AH-WTSIN In memoriam Rayonleider De Jong woont aan een eeuwenoude grachtensluis Kermissucces in Schiedam Draaibank als jubileumgeschenk Personeelsavond te Nijmegen Een fraaie kaas-etalage in Zutphen 2 AH-FLITSEN We zochten en konden niet vinden. Door voorbijgangers noch door een plattegrond, uit gave 1957, gaf de Grimnesse- sluis het geheim van haar lig ging prijs. Een oud mannetje tenslotte wist het. Hoog gele gen bij een grachtensluis. Een geliefd en veel gefotogra feerd plekje anno 1572 in het hart van Amsterdam. „Welkom, hebt U het kunnen vinden De heer A. de Jong rayon leider over 37 filialen in Am sterdam, 1.98 lang, 37 jaar, wees met een wijd arm gebaar naar een fauteuil en gaf met z'n echtgenote het goede voorbeeld. Het bleken praatstoelen te zijn. We had den het over koetjes en kalf jes, ditjes en datjes, belang rijke en minder belangrijke dingen. Het ging als volgt, in een notedop. Sinds 1953 „In 1953 kwam ik bij A.H. in dienst. Door uitbreiding van het aantal filialen in Amsterdam was er een R.L. nodig, waarvoor ik een spoedopleiding kreeg. Ik werkte een maand of vijf in een aantal filialen en toen was ik het." Het is te onwaarschijnlijk om zo maar klakkeloos te geloven en als wij er onze verbazing over uit spreken dat hij dit in zo n korte tijd heeft gepresteerd, glimlacht hij even en strekt zijn lange benen nog eens extra. Zijn praathouding. Hij vertelt dan dat zijn vader een comestibles-bedrijf had in Amster dam waarin hij van jongsaf aan was opgenomen. Na schooltijd bestel lingen ldaarmaken en wegbren gen en dat bleef zo; ook toen hij op de H.B.S. ging. Tijdens de oor log heeft hg het geluk gehad, on danks zijn leeftijd, vrijgesteld te worden van tewerkstelling in Duitsland. Hij kwam namelijk aan het hoofd te staan van het aardappelverdeelkantoor van Am sterdam en had 'n geduchte vinger in de pap bij de verstrekking van voedsel. Het hoeft nauwelijks ver meld, dat de bezetter wel eens te kort werd gedaan! In de kou 2 JAAR IN DIENST: Fil. 2 Mej. H. Brandsma 20-9-55 S Verk. H. Wouda 19-9-55 38 J. Belier 26-9-55 94 Th. J. Graas 26-9-55 113 T. Sok 12-9-55 506 Mej. P. H. C. Visser 19-9-55 71 A. M. Lamers 12-9-55 332 E. de Haan 7-9-55 339 E. Meijer 13-9-'55 32 Verk. J. van Veen 5-9-55 270 Mej. E. W. M. van Schie12-9-55 359 Mej. H. Boterbloem 12-9-55 534 Verk. T. v. d. Velde 14-9- 55 180 Mej. C. Vorkink 5-9-55 524 Verk. C. Ledderhof 5-9-55 532 M. H. Jonge- neel19-9-55 536 Mej. A. M. J. Dek kers 12-9-55 536 Mej. J. A. M. Veld man 12-9-'55 502 Verk. H. Tonkes 5-9-55 537 Mej. C. B. Wever 19-9-55 273 E. van Daal 5-9-55 517 S. H, M. Pos thumus 4-9-55 523 Mej. M. J. S. Post 5-9-55 5 A. A. J. Jansen 5-9-55 70 Verk. C. W. de Rijk 5-9-55 91 Mej. W. C. v. Dru- nen12-9-55 91 Mej. J. M. Zorn 5-9-55 250 J. ARoelofs 5-9-55 255 G. M. Teunis- senzo-V- JO 110 Mej.J. F. Lager weij 26-9-55 176 W. Wubs 12-9-55 190 A. Wassinlc 5-9-55 197 C.M.v.d.Hoef 1-9-55 701 B. Pijl 19-9-55 702 G. J. W. Hoog land 2-9-55 704 Mevr. J. E. Meijer- Smeenge 10-9-55 5 JAAR IN DIENST: Fil. 33 Chef J. Schot 15-9-52 704 Verk. T. A. G. Geu- zinge28-9-52 „Contacten, tijdens de oorlog tot stand gekomen, leidden tot een job bij de N.V. Vita Diepvries. Mijn taak was afnemers in Nederland te zoeken. Plotseling schakelde Vita echter wegens betere winstkansen over op de export en mijn positie kwam in het gedrang. Wat doe je dan, je neemt de kuiten en om Plotseling veerde hij op bij het bellen van de telefoon. Zijn echt genote, die zich tot nu toe had beperkt tot het aanvullen van zijn verhaal met vergeten details, maakte van de gelegenheid ge bruik om iets te vertellen over haar huis. Ze nam ons mee naar het raam. Pal voor ons doemt het donkere silhouet van het Binnengasthuis op en rechts langs de gracht blik kend kijken we op het Rokin. Het huis is even oud als het ruim is. 400 jaar oud Maar hoe ideaal het ook mag zgn, graag wil ze verhuizen. „Vanwege het zonlicht; en 's zo mers kan het hier nogal eens kwa lijk ruiken als de rondvaartboten de modder van de grachten naar het oppervlak brengen, maar och, wensen heb je altijd, hè. Het is hier een plekje waarover toeristen thuis nog praten en foto's laten zien. Een ouderdom van 400 jaar is ook geen kleinigheid." Contactvrouwe en secretaresse Het telefoontje duurt nogal lang. „Wat vindt U van het werk van Uw man?" „Hij is er enthousiast over en het neemt hem bijna geheel in be slag." Uit dat „bijna" concluderen wij dat hij haar en de kinderen niet vergeet en dat blijkt juist. „Zelf ben ik er trouwens ook zeer nauw mee verbonden," zegt zij en vertelt, wijzend naar de telefoon, waardoor haar man nog steeds het zakelijke half tien 's avonds nota bene! gesprek voert. „Overdag ben ik de contactvrouw van het rayon en de secretaresse van m'n man. Als er 's middags een knappend randje aan het vlees zit of de pudding anders is uitge vallen dan was bedoeld, dan is dat een kwestie van overmacht." We babbelen nog een poosje en onder meer wordt over de piano in de hoek van de kamer gezegd: „Sinds we getrouwd zijn, spelen we bijna nooit meer." Met deze opmerking als denkstof, keren we terug door het avondlijk Amsterdam. Wat zou ermee be doeld zijn Tijdgebrek of een te veel aan liefhebberijen? De kan sen liggen gelijk. Tijdens de grote tiendaagse ker mis in Schiedam heeft ons filiaal aldaar wederom een goede presta tie geleverd tijdens de avondver koop. Natuurlijk werden speciaal die artikelen verkocht, die „uit het vuistje" gegeten kunnen wor den. Wat er verkocht werd? Om enkele voorbeelden te noe men: 2500 stuks knax 250 kg pinda's 150 fl. coca cola en verder grote hoeveelheden warme rookworst, zure bommen, stukjes kaas etc. „Het waren 10 vermoeiende, maar vooral boeiende avonden", schrijft chef van Vugt. Goed werk, Schiedam! Op 5 september j.l. bereikte ons het bericht dat de heer PIETER DE MOED na een langdurig ziekbed was overleden. De heer De Moed werd geboren op 4 januari 1901 en trad op 24 januari 1927 b!j ons bedrijf in dienst. Op 25 april 1932 volgde zijn aanstel ling tot chef van het filiaal te St. Maartensdijk. Onze innige deelneming gaat uit naar zijn weduwe en haar zoon, die hun man en vader slechts node zullen missen. De begrafenis van de heer De Moed heeft plaats gevonden op maandag 9 september te St. Maartensdijk. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 14e Jaargang No. 9 Landelijke Editie September 1957 Verantwoordelijk eindredacteur H. K. Engel, Hoofd Personeelszaken Redactie: J. W. Noortman Filialenbureau L. J. A. S. Kloos Personeelszaken J. J. M. v. d. Meer Personeelszaken M. J. H. Grooten Planning J. Lieffering In- en externe betrekkingen K. Romp Opleiding Aan dit nummer werkten mede: Mevrouw Beekhoven Personeelsavond A. W. van Vught Kermissucces J. Mignon Foto's J. C. Hali Foto's DrukRamshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam Het personeel van filiaal Nijme gen, Lange Burchtstraat, is don derdagavond 29 augustus bijeen gekomen in het noodpand om in een korte vergadering te komen tot oprichting van een personeels vereniging. Chef Esters, pas in Nijmegen, vond het jammei', dat de vergade ring nog niet in zijn woning kon plaats vinden, doch hij hoopte het personeel na de verbouwing te kunnen uitnodigen. Het voornaamste punt van de agenda was de bestuursverkiezing. Met algemene stemmen werd tot voorzitter gekozen verkoper Ko- nings, terwijl mevrouw Beekhoven als secretaresse werd aangesteld. De financiën werden toevertrouwd aan mej. Wijgerse. Besloten werd eenmaal per jaar een uitstapje te maken, terwijl ieder lid op de verjaardag een cadeautje van de vereniging zal krijgen. Met een opwekkend woord om prettig samen te werken en te vens te trachten door een enthou siaste plusartikelenverkoop een extra reisje te verdienen, werd deze eerste vergadering door de voorzitter gesloten. „Chef Strietman, over een paar weken viert U uw zilveren jubileum. Wat zoudt U graag willen hebben: een radio of gouden polshorloge Het antwoord kwam niet direct. Maar goed, tenslotte zei hij het toch, zodat hij op de jubileumdag zijn hartewens de draaibank thuis in ver vulling zag gaan. De heer G. Heijn is kennelijk ook vol belangstelling voor dit technische manusje-van-alles. De heer Strietman is chef van het filiaal Bussum, Havenstraat. In Zutphen organiseerde het Ne derlands Zuivelbureau te Den Haag ter gelegenheid van de Zui- veltentoonstelling een etalage wedstrijd, die hoe kan het an ders! geheel in het teken stond van de produktie van Neerlands veestapel. Natuurlijk nam ook de heer W. TH. DAANEN, chef van ons fi liaal te Zutphen, aan deze wed strijd deel. Hij had daarvoor aan Zaandam een aantal extra mooie kazen gevraagd en deze ook ge kregen. Met dit prachtige materiaal, aan gevuld met smeerkaassoorten en bij-artikelen, toog hrj aan de slag en mocht het genoegen smaken voor zijn werk de le prijs èn 150.te ontvangen. Natuurlijk is dit gevierd! Het adres was duidelijk: Grimnessesluis 6, Amsterdam, het huis van rayonleider A. de Jong, die we voor een gesprek wilden bezoeken. Het was 8 uur in de avond; een wolken veld kon haar regenlast niet langer torsen en gaf de mensheid alle reden diep in zijn jas weg te duiken. Straatlantaarns wier pen een schimmig licht op het glimmende asfalt.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 2