. „wijn familie". Inzender kennen wij een aanmoedigingspremie toe van 15, Vleeswaren in cellofaan ver pakken. Verkoopt geweldig. Bovendien kan de klant zien wat zij koopt. Dit doen wij al vrij lang. In Meinere zaken namen wij eveneens de proef, doch, zo- Wij hebben besloten verschillende artikelen te combineren en bren gen een aantal schoonmaakarti kelen verpakt in een aantrekkelijk plastic net. Dit schoonmaakpak- ket is handig mee te nemen voor de klant, terwijl zij het aardige boodschappennetje GRATIS krijgt. als inzender bekend is, zon der gunstig resultaat. Diabetici repen per 5 stuks insealen (ZB's). Kan dan dienen als geschenk. 1 reep of een paar losse repen toont zo nietig. We hebben niet de indruk dat dit zo'n geweldig ca deau-artikel is. Kan in voor komende gevallen altijd nog aardig" worden ingepakt. Duche :,e bonbons in meer stevige dozen verpakken. Zijn n' vaak beschadigd. Is nier zozeer een idee. Komt neer op: maar alle verpak king zo stevig als nodig is. De bezwaren zijn inmiddels ondervangen omdat de do zen nu per twee gebundeld worden verzonden. In Allerhande bonnen af drukken met een reclame artikel. Klanten zijn altijd gek op bonnen. Trekt en houdt klanten. Bonnen aan klanten ver strekken is niet iets nieuws, maar een kwestie van wel of niet doen. Wij doen het een enkele keer ook. Be zwaar ervan is dat het voor klanten die toevallig geen bon in handen krijgen on billijk is. Bovendien veel ad ministratief .werk. Plastic stroken in de rails van de schappen aanbren gen. Prijzen blijven netjes en verschuiven niet meer. Het zou een oplossing kun nen zijn, indien de plastic strook over de gehele lengte werd aangebracht. Dit is echter bezwaarlijk als er prijzen veranderd moeten worden. Bovendien zijn de kosten vrij hoog. Kapjes kokosbrood door ze te smelten weer tot een ge heel maken. Dit is een goed idee, maar het wordt door zeer veel chefs al in de praktijk ge bracht. In plaatsen waar meer ZB's zijn iedere ZB een andere kleur kassabon geven, zodat een klant ingeval zij iets heeft laten liggen b.v. niet in twee ZB's vergoeding kan krijgen. Wij geloven niet dat dit zo'n vaart zal lopen. Verschil lende kleuren voor de kas sarollen geeft veel bezwaren o.a. kleur-administratie per filiaal hogere kosten door inkoop van kleinere partijen in allerlei kleuren. Chef Strietman uit Bussum Vier dames op de cassièrecursus in Zaandam. 1 Overuren bij feestdagen in punten betalen voor dege nen die dit wensen. De waardepunten zijn be stemd voor verkooppresta ties. De CAO geeft over de betaling van de overuren trouwens bindende bepalin gen. I Op de blikjes Heinz soepen de hollandse benaming ver melden. Zal de verkoop sti muleren. Het publiek dat de Heinz soepen afneemt, weet over het algemeen wel wat zij koopt. Bovendien zijn som mige fantasienamen onver taalbaar. In filialen waar men dit nodig acht, kan men de hollandse benaming in de prijsra.il vermelden. 5 Huis aan huis bezorging van Allerhande en reklame- folders door PTT laten doen. Gaat beter en sneller. Dit is wel zeer de vraag. In verschillende plaatsen be zorgt de PTT alleen op be paalde dagen drukwerk huis aan huis. Verder zijn ei' al lerlei bepalingen over for maat en bundeling. Het komt bovendien voor dat PTT diverse bladen en/of folders samenvouwt. Zo'n „folderpakket" gecombi neerd met Aller Hande vin den wij niet geschikt. In plaats van houten bak om suiker af te wegen (idee A 65) de pindasilo gebrui ken. Wij zijn met de uitwerking van idee A 65 al van de hou ten bak afgestapt. Inzender moet nog even geduld heb ben. Dit idee brengt hier nl. geen wezenlijk nieuws. De laatste instuif van 1957. Over hobby's kan chef Strietman van het filiaal Havenstraat Bussum I ik het filiaal Bussum, Haven- meepraten. In verband met zijn liefhebberij brachten wij hem eens straat, maar al die tijd ben ik mijn een kort bezoekje en tussen zijn dagelijkse werkzaamheden door vond vak niet vergeten en beoefen dit hij toch nog even de gelegenheid iets over zijn hobby (timmeren) te nu als hobby." vertellen. Gezelligheid In de ruime huiskamer hangt een gezellige sfeer. De altijd welkome bezoeker voelt zich hier van het begin af aan direkt thuis, want de degelijke meubelen, voor een deel door de chef zelf vervaardigd, verkondigen dat het hier goed toeven is. Het is alsof zij ieder voor zichzelf willen getuigen van de nauwkeu righeid en de ijver, waarmee chef Strietman avond aan avond bezig was hen te vervaardigen. Bekijk nu b.v. eens die dekenkist. „Stuk voor stuk heb ik alle pane len van het begin tot het eind uit gesneden," vertelt de maker ons. De panelen van de kist bezitten alle een tros wijndruiven als hoofdmotief. „Die boekenkast maakte ik ook zelf," vertelt ons de heer Striet man en met gepaste trots toonde hij ons de kast, waarvan de meu belmaker zegt dat hij prima is. Intussen verontschuldigde de chef zich snel: „Die houtjes liggen on der de voorpoten omdat het tapijt aan de achterkant dubbel ligt, hoor!" maar wij moesten eerlijk bekennen dat wij de houtjes nog niet eens gezien hadden. Hoe kwam U er toe vroegen wij aan deze ervaren tim merman. „Och, ik was vroeger eigenlijk al timmerman, doch door de werkloosheid zag ik mij ge noodzaakt een ander vak te kie zen," verklaarde ons de heer Strietman. „Toen solliciteerde ik op een ad vertentie als loopjongen bij A.H. Dat was bij de heer Auf dem Brin- ke, die toen nog chef was van het filiaal Havenstraat, Hilvei'sum. Daarna werd ik chef van filiaal Breukelen en 17 jaar later kreeg Wanneer beoefent U Uw hobby ,Och, als ik tijd heb en dat is al leen 's avonds en 's zondags." We I waren van mening dat Mevrouw Strietman dit allerminst prettig zou vinden, doch zij verzekerde ons met een luchtig gebaar: „Dan ga ik vast alleen naar bed, mijn man komt dan wat later:" Alleen voor de dames Ik vind kleding, make-up, kapsel en sieraden voor televisie vaak 'n probleem. En dan hoef ik me, in de meeste gevallen, alleen maar te bekommeren om hoofd, hals en schouders en heb ik het voordeel dat de mensen aan een juffrouw op een foto, film of televisiescherm veel minder snel aanstoot nemen dan aan een juffrouw, die, om een voorbeeld te noemen, achter de toonbank staat. Wanneer ik eens in een lage jurk een programma aankondig, zal niemand daar iets van zeggen, maar wanneer u in uw strapless jurk in de winkel staat, zal daar heel wat van gezegd wor den. Dat is nu eenmaal zo. Waar ik me dus alleen maar druk hoef te maken om hoofd, hals en schouders, hebt u een veel groter gebied om u over te bekommeren. Kortweg gezegd is uw kleding-, make-up-, sieraden- en kapselpro bleem dus veel groter dan dat van een televisie-omroepster. En om dat over de kleding (en alles wat daarmee samen hangt) van de omroepster kranten- en tijdschrift pagina's vol worden geschreven, vind ik dat. 't hoog tijd is dat er ook eens iets over uw moeilijkhe den op hetzelfde gebied wordt ge zegd. Met „u" bedoel ik de ver koopsters in de A.H.-filialen, van wié wordt verwacht dat zij er, dag-in-dag-uit-van-vroeg-tot-laat, keurig verzorgd uitzien. Vastomlijnde regels voor de ver zorging van uw uiterlijk kan ik u natuurlijk ook niet geven, omdat ik u niet allemaal persoonlijk ken. Ik kan u niet zeggen: u rnoet die en die lippenstift van Max Fac tor of van Boldoot gebruiken of u moet uw haar afknippen en zo een lokje op uw voorhoofd leggen. Ik kan u wel in het algemeen iets zeggen op dit gebied, waarvan ik met schade en schande iets heb op gestoken, dankzij mijn werk als tv-omroepster. In de eerste plaats dit: men let veel meer op uw uiterlijk dan u denkt. Het belangrijkste is de al gehele indruk, die u maakt. Daar om moet u ervoor zorgen dat alles, wat u draagt, bij elkaar pastgeen hoge hakjes bij een sportieve trui met rolkraag, geen lange oorbel- „De panelen van die dekenkist heb ik stuk voor stuk met de hand uitgestoken"De kruidenier verloochent zich ook hier niet, getuige de fraaie koperen weeg schaal, die op de foto nog net zichtbaar is. En hier is de chef in zijn domein! Toen hij onlangs zijn 25-jarig jubileum vierde, kreeg hij een apparaat ten geschenke, waarmee hij kan zagen, boren, draaien enz. Hiermee is de chef bijzonder in zijn schik. vóór de uitzending len bij éen al te druk gebloemde jurk, geen gestreepte blouse op een geruite rok, geen zilveren armband en een gouden broche en vult u zelf maar verder in. En dan moet u natuurlijk in uw kleding, met uw kapsel en make up en bij het uitzoeken van siera den rekening houden met uw werk. In een winkel of op een kantoor passen geen al te opvallende kle dingstukken. Geen suède schoen tjes met naaldhakken en enkel bandjes, geen kousen met druk bewerkte hielen, geen lange broe ken, ook al is het nog zo koud, geen al te strakke rokjes, geen al te strakke truitjes, geen grote halsuitsnijdingen, geen lange oor bellen, geen ringen in de oren, geen rinkelende armbanden, geen gezichten vol make-up, geen lange Hildegard Kneff-achtige haren, maar ook geen kroeshoofden, geen overdreven wijd uitstaande rokken, opgehouden door drie onderrok ken en geen knalrood geverfde na gels. Wat mag er dan eigenlijk wel, zult u zeggen. O, er blijft nog genoeg over, waarmee u er keurig en leuk kunt uitzien. Begint u te zor gen voor-een dagelijkse douche of wasbeurt, van top tot teen. Wast u uw haar minstens eens in de tien dagen, maakt u vooral uw gezicht 's avonds goed schoon met één van de vele middelen, die daarvoor in de handel zijn en waarover u een volgende keer meer zult horen. Gebruikt niet één maar wel twee of drie keer per dag zo^n anti-transpiratie stift, die u in uw tas mee kunt nemen en die u absoluut vrijwaart voor dat hinderlijke transpiratieluchtje. Zorgt u voor brandschone nagels en even brandschoon ondergoed. Dat is de basis. Daarop kunt u beginnen te werken. U draagt in de winkel een j as- schort. Het beste kunt u daaron der een rokje met een truitje of blouse dragen en uw overige gar derobe voor de avonden en vrije dagen sparen met al die dingen, die ik hierboven voor het dagelijks werk afgeraden heb. Maar onder die jasschort steken een paar be nen uit en boven die jasschort een hoofd. En zowel die benen als dat hoofd zijn zo belangrijk, dat we er het de volgende keer uitgebreid over zullen hebben. Ageeth.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 4