Nieuws van de ideeënbus Het inpakken van gesneden kaas 4 AH-FLITSEN Hieronder volgen de ideeën van de laatste tijd met het antwoord van de commissie: A. 40 De strips die in gebruik zijn in ZB's en SM's en bij veel verpakte artikelen worden ingeseald, niet meer los ter beschikking stellen maar in boekjes (als eti- kettenboekje). Codex-en en prijzen gaat veel sneller. Dit is een goed idee! Hoe wel wij met een andere me thode bezig zyn, heeft de commissie besloten de vin dingrijkheid van de inzen der met 25.te belonen. A. 20 Pasfoto's van nieuw per soneel laten maken op in- stuifdagen. AH kan dan een fotograaf huren, wat goed koper is. Ook eventuele keuringen door dokter in Zaandam. Dit is niet uitvoerbaar. Ve len hebben al pasfoto's, ter wijl ook niet iedereen op de Instuif komt. Is het gezel schap groot dan komt ons programma in de war; is het klein dan loont het de moeite niet voor de foto graaf. A. 22 Filiaal bevoorraden met obligaties. Hiervoor als bij gewone goederen normaal belasten. Voor opgestuui'de zegelboekjes crediteren. Wij willen de chefs niet be lasten met de omvangrijke administratie van deze waardepapieren. A. 23 Krantenhangers voor Allex*- Hande. Een aantal exemplaren van AllerHande wordt o.m. in de winkel gehouden als con trole op de bezorging. Vra gen veel klanten om een exemplaai-, dan is de bezor- ging niet goed geweest. Bo vendien hebben lang niet al le filialen plaats voor een hanger. A. 24 Opstand vleeswarentoon- bank. De glasplaten die dun en kort zijn, vervangen door lange en dikke. Nu rusten ze op twee consoles, zouden dan per plaat op drie of meer consoles komen te rusten. Hierdoor breukkans vermindei'd. Zijn grote kosten aan ver bonden, terwijl pi'actisch nooit klachten over breuk binnenkomen. A. 25 Stempels laten maken: Bo ven de ct. aanvullen met Voor klanten die dit wensen de bladzijden van klantenboekjes stem pelen. Staat al voor in het boekje gedrukt. Als voor alles wat vergeten kan worden een stempel zou xxxoeten worden gemaakt, is het eind zoek. A. 26 De artikelen op reclame folders in rijen drukken op geperforeerde strookjes. Klant kan dan volstaan een bepaald strookje af te scheuren en op te geven. Kan ook met aankruisen bereikt worden. Bovendien veel bezwaren, o.a. hoge kosten van perforeren, één kant moet onbedrukt blij ven. Wij willen de verkoop van uitsluitend reclame-ar - tikelen zonder bijverkoop niet in de hand werken. A. 27 Bij het bundelen van penny wafels alleen een strookje sellotape aan de zijkanten plakken van een stapel. Per twee losknippen. Bespaart veel plakband en gaat snel ler. Is wel een bezuiniging, maar een wijze van bundelen die veel bezwaren voor de klant heeft. Bij het van el kaar halen is er grote kans dat het artikel breekt, ter wijl de verpakking meestal Bij het inpakken van gesneden kaas kunnen zich twee mogelijk heden vooi'doen, n.l. Kaas, die in de winkel wordt verkocht. Kaas, die wordt meegenomen in de wijk. In principe verpakken wij de ge sneden kaas voortaan altijd in een kaasvel. Alleen voor kaas die in de wijk woi'dt meegenomen maken wij nog een uitzondering en gebx*uiken hiervoor een cartoixnetje met een vl ees warenzak j e Bq het vouwen zox'gen wij er voor dat tekst en vignet zoveel moge lijk zichtbaar blijven voor de klant. Handeling 1. Leg de keui*ig gesneden plakjes kaas om en om midden op het kaasvel zoals op de foto is aan gegeven. Het kaasvel ligt met de bedrukte zijde op de toonbank, zo, dat van het grote A.H.-vignet het kroontje naar boven gex*icht is. Handeling 2. Met beide handen slaat U de zijde van het kaasvel die naar U toe ligt over de kaas heen. Handeling 3. In deze richting dooi-gaande slaat U het met kaas gevulde gedeelte om naar het nog vlak liggende deel van het kaasvel. Zie foto 3. Handeling 4. Vouw de hoeken van de naar U toeliggende zijde van het pakje met beide handen om naar boven en van N af. Zie foto 4. Handeling 5. Vouw de overblijvende twee hoe ken eveneens met beide handen naar boven en naar U toe om. Handeling 6. Sla de beide uiteinden van het pa pier links en rechts onder het pa pier. Reik de nu volgens voor schrift ingepakte kaas aan de klant over. Het vignet met op schrift is hierbij voor de klant duidelijk leesbaar. flink wordt beschadigd. Het is beter een elastiekje te gebruiken. e. 28 Closetpapier per 4 of 6 rol len in een pak. Klanten generen zich vaak onver pakt te kopen. Bovendien worden er dan per keer meer verkocht. Veel zaken verkopen dit x-eeds. Ook wij hadden al besloten het ax'tikel in onze sortering op te nemen. In de aflevering ontstond ech ter enige vertraging, doch nu zijn onze zaken bevoor raad. De Ideeëncomnxissie heeft gemeend aan inzender toch een aanmoedigingspremie van 2.50 te moeten geven. l. 30 Naast verpakte tabletsui ker in kilopakken ook cello- faanzak van 250 gr. Dit is geen idee. In som mige zaken is een kleinere verpakking verkrijgbaar. Beter is het om de fa- bx-ieksverpakking aan te houden. 33 Regels van klantenboekjes nummeren. Controle wordt vereenvoudigd. Werkt verwarrend, omdat klanten zich vaak niet aan de regels houden, doch door de lijnen heen schrijven. 34 Inhoudsaanduiding op koek blikken zo laag mogelijk drukken. Wordt nu vaak bij losmaken van deksel door kapotscheuren onlees baar. Mogelijkheid van uitvoe ring wox-dt nog nader on derzocht. 35 Lijsten invoeren waai*op per kolom afgelezen kan wor den hoeveel kaas en vlees waren per 10, 20, 30, enz. gram kosten (als in ZB in gebruik is). Is al enige jaren in gebruik in onze ZB's. Voor bedie ningszaken niet van zo groot belang, omdat geen grote hoeveelheden van één soort achter elkaar gewo gen moeten worden. 36 Zegelvervoer naar filialen door administratiecontro leur verrichten. Porto-be sparing. Adm. controleurs komen niet op geregelde tijden in alle filialen. Bovendien heb ben zij al voldoende mee te nemen. Inzender heeft waax-schijnlijk niet gedacht aan het gewicht dat vele rollen zegels tezamen uit maken! 37 Filiaalnummers op colli- zaangoed iedex-e week met andere kleur kx'ijt. Kan dan in filiaal geen verwarring ontstaan. Bezwaar is dat niet alle colli genummerd zijn. Zul len de bruikbaarheid van het idee nog nader onder zoeken. Aanmoedigingspre mie 5. 38 Zaanse koeken in geribd papier. Daardoor minder breuk. Niet afdoende, terwijl kos ten hoog zijn. Zoeken naar een betex-e oplossing. 41 Voorstel voor verpakken van koekjes een bakje laten maken met slechts 3 op staande randen. Vullen van zakjes met koek gaat hier mee veel sneller. Geen nieuw idee. Sommige zaken werken er al mee. 43 Luxe inpakpapier op rollen. Verlies door vex-snijden voorkomen. Er zou per filiaal te veel papier komen. De kosten van papiersnij-apparaten zijn hoog, terwijl we van oordeel zijn dat dit zeker niet besparend werkt. 44 Glazen pindakaas en choco ladepasta zelfde sluiting als bij potjes Franse mosterd. Hebben dit punt in studie, sinds is gebleken dat de huidige sluiting niet geheel voldoet. Er is inmid dels een nieuw deksel dat binnenkort op de glazen zal worden aangebracht. Vele nieuwe medewerksters en medewerkers maakten in Zaandam een j instuif mee (bovenste vijf foto's), terwijl ook de cursussen weer aangevangen zijn (onderste foto).

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 4