Mm» Honderden inzendingen op kerstpuzzel De prijswinnaars Extra uitkeringen Fraaie prijzen voor 25 winnaars Riissn Landelijk januari 1958 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 15e Jaargang No. 1 - Januari 1958 Mej. T. de Visser Vlissingen, Scheldestraat. Dhr. W. Elferink Deventer, K. Bisschopstraat. Dhr. W. v. Berkel Utrecht, Twijnstraat. Dhr. A. v. Rossum Utrecht. Poortstraat. Dhr. A. Tromp Lioencn. Mej. R. Boons Roermond. Dhr. J. v. Sprundel Zevenbergen. Dhr. J. Halebsr Santpoort, Hoofdstraat. Mej. G. Drost Sassenheim. Mej. P. v. Manen Sassenheim. Dhr. Th. v. Grunsven Vught. Mej. Sj. Knoppert Den Haag, Abrikozenstraat. Dhr. H. v. Egmond Arnhem, Lawick v. Pabststraat. Mej. M. Hersbach, Vlaardingen, Schiedamseweg. Mej. W. v. Honschoten N. Amstel, A'damseweg. Mej. G. Sijm Castricum. Mej. H. Kruizinga Veendam. Dhr. H. Jansen Breda, Planciusplein. Mej. Th. Janssen Breda, Planciusplein. Mej. R. v. Brenk Tiel. Mej. G. Kreft Rotterdam, J. Fransstraat. Mej. W. Wisselink Brunssum, Rump ener straat. Dhr. A. M. Jansen Amsterdam, Burg. de Vlugtlaan. Mej. J. Collaris Nuth. Dhr. M. Geven Vei-vanger. Het is algemeen bekend, dat twee maal per jaar n.l. op 1 juni en pl.m. 20 december aan hen, die op de dag van uitbetaling 1 jaar in onze dienst werk zaam zijn, 2 van het jaar salaris wordt uitgekeerd. Zy die op de dag van uitbetaling korter dan 1 jaar in dienst zijn, ontvangen zoveel twaalf den van die 2 als zij maan den in dienst zijn. Er wordt dus met nadruk gespro ken over „hen, die op de dag van uitbetaling in dienst zijn.'1 Dit houdt dus in, dat zij die voor deze dag onze dienst verla ten, geen recht kunnen doen gelden op deze uitkering. De puzzle bleek moeilijker te zijn dan vele inzenders ge dacht hebben. Het is natuurlijk niet nodig alle fouten, die voorkwamen op de tekening, op te sommen. De meesten wa ren daarvoor iè duidelijk. Wij volstaan dan ook met enkele te noemen, die door velen niet zijn opgemerkt. Allereerst zag minstens de helft der inzenders over het hoofd, dat het woord „kwaliteit" als kvali- teit" geschreven was. Dan werd door velen niet opgemerkt, dat de wandelende heer met de baard slechts met de hoedrand zijn hoofd bedekte en de bol aan de kapstok had laten hangen. Gedicht. De bakfiets was ook al niet erg normaal. Leest u maar eens, wat de heer A. M. Janssen, uit filiaal Amsterdam, Burg. de Vlugtlaan hierover schrijft: „Zie hoe daar die bakfiets prijkt, die weinig op een „spoed-nik" lijkt. Om lekke banden te vermijden Gaat men op een „karwiel" rijden, 'n Kunststuk lijkt me het rijden wel. :o zonder stuur mitsgaders bel". Het „duw maar, trap maar" element lokt ook protesten uit mijn tent. De snelheid lijkt me overdreven. Voorspel de chef ook geen lang leven Als hij 't vege 'lijf moet voeden Van klanten met ongebolde hoeden. Die zullen hem beslist niet bellen Om voor 280 gulden te bestellen." Een en ander heeft dus betrekking op het bord „50 km", de bestellin gen „boven 280,het ontbre ken van de stuurstang en de on juiste afmetingen der kamrade ren. Ook de naam was natuurlijk onvolledig. Schort. Dat „je mentiendrai" moest zijn ,je maintiendrai" had bijna ieder een gezien en hiervoor is een com pliment wel op zijn plaats. Merk waardig is wel, dat het velen niet is opgevallen, dat er iets schortte aan het schort van de verkoop ster. Onze verkoopsters zien er toch anders uit! De chef achter de toonbank was wel een studie waard. Natuurlijk niet één hangt er zo bij! Maar de cigaret in de linker hand paste er ook niet bij en dat bleek weer een echt struikelblok. Maar hoeveel fouten waren er nu precies, horen wij u vragen. Wel, volgens de officiële, vastgelegde oplossing, een en veertig. Maar, en nu komt het moeilijke punt, waar voor de prijsvraagcommissie zich gesteld zag, het was een teke ning. Dit gaf problemen, daar veel inzenders zich hiervan onvoldoen de rekenschap gegeven hebben. In een gefantaseerde tekening kan niet alles natuurgetrouw en mi nutieus worden weergegeven. Zo zijn er beslist wel bouwkundige bezwaren aan te voeren tegen het pand; er werd geschreven, dat de muur gepleisterd en dus niet hele maal goed was; anderen gaven Chef O. Teubler uit filiaal Zeist, Slotlaan, biedt de ouders van de j 50.000e inwoner twee manden babyartikelen aan. Het valt kennelijk in de smaak! dat is nu eenmaal kenmerkend voor een tekening. Na de bestudering bleven er slechts ruim dertig goede inzen- aan, dat de prijskaart bij de eieren dingen over. De loting besliste, wie niet beschreven, doch bekrast was. de 25 gelukkigen zouden zijn. Tekening. Het is duidelijk, dat het hierom niet ging en daarom moest ieden inzending nauwkeurig bestudeerd worden. Wanneer iemand aangaf In het vorig.e nunMncr van Flitsen vermeldden wij het heuglijke feit, dar de worsten zweefden, moest dat men op de opleidingssehool was gestart met het geven van dat natuurlijk als juist worden kassjèrekursussen en ditmaal vragen wij reeds Uw aandacht voor een aangemerkt. Ook hier gold weer: It.esteliJke mijlpaal. -g Op 18 november rd Honderdste kassière op kursus De heer Pilger wenst mej. Kruizinga geluk. Geslaagd voor het vakdiploma Verlt. W. Domst uit de super- mart te Haarlem. j.l. arriveerde namelijk de 100ste kassière op de school en hoewel wij or.s in de regel met getallen niet erg blij maken, hebben wij toch gemeend aan dit feit een heel klein fees telijk tintje te moeten geven Een paar foto's hiervan gaan 'lierbij. In september werd deze kur sus namelijk voor het eerst gegeven en on danks de grote handicap van de A-griep kon toch in bijna 3 maanden het getal 100 worden bereikt. En deze 100ste was mej. G. Krui zinga uit fil. Veendam! Doordat één van de dames iets later bin nenkwam, kon met nauwkeurig heid worden vastgesteld wie pre cies de 100ste was. Mej. Kruizinga woont zelf in Mun tendam. Na de lagere school ging zij 1 jaar naar de U.L.O. en nu werkt zij al weer drie jaar in ons bedrijf. Vader had Gré eigenlijk liever op kantoor ge zien, maar toen moeder Kruizinga haar boodschappen bij A.H. deed, vroeg zij eens cf cr een plaatsje was en zo kwam Gré in filiaal Veendam. Nu is zij ondertussen al een echt lid van de A.H.-familie geworden en zij vindt het winkelen prettig omdat het afwisselend en levend werk is. Zij staat merendeels aan de kassa en het kontakt met de klant is voor haar dus erg be langrijk. Mej. Kruizinga heeft diverse lief hebberijen zoals zwemmen en gym nastiek. Zwemmen kun je daar in het Noorden echter niet het hele jaar en om bij de liefhebberijen het „liefhebben" niet te vergeten, vertelde zij ons (vertrouwelijk) dat zij al iy2 jaar verloofd is met „Thies", die in de motorrijwielen branche werkt. Af en toe huren zij samen een auto om ons mooie land wat beter te leren kennen. Hoewel Kerstmis al weer bijna een maand voorbij is, kunnen wij toch niet nalaten bovenstaand? afd uk te pubiceren van de bijzonder mooie wijn-etalage, die chef J. v. d. Kamp uit filiaal Amsterdam (Joh. Verhulststraat) maakte, i Het jachttafereel in het centrum brengt automatisch het kerstmaal in de gedachten, waarbij de wijn onmisbaar is. Alleen voor de dames! In dit eerste nummer van de 15e jaargang beginnen wij met een serie artikelen, uitsluitend bestemd voor de dames. Wij menen hier mede tegemoet te komen aan de wens van vele medewerksters, die tot nu toe tevergeefs zochten naar een eigen hoekje in „AH- Flit sen". Voor deze speciale artikelen heb ben wij de medewerking van Ageeth Scherphuis. Is het nog nodig, dat ivij haar aan u voor stellen? Ageeth Scherphuis is televisie-omroepster bij de AVRO en tevens journaliste. Zij schrijft o.m. in het Zaanse dagblad ..De Typhoon"terwijl zij ook een gewaardeerd medewerkster is van „Aller Hande". Op pagina 4 vindt u haar eerste bijdrage in deze rubriek. Ageeth zal voor u gaan schrijven over specifiek vrouwelijke onder werpen, waarmee u in de winkel te maken hebt. Of liever gezegd: zij wil daarover met u gaan praten. Met haar hopen wij nl. dat u zelf in de pen zult klimmen om bepaalde problemen voor te leggen of om vragen te stellen. Natuurlijk moet ook dit verband houden met uw werk. want ivij willen de bekende damesbladen geen concurrentie aan gaan doen. U kunt uw brieven richten aan: Ageeth Scherphuis, Postbus 33, Zaandam. Honderden van onze lezers hebben zich met enthousiasme op de kerstpuzzle geworpen. Direct na Kerstmis stroomden de inzendingen binnen. De eerste, die zich meldde was mej. T. DE VISSER, uit filiaal Vlissingen, Scheldestraat. Later bleek zij ook nog te behoren tot de 25 prijswinnaars.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 1