Bij een afscheid Jubilarissen Filiaal Nuth (L.) won Pluspluim en beleefde onvergetelijke feestdag Wat betekent Kerstmis voor U? Nieuws van de ideeënbus AH-FLITSEN 5 Mej. Lieske Sijben, verkoopster in filiaal Nuth (L.), zond ons een verslag over de grote dag, waarop zy met haar chef en collega's naar Zaandam kwam om de pluspluim in ontvangst te nemen. Filiaal Nuth werd winnaar in de 10e periode, dank zy een record-verkoop van. blikken gehakt, bakartikelen, levertraan en chocoladeblokken. Zij schrijft: Op die bewuste morgen in novem- ten. De heer Legerstee reikte ons ber ging ik eerst Jeanny Collarismet enkele gloedvolle woorden de afhalen en samen gingen wij naar Zilveren P'uspluim en de Zilveren het filiaal. Vandaar vertrokken Rijksdaalder over, waarna de heer wij met de chef en zijn echtgenote Grooten ons interviewde voor A.H. naar Geleen, waar Harry Meerts Flitsen. Na afloop gingen wij naar al op ons stond te wachten. Kwarteen bioscoop in Amsterdam en over acht reden wij uit Geleen, op j daarna naar restaurant „Formo- weg naar Zaandam. In „De Lucht" een café dat langs de rijksweg Den Bosch-Utrecht ligt, stopten we even om iets te gebruiken. Daarna reden wij in één ruk door via Schiphol en Amsterdam naar Zaandam, waar wij tegen 2 uur ■riveerden. Op het hoofdkantoor -'erden wij in de „Gi'oene kamer" (de vergaderzaal - red.) ontvan gen door de heren J. Legerstee, F. Brandsma, L. Kloos en M. Groo- Tijdens het apéritief en het diner maakten wij ter afwisseling een dansje, wat de gezelligheid nog verhoogde. Om acht uur 's avonds kwam het einde van het feest en werd de terugreis aanvaard. Om half één 's nachts waren wij behouden, doch wel vermoeid weer thuis. Alles bijeengenomen bezorgde de direc tie ons een onvergetelijke dag. En hier is dan de ploeg uit Nuth Chef L. J. DUCKERS (25) speelt in het eerste elftal van „Minor", de voetbalclub van Nuth. Hij is een liefhebber van autorijden, zwemmen en volleyballen. Nu en dan houdt hij een kaartavondje. De winst gaat dan in een pot. Van deze winst huurt hij een vacantie- huisje. MEVROUW DUCKERS houdt van koken en lekker eten, vooral van Indisch eten. En dan vooral van loempia's. Ook zij houdt van vol leybal. Haar grootste liefhebberij is dansen. JEANNY COLLARIS (20) houdt van fietsen. Komt dat omdat haar verloofde een rijwielzaak heeft Ook gaat zij graag autorijden en dansen. De dag na haar bezoek aan Zaandam moest zij het mon delinge gedeelte van haar vakexa men doen. Zij slaagde, ondanks de vermoeiende pluspluimdag. Nu is zij met de cursus lakschrijven be zig. Zij houdt verder van histori sche films en van lezen. HARRY MEERTS (18) is ook be zig voor zijn vakdiploma en lak schrijven. Hij hoopt nog eens een goede chef te worden. Hij komt uit Geleen, maar went al aardig in Nuth, waar hij een vriendinnetje heeft gevonden. Verder is hij een liefhebber van zwemmen en schaatsen. Door zijn gezonde uiter lijk diende hij als voorbeeld om te laten zien, hoe goed de levertraan van A.H. wel is. LIESKE SIJBEN (16) houdt van zwemmen en dansen, vooral met haar vriendje Jos. In de plusrace verkocht zij de meeste levertraan. 12/2 jaar in dienst: Fü. 267 mej E. v. Zanten 14-10-57 5 jaar in dienst: Fil. 268 dhr. H. A. Ipenbux'g 6-10-52 703 dhr. J- J. Wulms 3-11-52 137 mej. P. v. Manen 10-11-52 537 mej. Sj. Strootman 24-11-52 328 dhr. W. Phielix 24-11-52 2 jaar ir dienst: Fil. 134 Chef A. Kunz 2-11-55 68 Mej. E. M. Kropff 7-11-55 59 dhr. J. F. H. v. Zuilen 7-11-55 549 dhr. J. M. J. Folst 7-11-55 521 dhr. J. H. v. d. Berg 10-11-55 335 mej. A. S. Hoddenbach 14-11-55 134 mej. W. J. v. d. Zwan 14-11-55 216 mej. R. Rijploeg 14-11-55 37 mej. A. G. Weber 14-11-55 13 mej. H. J. M. v. Zandbeek 14-11-55 49 mej. J. G. T. Bouwmeester 21-11-55 527 mej. B. J. M. Baakman 21-11-55 133 dhr. K. J. J. Keuvelaar 21-11-55 542 dhr. K. v. d. Ploeg 22-11-55 356 dhr. K. S. G. Staaij 26-11-55 203 mej. C. J. Meei'veld 28-11-55 114 mej J. de Viet 28-11-55 21 mej H. M. Claessens 28-11-55 81 dhr. C. v. d. Berg 28-11-55 96 dhr. J. v. d. Endt 28-11-55 102 dhr. L. D. Verton 29-11-55 V. J Op 31 december a.s. zal de heer M. LIGTENSTEIN zich definitief uit ons bedrijf terugtrekken na een diensttijd van bijna 34 jaar om precies te zijn: hij is 15 februari 1924 in dienst getreden. Officieel heeft hij reeds 31 decem ber 1951 als onderdirecteur af scheid genomen zodat zijn weg gaan thans geen officieel karakter zal dragen volgens de wens van hemzelf welk verzoek wij gaarne respecteren. De heer Ligtenstein was vanaf zijn indiensttreding tot 31 december 1951 speciaal belast met de in koop van gedroogde zuidvruchten conserven specerijen en alle grondstoffen voor onze fabrieken. In het bijzonder had de verkoop van conserven zijn aandacht en de grote vlucht die de verkoop daar van had is zeker wel in de eerste plaats aan zijn vakkennis en in zicht te danken. Deze artikelen en ook gedroogde zuidvruchten werden geïmporteerd uit de pro ductielanden en vandaar ons de vies: „van producent naar consu ment, zonder enige tussenweg". Daartoe hebben zeker ook de lage prijzen meegewerkt, in de jaren tussen 1930 en 1940, waarvoor deze artikelen konden worden ver kocht. Alle chefs, die in deze jaren reeds in onze dienst waren zullen zich ongetwijfeld de toenmalige prijzen herinneren. De heer Lig tenstein noemde ons enige voor beelden: 3 blikken Delmonte zalm 1. 1 blik perziken voor 39 cent. 1 blik sperciebonen 1619 cent. 1 blik snijbonen 2028 cent. Ook voor gedroogde zuidvruchten golden zeer lage prijzen. Zo ver kochten wij in die jai'en: rozijnen vanaf 18 cent per pond. appelen vanaf 30 cent per pond. Zo zouden wij door kunnen gaan. Er moest in die jaren heel wat verzet worden, door chef en per soneel, om tot een behoorlijke om zet te komen. De heer Ligtenstein heeft de uit breiding van ons bedrijf meege maakt. In 1924 waren er 80 filia len, in 1940 was dit aantal geste gen tot 225. Ook het aantal fabrie ken nam steeds toe. Bij zijn in diensttreding was juist de choco ladefabriek gereed. Daarna zag hij in werking komen de biscuit-fa briek, beschuit en vermicelli. Zeer moeilijk waren de jaren tus sen 1930 en 1940; de devaluatie van het pond sterling-, de dollar en eindelijk ook van onze gulden, schepte zeer onzekere toestanden, waardoor bij de inkoop met de meeste voorzichtigheid moest wor den gemanoeuvreerd. Na zijn aftreden als onderdirec teur behield de heer Ligtenstein de leiding van de afdeling Groot handel. Ook deze functie sluit hij 31 december a.s. af om rustend burger te worden. Een grote voldoening is het voor hem, dat zijn zoon thans de functie van Directeur Inkoop vervult. „Met Kerstmis ga ik twee dagen A.H. vergeten," zei chef A. W. VAN MINNEN van filiaal Sta- dionweg 43, Amsterdam. „Op eer ste Kerstdag komen mijn schoon ouders op bezoek, om met ons van de feestmaaltijd te genieten. We blijven dan thuis bij de kerstboom. Tweede Kerstdag houden we een familie-bijeenkomst bij één van mijn broers. Aan het eind van de ze bijeenkomst bespreken we al tijd bij wie we Oudjaar gaan vieren, 's Middags verdwijn ik dan een paar uur om naar mijn voetbalclub N.F.C. te gaan kijken. Het zijn altijd twee bijzondere da gen, die we in gepaste stemming doorbrengen," besluit chef van Minnen. De heer R. BROEK (33) is al 18 jaar bij A.H. werkzaam op het ogen blik op de SB in. Hij woont bij zijn ouders in Wormer- veer en ziet het Kerst feest met verlangen tegemoet. Twee vrije dagen lokken hem erg aan, vooi'al om de huiselijke gezelligheid, die ze gaan geven. „Gezelligheid op het ijs zullen we wel niet beleven," zegt hij spijtig daarmee zijn voorkeur voor de schaats verradend. Maar 't blijkt, dat hij zijn tiid ook dooi'brengt met klavei'jassen, zijn grote lief hebberij. Wat voor weer het ook wordt, hij is niet voor één gat te vangen. „Kerstmis? Oh meneer, een bui tengewoon feest. Op eerste Kerst dag vieren we tevens de verjaar dag van mijn schoonzoon. Het hele gezin is dan weer bijeen en ik kan me niet iets fijners voorstellen." Het is de heer F. H. DE KLONIA (Ome Freek, in de wandeling), chauffeur op een 12 y2 tons wagen met aanhangwagen. Iedere dag langs de weg. De filiaalhouders en verkopers in de noordelijke pro vincies kennen hem allemaal. Al 42 jaar doet hij dit werk. Sinds 1941 bij A.H. „En tweede Kerst dag vieren we de trouwdag van mijn zoon. Genoeglijk!" Wij stelden de vraag aan mej. T. DE JONGE uit Veendam, toen zij van 1114 november j.l. een kas- sièrekursus te Zaandam meemaak te. Zij werkt reeds een jaar of vijf bij A.H. en begon destijds in Veen- dam. Nu werkt zij al weer geruime tijd in filiaal Assen. Zij reist da gelijks heen en weer. Mej. de Jonge vindt, dat Kerstmis een gezellig huiselijk feest behoort te zijn. „Voor kinderen zijn de boom en de kaarsjes natuurlijk het mooiste, doch voor de groten betekent Kerstmis toch altijd veel meer," aldus mej. de Jonge. Over haar plannen voor de Kerst dagen kon zij nog niets definitiefs vertellen. Waarschijnlijk brengt zij deze dagen in den Haag bij haar „aanstaande" door. Eén van beide kerstdagen bezoeken zij dan de kerk en de rest van de tijd wordt thuis in gezelligheid doorgebracht. Mej. A. KOOKE werkt nog maar enkele maanden in het filiaal Van Baerlestraat, Amsterdam. Wij von den het aardig haar gedachten over Kerstmis te mogen vernemen die zij als volgt weergaf: „Ik vind Kerstmis altijd de ge zelligste tijd van het jaar. Meestal en ook dit jaar ga ik met mijn vader en moeder naar de kerk. De maaltijden tijdens de Kerstdagen betekenen voor mij altijd een feest op zichzelf, want die gebruiken wij bij kaarslicht. De 2e Kerstdag houd ik voor mijzelf; ik ga dan met mijn vriendin waarschijnlijk dansen." S. ENTIUS, bezorger in filiaal Beethovenstraat, Amsterdam, is altijd op pad. 's Winters gaat hij als een Eskimo door de kou naar zijn klanten, 's zomers als een ge bronsde Indiaan. Met Kerstmis heeft hij dan ook maar één ideaal: „mooi thuisblijven". 's Morgens om vijf uur gaat hij naar de Nachtmis. Als hij thuis komt zet hij voor zijn vrouw een kop thee. Dat is een gewoonte met Kerstmis, 's Middags gaat Simon met zijn vrouw de ouders bezoe- A. 52 Dit idee betrof het verpak ken van Saksische smeer- worst en Paté in Royco- bekertjes. Wegens de daaraan vex'bon- den zeer hoge kosten blijkt dit idee niet uitvoerbaar te zijn. A. 60 Spek-bergplaats in kelder of pakhuis maken. Dit doen door middel van een uitspa- x*ing in een wandschap. Hiex- toe aan de ondei'kant van de bovenplank haken schroeven waaraan de zijden spek kun nen wox'den opgehangen. Een afzonderlijke spek- „bei'gplaats" is in vele ge vallen door gebrek aan nximte niet te maken. Bo vendien is het niet nodig om een grote voox'raad in het magazijn aan te houden om dat men regelmatig bestel- len kan en ook in de winkel een behoorlijke voorraad kan aaxxhouden (flinke verkoop- krachtige stapel doox'gesne- den zijden spek). A. 66 Een lijst maken waarop al le adm.blocs die chef in fi liaal moet bijhouden. Hij no teert hierop wat hij aan zijn RL aan bloes moet bestel len. Kan dan niets vergeten. Zowel de Rayonleiders als de Administx*atiecontroleurs hebben een bestellijst die sa men met de chef woi'dt doorgenomen. A. 67 Ieder filiaal een messenslij per. Veel voordeliger dan laten slijpen. En ook ge makkelijker; men kan 't zelf doen direct als ze bot zijn. Alleen een vakman kan een mes goed sly pen. Voor het scherpen kan de chef een aanzetsteen bestellen. Bo vendien behoeft een mes niet vaak geslepen te wor den, als het maar niet ge- bx-uikt wordt om touwtjes door te snijden, blikken open te maken en schoenen af te schrapen. De slijpmachines zijn trouwens nog erg duur ook. Biixnenkort komt er een mes met golfsnede. 8 Op de vleeswaren-quota- kaart in de kolom „totaal A. pexiodes" een letter druk ken, die corx-espondeert met het artikel. Dan behoeft men niet steeds met de vinger het regeltje langs te gaan. Het gevaar bestaat dat 'n cijfer wordt meegeteld, ter wijl een letter het bezwaar heeft dat het voor vlees waren die met dezelfde let ter beginnen geen onder scheidend vermogen meer heeft. Maakt de quotakaart ook te druk. Beter is de vleeswaren in groepen te verdelen en die af te schei den door een dikke lijn of door wat ruimte. Zullen dit nader ondei'zoeken. Aan moedigingspremie 5. 1 Worst e.d. prijzen door de strookjes met sellotape om de wox-sten te plakken. Dit wordt in de meeste fi lialen, die de worst prijzen, reeds lang gedaan. ken, koffie drinken bij zijn schoon moeder en thee bij zijn eigen moe der. De rest van de dag wordt thuis doorgebracht. Ook Tweede Kerstdag gaat Simon niet de deur uit. Alleen 's mid dags. Als trouw supporter van de voetbalclub West-Frisia laat hij ook op deze bijzondere dag zijn club niet in de steek. Voor Simon zijn het dus twee da gen van rust en gezellig niets doen.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 5