AH-WTSIN Nieuws van de ideeënbus INLEGVEL, behorend bij 14e jaarg. No. 11 Landelijke editie November 1957 laten Wegens plaatsgebrek konden enkele van de volgende ideeën niet in de vorige Flitsen worden geplaatst, waarvoor wij de inzenders onze verontschuldigingen aanbieden. A. 29 Houdertje maken waarin de penselen passen zodanig dat de haren niet op de bodem van het glas komen te rus ten, terwijl ze toch in het water hangen. Sommige chefs doen dit al. Wij geloven niet, dat het idee in de praktijk door ie dereen zal worden toege past, temeer daar penselen zeer gemakkelijk even uit gespoeld kunnen worden. A. 31 Rollen zoute drop, ook 's zo mers veel vraag! Dit kan niet als een idee worden aangemerkt. De te kleine capaciteit van onze fabriek maakt dat wij de rollen drop (nog) niet ge durende de zomer kunnen brengen. A. 32 Verkoop-slagzin: „Laat bloemen Uw tolk zijn en Al- bert Heijn Uw kruidenier". We hebben al een slagzin. Bovendien is de voorgestel de slagzin niet origineel. A. 34 Inhoudsaanduiding op koek blikken zo laag mogelijk drukken. Wox-dt nu vaak bij losmaken van het deksel door kapot scheuren onlees baar. Er zal onderzocht worden of het mogelijk is om, in tegen stelling tot hetgeen nu ge bruikelijk is, het gewicht bovenaan te plaatsen en de soortaanduiding er onder. A. 42 Spaghetti zelfde verpak king als Soubry. Een dergelijke verpakking maakt het artikel veel te duur. We hebben al een an der ontwerp. A. 45 Met Kerst en Nieuwjaar wijn-monsterdozen maken. Enige malen zijn in bepaal de filialen proeven genomen met dozen comestibles. Wij willen deze dozen niet alge meen invoeren. Voor wijnen lijkt het ons bovendien niet geschikt. A. 46 Vermicelli en macaroni in zelfde soort pakken als de zeepvlokken A.H. Er is inmiddels een nieuwe machine in gebruik geno men die uitstekend in zak ken verpakt. A. 47 Wegwijzer in de ZB's. Klan ten behoeven dan niet zo te zoeken. Het persoonlijk contact, dat wij zo graag bevorderd zien, gaat hierdoor verloren. Bo vendien weten de vaste klanten de weg en nieuwe klanten, die onwennig naar de artikelen zoeken, vallen juist gauw op. Deze klan ten kan men dan, door hen rond te leiden, meer service geven. A. 54 Bitterkoekjes verpakken in geperforeerde cellofaanzak, zodat koekjes zacht blijven. Zou inderdaad gedaan kun nen worden. Kan echter niet algemeen worden toegepast. Hangt n.l. af van het weer, vochtigheid in de winkel, omzetsnelheid enz. Boven dien zijn deze zakken duur. A. 48 Als dop azijnfles verloren geraakt is, kan men een plastic limonadedop hier voor gebruiken. Vele chefs doen dit al. Bo vendien niet zo zeer een idee. Er zijn legio mogelijk heden om zo'n fles af te sluiten. 49 Boekjes laten maken met bonnen voor snipperdagen. Voordelen voor controle. Wij geloven dat de controle juist wordt belemmerd. Chefs kunnen vergeten om de bonnetjes te vragen. Mo gelijkheid van verliezen, ter wijl ook snipperdagen „ver handeld" kunnen worden. 50 Prijskaartjes voor de vlees- warenvitrine met sellotape beplakken. Worden dan niet vet. Aan haakjes ophangen en ook aan de achterkant prijs vermelden voor perso neel. Is inderdaad heel goed. De commissie kon dit echter niet als idee aanmerken, aangezien dit systeem al enkele jaren in veel filialen wordt toegepast. Wij schrij ven het echter niet alge meen voor, omdat ook an dere „beprijzingssystemen" worden gebruikt en goed voldoen. 51 Etalagedoosjes maken van advocaatblokjes, pralines en rumbonen. Vooral voor eta lages met veel zon. Voor choc, bloemen, pastil les en dennetakjes hebben we dergelijke dozen gehad. De kosten zijn hoog, terwijl de dozen al vrij spoedig le lijk en onbruikbaar worden. 52 Paté en Saksische smeer- worst verkopen in Royco be kertjes. Goed idee. We zullen dit idee echter eerst moeten uit werken alvorens het in praktijk te brengen. Inzen der hoort nader. 53 Wijnprijskaart, waarop alle soorten wijn vermeld zonder prijs. Voor de soorten waar voor de klant interesse heeft, maar waarover ze eerst thuis wil praten, kan dan de prijs ingevuld wor den. Met de feestdagen hebben wij steeds een fraaie wijn prijscourant. Er zal nog worden onderzocht of de mogelijkheid bestaat om in Z.O.Z. Drie zilveren jubilarissen werclcn in de afgelopen maand gehuldigd. De bovenste foto toont de heer D. Sibie (Overveen, Bloemend.weg 226), die van de heer G. Heijn het zilveren kruis ontvangt. Daaronder de heer P. Fait (Waalwijk) temidden van vrouw en kinderen en de heren G. Heijn, D. A. ter Wee, Th. Daalhuysen en L. Schneider. Op de onderste foto neemt de heer D. Meeuse (Katwijk) het jubileumgeschenk in ontvangst van de heer G. Heijn.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 5