'Baas' Gerrit drukte honderden handen Een onvergetelijke dag igineniiiiiiBiiiDigiiii ^Oktober 1 957 SAH002000176 Flitsen Landelijk oktober 1957 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 14e Jaargang De jubilaris en mevrouw Heijn bij het betreden van het O.G. Jubileum-Hitsen Onder de gasten trollen wij ook aan de heer G. P. DUJARDIN, voor zijn pensionering chel van het filiaal Heemstede, Raadhuis straat en ook nu nog een graag geziene hulp in filialen, waar iemand extra nodig is. „Weet 11. dat baas Gerrit vroeger nog enige tijd collega van me is geweest? Dat was in het al jaren geleden gesloten filiaal in de Anegang te Haarlem. Samen met de heer Albert kwam baas Gerrit, de witte jas over de arm, op maan dagmorgen in de zaak en we hebben samen bij chef Hoogberg heel wat pondjes suiker afge wogen." Begrijpelijk dus, dat de heer Dujardin op de receptie niet wilde ontbreken. In het jubileumalbum, dat de heer G. Heijn tijdens de officiële huldi ging werd aangeboden, bevonden zich ongeveer 5.000 handtekenin gen. Tijdens de receptie werden nogmaals 864 handtekeningen ge plaatst. die, in een boek gebonden, ook aan de jubilaris zullen wor den aangeboden. Het tvas razend druk bij het dran kenbuffet. Rappe handen grepen fles na fles uit de openstaande dozen en ontkurkten in hoog tem po. Ook de heer Welp was hier bij zeer actief. Plotseling weer klonk er echter een schreeuw door de kelder. Ieder keek verschrikt op en zag de heer Welp met hevig bloedende hand wegrennen. De rest van de dag liep hij met een groot verband om zijn linker hand. Waarom moest die kapotte fles met die scherpe, opstaande punten nu ook juist in zijn doos staan? Nog geheel onder de indruk van de overstelpende wijze, waarop U deze dag zo'n feestdag hebt ge maakt voor mijn vrouw en mij, betuigen wij U allen hierbij onze innige dank. 2 oktober 1957 De heer G. Heijn glimlachte. De lach kón niet van zijn gezicht wijken, want groots was de huldiging die hem bij zijn 40-jarig jubileum ten deel viel in ons Ontspanningsgebouw in Zaan dam. Het moet hem doordrongen hebben van de warme sympathie en de grote achting die het hele concern zijn per soon toedraagt. Overtuigend is gebleken dat het zeker niet alleen de zakelijke band is die allen aan de heer Heijn bindt, maar dat het persoonlijk element een beduidende rol speelt. Het feest had het karakter van een familiefeest waar intimiteit en gezelligheid de sfeer kenmerkten. Zeer velen maakten hun op wachting in ons grote O.G. waaraan de talloze bloemstuk ken een feestelijk aanzien had den gegeven. Behalve de ge hele familie Heijn waren aan wezig Prof. Dr. G. M. Verrijn Stuart, president commissaris, directieleden van het kruide- niersbedrijf, van N.V. For mosa, Vami, Sterovita, Riva Garagebedrijven en Patria. Verder waren alle onderne mingen van het concern ver tegenwoordigd door de onder nemingsraden. In totaal ca. 250 personen. Geen werktafel Als eerste nam PROF. VERRIJN STUART het woord, die het als een bijzonder voorrecht en een groot genoegen beschouwde, de jubilaris te mogen toespreken en geluk te wensen bij de mijlpaal in zijn zo bij uitstek vruchtbare, za kelijke loopbaan. In vogelvlucht memoreerde hij de ontwikkeling, die zich in de veer tig jaren bij Albert Heijn heeft voltrokken, ondanks de gebonden heid, die er in onze maatschappij heerst en die de taak van de on dernemer, die nooit gemakkelijk is geweest, nog moeilijker maakte. Namens de Raad van Commissa rissen wenste Prof. Verrijn Stuart de heer Gerrit Heijn, die in zijn zaak een zo centrale plaats in neemt, nog vele jaren voorspoed voor de N.V. Albert Heijn en hoop te, dat hem nog talrijke jaren in zijn huidige functie te wachten staan. Als jubileumgeschenk overhandig de hij namens de Raad van Com missarissen en Raad van Bestuur een geschenk voor zijn werkkamer in de vorm van een tafel. Hy hoop te echter, dat deze tafel niet als werktafel zou dienen, maar als tafel waar ook eens wat anders dan documenten en vakliteratuur op zou komen te liggen. „Als één der waardevolle elemen ten in dit commissariaat voor mij," sprak Prof. Verrijn Stuart tot slot, „zie ik zeker niet in de eerste plaats mijn zakelijke kennis die ik in de zaak van Albert Heijn heb Overzicht van de zaal tijdens de huldiging. kunnen vermeerderen, maar wel de gevoelens van persoonlijke vriendschap, die in de loop der tijd tussen onze families zijn gegroeid. Dit is in het mensenleven een zeer essentieel element. Moge dit ook bij U een grote rol spelen als U aan deze tafel zit; dit zou mij zéér gelukkig stemmen." Spelenderwijs De broer van de jubilaris, de heer J. HEIJN, zei, namens de Raad van Bestuur, in zijn toespraak, dat zijn broer en hij het geluk hadden gehad van jongsafaan in het be drijf te zijn opgegroeid. „Wij heb ben spelenderwijs het vak geleerd en daar wij de groei van het begin af hebben meegemaakt, zijn er maar weinig onderdelen van het bedrijf die wij niet kennen. Ik wil je namens de Raad van Bestuur gaarne iets aanbieden. Het was geen gemakkelijke taak iets te vinden, dat zowel je vrouw als jij mooi vinden. Wij menen dat ge vonden te hebben in twee antieke zilveren kandelaars voor de huis kamer. Ik hoop dat je er nog lang plezier van zult hebben." Treffend Een treffend ogenblik was dat, hierna de zoon van de heer Heijn, Albert (13), zijn vader feliciteerde en een geschenk overhandigde, waarvoor deze ontroerd bedankte. Namens de dochterondernemingen voerde de heer J. VAN HEU- VELN, directeur van de N.V. For mosa het woord. Hij sprak: „Een voorrecht noemen wij het met U te mogen samenwerken en alle resultaten en successen in de dochterondernemingen zijn voor een groot deel bereikt door Uw stimulerende werkkracht en groot zakelijk inzicht. Het is voor ons een genoegen om onze taak goed te vervullen en zodoende in be langrijke mate mee te mogen wer ken aan de resultaten van het concern." Fototoes'el De oudste filiaalhouder de heer S. DIJKSTRA 42 dienstjaren sprak namens alle personeelsleden, met naast hem de 5 afgevaardig den van de 5 dochterondernemin gen. Hij zei o.m.: „De zaak, onze zaak, is in deze 40 jaar onder Uw leiding zo enorm groot geworden, omdat U de kunst verstaat Uw enthousiasme op Uw medewer kers over te brengen en wij zijn er dan ook trots op in deze grote A.H.-familie onze beste krachten te mogen geven. U heeft in Uw bedrijf al vele malen jubilarissen gehuldigdthans is U aan de beurt om gehuldigd te worden. Wij staan hier voor U met z'n vijven als ver tegenwoordigers van Albert Heijn, Formosa, Sterovita, Vami en Pa tria, om U namens 5300 perso- De vaderlandse driekleur op fabrieken en filialen zetten het jubileum van „Baas" Gerrit luister bij. neelsleden een geschenk aan te bieden." Vervolgens overhandigde hij de heer Heijn een Leica fototoestel met projector. Tevens een in een leren band gevat album, goud op snee, met de handtekeningen van de schenkers. Jubilaris aan het woord Het dankwoord van de heer Heijn gold alle medewerkers die op wel ke plaats ook in het bedrijf werk zaam zijn. Een speciaal woord had hij voor de filiaalhouders: „Er is een tijd geweest dat ik 3, 4 dagen per week op reis was om met U plaatselijk de zaken te bespreken. De heer Dijkstra zei „als U bij mij geweest was, was ik weer gela den". Ik heb dat nooit beseft. Ik heb alleen beseft wat plicht was. Wij allen weten welke kracht er uit kan gaan van de filiaalbeheer der. Ik weet ook welke grote rol de vrouw van de chef daarbij speelt. De vrouw van de chef kan haai man enthousiast maken voor zijn werk; zij kan ook veel voor hem verknoeien, maar wij mogen ons gelukkig prijzen dat veel vrouwen van onze chefs inzien dat het be lang van de zaak medebrengt dat de chef hard werkt en dat hij met groot enthousiasme werkt." Vervolgens dankte hij de sprekers een voor een voor de lof die ze hem hadden toegezwaaid. Type rend was zijn opmerking: „U zoudt mij verwaand maken met hetgeen U gezegd hebt, maar ik zal pro beren het niet te zijn." Zeer inge nomen toonde hij zich met het fo totoestel hem door het gehele per soneel aangeboden. „U hebt een wonderbaarlijke keus gehad en ik wil U allen hartelijk danken voor dit mooie cadeau. Ik zal stellig mijn best doen om er veel mee te fotograferen." Eindeloze stroom Na een heildronk op de heer Heijn maakten alle aanwezigen van de gelegenheid gebruik de jubilaris hun gelukwensen aan te bieden. Het was een bijna eindeloze stroom, temeer toen om half vier de filiaalhouders en om half zes het personeel van kantoor en fa briek baas Gerrit kwamen felici- teren. De heer Heijn scheen onver moeibaar. Voor ieder had hij een vriendelijke lach en een persoon lijk woord. Zijn echtgenote was ook nu aan zijn zijde. Hoe vaak zal zij haar man in de afgelopen jaren hebben moeten afstaan aan verga deringen, besprekingen en uren lang overwerk Zij deelde zeer te recht in de hulde aan haar man gebracht. Een aardige noot was dat de deel neemsters aan de cassière-cursus op de opleidingsschool him lessen even hadden onderbroken en in hun witte jassen met de heren Pilger, Hali, Romp en Breeschoten front maakten voor de heer Heijn. Met de letters die ze meedroegen vormden ze het woord OPLEI DINGSSCHOOL. Kleurig bezoek Nog een onverwachte demonstra tie had plaats. De wandelsport vereniging „Sterovita" uit IJssel- monde, 13 heren en 6 dames, kwam in wandeltenue gestoken opmarcheren. Zij waren gekomen met een bus. De vereniging, die ruim drie jaar bestaat, staat on der voorzitterschap van de heer P. Hoogendoorn. In hun rode jas jes en witte broeken resp. rokken maakten zij een keurige indruk. Wij schreven reeds, het was een familiefeest. Vriendschappen wer den hernieuwd en nieuwe contacten gelegd. Het was al tegen achten, het voor treffelijke koud-buffet was reeds duchtig aangesproken, en het vol gende punt van het programma nam een aanvang. Taptoe Men begaf zich naar de feestelijk verlichte tuin van het ontspan ningsgebouw, waar even later het Albert Heijn Harmoniekorps arri veerde, om de jubilaris een taptoe te brengen. In het licht van schijn werpers, tientallen gekleurde licht jes en een fel bengaals vuur, zorg de het perfect spelend korps voor een luisterrijk slot. Magistraal klonken de tonen op in de avond. Vanaf het bordes sloe gen de heer en mevrouw Heijn het schouwspel gade, een schouwspel, dat een waardig slot betekende van een vermoeiende, maar zin volle dag.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 1