3 nieuwe zelfbedieningszaken geopend Bartelson bezoekt Statistische kwaliteitscontrole noodzaak voor kwaliteitsgarantie WIJ WAGEN HET ER OP PRIJSVERLAGING 4 AH-FLITSEN Ik had in ons vorig verslag een klein abuis gemaakt wat het hu welijksfeest betreft van de fam. v. Briemen, die moet niet zijn 3 ok tober, maar 3 november. De heer en mevr. Visser-v. Saanen zijn in- Statistische Kwaliteits Beheersing, dat zijn woorden die in ons bedrijf een begrip zyn geworden. Ieder, die in onze bedrijven werkt weet, welk een belangrijke rol de kwaliteit van het produkt speelt. Daar is zelfs in de laatste jaren nog een factor bijgekomen, want bij onze SLAOLIE GELDERSE HAM 39 ROOKWORST 99 CALIF PRUIMEN ZWARE DWEILEN 59 SPINAZIE «59 ANANAS - 59 HARING 3-. 100 37 SINAASAPPELSAP 69 KOCLHIIISBDTER 82 VERMICELLI iS LEVERPASTEI SWTERWTEN 3i BOTERHAMKORRELS KOEFIE V 89 CITROENSAP 39 GEMEJiSff TOffET V- 49 PEPERMUNTBALLEN LUCIFERS 39 BISCUITS middels in het huwelijksbootje ge- zeifsbedieningszaken en supermarkten worden de artikelen niet gaan, wij wensen hen goede vaart en veel gezondheid toe. Ook mej. C. Klaucke (Lab.) gaat een nieu we bladzijde in haar levensboek beginnen, wij wensen ook haar veel geluk en gezondheid toe. Mej. C. Bakker (V.F.), nu inmiddels me vrouw, is eveneens de huwelijks- boot ingestapt, ze was vol goede moed en is met de mooiste voor nemens een nieuw leven begon nen, nu wij hopen dat haar wensen in vervulling zullen gaan. De hr. A. Kok (C.M.is ook in de hu welijksboot gestapt, ook dit paar willen wij gaarne het allerbeste toewensen en veel geluk! Al deze paren ontvingen een enveloppe met inhoud en een felicitatie van het personeel. Zo zijn er in dit jaar (wat alweer snel teneinde I loopt) weer heel wat huwelijken gesloten, al wordt er altijd wat over gezegd, maar als men het goed samen kan vinden, doet men het nooit te vroeg. Bij de fam. Bliek en de fam. C. Nol werd een dochter geboren, wij hopen dat deze kinderen in de beste gezondheid mogen opgroei en tot grote vreugde van hun ouders. De heer en mevr. C. R. de Grooth hopen op 24 nov. hun 25-jarig hu welijksfeest te vieren. De heer C. Hulst (C.F.) gaat op 19 dec. herdenken dat hij 25 jaar in dienst is. Deze jubilaris hoort nog van ons. Er is in elk geval voor dit jaar afscheid neemt, nog een feest in zicht en dan nog maar afwachten of je komen mag, want ja, er zijn altijd mensen, die het in eigen kring willen vieren. Bij de fam. J. Mooy (B.B.) werd een dochter geboren, waar Jan erg blij mee is, want nu hebben ze een zoon en een dochter. Ook bij de fam. Kint (T. Afd.) werd een dochter geboren. Wij willen ook deze beide fam. van harte felici teren met deze kinderen. Wij hadden deze week nog een bruid in ons midden, van de afd. K.B., n.l. mej. C. S. Wolf, nu in middels mevrouw. Wij hopen dat dit huwelijk in alle opzichten goed mag worden met veel gezondheid. De fam. van Geffen werd met een dochter Yvonne verblijd en de fam. Berrevoets met een zoon Wilhelmus. Deze ouders van harte gefeliciteerd met dit heugelijke ge beuren. Op 7 nov. zijn de heer en mevr. G. Onrust (B. Afd.) 45 jaar ge trouwd geweest. Wij hopen, dat ze nog vele jaren in de beste ge zondheid voor elkaar gespaard mo gen blijven. Zo zijn er in deze afgelopen maand weer heel wat vreugdevolle be richten, ook bij de fam. Cappelle- veen gaat het weer de goede kant uit. Mevrouw is weer thuis en de baas mag nu ook al wat lopen in het ziekenhuis, dus zullen we hopen dat het gezin weer gauw verenigd is. Onze mensen kunnen nu weer aardappelen bestellen, en over dit bestellen hoor je dan zo de één of andere opmerking. Deze opmer kingen en kritiek gaan dan ge paard met wat humor. Iemand wist dit artikel goedkoper te krij gen, maar de boer waar onze zegs man dan over sprak wist hij niet te noemen. Wij hebben nog een huwelijk in zicht van mej. T. Lagrouw met de heer Hooiberg (H.K.). Ik wil namens het personeel al onze vrienden in 't buitenland een goed 1958 toewensen en veel ge zondheid, ook volgend jaar hopen wij LT de Flitsen weer trouw toe te zenden. Laat ik dan besluiten om al onze zieken thuis en in de ziekenhuizen het allerbeste toe te wensen. J.B. door de verkoper aangeprezen, maar moeten zij, als stille getuigen van „A.II. voor Kwaliteit" zichzelf verkopen. Of eigenlijk moeten we het anders zeggen, eigenlijk bent u de verkoper, u die dat artikel staat te maken, te bewerken of verpakken. U geeft het artikel over aan de klant, misschien is dat uw moeder of vrouw of wie dan ook. En wie zou het niet vervelend vinden als we ons moesten scha men door een minder goed artikel aan hen te verkopen. Er zijn ook niet veel mensen, die hij of zij die het artikel maakt, de kwaliteit niet ter harte gaat, verkoopt of koopt, zij hebben allen een kwaliteits-begrip. Men denkt er zelfs iiet eerst;e aan als men zelf iets wil kopen, om daarna pas te I I zien of de prijs welke gevraagd I wordt voor dat artikel met 4»| kwaliteit in overeenstemming is. heeft nageslagen weet, dat kwali- betekent -hoedanig- Mej. de Wit weegt enkele pakjes op ziJn' Mo&en we er eens ee" Paar de weegschaal om ze daarna in te noemen o zagen onze zaken er op maandag 28 oktober uit, toen de Nederlandse huisvrouw haar inkopen kwam doen. Ze stonden verbaasd. En dit was nog maar het begin van een grote serie prijsverlagingen en reuk, dus wat we proeven Van deze genoemde hoedanighe- en ruiken. 2. de hoedanigheden van wat we den kan men weer verschillende onderverdelingen maken en ieder ut llUtUUUliiltUCM v CliJ wal WC r zien, dat kan dus het product !n f fabrlek k''.jgt met verschil- zelf zijn, maar ook de verpak king. de hoedanigheid van de kwan- vullen op het formulier. 1. de hoedanigheden van smaak hazelnoten in een reep. De onvoorwaardelijke kwaliteit van onze artikelen wordt gegarandeerd door de samenwerking van laboratorium en statistische kwaliteitscontrole. lende aspecten iets te maken. Dat is nogal wat, zult u zeggen en hoe gemakkelijk kun je eens wat ver- geten, want soms heb je zó je titeit; dus van het gewicht, de aandacht nodig voor een bepaald grootte of de verhoudingen onderdeel van je werk. dat de b.v het aantal amandelen op mogelijkheid bestaat, dat je ver een speculaaspop of het aantal geet aan uet andere te denken. En juist daarom is de Statistische Kwaliteits Beheersing ingesteld, om allen te helpen een prima kwa- j liteit van onze artikelen te garan deren. Geen holle frase. Dat de directie dit beleid ten volle waarborgt, bewijzen de grote me dedelingen in de winkel en bij iedere advertentie betreffende de „onbeperkte garantie". A.H. voor kwaliteit is geen holle frase maar dagelijkse werkelijk- heid. Dit betekent ook een groot ver- trouwen van de directie in haar I medewerkers en dat deze mede werkers dit vertrouwen waarderen blijkt ook in de prettige samenwer king die alle dagen weer, de men sen van de Statistische Kwaliteits Beheersing met alle mensen in de fabriek hebben om de kwaliteit op velerlei terrein op het hoogste ni veau te handhaven. De foto's geven een beeld hoe de controle plaats vindt. Hoe we deze gegevens noteren en wat er verder mee gebeurt, vertellen we dan een volgende keer. Mej. Strijp bij de inpakmachine om enkele pakjes te nemen, te wegen en de gevonden resultaten op een formulier in te vullen. In drie weken tijd Op 19 september jl. opende Albert Heijn aan het van Loenshof te Enschede de deuren van een tweede hypermoderne zelfbe- dingszaak. Precies een week later volgde 's-Hertogenbosch en op 3 oktober, weer een week later dus, werd Amersfoort met de opening van de winkelgalerij, waarvan deze winkel deel uit maakt, feestelijk ingeluid. Vlak voor de opening hield rayonlei- stelling in Amersfoort aan het Euterpeplein, waar op 3 oktober j.l. aan de rand van de stad Albert Heijn de deuren van een nieuwe Z.B. voor klanten openstelde. Op 5 okt. werd met muziek om 10 uur een nieuwe Z.B. verrijkt. Voor de inwoners van Enschede I onder was de 19e september wel een zéér belangrijke dag. Niet alleen Albert Heijn, maar ook nog een drietal andere firma's openden op deze dag in het grote nieuwe, moderne pand aan het van Loens hof, hun nieuwe zaken. Op de kijk- middag, een dag voor de opening, maakten officiële gasten, waaron der de burgemeester, een rondgang door de nieuwe zaken. Door onze demonstratrice mevrouw Hetter- schijt werden zij op een heerlijk kopje koffie onthaald. De volgende morgen verrichtte de mrgemeester om tien uur de ope ning van het van Loenshof. Hon- Jerden mensen stonden om negen uur reeds in de rij en politie-assis- entie was noodzakelijk. De inwo ners waren echter spoedig ver- rouwd met deze pi'achtige zaak en de bedrijfsleider, de heer J. N. Dlaassen. Jen Bosch heeft nu haar eerste A.H.-zelfbedieningszaak. De nieu we winkel in de J. van Maerlant straat in 's Hertogenbosch Zuid werd op 29 september eveneens grote belangstelling ge opend. De leiding is in handen van der L. M. de Haas voor de nieuwe de heer H. H. Janssen, die reeds jonge chef M. J. v. d. Knaap en jaren onze bedieningszaak in den personeel nog een geestige speech, Bosch beheerde. Wij wensen chef j die goed insloeg. Wij twijfelen en personeel veel succes met deze I er niet aan, of ook deze nieuwe belangrijke nieuwe aanwinst. Niet minder groot was de belang- De laatste twee weken van sep tember en de eerste van okto ber stonden in het teken van de openingen. In drie steden werden prachtige Z.B.'s geopend. De foto's tonen de puien van de zaken te Amers foort, Enschede en Den Bosch. zaak gaat een goede toekomst te gemoet. De heer Posthuma bekijkt een spiegel van een ingepakt blik. Laat ik er toch nog iets bijver- melden: bij de fam. Beunder werd een zoon Dirk geboren. Nu is dit op zichzelf een vreugde vol gebeuren, maar nu is het maar zo jammer dat mevr. Beunder heel erg ziek is, laten wij onze beste wensen mogen geven voor het her stel van deze mevrouw. De heer C. Kuiper (Vrio) is ook in de hu welijksboot gestapt, wij wensen hem goede vaart en veel gezond heid. J.B.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 4