een gezellig avondprogramma Minstens iedere maand komt er mamam Jubilea Taaksplitsing Technische Dienst Nieuwe verpakkingsmachine bij de V.F. Aandacht Niet voor een kleintje vervaard Mutaties in de filiaalorganisatie Nieuws over de ideeënbus De plannen van de P.V. voor hei nieuwe seizoen Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 14e Jaargang No. 8 - September 1957 Nu de „r" weer in de maand is, betekent dit voor de P.V. dat wij binnenkort gaan starten met het seizoen 1957'58. Ook voor het komende jaar brengen wij weer een serie avonden, die, naar wij hopen, veel succes zullen opleveren. Het is moeilijk voor elke avond een programma samen te stellen dat naar ieders smaak is. Maar gezien de keus voor het komende seizoen, menen wij, hier toch wel in geslaagd te zijn. Hoewel nog niet alle avonden definitief zijn vastgelegd, komt in grote lijnen het programma er als volgt uit te zien. 25 JAAR GEHUWD op 28 september: H. J. Pasma: op 27 oktober: J. Meyn, H.K. op 3 november: B. van Bricmen. ny2 JAAR GEHUWD op 22 september: H. Bouman; op 18 oktober: J. C. Jansen. In de Technische Dienst van de fabrieken is met ingang van 9 september een reorganisatie door gevoerd. Deze dienst is gesplitst in een Technisch Bureau onder leiding van de Heer J. J. Verwey en een Onderhouds- en Installatiedienst onder leiding van de Heer J. H. van der Molen. Het Technisch Bureau verzorgt nieuwe projecten en stelt zich op de hoogste van nieuwe machine rieën of verbeteringen aan be staande en zorgt voor aanschaf fing van machines en onderdelen. Dit bureau werkt voor fabrieken, hoofdkantoor en Patria. De Onderhouds- en Installatie- dienst verzorgt het gehele onder houd van de fabrieksinstallaties, alsmede de opstelling van nieuwe machines. Deze dienst werkt voor fabrieken en hoofdkantoor. Beide diensten ressorteren recht streeks onder de Direkteur fabri cage. De bedoeling was in oktober te openen met een voorstelling door onze toneelafdeling, maar nu de dames en heren zich hiervoor nog niet klaar achten, zullen wij hier iets anders voor moeten zoeken. De tonelisten zullen nu in novem ber voor ons optreden met het stuk ,,Pa wikt, ma beschikt". Onze traditionele dansavond zal dit seizoen reeds in december plaatsvinden en wel twee dagen na St. Nicolaas. Met aller mede werking kan het een gezellig St. Nicolaasbal worden, waarop de goede Sint ons misschien ook nog met een bezoek zal vereren. Op 10 december roepen wij alle leden op om op onze jaarvergade ring te verschijnen. Natuurlijk besluiten wij het jaar 1957 met onze gezellige kienavond, waarop u weer tal van aantrekke lijke prijzen kunt winnen. Velen zullen zich nog herinneren de succesvolle uitvoering van het marionetten theater van Bert Brugman. Ook dit jaar hebben wij het gezelschap verzocht weer een avond voor ons te verzorgen met een komische opera en wel in ja nuari 1958. In februari kunnen de muzieklief hebbers weer genieten van een concert uitgevoerd door het A.H.- korp, terwijl in deze maand ook weer een filmavond wordt ge geven. De amateursavond hebben wij het vorige seizoen gemist en het blijkt, dat er voor een dergelijke avond nog veel belangstelling is, zowel bij de artiesten als bij het publiek. Daarom zullen wij op 15 maart 1959 weer zo'n avond hou den. De artiesten kunnen hiermee dus rekening houden en hebben nu nog een zee van tijd om zich voor te bereiden. T.z.t. volgen over deze avond nadere mededelingen. Het seizoen wordt in april beslo ten met een uitvoering door onze toneelvereniging. Wijzigingen voorbehouden, weet U nu wat u te wachten staat. Er kan bijna geen „Flitsen" verschijnen, of er wordt melding ge maakt van ingebruikname van een of meerdere nieuwe machines. Deze keer is het de V.F., waar een nieuwe verpakkingsmachine in gebruik is genomen, voor het verpakken van macaroni, elleboog en vermicellistukjes. Het was voorheen zo, dat het ver pakken van deze artikelen hand- en gewogen en de doosjes gesloten i moesten worden. Al deze handelingen worden nu werk was, hetgeen inhield, dat de „«„„li I <loor deze machine verricht in een, cartons gevouwen, zakjes gevuld Drie weken ach tereen zitten aan het einde van de middag in ons O.G. een groep personeelsleden gebogen over de enquêteformulie ren „Hoe denkt U over uw werk'' Het doet bijzon der prettig aan. dat men over het algemeen zeer se rieus de vragen bestudeert en be antwoordt. zoals de heer Scheffers van de Zaanse Stichting voor Bedrijfspsycholo gie en Perso- neelsbeleid die van deze enquête de leiding heeft ons mededeelde. Op deze wijze kun nen waardevolle gegevens uit de bus komen en zal dit onderzoek zeker slagen. Hier ziet U onze bakkers zich verdiepen in de vele vragen, die het formulier bevat. Te zijner tijd hopen wij op de resul taten terug te komen. „Onze wijnom- gaat de regel hebt V de i laatste tijd al ■- meerdere malen kunnen lezen Jpt - 1 Daar is echter wat voor no- - Voordat de wijn I nu de win- kei komt, is er I al heel wat ge- I beurd. Maanden werd die wijn reeds in onze enorme wijnkelders opgeslagen en kreeg I Eén dezer dagen werd in Zaan- daar de behandeling die nodig was dam weer een grote hoeveelheid om een kwaliteitsprodukt te ver- wijn aangevoerd en wij maakten krijgen. van het uitladen een foto. Vóór 1940 bestond de filiaalorga nisatie in Zaandam uitsluitend uit de directeur filialen, die, bijge staan door de administrateur per soneel, leiding gaf aan de buiten dienst. Tijdens de oorlog is het filiaal bureau ontstaan. In 1945 werd het land verdeeld in 2 districten. De groei van het bedrijf maakte het nodig dat in Zaandam het filiaal bureau en de afd. personeelszaken werden uitgebreid terwijl daar ge leidelijk aan zijn bijgekomen de opleidingsschool, de bouwafdeling, de organisatieafdeling en aparte functionarissen voor het beharti gen van aanschaf en onderhoud inventaris en het zoeken van nieu-1 we vestigings plaatsen. Daar naast had de di- rectie filialen con- I tact met de be drijfseconomische afdeling over het beheer en de renta biliteit van de filia- len, de afdeling planning, verkoop voorbereiding e.a. Omdat de organi satie van de super- marts steeds meer tijd opeiste, is be sloten de leiding hiervan aan een aparte functionaris op te dragen, n.l. de heer P. van der Meulen. Het arbeidsterrein van de directie van de filialen is thans zó veel omvattend gewoi-den, dat 't nood zakelijk werd haar verder te doen assisteren door een algemeen be drijfsleider. Aangezien de heer P. G. Zwarts, als hoofd van de bedrijfsecono mische afdeling de laatste jaren reeds veel bemoeienis had met de algemene bedrijfsleiding, is hij thans benoemd tot algemeen be drijfsleider filialen. Uit onderstaand schema blijkt duidelijk hoe de organisatie nu wordt. natuurlijk, beduidend sneller tem- 1 po. Pijp-macaroni en Spaghetti, blij ven voorshands nog handverpak king, evenals de Krul-vermicelli. In de toekomst zal wellicht ook hierin nog wel verandering komen. De foto laat U zien hoe Corrie Bakker, reeds jaren werkzaam op de vermicelli-fabriek, de laatste hand legt aan de verpakking. Bij haar is de controle op het werk van de machine in goede handen. AS In onze laatste vergadering zijn enkele goede inzendingen behan deld welke wij graag onder uw aandacht brengen ook al zijn alle inzenders ons bij het opmaken van Jeze krant nog niet bekend. Als eerste kwam een beloning van 25,uit de bus voor J. Pasma die een verbetering aanbracht in I de ontbijtkoekafdeling. en tweede gelukkige in de bak kerij was E. Mulder die f 20 ontving voor een verbetering aan 'de spritsbakker. Hij deelde de beloning met B. Kuijt, daar zij lesamen dit idee hadden uitge werkt. Vijftien gulden werd toegekend voor een idee, dat beoogde machi nestoringen aan de koek-inpak- machine te beperken. Daarnaast werden nog twee aan moedigingspremies gegeven voor ideeën, die niet direct uitvoerbaar waren. In elk geval zijn we weer fris ge start voor het winterseizoen en wij hopen dat velen 's avonds thuis hun suggesties voor de verbete ring van machines, werkmethoden enz. op papier zullen zetten.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 1