Filiaal Vught winnaar van de zilveren Pluim, 8e periode De ideeënbus is niet alleen voor uitvinders! Voor AH bestaan geen grenzen Chefs met echtgenoten te gast in Zaandam AH-FLITSEN 3 ,,De aanhouder wint'' Geslaagd voor het middenstandsdiploma Fil. 193 Mej. G. Ekres 179 Verk. J. Koman 336 Mej. F. Reijmerink 528 Verk. J. Kooyman Amb. G. Pronk Verschillende malen moest filiaal Vught in de strijd om de zilveren Pluim zijn meerde re in andere filialen erkennen en genoegen nemen met een landelijke tweede of derde plaats. Als men echter denkt, dat dit de groep van de heer Th. van Grunsven ontmoe digde, dan slaat men de plank finaal mis. Het tegendeel is waar, want al was de ereplaats dan verkeken, onder het genot van een kopje koffie en gebak want getracteerd werd er toch! stelde men een nieuw plan de campagne op voor de volgende periode. Lang hebben ze ec voor moeten vechten, maar nu zijn chef Van Grunsven en zijn mannen toch eindelijk de trotse bezitters van de zilveren Pluspluim, die hen door de heer A. Heijn is uitgereikt. „De aanhouder wint," zo rede neerde men in Vught en de uit slag van de achtste periode bewees weer eens, dat het aloude gezegde nog steeds opgaat. De artikelen vruchtensappen, soepasperges, Ci- rio tomatenpuree en blanke spe culaas voerden het Vughtse ver kopersteam recht naar Zaandam, om de zilveren Pluim uit handen van de heer A. Heijn in ontvangst te nemen. Damesberaad Bijgestaan door de heren A. M. A. Claasen, C. C. M. Stoof en A. C. van Zon stapte chef Van Grunsven op 10 september j.l. met maar liefst zes dames in de trein, rich ting Zaandam. Dat de avond te voren nog een speciale damesver gadering belegd was, om te be raadslagen welke jurk men nu wel zou aantrekken, valt dan ook niet te verwonderen. Op vele manlijke gezichten op het Hoofdkantoor kon men aflezen, dat de resultaten van de vergadering de verwach tingen hadden overtroffen. „Hoe kwam het," vroegen wij de heer Van Grunsven, „dat de geestdrift in Uw ploeg niet verflauwde en men steeds weer energiek het nieuwe plusartikel ter hand nam?" „Heel eenvoudig," antwoordde de aanvoerder en „pelde" voor ons het „Ei van Columbus". Rangorde „Iedere dag maakte ik een lijstje, waarop ik de namen van ons in rangorde van de prestatie neerschreef. De naam van degene, die een be paalde dag het meest ver kocht had, prijkte de dag daarop bovenaan. Degene, die het minst verkocht had, kon zijn of haar naam dan onder aan de lijst vinden. Dit laat ste komt natuurlijk de eer van een goede A.H.-verkoper(ster) te na, met als gevolg, dat hij of zij er de volgende dag nog een schepje bovenop legde." „Hoe simpel," flitste het ons onwillekeurig door het hoofd. „Een heel enkele keer loofde ik wel eens een prijsje uit," voegde de chef er nog aan toe, „maar meestentijds be stond de prijs enkel uit de eer om bovenaan te staan en daar stellen wij in Vught erg veel prijs op." Grote familie De bezetting van filiaal Vught is één grote familie, waar men best met elkaar kan opschieten. Ie VERKOOPSTER C. G. TRAA (24) was al eens op Zaandam ge weest voor het volgen van een vierdaagse cursus. Haar belang stelling gaat uit naar het lezen van liefdesromans en het luisteren naar hoorspelen van dezelfde strekking. Ze is dan ook al ver loofd. Vanaf 1948 is ze i'eeds in onze dienst werkzaam. MEVROUW VAN GRUNSVEN kan er ook niet genoeg van krij gen. We bedoelen van die hoor spelen en liefdesromans. Daar naast brengen haar drie kinderen (6, 9 en 12 jaar) afleiding genoeg. Door de week heeft CHEF VAN GRUNSVEN al z'n aandacht bij de zaak. Zondags probeert hij, zo goed en zo kwaad als het gaat, alles wat A.H. betreft te vergeten en trekt er met vrouw en kinderen per fiets op uit, de prachtige na tuur van Brabant in. Laat het weer het toe, dan wordt er gepick nickt. A.H. is dan toch weer van de partij, want naast de artikelen, die men meeneemt, wordt een oud A.H. zonnescherm als tafellaken gebruikt. RIA BEKKERS (18) doet niets liever dan dansen. Met de Carna vals club, bestaande uit jongens en meisjes, is zij altijd te vinden in „Bellevue". Na afloop van zo'n dansavond doet zij ook nog wel eens wat aan de „Liefde", verna men wij uit beti-ouwbare bron. MEJ. A. H. M. SMITS (19) is ook al verzot op dansen. Zij gaat ech ter niet met een hele club tegelijk. Met z'n tweetjes vindt ze veel in tiemer. Naast dansen is ze een verwoed tafeltennisspeelster en lid van de plaatselijke vereniging „Animo". NELLY DE KONING (17) woont in Boxtel. Ze is gelijk met Mej. Smits IV2 jaar geleden in onze dienst getx-eden. Korfbal neemt het merendeel van haar vrije tijd in beslag, terwijl op de overige uren de i-adio wordt afgestemd op ope- ra-programma's. Zondagsmiddags slaat zij „Belcanto" over radio Brussel zeker niet over. RIA VAN LEIJDEN (22) is het tweede meisje uit Vught, dat een B-cursus heeft gevolgd. Ze is al vijf jaar lid van de zangvereniging „Crescendo" en draagt met eve de bijnaam „Ons Klein Sopraantje". Daarnaast mag ze graag eens een keertje op haar kousen een wan delingetje maken door het bos. Dat is dan in Camavalstijd en niet overdag. ANTON VAN ZON (17) is nu bij na een jaar brj Albeit Heijn. Hij heeft reeds zijn handelskennisdi ploma en wil nu zijn vakdiploma ook halen. Veel vrije tijd besteedt hij aan zijn lievelingssport volley bal. Voor een spelletje kaart past hij echter ook niet. ALFONS CLAASEN (17) is pas een goeie maand bij Albert Heijn. Het bevalt hem goed, hoe kan het ook andex-s, als je twee maal bin nen één maand een uitnodiging ontvangt om naar Zaandam te ko men. Als Anton niet naar Zaan dam moet, gaat hij zeilen. Zijn avonduren brengt hij door met knutselen. C. C. M. STOOF (23) heeft ook reeds een B-cursus op de Oplei dingsschool meegemaakt. In de plaatselijke harmonie van Keidc- driel, die kort geleden 70 jaar be stond, bespeelt hij de „bariton", een zéér omvangrijk blaasinsti'u- ment. Om van het inspannende blazen weer bij te komen, gaat hij gewoonlijk zondagsmorgens vis sen. Hebt U iets aan te geven, me vrouw?" Een ontkennend hoofd schudden is het antwoord. „Mag ik dan Uw tas even zien?" Ex- komt een A.H. kassa-zak uit, ge heel gevuld met artikelen uit de Zaan. Een snel onderzoek volgt en daax-na: „Het is goed, me vrouw." Vervolgens tot haar buur vrouw: „En U, mevx-ouw?" Weer wordt een keur van Albert Heijn artikelen getoond en weer was het goed. Twaalf maal achtex-een hei-haalde zich dit toneeltje in de bus, die van Breskens via Sluis naar Knocke x-ijdt bij de douane-controle aan de Nederlands-Belgische grens. De twaalf dames, echte „Belse madams" wai-en speciaal vanuit België naar Sluis gekomen om bij Albert Heijn haar inkopen te doen zoals dagelijks vele zuiderburen plegen te doen. Wij geloven dan ook vast, dat op de foto, die wij ontvingen van chef J. P. Ver- heule uit Sluis, meerdere Belgi sche klanten voox-komen. Overigens betreurt de heer J. Ivuijl, chef van het filialenbureau, het nog steeds, dat hij zijn foto toestel niet bij zich had, toen hij tijdens zijn vacantie bovenvermeld voorwal meemaakte. op woensdag 11 september Sedert enige jaren bestaat, zoals bekend, ook in ons bedrijf de instelling van de ideeënbus. Deze bus mag zich in een steeds groeiende belangstelling verheugen en er is al een flink bedrag aan beloningen uitgekeerd. Velen denken uitvinder te moeten zijn om tot een idee te komen, terwijl anderen menen ideeën zomaar uit de mouw te kunnen schudden. Om aan te tonen dat het niet zo moeilijk is, maar ook weer niet zo gemakkelijk, geven wij nog eens een korte uiteenzetting omtrent doel en werkwijze van de ideeënbus. Oorspronkelijk Het hoofdkenmei-k van een idee is, dat het oorspronkelijk, zelf bedacht is. Er moet iets nieuws naar voren komen. Dit kan zijn een nieuwe vondst, maar ook een nieuwe toepas sing van een reeds bekende werkwijze. Het idee moet een besparing of verbetering op leveren. Hoewel het idee op het bedrijf betrekking moet hebben, behoeft men zich niet tot verbetex-ing of besparing van eigen werkzaamheden te beperken. De verkoopster b.v. kan ideeën voorstellen betrek king hebbend op haar werk, maar evengoed kan zij ver beteringen aangeven aangaan de fabriek, kantoor, admini stratie, transport, enz. Beperking Om tot een idee te komen kan men in het wilde weg naar een idee gaan zoeken, maar beter is het zich tot een bepaald probleem te beperken en zich af te vragen b.v. hoe kan ik het magazijn beter indelen, of hoe kan het leeggoed beter worden behandeld, of hoe kan ik de klanten meer service geven, of hoe kan de bijverkoop worden gestimuleei'd. Heeft men een idee, dan moet men er eex-st zelf rustig over na denken. Bespreek het zonodig eens met de chef, terwijl omgekeerd de chef zijn idee met het personeel kan bespx-eken. Ziet men er dan echt iets in, werk het dan uit en maak er eventueel een tekening of model bij en stuur het op. Voor het indienen van ideeën be staan speciale formulieren die in Op donder dag 12 sep tember jl. trad de heer K. Romp in het huwelijk met mej. R. Kui per. Het zal zeer velen van U welbekend zijn, dat de heer Romp docent is aan de opleidings school. Zijn echtgenote verzorgde de administratie van de super- mart in Haar lem. Het jon ge paar maak te een huwe lijksreis naar de Veluwe en betrok daarna zijn home in Bloe- mendaal. Wij wensen hen een gelukkig en lang leven toe. het bezit zijn van de chefs. Wij verzoeken U zoveel mogelijk van deze fox-mulieren gebruik te ma ken. Bij de beantwooi-ding in Flit sen krijgt het idee een ander num mer doch U herkent Uw eigen idee natuurlijk direct. Ideeëncommissie Het idee wordt behandeld door de ideeëncommissie, samengesteld uit de heren: J. Kuijl, J. Mignon en J. Noortman van het filialenbureau; J. Rozema, rayonleider; P. Gorter, chef van filiaal Zaandam, Zuiddyk; M. Grooten van de afdeling verkoop- voorbereiding. Het secretariaat van deze com missie wordt waargenomen door het filialenbureau, waar de ideeën dus moeten woi'den heengezonden. Iedere maand, plm. 2 weken voor de verschijndatum van de A.H. Flitsen, komt de commissie bijeen ter behandeling van de ontvangen ideeën. In het daarop verschijnen de nummer van Flitsen wordt het idee met het oordeel van de com missie gepubliceerd. Komt het idee voor een beloning in aan merking, dan wordt tevens ver meld welke beloning toegekend wordt. De hoogte van de toege kende beloning staat in verhou ding tot het nut dat het idee in de praktijk heeft. Beloningen Naast bedragen van 5.en 10.zijn er ook beloningen toe gekend van 100.en 150. zodat het zeker de moeite waard is eens ernstig over de mogelijk heid van een eigen idee na te den ken. In dit verband merken wij nog op, dat het wel is voorgeko men dat de beste ideeën aan het einde van het jaar nog een extra beloning kregen. Hiervan zijn wij afgestapt, daar de ideeëncommis sie zich op het standpunt stelt, dat een idee maar eenmaal moet wor den beloond. Ongeschikte ideeën zijn b.v.: 1) vage ideeën die alleen consta teren dat iets verbeterd moet worden, zonder aan te geven hoe. 2) ideeën die geen wezenlijk nieuws inhouden, maar wijzen op middelen die al woi'den toe gepast. 3) ideeën die het karakter hebben van klachten. 4) ideeën die al eerder aan de orde zijn geweest. 5) ideeën die betrekking hebben op het normale beleid van een chef of het pei'soneel. Tenslotte de publicatie en het ant woord in Flitsen. Vanzelfsprekend moeten deze kort worden gehou den. Men kan er echter van over tuigd zijn dat ieder idee onze volle aandacht heeft en terdege op haar waarde voor ons bedrijf wordt on derzocht.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 3