7ZS21^. 1 Sart al 0115e meöetuerli(st)ers Personeelfonds zat lang niet stil Terugblik over het jaar 1957 Onze nieuwe bedrijfsverpleegster Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 14e Jaargang No. 10 - December 1957 Agenda Personeelsver. 11 januari: Concert Opera- en Operette- ensemble „Bel Canto" en het mannenkoor „Getea", Amsterdam. 8 februari: Uitvoering muziekkorps. 3Óa-"^" /{trV Sinterklaas bracht op 7 december te paard een bezoek aan ons O.G. tijdens het bal van onze personeelsvereniging. Gelukkig liep alles op rolletjes, zodat hij wellicht het volgend jaar nog eens terug zal komen. Ons personeelfonds heeft dit jaar weer niet stil gezeten. Zo bezocht de heer Bartelson 1100 zieken en bracht hij hen namens het per soneel bloemen of versterkende middelen. Bijna 3000.-werd op deze wijze nuttig besteed, maar ook daar naast gaat er heel wat geld om staan. Zo kostten ons de trouwlustigen ruim 1500.en werd voor ge boorten en jubilea een bedrag van 750.uitgegeven. Nogmaals 500.ging als sub sidie voor gezinsverzorging de deur uit, zodat met de giften aan onze gepensioneerden en de bij komende posten een totaal van 6.727.19 op de exploitatiereke ning kwam te staan. Gelukkig zijn ook de inkomsten goed geweest en steeg ons saldo iets. Dat is echter ook nodig als U de lijst van jubilaxïssen voor 1958 bekijkt. Wij mogen ons met een actief fonds met een actieve ziekentroos ter gelukkig prijzen. Dat zijn voorbeeld navolging ver- Nieuwe laboratorium-chei Per 2 december trad de heer G. Hartsuiker in dienst als laborato rium-chef voor de fabrieken. Hij is een oude bekende, want tus sen 1945 en 1947 werkte hij reeds twee jaren op ons laboratorium o.l.v. de heren Ir. Folkertsma en Dr. van der Vet. Geruime tijd stond hij in deze pe riode alleen voor een zware taak, zodat hij bij zijn vertrek in staat was de leiding op zich te nemen van het laboratorium van Van Vol- lenhoven's Bierbrouwerij. Nu is hij na enige omzwervingen teruggekeerd naar A.H., waar wij hem vele jaren nuttig en produc tief wei'k toewensen. De heer Hartsuiker is intussen ge huwd en vader van 2 zoons en 1 dochtertje. dient behoeven wij U niet te ver tellen: steeds meer krijgen onze zieken de belangstelling van hun collega's. Een van hen willen we hier nog speciaal noemen en wel de heer W. Leonards, die in Amsterdam alleen 100 zieken 2 per week bezocht. Dank aan allen, die ons fonds door hun bijdrage en hun werk steu nen! inmiddels vertrokken zuster Nu- man. Uit Limbui-g, zij is geboren in Venlo, heeft zij een zonnig karak ter meegenomen, zodat zij zeker in staat zal zijn patiënten met pijnlijke gezichten moed in te spre ken. Als verpleegster werkte zij o.a. in het militaire Sanatorium te Amersfoort en in Oog en Al te Utrecht. Ook in het Havenziekenhuis te Rotterdam deed zij nieuwe erva ring op, zodat de medische zorg bij haar in goede handen is. Wij hopen dat zij weinig patiënten zal krijgen, maar desondanks met plezier en voldoening in ons be drijf zal mogen werken. De heer Overmeer, voorzifter Contactcommissie Nu 1957 straks weer tot het verleden behoort, wil ik hierbij mijn ge dachten over de gang van zaken in grove trekken weergeven over de bereikte resultaten en over het contact dat wij met de Directie gehad hebben. Zo U allen weet, begon dit jaar met de instelling van de Onderne- mings Raad, waar wij eerlijk ge zegd nog aan moeten wennen. Ik ben er van overtuigd, dat zowel Directie als Personeelsvertegen woordiging er hun best voor ge daan hebben hier iets goeds van te maken. Ik spreek de wens uit, dat de O.R. bij A.H. in de toekomst als een onmisbaar contact mag worden beschouwd. Naast de O.R. is in ons bedrijf de In dit nummer wijden wij speciale aandacht aan de herleving van de judo-sport onder onze personeelsleden. U ziet hier P. de Vries demonstreren hoe een judo-er zich in het vallen oefent. kantoor- en fabriekscommissie. Daar de O.R. alleen voor algemeen belang mag dienen, wordt het kan toor- en fabrieksbelang behartigd door genoemde twee commissies. Ook deze instellingen zijn van groot belang, om een zo volledig mogelijk contact te krijgen in een groot bedrijf. Daar ik mij verder beperk tot dat gene wat via de fabriekscommissie tot stand gekomen is, kom ik eerst terug op de veelbesproken 4 vakantietoeslag ineens. Zo ik ver nomen heb, heeft ieder het dit jaar op prijs gesteld dat deze uitke ring ineens is gegeven. Ik hoop dat wij met de Directie overeen kunnen komen, dit in 1958 weer te herhalen. Ook het kinderkamp behoort zeker hierbij niet vergeten te worden. Gelukkig hebben de kinderen van het A.H.-personeel op dat gebied niets van de bestedingsbeperking gemerkt, want ook het St. Nico- laasfeest deed voor andere jaren niets onder. Laten we hopen, dat dit onveranderd kan blijven. De gepensioneerden hebben naast hun onveranderde wekelijkse ver strekking hun kolenverstrekking ontvangen. Wat de kerstgratificatie betreft kan ik kort zijn. U hebt de mede delingen hierover gelezen en ik ben blij dat ook deze dit jaar weer aan ons allen ten goede komt. Er zijn natuurlijk nog wat kleinere punten zoals de gunstiger regeling t.a.v. het terugbetalen van carenz- dagen enz. Ik dank de directie, bedrijfsleiding en fabriekscommissieleden voor de bereikte resultaten, de goede ver standhouding en de onderlinge sa menwerking, en wens allen die deel uitmaken van A.H. prettige kerstdagen en een goede jaarwis seling toe, en natuurlijk ook een vruchtbaar 1958 voor iedereen. J. O. Op 21 november nam zuster P. L. J. Wagenaar de taak over van de

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 1