Speciale cursus voor kassières Prijzen zullen omlaag gaan Koninklij ke ondersclieiding voor rayonleider j. Ruys AH-FLITSEN Na deze plechtigheid prees de hr. toespraak de omvangrijke taak G. Heijn de jubilaris als een goed van een rayonleider. Hij sprak kruidenier en een goed leider, die hierin onder meer over „Vrijetijds- iemand met een enkel woord voor beroving per telefoon", zich weet te winnen. Hij hoopte, I Mevrouw Ruijs werd in de huldi- dat de heer Ruys nog vele jaren ging betrokken als een onmisbare het bedrijf zal dienen op de ern- steun van haar man. Namens alle stige en plichtsgetrouwe wijze, aanwezigen werd haar de prach- waarop hij dat al veertig jaar tige boeket bloemen aangeboden. heeft gedaan. De heer Heijn overhandigde hiei'na aan de jubilaris een envelop met inhoud. Ook mevrouw Ruijs werd niet vergeten. Zij ontving een prachtige byouteriedoos. De heer D. A. ter Wee overhandigde na mens de Maatschappij voor Nij verheid en Handel „een vererend getuigschrift wegens getrouwe plichtsbetrachting". Het hoogtepunt De feestdag, die 's morgens was ingezet met een H. Mis uit dank baarheid vond 's avonds zijn hoog tepunt in een feestelijke bijeen komst in hotel „Prins Bernhard". Om 8 uur was de bovenzaal van dit hotel bezet met chefs en echt genoten uit het rayon van de heer Ruijs. Het 176 „man" sterke per soneel was vertegenwoordigd door mej. N. Klerken uit fil. Venlo, die al langer dan 35 jaar in dit filiaal werkzaam is. Onder luid gejuich werd de heer Ruijs met zijn echtgenote, drie dochters en twee schoonzoons ont vangen. Zij namen plaats achter een feestelijk versierde tafel. Nu volgde er een bonte avond van fe licitaties, toespraken en huldi gingen. De oudste chef uit het rayon, de heer D. v. d. Werf uit Eindhoven, fil. Markt, belichtte in een korte Namens chefs en personeel uit het rayon, bood de heer v. d. Werf een prachtige salonkast aan met ingebouwde radio en pick-up. Aan het einde van de avond dank te de jubilaris allen, die hadden meegewerkt om dit feest te doen slagen. Het cadeau zou de beste plaats in zijn huis krijgen. Ten slotte hoopte hij nog vele jaren met de mensen in zijn rayon te mogen samenwerken. Dat iedereen hiermee instemde, bewees 't lang durige applaus. Nog meer huldigingen. Maandag was wel de grote dag van het jubileum, maar niet de enige. De zondag daarvoor waren alle collega-rayonleiders in Venlo geweest, 's Woensdags daarna was er een korte maar geanimeerde bijeenkomst in Zaandam. Bij die gelegenheid kwamen de oud-col lega's van het hoofdkantoor hun felicitaties aanbieden. Er werden vele herinneringen opgehaald uit de goede oude tijd. De heer Ruijs was zijn tijd op het hoofdkantoor nog niet vergeten en zeker niet zijn collega's daar. De feestelijkheden werden beslo ten met een diner in Formosa, Amsterdam met de Raad van Be stuur en de directie. Dit jubileum is zeker een onvergetelijke gebeur tenis geworden voor de heer Ruijs en zijn echtgenote. Dit mag ook wel, als we beden ken dat de heer J. Ruijs de eer ste rayonleider is, die 40 jaar in dienst is van A.H. Wij hopen, dat we over 10 jaar weer mogen te rugkomen in „Flitsen" om dan een 50-jarig- jubileum te ver slaan Rayonleider Ruys bewondert de prachtige radio-pickup-combinatie. Mr. Dr. I.. de Gott, burgemeester van Venlo. complimenteert de heer Ruijs met de hem verleende onderscheiding. Dit zijn de lachende deelneemsters aan onze 2e Kassièrecursus. Een foto gemaakt in de tuin van het ontspannings gebouw te Zaandam. „BOFFIE Koffie, Mevrouw en dus 10% goedkoper!" Na het volgen van onze kassièrecursus wist Mej. Kollenberg uit Schiedam de klant (Mej. Meijer uit Den Haag) niet alleen vlot te bedienen door de boodschapen blindelings aan te slaan, doch zij was in staat om de klant ook te overtuigen van de superieure kwaliteit. Sedert begin september Toen in 1952 ons eerste zelfbedieningsfiliaal te Schiedam geopend werd, bestond er al direct een behoefte aan goed geschoolde kas sières. Omdat de kassière de belangrijke rol van gastvrouw vervult en zij het laatste met de klant in kontakt komt, moeten wij er op toe zien, dat deze laatste indruk voor de klant zo gunstig mogelijk is. Daarom is reeds geruime tijd geleden met de voorbereiding van een opleiding tot kassière begonnen. Begin september startte onze eerste kassièrecursus. Hoewel de A-griep aanvankelijk enige onvoorziene moeilijkheden veroorzaakte en enkele cursussen jammer genoeg niet konden doorgaan, is het ergste leed thans geleden en zijn de cursus sen weer normaal hervat. Naast het ontspanningsgebouw te Zaandam vinden wij het pand, waarin tot voor kort de drukkerij van de fa. Huig gevestigd was. Deze firma heeft inmiddels elders in Zaandam een nieuw pand be trokken, waarna onze bouwafde- ling en onze eigen drukkerij in dit pand een goede huisvesting von den. Aan de achterzgde was nog juist genoeg ruimte over om een aardig vergaderzaaltje in te richten, waardoor de hal van het O.G. wat wordt ontlast op drukke dagen. Aanslagoefeningen. In dit modern ingerichte zaaltje worden de aanslagoefeningen op de kassa gehouden. Een achttal fonkelnieuwe kassa's is in een lange rij opgesteld en hier zetten de dames dus hun eerste schreden op de nieuwe weg naar het blind aanslaan van de artikelen. In het begin valt het natuurlijk niet mee, doch wanneer men vol houdt dan is succes verzekerd in de vorm van meer snelheid en voor Uzelf een betere routine. De cursisten worden meestal ge splitst in twee groepen. Terwijl de ene groep aan de kassa werkt en ook allerhande dingen leert die met de machine in verband staan eld teruggeven, bon opzetten, uitslaan) volgt de andere groep in .iet leslokaal een les in artikelen kennis. Het is voor de kassière im mers ook goed te weten wat of zij de klant kan adviseren voor een ontbijt of warme maaltijd! Voor beide groepen tegelijk wor den dan nog andere onderwerpen behandeld zoals Diefstal, Achter- vullen, Garantie, Zegels enz. Eenheid van instructie. Aan het eind van de cursus wordt gewerkt met echte boodschap pen en men probeert dan de prak- ijk zoveel mogelijk te benaderen door een klant volledig te bedie nen. Het doel van deze cursus? Aller eerst zagen wij graag eenheid van instructie, zodat de klant in ieder filiaal op dezelfde prettige, snelle en correcte wijze wordt bediend. Voor onze kassières zelf is het goed om plezier in hun werk te krijgen. Doordat men alle hande lingen aan de kassa op de juiste manier verricht werkt men prettig waardoor niet alleen wij zelf, doch ook de klant beide voordeel ge- Mej. v. d. Schee uit Rotterdam demonstreert hoe een nieuwe bonrol wordt opgezet. „Als het aanslaan nu maar niet fout gaat." Veel en herhaaldelijk oefenen is nodig om een goede snelheid te behalen. V.l.n.r. ziet U: Mej. Jonkhard, Amsterdam; Mej. Maasakker. Rotterdam: Mej. Huis in 't Veld, Breda: Mej. v. d. Veen, Heerlen; Mej. Meijer, Den Haag, en Mej. v. d. Schee uit Rotterdam. FORMOSA, AMSTERDAMZittend v.l.n.r. de heer J. Heijn, mevrouw en de heer Ruys, de heren G. Heijn, J. W. de I Vries Staand v.l.n.r. de heren D. A. ter Wee, H. K. Engel. J. Rozema, C. Govers, H. Valk, A. Heijn. auf dem Bnnkc. A. de Jong, K. R. op de Beek, F. Schuddeboom, P. Kooymans. H. de Roode (ged.), J. Kuyl. G. A. de Groote, D. Vethaak, H. Koerse, M. den Ambtman, M. L Middelkoop, P. J. van Rooy. P. G. Zwarts (ged.), L. A. J. Schneider, W. J. de Jong, Th. Daaihuysen (ged.), P. v. d. Meulen. Op vrijdag 25 oktober publi- i ceerden de dagbladen, dat Mi nister Zijlstra na overleg met I vertegenwoordigers van handel, industrie en nijverheid ver wachtte, dat de prijzen in Ne derland een dalende tendenz zouden kunnen gaan vertonen, omdat de grondstoffenprijzen op de wereldmarkt eveneens een dalende tendenz laten zien. Dit was voor de tekenaar van „De Telegraaf" aanleiding de tekening te maken, die wij hiernaast afdrukken. Frappant was, dat twee dagen na de publicatie van dit plaatje Albert Heijn bewees, dat het geen maanden zou duren I „Maar mevrouw Steenstra, dat kan nog méénden duren Veertig jaar in dienst van A.H. Tot de zeer vele gasten, die op maandag 21 oktober de heer J. Ruijs, rayonleider in Limburg en Oost-Brabant, kwamen feliciteren, be hoorde ook de burgemeester van Venlo, rnr. dr. L. de Gou. Uit naam van H.M. de Koningin kwam hij de jubilaris met een korte toespraak de gouden eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, opspelden. „Wij zijn zuinig op lintjes", zei de burgemeester, „maar mensen, die zo trouw zijn als U verdienen er zeker een."

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 3