A Dit zijn uw collega's Bakkers naar vakbeurs Het kantoor bezocht de fabriek Kiem reinigingsmiddelen voor aardappelen ij heten welkom Kinderkamp 1958 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 14e Jaargang - No. 9 November 1957 Verantwoordelijk eindredacteur J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken Redactie: J. Lieffering, in- en externe betrekkingen Aan dit nummer werkten mede: M. Barrette Muziek J. Ph. Bartelson Personeelfonds H. J. Bobbe Diversen J. J. M. Bracco Gartner Aardappelen W. Haeser Kwaliteitsbeheersing A. v. d. Hazel Kerkdames J. Janse Belastingaftrek L. J. A. S. Kloos Interviews C. de Ligt Bakkersvakbeurs K. Romp Letter van banket J. C. Stroet Foto's DrukRamshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam Op dinsdag 25 oktober zijn we door het bedrijf in de gelegenheid gesteld de bakkersvakbeurs 1957 in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam te bezichtigen. Om kwart over zeven zijn wc met een man of 22 naar binnen gegaan. Maar al gauw was het gezelschap uiteen en had zich verspreid in groepjes. ,,Ik bezocht 34 lagere scholen en heb 2 jaar op de Mulo gezeten". Dit mag ongeloofwaardig klinken, maar het zijn toch de eigen woor den van Mevrouw M. MUTS- BLOEM van de V.A. Haar vader was n.l. uitvoerder bij een bagger bedrijf en waar zijn werk was, was hij met zijn gezin. Mevrouw Muts woont nu in Pur- merend en heeft een zoontje van 12 jaar (Mart). „We hebben een mooi huis", zegt ze, „maar het geeft me te weinig werk. En bij Albert Heijn verdien ik lekker wat bij". „Hoe doet U dat dan met het eten. mevrouw?" „Dat gaat best," zegt ze. ,,'s Avonds schil ik de aardappelen en maak de groente klaar voor de volgende dag. Mijn man werkt op het destructiebedrijf van Purmerend en als hij 's avonds thuis komt, zet hij alvast de aard appelen op. Kom ik nu om 6 uur thuis, dan zorg ik voor de rest. Dat doen we zo al 3% jaar. „Wat is uw werk?" „Op de V.A. wordt een massa artikelen ver pakt, zoals pindakaas, honing, pasta en de afgelopen maanden heb ik aan de theemachine ge staan en woensdag aan de pud dingmachine. Wij doen dus eigen lijk alles wat maar voor de hand komt. Ik vind het leuk werk en zou niet graag van de afdeling weg willen. Nee, geef mij de V.A. maar." In oktober j.l. was mevrouw G. v. DOESBURG-ZALMSTRA 4 jaar 1 bij Albert Heijn en al deze tijd werkt ze op de C.F. 's Morgens om kwart over zeven is ze al op de fabriek en eet dan I een paar sneedjes brood als ver- 1 volg van haar ontbijt thuis. Ze woont in Amsterdam Z., in de Govert Flinckstraat 282, waar ze na haar huwelijk iy2 jaar ge leden bij haar moeder inwoont. Haar man is op een passementen- fabriek werkzaam, waar o.m. koorden voor lampekappen ge- I maakt worden. j ..In het begin was het wel vreemd I bij A.H. Ik had hiervoor als ver koopster gestaan bij Galeries Mo demes en dan is het een hele over- j gang. Maar nu is het gezellig. Ik werk het meest aan de band en de tijd vliegt om. Als ik dan thuis kom we hebben nog geen kin deren begin ik aan mijn huis houdentje. Wassen, strijken, wat er zo komt kijken. Is het werk gedaan, dan mag ik graag wat breien of haken." ..Hoe kwam het, dat U indertijd bij Albert Heijn ging werken?" „Kennissen zeiden tegen mij, toen ik nog ver koopster was, dat dit echt wel iets voor mij zou zgn en toen heb ik het gedaan. Ik heb er geen spijt van. Het is gezel- s lig op de CF". Wat we te zien kregen was hoofd zakelijk voor klein bedrijf. Maar ook verschillende machines, die bij ons ook in het bedrijf aan wezig zijn, o.a. de b.w. 5 waar on ze Groningers en Gemberkoeken mee ingepakt worden. Verder zagen we opbol- en lang- maakmachines, piccolo in 2 mo dellen, n.l. met vaste- en verstel bare walsen. Die met vaste rollen wordt bij ons gebruikt voor de toast, de andere met verstelbare walsen heeft de laatste verbete ring, die er aan gemaakt is. en is geschikt voor alle soorten brood. Verder zagen we een automatische installatie voor het kleinbedrijf, welke onder meer is uitgerust met een speciale kleine rijskast met aangebouwde opsteekinrichting, waardoor aanschaffing van een opbolmachine niet meer noodzake lijk is. Ook zagen we de broodshow van diverse broodsoorten, U vindt daarbij zowel gewoon regerings brood en wittebrood als 6 vlechts Galles, Kerststollen, Duivenkaters, Leidse hoogjes, Rotterdamse wa terbroodjes. Nonnenvotten enz., te veel om op te noemen. Zoals de meeste medewerkers in ons bedrijlf uit het klein bedrijf komen kon men best de vooruit gang zien en constateren, dat men door aankoop van moderne ma chines veel kan doen met weinig personeel. Na IV2 uur rondgekeken te heb ben, zijn we een kop koffie gaan drinken, de tijd gaat echter door, want voor we het wisten wat het tien uur en dus sluiting, terwijl we nog lang niet uitgekeken waren, want onder leiding van de heer Castelein zijn we nog even gauw meegenomen naar een stand, waar we een soort beschuitpasta met magnesium vermengd zagen. Als men dit met beschuitdeeg ging vermengen, en men deed het licht uit, dan ging een soort schijnwer per branden boven het mengsel, zodat men goed kan zien hoe lang het duurt voor het goed door het deeg gedraaid is. Hier werd het bewijs geleverd, dat het langer duurt dan de meesten van ons den ken alvorens het deeg is afge draaid. Ondertussen was het kwart over tien voordat we weer op de terug reis waren. Er werd op de terug weg nog het een en ander over ge sproken en we waren het er alle maal mee eens, dat het een ge slaagde avond was. We hopen maar weer op de volgende gele genheid, want men doet er altijd wat van op. Cor de Ligt. Personalia GEHUWD: A. Kok - CM. en W. Krnse. A. Bierman en C. E. Bakker - V.F. J. Bosch en C. S. Wolf - K.B. A. Cuypers-Vrio en C. Blank. Piet Nat en Gé Klaucke (Lab.) GEBOREN: 30/ 8 René Bliek - B.A. 10/10 Alma Francisca van der Kint - T.A. 11/10 johanna Adriana Nol - Mag. 11. 11/10 Wilhelmus Berrevoets - T.A. 17/10 Henriëtte v. Geffen - S.B. 17/10 Henriëtte Mooij - K.B. 28/10 Dirk Beunder - P.M. OKTOëER nebato NEBftTO 1953 In afwijking van verleden jaar hebben de via ons personeelsfonds af geleverde of nog af te leveren aardappelen geen anti-kiem behande ling gehad; hiervoor is echter een geschikt middel in de handel, n.l. aservo (strooi) poeder van het Landbouwbureau Wiersum N.V. te Groningen. Hiervan dient gebruik te worden 140 gram per mud aardappelen. Men dient dan de aardappelen uit de zakken te storten in de bewaar plaats en iedere laag aardappelen te bestrooien met het aservopoe- der en wel zoveel dat men voor een mud aardappelen 140 gram poeder gebruikt. Het is aan te raden voor dit strooien een strooibus te ge bruiken, desnoods een suiker strooier. Met de hand of met een lepel gaat het strooien niet goed. De prijs van het aservo poeder is: NIEUW PERSONEEL FABRIEKEN M. Ch. Kohlberg Exp. E. P. Nobel-Penninck C.F. C. Baarslag-Penninck C.F. G. Duifhuizen C.M. N. P. de Wit Arb.St. H. A. J. Verschuren K.B. T. de Haan-Maasdam K.B. T. Groot-Kersemaker K.B. W. Ekkelmoom B.B. S. G. Weel Emb. J. J. Kruivcr T.A. H. van Ben-Harmsen S.B. J. C. Hildering V.A. B. Knol L.F. A. Grijpsma Emb. A. M. Weij-van Gemeren Div. N. J. Pieterse-van Leeuwen V.A. A. M. van Zijl C.F. E. Ch. Kalksma C.F. K. F. Oppelaar B. W. W. Antonides Div. J. Peppinck K.B. Peppinck K.B. J. V/ansink-van Eijk C.F. G. L. L. van Zoelen C.M. T. M. Pardoen V.A. C. M. E. Oudejans S.B. G. M. v. d. Ak':er Exp. A. de Dood Emb. D. Doets K.B. A. J. van Bijen V.A. N. J. de Haan K.B. M. B. v. d. Heiden Emb. J. G. Huurman T.A. J. B. Borsboom K.B. K. Hof Lab. W. J. M. Hclmers Arb.St. C. Wouters-Marijn V.A. H. G. Honig P.M. C. I. v. d. Pol S.B. A. Fleijsman-Ruig K.B. F. M. Erkamp Kaas H. Gunthardt KM. M. van Raai-van Rooijen C.F. M. Monnema- v. d. Horst C.F. J. M. Baegen K.B. A. Sterrenberg K.B. J. E. ten Bosch Lab. H. Fridsma S.B. J. T. Strykcr-Weseman S.B. J. W. de Jager-Visser V.A. M. Groeneveld-de Groot C.F. D. Streefkerk V.A. L. Warmerdam Kaas M. Visser V.A. H. K. Binkhorst-Köppel C.F. W. D. v. d. Bogaard K.B. J. v. d. Weide Exp. C. Konz P.M. A. v. Hoogenhoff-ter Horst V.A. D. Apon-Kraamer C.F. J. Janse-Elzemulder C.F. G. de Haan-v. d. Ruit C.F. F. A. Nagel S.B. R. v. d. Ing Bedr.Bur. R. C. ten Seldam S.B. H. de Boer B.B. T. de Vries Lab. C. Bakker S.B. R. Geisterfer S.B. Th. de Lange,Ossendorp C.F. C. R. Kornelis-Ossendorp C.F. E. de Vries-Vis C.F. R. C. J. Harsvcld Arb.St. A. J. J. Topsvoort B.W. A. H. P. Albring B.B. A. T. Sampimon-Wëstenhof K.B. M. Ch. Pegman-de Haan V.A. B. Peters-Volkers B.B. Ij. de Wit- Weijmer C.F. M. v. d. Beemd-Mörsheim V.F. W. H. Kootstra-Poscboom V.F. M. Flietstra-Schuurman V.F. E. J. Sterrenberg C.F. J. M. Verbeek-Alphen C.F. J. van Volen C.F. C. M. M. de Jong V.A. J. C. Kuiper B.W. H. Dral-Tesink C.F. B. J. van Stavcren- Teunissen K.B. G. Osterman-Stet B.W. M. Westra B. W. C. Baars-Westra B.W. A. Basseleur B.W. J. Stijf B.W. per 1 kg 1,50 per kg per 10 kg 1,40 per kg jer 25 kg 1,30 per kg in str ooibussen van kg 1, per bus. Hier volgen nog enige practische raadgevingen i.v.m. aardappelop slag. Men moet er voor zorgen dat de aardappelen droog bewaard wor den, ver van het daglicht verwij derd. Als men de aardappelen los stort mag men de hopen niet hoger maken dan 3 meter, maar ik denk dat niemand hiervoor voldoende aardappelen opslaat. Het beste is de aardappelen niet op de vloer te storten, maar op een rekje, dan kan de lucht er aan de onderkant bij. Stort men in houten kisten dan moeten onder in de wanden gaten geboord worden voor de luchtver versing. Het kamp voor 120 kinderen van personeelsleden dat de pinkster dagen 1957 op de Veluwe werd ge organiseerd, is bijzonder in de smaak gevallen. In de vergaderingen van de direc tie met kantoor- en fabriekscom- missie is daarom verzocht ook in 1958 eenzelfde kamp mogelijk te maken. Hierop zal eerst begin 1958 een de finitief antwoord gegeven kunnen worden. Geslaagd I Enige maanden geleden kondig- den we in onze Flitsen aan de: Schriftelijke Verkeerscursus. Het deed ons genoegen dat hier- I voor onder ons personeel verschil- I lende belangstellenden waren en onze eerste geslaagde is de heer J. Ph. Bartelson, die zich dus I voortaan als gediplomeerde brom- I fietsberijder in het drukke ver keer waagt om onze zieken en ge pensioneerden in zijn vrije tijd een 1 beetje levensvreugde en een groet van de collega's te brengen. Proficiat Bartelson, met dit sue-

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 2