AH-TUT5I 11 Wiet peper en jout Vakantiespreiding, rondleidingen en andere zaken In A ka Winkels in parken en bossen Conirasien Directie en contactcommissie vergaderden •cm rjih ij heten welkom AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 14e Jaargang - No. 8 September 1957 Verantwoordelijk eindredacteur J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken Redactie: J. Lieffering, in- en externe betrekkingen Aan dit nummer werkten mede: M. Barrette Muziek J. Ph. Bartelson Personeelfonds H. J. Bobbe Peper en zout G. J. Drost Voetbal M. J. H. Gi'ooten Amerika J. C. Hali Foto's A. v. d. Hazel Verpakkingsmachine J. Janse Diversen L. J. A. S. Kloos Interviews J. J. Koopman Personeelsvereniging W. van Maltha Peper en zout J. Noortman Speculaas K. Romp Diversen P. C. Vink Tafeltennis Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie. men Amerika, het wonderland, waar iedereen in een slee-van-een-wa gen rijdt, het land van de onbe grensde mogelijkheden, van wol kenkrabbers en filmsterren, is ook het land waar hard gewerkt moet worden, waar de huisvrouw nog steeds de ongekroonde koningin is die men alle mogelijke service ver leent en waar de werknemers in fabrieken, werkplaatsen en zelf bedieningszaken als een sportief team samenwerken om deze ser vice tot een zo hoog mogelijke graad op te voeren. Bijna alle levensmiddelen die een Amerikaans huisgezin nodig heeft, worden gekocht in een van de vele supermarkets die men in en buiten de steden kan vinden. De laatste jaren verschijnt er eeh- De verschillende afdelingen van het winkelcentrum zijn door „luchtbruggen" verbonden. Maar ook dit is een winkel in Amerika. ter weer een nieuw soort winkels, de zogenaamde „Shopping Cen tres". Dit is een verzameling van winkels een eind buiten de stad, soms temidden van de bossen ge legen en voorzien van een grote parkeerplaats (iedereen in de U.S.A. heeft immers een auto, al is het in vele gevallen een tweede hands wagen) In een dergelijk Shopping Centre (winkelcentrum) vindt men meestal: een warenhuis, een su permarket, een snackbar, een café-restaurant, een kledingma gazijn, een schoenwinkel, een bios coop, een kapper, een kinderbe waarplaats en soms nog enkele andere detailzaken. Het geheel be vindt zich meestal in een park achtige omgeving. In dit winkelcentrum kan de huis vrouw alles vinden. Dit zult U met ons eens zijn als we U ver tellen dat er zelfs boten en kano's te koop zijn. Maar in New Yoi'k zijn ook nog wel andere levensmiddelen-„be- drijven" te vinden, die heel wat minder fraai zijn. Kijkt U maar eens naar de foto van een vis- winkeltje in de New Yorkse ne- gerwijk „Harlem". Dan kunt U beter diepgevroren filets kopen bij A.H. Zo is ook in Amerika niet alles goud wat er blinkt. Op vrijdag 23 augustus j.l. hebben Directie en C.C. wederom verga derd. Na de opening bracht de heer F. Schuddeboom punten uit de vorige vergadering ter tafel. Over de proef met papierbakken kon nog weinig worden gezegd, daar deze nog gaande was. De heer Schuddeboom verzocht de leden van de C.C. het personeel er op te wijzen, deze papierbakken te gebruiken. Over loonuitbetaling tijdens ziekte werd nog een vraag gesteld. De gevolgde regeling bleek in de praktyk goed te voldoen. mogelijkheden moet men toch de In Edam werd de klok 600 jaar terug gezet. In 1357 verkreeg het stads rechten en zo zagen de mensen van toen er uit. Chef J. Buiten en mej. M. Conijn (l.) en B. Knolr.) in mid deleeuws costuum voor de 20e eeuwse winkel. Vakantiespreiding De resultaten van de vakantie spreiding vx'oegen vervolgens de aandacht. De heer Schuddeboom gaf ter inleiding een overzicht van de voordelen, die de bedrijfsvoe ring van de regeling van dit jaar had. Het toezicht was beter gere geld. De pei'soneelsbezetting- bleek gunstiger, doordat buiten de week door vrouwen en meisjes weinig of geen afwezigheid was. De tech nische dienst en de bouwafdeling konden rustiger, constanter en zonder inschakeling van krachten van derden hun wei'kzaamheden verxdchten en de magazijnen en expeditie-afdeling zagen hun moei lijkheden tot een tweetal weken beperkt. Natuurlijk stonden tegenover de vooi'delen nadelen maar van de minst kwade kiezen. Moeilijkheden zoals deze o.a. door de C.C.-leden naar voren werden gebracht, waren de zeer hoge be lasting van magazijn en expeditie afdeling vóór en na hun sluiting. Verder het feit dat het personeel hier slechts 5% dag aaneengeslo ten vakantie had en dat de zater dag vóór de sluitingsweek bijna aan niemand vrij gegeven kon wox'den. Het was echter onmoge lijk Expeditie en Emballage-afde ling langer dan één week te slui ten, daar er dan filialen zouden zijn, die 3 weken niet bevoorraad wex'den. Ook had het personeel op de C.F. en S.B. het minder goed getroffen, doordat de vakantie midden in de week begon en men de donderdag en vrijdag niet zoveel kon doen. Bij de regeling voor 1958 zal het aan de hand van deze ei-varing wellicht mogelijk zijn enige bezwa ren te ondervangen. Het is dan ook de bedoeling deze regeling vóór het nieuwe jaar gereed te hebben, zodat men tijdig zijn va kantieplannen zal kunnen maken. Een der C.C.-leden merkte op dat in zijn afdeling veelvuldiger is ovex-gewex-kt dan andere jaren tij dens de voox-zomer en de vakantie- pei'iode, hetgeen hem aanleiding gaf de direktie te vex'zoeken ook hieraan aandacht te schenken. Het komende werkprogramma leek voorlopig echter heel wat minder omvangrijk, zodat de heer Schud deboom hoopte, dat deze vraag zich vanzelf zou oplossen. Rondleidingen Het rondleiden van ouders van personeelsleden zou binnenkort 'n aanvang nemen. Hierbij is uitge gaan van een indeling per woon plaats of woonwijk, zodat de fac tor diensttijd of afdeling buiten beschouwing is gebleven. In ver band met de vakanties heeft de Moe: Wat moet die zak stenen in mijn huis? Pa: Toen ik van de fabriek ging was het heus brand hout! „Ik neem de mens zoals ie is" „Ik ook!" SCHAFTTIJD „Me flessie melk vergete, chef!" If „Ik houd er niet van, dat je vrouw je elke avond van je werk komt afhalen!" NIEUW PERSONEEL FABRIEKEN L. E. Sander-Draaijer C.F. A. J. Barenveld-Uilendaal C.F. F. J. Uuwens Tijdschr. M. A. Strijp Arb. ötudie B. v. d. Schaaf C.ivL S. Splinter tzxp. A. öraxhoofden A .B. J. Brons-van Ürongelen K.B. A. Uppelaar-Smit B.B. J. Stuyjbergen Emb. F. H. Aosiélle C.LVl. G. de Jong-van Wijk K.B. G. A. v. d. Weide-Huising K.B. F. Bastiaans S.B. D. Stemmer V.A. F. Scheijde Exp. H. Augustijns V.A. A. Hartland-Nieuwland S.B. L. de Boer B.B. P. A Sta V.A. A. H. Knikker-Wijnberg S.B. H. Hermans-Heistüwens S.B. M. Moneman-v. d. Horst S.B. C. v. d. Balen-v. d. Kooi S.B. W. Krikken S.B. W. Riedeman V.A. W. K. Lauppe Kaas A. M. Borsten B.B. F. Boot-Romein V.A. P. M. Degeling Emb. R. Th. M. van Rooij T.A. W. Lurling S.B. M. A. Smith Lab. Bavel K.B. Boots-Koot B.W. W. Ruben-Knol V.A. C. Mouthaan-Schipper B.W. C. Velthuis Exp. J. Eggink Drukkerij J. C. Hempen-Rutgers B.W. A. Kloosterman-Theuerzeit C.F. N. Gerrits B.W. D. Lochem-Dijkstra K.B. P. C. v. d. Wal-Hulsing B.B. C. Wiltschut-van Veen B.B. H. H. M. Lubbes C.F. C. Vos-Bakker C.F. H. B. Bakker C.F. A. Selier Centr. Mag. M. Kersloot-Bonnema C.F. F. J. L. Horsmeijer-Kersloot C.F. organisatie even geduui'd, maar nu hopen we zonder onderbreking te kunnen doorgaan. Wel wees de heer Schuddeboom er op, dat va- dei's, die in concurrende ondex-ne- mingen werken, niet aan deze rondleidingen zullen kunnen deel nemen. De heer Schuddeboom bracht ver volgens het feit ter sprake, dat, ondanks herhaalde waarschuwin gen in kleedkamers en toiletten nog steeds wordt gex-ookt. Het is niet langer mogelijk bij waarschu wingen te blijven. Hij verzocht de C.C.-leden nogmaals het personeel er op te wijzen, dat roken niet is toegestaan, waarbij hij begrip had voor een mededeling uit de C.C., dat de leden van de C.C. er alleen op kunnen wijzen, doch dit zelf niet kunnen verbieden. Er zal een mededeling in de loon zakjes worden gedaan, waarbij ex- op gewezen wordt, dat thans, zon der aanzien des persoons een schorsing van 3 dagen zal worden opgelegd bij overtreding van het rookverbod. Helpt dit onvoldoen de dan zullen helaas scherpere maatregelen moeten volgen. Vex'- der wees de heer Schuddeboom er op, dat er nog personen waren, die klokkaarten van anderen stem pelen. Ook hiertegen zal strenger worden opgetreden. Uitgang fabriek Nadat tijdelijk de oude poort bui ten gebruik moest worden gesteld blijkt dat alles nu beter verloopt en dat door de nieuwe fietsenstal ling enkele oude bezwaren zijn on dervangen. Ook uit bewakings- oogkunt is de huidige gang van zaken aan te bevelen. De heer Schuddeboom stelde dan ook voor deze regeling te handhaven, waar mede de C.C. zich akkooi'd kon vei'klaren. Er moest dan echter wel een eind komen aan het meenemen van tassen naar de afdelingen, hetgeen de laatste tijd helaas weer schijnt toe te nemen. Bij de rondvraag kwamen brom fietsproblemen en woningkwesties naar voren, waarbij speciaal het feit, dat er bij de blikwassexüj een bromfiets kapot werd gemaakt zonder enige reden, wel zeer te leurstellend genoemd moest wor den. De heer Overmeer feliciteerde ten slotte namens de Contactcommis sie de heer Engel met de gezins- uitbi-eiding van zijn dochter.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 2