Van Oost- en Westzijde Verslag vergadering directie en C.C. 15-11-'57 Verslag kantoorcommissie Nieuws van alle kanien Dames werkten 's avonds voor hun kerk Weet U dat: Dank brengen Muziekkorps voor de radio Banketletterfabricage eist veel handwerk Twintig jaar biljart en klaverjas feestelijk gevierd Wist u AH-FLITSEN 3 Na zijn openingswoord vraagt de hr. Schuddeboom even aandacht voor de plaatsvervanging van de hr. Dogger. Uit de drie candidaten, die naar voren gebracht zijn, is tenslotte de heer J. Sijbrands met twintig handtekeningen als de sterkste naar voren gekomen, zo dat hij als plaatsvervanger wordt aangewezen. De notulen der vorige vergadering (17-10-'57) deden naar de mening der C.C.-leden onvoldoende naar voren komen, dat bij de discussie over het roken in de fabriek door de personeelsvertegenwoordigers verzocht is om en aangedrongen is op een sportieve houding bij de controle. Naar aanleiding van een vraag over werk in de C.F. wijst de heer Schuddeboom erop dat men toch vooral eerst contact met de afde lingchef moet houden alvorens er een punt voor de agenda der C.C. van te maken. De kwestie is in middels zonder enige moeite op gelost met de chef. De C.C. is het hier volkomen mee eens, maar naar haar mening was dit overleg gepleegd. Een tariefkwestie in de V.A. is volgens de algemene richtlijnen behandeld. De heer Schuddeboom heeft echter destijds toegezegd dat bij de toepassing der richtlijnen soepelheid betracht zou worden. Bij de aanhangig gemaakte kwes tie is geheel buiten de schuld der betrokken meisjes storing ont staan en op grond van het boven staande zullen zij dan ook volle dig aangevuld worden. Fabrieksvakantie 1958. De heer Schuddeboom resumeert de voor delen van de in 1957 toegepaste spreiding en de aan de hand hier van opgedane ervaringen. Op grond hiervan zal dit jaar de ex peditie-afdeling als eerste sluiten. Een verdergaand voorstel moet nog besproken worden met de fi- lialenleiding, zodat de definitieve vakantieregeling wordt aangehou den tot de volgende vergadering. Voor het einde van dit jaar zal ieder personeelslid op de hoogte zijn van de vakantieregeling 1958. Het verzoek van de C.C. om een gunstiger regeling te treffen ten aanzien van de terugbetaling der carenzdagen aan jongeren, vindt een willig oor bij de directie. Be sloten wordt, dat personen, die 1 jaar in ons bedrijf zijn, voortaan onder de terugbetalingsregeling zullen vallen. Tot dusverre moest men hiervoor 2 jaar bij A.H. werk zaam zijn. Ten aanzien van de kantineconcer ten heeft de directie besloten in 1958 niets te organiseren. Een on derbreking van een jaar acht zij niet eens slecht. Wellicht worden deze concerten dan t.z.t. bij her vatting nog meer gewaardeerd dan het geval zou zijn als men er routine van maakt. De rondvraag levert vele punter, op, die kort samengevat hieronder volgen. 1. In 1958 zullen bijzonder veel personeelsleden een 50, 40, 25, 12y2 of 7Y2 jarig jubileum vieren. Blij kens de stemming in de vergade ring stelt men de viering van de jubilea op de dag zelve op hoge prijs. Een bundeling acht men ze ker niet aan te bevelen ook ai zou deze minder tijd kosten en grootser opgezet kunnen worden. 2. Bij het samenstellen van de lijst is ervan uitgegaan dat het dienstverband ononderbroken moest zijn. 3. De directie zal ervoor zorgen dat de ruimte vóór het publikatie- bord bij het kaaspakhuis vrij blijft zodat men er goed bij kan staan lezen. Een verplaatsing van het publicatiebord stuit op bezwa ren. 4. Hoewel in principe de kerst gratificatie jaarlijks zal worden toegekend, hangt het antwoord op de vraag hoe groot deze zal zijn, samen met de bedrijfsresul taten. T.a.v. dit jaar is nog geen besluit gevallen. Na de opening wordt als eerste punt behandeld: Cantinebuffet. In de nieuwe cantine zullen cou verts ter beschikking gesteld wor den en zal tegen inlevering van een bon koffie verkrijgbaar zijn. In ieder geval zijn er dus nodig een koffiezet-apparaat, een bor denwas-apparaat, koppen en scho tels, borden, vorken en messen en dienplateautjes. Wat niet be kend is, is hoeveel animo er is om boterhammen en belegging van te voren te bestellen. Mevr. Rompies en de heer Van Petten zullen hiervoor een en- quete-formulier samenstellen, het welk aan het gehele kantoorper soneel wordt uitgereikt, zodat bij de bouw reeds bekend is, hoeveel personeelsleden van een brood maaltijd tegen kostprijs gebruik vensen te maken. Vertegenwoordiging in de kan toorcommissie. De heer Martin vertegenwoordigt het leidinggevend personeel. Me vrouw Rompies vertegenwoordigt het personeel, dat in Reitsma werkt, Mej. Buntsma het dames- personeel in het hoofdgebouw, mej. Meijn het administratieve personeel in de fabrieken en de heren Van Petten en Van Dijk het mannelijk personeel in het hoofd gebouw. Hiermee wordt de inde ling voldoende omschreven geacht. Een ander punt is, wie er precies tot het administratieve personeel n de fabrieken behoren, hetwelk dus hiërarchisch in de fabrieksox-- ganisatie behoort, maar functio neel in de administratie. Ter in formatie zal deze lijst worden af gemaakt. Rondvraag. De leden van de kantoorcommissie vragen zich af, naar aanleiding van een opwekking van de voor zitter van de Ondernemingsraad, f het personeel van het kantoor oldoende kostenbewust is. Wat betreft de ideeënbus op het kantoor wordt eerst het resultaat afgewacht van de ideeën-actie einde dit jaar in de fabriek. volgende vergadering vindt plaats op dinsdag 10 december a.s. om 14.00 uur. Een aantal Damesleden van de Geref. Kerk van Zaandam, besloot om op hun wijze bij te dragen het geldelijk tekort van hun kerk te bestrijden. Zij kozen daartoe de methode om door inpakwerk in de avonduren iets te verdienen, en dat verdiende geheel af te dragen voor het goe de doel, dat o.m. beoogt de res tauratie en verwarming der ker ken. Zo is er een ploeg van 75100 dames, die elk op hun beurt 1 avond per week bij ons werken voor een periode van 12 weken. Gevraagd naar hun mening over Grog de naam was van een Brits zee-officier, die de drank sa menstelde, die ons in de kille win termaanden zo vaak verwarmt? de Haagse Hopjes werden be reid naar een recept van Baron Hop? Lord Sandwich zo'n veiwoed gokker was, dat hij de speeltafel voor de maaltijden niet wilde ver laten en daarom sneetjes brood met vlees verorberde, die nu nog altijd Sandwiches heten Boch de naam was van een brouwer in Munchen, die in 1860 het donkere bier in de handel bracht, dat nog altijd zijn naam draagt de Franse generaal Mac Ma- hon tijdens een veldtocht een heer lijk gerecht te eten kreeg met een saus erover, die men later Mayo naise noemde? dit avondwerk, bleken ze tamelijk enthousiast. Het werk was niet vervelend, alleen de radio moest niet spelen, vonden de meesten. De dames waren namelijk over het algemeen in zo'n druk gesprek gewikkeld, dat een radio-uitzen ding alleen maar kon storen. Het initiatief van deze dames mag zeker gewaardeerd worden, en we hopen voor hen, dat het beoogde doel zal worden bereikt. aan directie en personeel voor de bewezen attenties: Bij hun huwelijk: Fam. A. Cuypers, A. Kok, D. Sanchcs, A. Visscher. Bi; de geboorte van hun zoon of dochter: Fam. W. J. Bliek, F. v. d. Kint, J. Mooij, C. Nol. Fam. B. van Briemen en J. Pasma bij hun 25-jarig huwelijksfeest. M. Blonk, H. Eijben, van Har- lingen, Mej. N. den Hollander, Mej. A. Imminga, P. Kop. Mej. Leibrand, W. Leonards, Mevr. Paartman, Mevr. W. Popken- Hofstra, Mevr. A. Sanches bij hun ziekte. Voor de ontvangen aardappelen en kolen: Mevr. R. Compter, de fam. J. Heijn, Mej. D. Kuyk, C. Kroppee, Schram en Mevr. 1 uinman-v. d. Lip. Metledelinfg directie De voorzitter deelt mee, dat met ingang van 18 november a.s. de heer G. J. Heijn zijn werkzaamhe den zal hervatten in het levens- middelenbedrijf. De heer Heijn was enige jaren directie-assistent bij Sterovita en zal zich thans enige maanden oriënteren op het hoofd kantoor, ter voorbereiding op zijn taak in de verkoop-organisatie. De heer Heijn is ook reeds vroeger in de filialen werkzaam geweest. Op uitnodiging van de V.A.R.A. zijn wij op woensdagavond 6 no vember met de grootste bus van garage Zwart naar Hilversum ge reisd voor het maken van opna men. In de prachtige studio be gonnen wij met een half uur vrije repetitie, gevolgd door een half uur microfoon-repetitie. Daarna klonk het: „Vijf tellen na deze op- dert Boekei; Hongaarse Dansen 5 en 6 van Joh. Brahms en Le Chef de Corps, mars van Bury. Ook de heer Schuddeboom was bij de uitzending aanwezig. Na afloop nog even gezamenlijk naar Het Hof van Holland en daarna reden de radioartisten weer naar de Zaan. Wanneer dit concert wordt name", en zo ging 't door tot ruim j uitgezonden weten wij op dit tijd- tien uur. Het was werkelijk inten- j stip nog niet. Het was een avond sief werken. Alles moest zo goed 1 van hard werken en menig zweet- mogelijk verlopen, dus een kleine droppeltje werd weggeveegd, ongerechtigheid moest overge- Maar het was interessant, speeld worden. Ook was de mars Tenslotte zij nog vermeld, dat we wat te kort en moesten wij hem op zaterdag 16 november St. Ni- anderhalf maal spelen. Het vol- colaas weer in Amsterdam in- gende programma voerden wij uit: haalden. Tableaux Des Vogezen van Mein- M. Barrette. Een oude lekkernij die nog steeds, vooral in het najaar, veel aftrek geniet is de BANKETLETTER of wel BANKETSTAAF. Al voeren wij het artikel banketstaven dan reeds jaren lang, het blijft modern. En een nieuwigheid bij de fabricage is, dat de vakbekwame bakkers in Zaandam dit jaar voor het eerst de nieuwe kettingoven gebruiken het bakken van onze onvolprezen banketstaven. Wanneer wij het woord banket- staaf' neerschrijven, dan is dat eigen lijk volkomen foutief, want dit jaar gebruiken wij voor het eerst het woord BOTERSTAAF, wat dit pro- dukt ten volle verdient. Alleen roomboter. Bij de bereiding van de boterstaven is gebruik ge maakt van (uit sluitend) Roombo ter, terwijl de amandelspijs is ge maakt volgens oud recept van zuiver Amandelen. Dat de kwaliteit superieur is blijkt ook nu wel door de grote vraag van onze fi lialen, waaraan maar ternauwer nood kan worden voldaan. Het uiterst fijne korstdeeg wordt met de hand vele malen uitgewalst. De afdelingen biljart en klaverjas kort woord waarin hij de vele van de Ontspanningsvereniging jaarlijks terugkerende gebeurte- hebben hun 20-jarig bestaan ge- nissen gedurende de afgelopen ja- vierd met een feestavond in het ren in de herinnering riepals de- O.G. De heer G. A. van Rooijen gene die in al die jaren de voor- opende de bijeenkomst met een zittershamer heeft gehanteerd, was hem dit wel toevertrouwd. Hierna bracht de heer G. J. van Urk dank aan de bestuurders van de ontspanningsvereniging voor enige andere bewerkingen ^et ,veIe verrichte werk. Uit zijn handen ontvingen de heren van Rooijen, H. Middelbeek, secretaris en H. Bakker, penningmeester, een t—j ,i vulpotlood; hun dames werden Direct daarna gaan de staven de bloemen aangeboden. oven in, nlY1 tv "U om O-O t"TVH mof een Na wordt een rol spijs in het deeg gerold en aan de kanten toege vouwen. om na enige tijd met een 0n[ler ie van AdoJf Bouwmees_ ter voerden „De Flierefluiters" uit weer tevoorschijn te komen. Een team van inpaksters zorgt voor het verpakken in de lang werpige dozen, die dit jaar even eens een gedaanteverwisseling nebben ondergaan. Landsmeer vervolgens Koos Bes- wino's vrolijke comedie „De firma Neefjes en Bruins in plastic" op, een luchtig stuk dat goed werd gespeeld en menig lachsalvo aan het publiek ontlokte. Een welver diend applaus beloonde de speel sters en spelers voor hun kranige prestatie; het applaus ging ge paard met de overhandiging van een bus Zaanse koeken. Nadat de heren A. A. Koopman en Van Rooijen nog 't woord had den gevoerd, werd de feestviering besloten met gezelschapsspelletjes, waarmee men tot twee uur door bleef gaan. Het was een zeer ge slaagde avond. dat op de vergadering van de contactcommissie op 17 sept. j.l. een dankwoord is uitgebracht voor de belangstelling van het jubi leum van de heer G. Heijn op 1 oktober dat de chefs op het toneel mo gen zitten, tijdens de lunchpauze, tenminste als het niet bezet is?

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 3