Bartelson bezoekt Vakantiespreiding Van aanwervingspremie tot zonnesteek Waf directie en C.C. bespraken Hondsdagen 4 AH-FLITSEN Weer zijn onze etaleurs een keer bij elkaar geweest op de Opleidings school. Van enkele actie-foto's werd een foto-montage gemaakt, waar uit men kan leren, dat schoolgaan in Zaandam hard werken betekent. Lo lopen utiii alle vaKanues zowat teneinde, en de één mag 't nu wat beter ge trof ten heouen met 't weer dan de ander, zo'n paar weken doet een mens toen weer goed. Zo eent luieren zou mevr. biraalman-Kremer zeggen voor de radio. Zo noor je alleuei verna- len: De één neext nier volop ge noten en de ander weer ergens an ders. Weer 'n ander zoekt 't ver over de grenzen, bijv. naar 't war me Italië waar het 30 graden in de scnaduw was. Er zullen straks weer neel wat mooie toto's te zien zijn, laten die heren maar eens wat zien uit dat mooie Zwitser land, Oostenrijk en Italië, dan kunnen zij, die er niet geweest zyn, ook mee genieten. Alleen voor het bergklimmen moet men wel een vakman zijn, want daar gebeuren heel wat ongeluk ken mee, de laatste tijd. Zo gaat voor ons allen het gewone leven weer beginnen, waarin we onze aandacht en ons werk weer geneel geven voor ons bedrijf. Want na zo'n vakantie moet ieder weer eerst op gang komen. Je bent soms vreemdeling in je eigen huis. Laten wij eerst maar eens bekijken wat er alzo de laatste tijd is ge beurd. Wat onze zieken betrext, mogen bij niet ondankbaar zijn. In een groot bedrijf als het onze zijn er natuurlijk altijd mensen, die een paar dagen of langer ziek zijn. Wat J. Aafjes betreft, hopen wij toch voor hem en zijn gezin dat alles weer goed mag worden, al is Jan zelf wat in de put. Laten wij de hoop niet varen, wie weet hoe goed alles nog komt. Wat de heer en mevr. Capelleveen betreft, die liggen samen nog op zaal 6 in het St. Jansziekenhuis, en ik geloof dat er een verbete ring is te zien. Mevr. Capelleveen begint weer wat te lopen. Laten wij het allerbeste hopen voor deze twee zieken en wensen dat ze bei den weer spoedig in hun gezin mogen terugkeren. De heer C. de Grooth is weer aan het werk, dus ook dit leed is voor bij hopen we. Mevr. Hoedeman en Corrie van Scheppingen werken nog steeds halve dagen. J. Koop moet ook nog enige tijd rust houden. J. van Harlingen moest opgenomen wor den in het ziekenhuis in Wormer- veer, voor een operatie maar is in middels alweer thuis. Ik wil dan ook al onze zieken thuis en in de ziekenhuizen het allerbeste toe wensen en een spoedig herstel. Ook zijn er nog blijde berichten te melden: Argelo (C.M.is één dezer dagen in de huwelijksboot gestapt. Wij wensen hem veel ge zondheid in zijn huwelijk. Bruid A. Bakker en bruidegom D. San- ches, thans de heer en mevr. San- ches-Bakker, wensen wij eveneens een goed huwelijk toe. J. Veenstra en Annie v. Es zijn ook in de bruidsdagen; wij felici teren hen beiden met dit voorge nomen huwelijk. De heer en mevr. Kandel (gepens.) zijn 55 jaar ge trouwd. De heer en mevr. J. Schram en de heer en mevr. K. Schouten 45 jaar. Wy feliciteren deze bruidsparen met hun huwe- lijfsfeest en hopen dat U allen nog vele jaren voor elkaar ge spaard zult blijven. Door de va kantie is ons praatje over tuinen nog niet gereed gekomen maar daar komen wij nog nader op te rug. Nu alle afdelingen hun vakantie week hebben genoten is het moge lijk de balans op te maken en eens na te gaan welke voor- en na delen er aan het dit jaar gevolgde systeem verbonden zyn geweest. Ongetwijfeld zal de afwezigheid van een gedeelte van het bedryf voor de wei-aanwezigen wel eens kleine moeilykheden hebben opge leverd. Toch mag er naar onze mening wel gezegd worden dat in het algemeen deze maatregel bijzon der geslaagd is en zeker voor her haling vatbaar. Zeker niet alleen de technische dienst en de bouwafdeling zijn er bij gebaat geweest. Ook de kan toorafdelingen konden rustiger hun vakanties spreiden en daar door een aantal knelpunten ver mijden. De vakantietijd is en blijft voor het bedrijf niet gemakkelijk, doch met de dit jaar getroffen regeling heeft alles zo soepel mogelijk kun nen lopen. Van aanwervingspremie tot zonnesteek, zó wijd uiteen lagen de on derwerpen die op vrijdag 12 juli j.L tydens de vergadering van de directie met de Contact Commissie werden besproken. In zijn openingswoord herdacht de heer F. Schuddeboom onze corveër J. Compter die ons die week plotseling ontviel na een operatie die aanvankelyk geslaagd scheen. Hij had slechts een korte diensttijd maar was desalniettemin een man, die vele vrienden in het bedryf wist te maken. uitgaat van de sociale voorzienin gen, werd de discussie voorlopig gesloten. Nogmaals werd gevraagd om de Koekbakkerij De in deze afdeling aangekondig de organisatorische wijzigingen in het productieprogramma hebben een aantal vragen doen rijzen ten aanzien van de verschuiving van personeel. Hoewel natuurlijk over plaatsingen zouden voorkomen b.v. van de wafelbakkers, verzekerde de heer Schuddeboom uitdrukke lijk dat met de wensen van be trokkenen rekening zal worden gehouden. Dit betekent natuurlijk niet dat het mogelijk is alle wensen in te willigen maar wel dat er geen reden is tot ongerustheid, te meer daar er van werkinkrimping geen sprake is. Papierbakjes in O.G. Het plaatsen van papierbakken in het O.G. tussen de tafels is geen afdoende oplossing in verband met de ruimte en indeling. De heer Schuddeboom legde daarom de vraag inzake een afdoende oplos sing aan de vergadering voor. Zelf zou hij eveneens een proef laten maken van een bakje in of aan de tafels. Vakantiepakket Ter gelegenheid van de vakantie zou het pakket over die week een speciale verstrekking bevatten, die voor vakantiegangers gunstiger is, zoals zomertoffees en fruit- drups. De voorzitter der C.C. merkte op dat een paar jaar met de vakantie een extra pakket was ontvangen maar de heer Schuddeboom ant woordde hierop dat èn de vakan tie-verlenging in 1956 èn de 4 uitkering ineens voor de directie aanleiding waren geweest niet ook nog eens een extra pakket te ver strekken. Verstrekking In aansluiting op het vorige punt merkte de C.C. op dat men, zolang de suiker-verstrekking nog be stond, nog de hoop had op een voortduren hiervan. Daarom was dit punt ook reeds voor de ver gadering der O.R. genoteerd. Hoe wel men moest toegeven dat des tijds was aangekondigd dat de sui ker-verstrekking per 1 juli 1957 zou eindigen, waarover ook met de vakbonden overlegd is, vond men het nu wel jammer. Het oplopen van de prijzen en de daaraan verbonden spanningen in de gezinshuishouding werkten hieraan in ongunstige zin mee. Het in juli 1956 aangevoerde ar gument dat A.H. de C.A.O.-lonen direct met de volle 6 wilde ver hogen in tegenstelling tot een groot aantal andere bedrijven, is inmiddels grotendeels achterhaald door de feiten, meende de voor zitter der C.C. Bij nadere informatie bleek dat 75 van het personeel, werkzaam in de suiker-verwerkende industrie in 1956 een loonsverhoging had ontvangen van 6 Vr. De overige 25 9r had genoegen moeten nemen met een verhoging van 3 De heer Schuddeboom was gaarne bereid een en ander opnieuw ter sprake te brengen in de directie vergadering maar wees erop dat het in ieders belang is dat de di rectie uit het oogpunt van alge meen finantieel beleid het huis bij het schuurtje laat. De belang rijke verhoging der productiekos ten zonder stijging der verkoop prijzen maakte het noodzakelijk, alle uitgaven zeer goed te bezien. Als voorbeelden van kostenstijging noemt de heer Schuddeboom de loonsverhogingen in 1956, die niet doorberekend mochten worden en dan per 1 aug. j.l. loonsverhoging in verband met de huurstijging. Deze laatste gaat ver uit boven 2 van het gemiddelde weekloon. Daarnaast betekent de huurstij ging voor onze filialen een zeer belangrijke kostenverhoging, daar vele filialen huurpanden zijn. Nadat de heer Engel de historische ontwikkeling nog eens naar voren had gebracht en de heer Overmeer had gewezen op de invloed, die Melkprijs Met de snelle stijging van de melkprijs is de verkoopprijs van melk in het O.G. niet meegegaan. Ook nu. bij de laatste verhoging, zal de oude prijs gehandhaafd blij ven. waarvoor de voorzitter van de C.C. gaarne dank bracht. Kleedkastjes Hoewel ieder personeelslid met klem wordt gewezen op het op slot houden der kleedkastjes, zijn er toch nog vele kastjes ongeslo- koffieverstrekking bij de aanvang ten Eventuele onaangename ge- der schafttijden zo te regelen, dat er zo min mogelijk gewacht be hoefde te worden. In dit verband was reeds een einde gemaakt aan het halen van meerdere koppen koffie tegelijk. Aanwervingspremie Kortgeleden was men in een con- Een der aa„leden v of c u r r e r e ndbedr0f o verge gaan tot kwartaal.verrekening Sspoedig volgen hiervan zijn voor betrok kenen, en van bedrijfszijde kan hieraan beslist niets worden ge daan. De heer Schuddeboom vroeg nogmaals, er bij het personeel met klem op aan te dringen de kast jes af te sluiten. Rondvraag het toekennen van een aanwer vingspremie. Hoewel de vergade- ■ing unaniem van mening was dat plaats vindt d.w.z. vóór de vakan tie van enkele afdelingen. Hier over zou een publicatie volgen (is A.H. hiertoe niet moet overgaan inmiddels opgehangen) nmr ar mpn lipr svsrppm ntlrpurr omdat men het systeem afkeurt, achtte de C.C. het juist, de direc tie op dit feit te wijzen. Wellicht zouden er ook ten aanzien van onze personeelswerving nog bete re suggesties uit voortkomen. Een volgende vraag betrof ver zuim wegens zonnesteek. In hoe verre hier een vergelijking getrof fen kon worden met zonnebrand bepaalt de dokter. Daar deze mo menteel met vakantie was zou de V. II j vraag nog even in beraad worden 6111 g h 61 Cl gehouden. Een tariefskwestie in de K.B. zou Door de drukke bezetting van de door de heer Schuddeboom worden leden der veiligheidscommissie onderzocht, evenals de regeling waren de rondgangen wat in de storingstoelagen op de biscuit. Dit verdrukking gekomen. De heer laatste in verband met een storing Van Rooijen zal echter een roos- bij de verpakkingsmachine, ter maken voor een regelmatige Om 12 uur sloot de heer Schudde- inspectie. boom de vergadering. Neen, ik ga niet zoals het op schrift zou doen vermoeden over de warme dagen zaniken: daar heb ben wij verleden jaar toch zo naar verlangd? Trouwens, ik heb het mij tijdens de hitte zo gemakkelijk gemaakt als maar mogelijk was; thuis alle ramen en deuren open en buiten niet in de zon gaan lopen of liggen om mooi bruin te worden. Een neger gaat óók niet in de melk baden om m ij n sym pathieke huidskleur te krijgen. Ik heb ook aan anderen gedacht en b.v. mijn jarige kennissen en familie ansichtkaarten gestuurd met winter- gezichten. Neen, mijn hond Bobby heeft ons de hondsdagen op haar manier bezorgd dcor laat ik maar zeggen zich te vermenigvuldigen en het de be stedingsbeperking nóg moeilijker te maken. 't Was wat men noemt een „mooi nest" en de naampjes die de diertjes vooral van de vrouwelijke kraambe- zoekers kregen, nu daar zou menig aardig meisje het royaal mee kunnen doen Eenmaal zes weken oud, kregen zij dan ook allen vlot een goed tehuis. Trouwens, één was er direct al weg; meegenomen door een ambtenaar van de Gemeentelijke Reinigingsdienst van de goede stad Amsterdam, waar bij ik dan - eerlijkheidshalve moet vermelden dat die dood was Ihet hondje). Ik zelf vond het trouwens, in den beginne, ook machtig; zij liggen dag en nacht om en bij de moeder, krij gen op tijd hun natje droogje is er dan nog niet bij enfin, 't gaat eigenlijk allemaal vanzelf. De mensen vinden hen er buitenge woon goed uitzien en de baas krijgt legio pluimpjes, alsof h ij die fikjes aan de borst heeft Maar héél kleine hondjes blijven niet héél klein, wat men 't allereerst merkt aan de „hoopjes". In den beginne vindt men dat snoe zig en lacht er zelfs om „net echt" maar met het groeien van de da gen. niet met de jaren!' worden die zo successievelijk omvangrijker, en dan heeft men er gelooft U mij gauwer genoeg van dan van ijs met slagroom. Na een week of drie raakt het met de gemakkelijke voeding óók afgelo pen en behalve de liters melk ver slinden zij hoeveelheden Brinta. ha vermout. rijst, worst, eieren en le vertraan, die de AH-winkelchef doen jubelen en ons, na inzage van 't krui deniersboekje, koude rillingen bezor gen. Dan gaan zij lopen en doen dit dan niet op de manier van Klein Duimp je, met het achterlaten van steentjes, maar van haar. Haar in de keuken, haar op het bal kon, haar in de gang, haar aan je broekspijpen, haar op je hoofdkussen, haar op de rand van je bord, enfin, ik heb nu na jaren pas goed door, waarom mijn vrouw indertijd zo zuinig keek toen ik met een lange helblonde haar op de kraag van mijn jas thuis kwam En maar dweilen, afstoffen, hoopjes opruimen en „ik zie er maar drie. waar zitten die an deren nou?" Zelfs moeder-hond deed mee, zodat toen het laatste kleintje de deur uit was, zij zich met een diepe zucht aan mijn voeten vleide en mij aan keek alsof zij zeggen wou: Dat was nóg erger dan schoonmaaktijd Maar ondanks alles snoezig wés het! AHer. Personalia GEBOREN. 12 juli: Rudolf Gerrit jan Siffels B.A. 5 augustus: Ronald Gerardus Bijsterbosch T.A. GEHUWD: J. Argelo C.M. en J. H. Zwaneveld D. Sanches V.A. en A. Bakker V.A.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 4