Van Oost- en Westzijde Dank brengen Personalia Nieuws van alle kanten AH-muziekkorps haalde een natte rug in Amsterdam Waarover de kantoorcommissie op 10 december sprak Judoclub oefent elke dinsdagavond Welkom bij AH Nieuw personeel fabrieken Hoofdkan foor AH-FLITSEN De jama-harashi ziet LI hier doen door P. Fokke en D. Schreuder. De concentratie is van de gezichten te' lezen. P. de Vries en D. Schreuder tonen de sotemi. Door spreiding der benen vangt men de val op. Het was daar een gezellige bewe ging. Een heleboel te zien. Boe renwagens, jongens-drumband, paarden met mannenbenen enz. Toen begon het mals te regenen, maar alles ging gewoon door. Toen wij aan het lopen toe waren, wa ren wij al kletsnat en maar ge woon doorlopen en vrolijk blazen. Het was gewoon een watercon cert. En koude handen! Vóór mij werd een smal ruggetje maar steeds natter, maar gewoon door lopen en maar blazen. Langs de kanten een duizendkop pige menigte vol opgetogen en natte belangstellenden. Toch was het gezellig. En zo mar cheerden wij via Damrak, Rem- brandtsplein, Utrechtsestraat, We teringschans naar het Leidseplein. Af en toe een plensbui. Op het Leidseplein stond de Sint te drui pen. Grote druppels gingen door zijn baard. Ook verschillende Pie ten waren al aardig aan het ver kleuren. Bij het Rijksmuseum was de ontbinding van de stoet. Daar kregen wij een kop soep met twee broodjes, wat best smaakte. Daar na zonder trommels naar de City Hall, waar wij nog gezellig een aan directie en personeel voor de bewezen attenties: A P. Bakkum, B. van Dijk en de dames R. van Houts, Y. Heynen en IV. Jagt tijdens hun ziekte. F am. C. R. de Groot h bij haar 25-jarig huwelijksfeest. Mevr. M. Kaagman-v. d. Vegt, mevr. C. P. Paape-de Bruyne en de heren C. J. de Bruyn en H. A. J. Swan voor de aardappelen en kolen. Mej. C. Zwaneveld bij haar jubileum en de fam. G. Beunder bij de geboorte van hun zoon. consumptie gebruikten. Vervolgens reden we weer nat naar het Zaan- tje. Maandag 16 december gingen wij naar het concertgebouw voor een concert door het Noordhollands Philharmonisch orkest op uitnodi ging van het comité voor de ont vangst van de Sint in Amsterdam. Tot een volgende keer. Op zaterdag 16 november om ongeveer kwart voor twaalf reden van uit de Oostzijde twee bekende rode bussen op weg naar Amsterdam met het A.H. Muziekkorps. Ons was n.l. wederom de eer te beurt ge vallen de goede Sint een waardige ontvangst te bereiden by zijn in tocht in Amsterdam. Onderweg begon het te regenen. Nadat wij bij de Valkenweg met de pont waren overgegaan, was het voorlopig droog. Toen opstellen en marcheren naar de start achter Het Scheep vaarthuis. FABRIEKEN: Gehuwd: 19/12 H. Hooijberg H.K. en T. Lagrouw Exp. HOOFDKANTOOR: Geboren: 19/11 René Otto van Gulik. Gehuwd: 27/11 J. Blikslager fil. boek houding. en E. Schoone- kamp. 18/12 Teuna de Waard be- stell., en P. Sint. 18/12 Miep Fijn kostprijsafd. en F. W. Bonatz. Cantine. Mevrouw Rompies en de heer Van Petten hebben een nieuwe prijzen lijst samengesteld op basis van de grondstoffenprijzen. Aan de hand daarvan komt een lunch, bestaan de uit 4 boterhammen, belegging naar keuze en een kop thee of koffie op 30 40 cent. Men meent, dat hiervoor wel belangstelling zal bestaan, zodat de Directie er reke ning mee zal houden, dat in het algemeen wel van het buffet ge bruik zal worden gemaakt. Wan neer de cantine klaar is, wordt brood eten op de afdeling verbo den. Voor de inrichting en de gang van zaken in de cantine zal advies gevraagd worden aan de directeur van Formosa. Zuinigheidsacties. Wanneer wij door het gehele be drijf de uiterste zuinigheid willen propageren, zal het hoofdkantoor het goede voorbeeld moeten geven. Aan de ene kant is zuinigheid een kwestie van mentaliteit, aan de andere kant een kwestie van sy stematische werkmethodeverbete- ring. Daarbij zal elk staflid en elke chef zich eveneens moeten afvragen, of het wel nodig is, dat hij alle over zichten ontvangt die hij ontvangt. Men moet voorkomen, dat iets Ziel U hoe soepel P. de Vries hier valt. U kunt het ook leren als U elke dinsdagavond mee oefent! Schreuder en Fokke laten U zien hoe de seoi-nage, ofwel de tweede schouderworp gedaan wordt. Hoewel men weinig aan jiu jitsu doet, blijken de judo-ers ook hierin wel bedreven te zijn. In de zomer van 1956 is de Judo-elub, die reeds ongeveer 2 jaar had bestaan, opgeheven. Er waren toen 2 afdelingen n.l. een dames- en een herenafdeling, doch de toevoer van nieuwe leden beantwoordde niet aan de verwachtingen. Achteraf had men van de opheffing echter spijt en daarom werd in de afgelopen zomer besloten tot het wederom oprichten van een Judo-club, doch deze keer beperkt tot een heren- afdeling. Tot nu toe heeft men zich be perkt tot trainen, doch er zijn ver schillende leden, die reeds de een of andere band hebben. Zoals U wellicht weet, wordt de graad van geoefendheid bij Judo uitgedrukt in banden van verschillende kleur, z.g. KYU'S. De training staat onder leiding van onze eigen mensen, die reeds in 't bezit zijn van een meer of minder hoge band. Wat de trainingsavonden betreft, kunnen wij U mededelen, dat deze gehouden worden op dinsdagavond van 810 uur in ons O.G. Men heeft nodig een kimono, y4 jak van wit katoen, benevens een witte broek, eveneens van wit ka toen, een en ander moet wel van een behoorlijk sterke kwaliteit zijn. U kunt de trainingsavonden vrij bezoeken en voelt U er iets voor, dan kunt U zich voor deelname aanmelden bij de heer D. Schreu- ders (Mag. II). Judo is een zeer sportief spel van aanval en verdediging, het vereist geen kracht, maar grote soepel heid van spieren en snel reageren. Het was de Japanner Jigoro Kano, die het Judo ontwikkelde tot zijn huidige sportieve vorm. De twee hoogst gegradueerde Ne derlanders zijn Anton Geesink (eur. kamp.) en George Schutte, zij zijn 4e dan, d.w.z. zwarte band met 4 witte strepen. Tot slot nog dit, de aanmelding voor de Judo-club is niet aan een bepaalde leeftijd gebonden. Komt U eens kijken? J. J. een sleur wordt. Ter illustratie zal uitgerekend worden wat b.v. een prijsverandering het bedrijf kost aan administratiekosten. Rondvraag Tenslotte wordt de aandacht ge vraagd voor het probleem, hoe men met een fiets naar buiten moet komen, wanneer men over gewerkt heeft. Hiervoor moet de concierge gewaarschuwd worden (tel. 220). De volgende vergade ring zal plaatsvinden op dinsdag 11 februari 1958 om 14 uur. c M. Crombeen-de Bruyn V.A. T. Slijkerman Div. L. E. Sytsma-Koning C.F. N. Mulder-Plaatsman C.F. T.D. de Ruyter T.D. H. Swart K.B. J. Regeer K.B. B. E. Botterman-Valk K.B. G. Lodder-Koele K.B. A. v. d. Nood K.B. K.B. J. M. Lanson S.B. T. W. v. d. Meulen- Dijkstra B.W. P. Spel-ter Mors B.W. M. de Kleine-Bolividt C.F. C. Musman-Jorissen C.F. B. P. Terstall V.A. A. Franx V.A. P. L. M. Wagenaar. Med. Dienst C. Abbo-van Alphen S.B. M. Buuren-van Zulphen C.F. A. Schouten-Grondman S.B. L. C. Wijs S.B. S.B. S.B. N. Konings K.B. G. Erents K.B. S.B. A. v. d. Laan K.B A. v. d. Water K.B. K.B. P. Lem V.A. J. Kramer V.A G. H. Looijen K.B. V.A C. A. Wellner K.B. C.F S.B. S.B. G. Gerrits P.M. B.B. F. Abelen V.A. M. J. Postman S.B. G. Bouman K.B. B.A. Cr. Mol K.B. B. Somboogaard-Zijp, Holl. afd. G. B. Holtslag Bestell.afd. P. Glas Fil. boekh. A. Voges Loonafd. k

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 3