Van Oost- en Westzijde Kranig eerste elftal kampioen Nieuws van alle kanten in de avondcompetitie bedrijfsvoetbal Nieuw personeel fabrieken In memoriam Met muziekkorps en drumband naar Edam Niet voor voetgangers! Overwinnaars recipieerden AH-FLITSEN 3 Spelmoment uit „de" wedstrijd het jaar. pioenen mochten dan superieur zijn geweest over bijna al hun te genstanders, tegenover het twee de moet dat nog bewezen worden! Daar ligt de handschoen! Gespeelde wedstrijden AH n. AH II—Duijvis II 2—1 AmmeraalAH II 13 AH II—LSV 0—2 AH IAH II 0—0 AH IIZacoma 44 Klaas Schenk -AH n 4—0 GKW-AH II 2—2 AH II—De Zaan 0—6 Slkro Boys—AH II 2—1 AH II—Duijvis I 0—9 Ad BoysAH II 1—0 poort binnen te komen, want de portier moet U terugsturen en mocht hij U niet zien, dan heeft hij kans op een aanmerking, waar van U de aanleiding bent. C. E. Bodenstaff H.K. P. Hiemstra Kaas L. Elberts-Cosman V.A. J. Schaap B.B. H. A. M. Oudejans K.B. A. Smits B.B. G. Brouwer Exp. N. Jagtman Exp. A. Balder V.A. M. Kollof V.A. A. Kooij B.B. J. Sauer-Best V.F. H. Dikken Kaas A. G. Verschoor B.B. S. Aukes K.B. J. Th. Bont B.A. R. J. Liethol P.M. J. van Beek Exp. M. Kramer K.B. E. de Keijzer Kaas H. Best B.A. J. Spaars-Bosma K.B. C. Koopman Kaas H. H. Alosery Kaas R. Best K.B. A. Kruit Exp. M. de Graal K.B. M. van Slooten- de Lange K.B. G. Verwijk-Donkerlaar V.A. P. J. Hooijschuur B.B. Na een operatie, die aanvan kelijk goed geslaagd scheen, ontviel ons plotseling de heer J. Compter Ofschoon „Oome Joop" nog niet lang bij ons in dienst was, had hij zich toch reeds vele vrienden weten te maken. Op de begrafenis werden be drijf en collega's vertegenwoor digd door een deputatie, werd een afscheidswoord gesproken en kransen gelegd. De heer Compter ruste in vrede. Het was zaterdagmiddag 29 juni omstreeks half vier toen we met de bussen naar Edam vertrokken, begunstigd door prachtig weer. In Edam aangekomen hadden wij ruimschoots de gelegenheid om een boterham te eten en een wan deling door het mooie historische plaatsje te maken. Het was ongeveer 7 uur, toen we ons opmaakten voor de mars, die kris kras door het stadje ging. Overal langs de weg veel toe schouwers, hetgeen de vele zweet- Het zegevierende elftal; v.l.n.r. Bunschoten, Koopman, Groenescheij, Abbing, Kosters, Brinkemper, Drost, Roest, Vos, Vermeeren en Van Gelfen. druppeltjes, die afgeveegd werden, ruimschoots vergoeilijkte. Om half acht waren wij aanwezig in de z.g. Kloostertuin, waar we in de prachtige tent zouden muci- seren. Dit concert, dat ingeleid werd door de voorzitter van de muziektentcommissie, werd bijge woond door een groot aandachtig luisterend publiek, dat ten volle genoot van de mooie nummers voor de pauze zoals het Undine Ballet, de Suite Classique en de introductie en het bruidskoor van de Lohengrin. Na de pauze ging het muziekkorps met de drum band op stap zoals het program magedeelte heet, en de mensen konden genieten van de afwisse lende show van de drumband en het korps. Dat een en ander op prijs werd gesteld, bleek uit de stilte, die het publiek betrachtte tijdens de uitvoering hiervan. Deze ook voor ons prachtige avond werd besloten met het Wilhelmus, ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bernhard. Aan de heer Kat was als blijk van waardering een Edammerkaasje overhandigd. Toen na nog even op de Dam ge zellig bij elkaar te hebben geze ten, gingen we weer huiswaarts en was deze dag weer ten einde. Met de Drumband ten concoure in Beverwyk Natuurlijk wat dit, zaterdag 6 juli, weer een geweldig succes voor onze jongens onder leiding van de heer J. Schoen. Met hun 128 punten stonden zij bovenaan over het hele concours, voor zover het de marswedstrijd betreft. Het was een prachtig gezicht de jon gens te zien marcheren, prachtig gericht en de mooie Sousafoons boven alles uitstekend. In het show-nummer op de tent waren zij minder gelukkig maar toch kwamen zij ook hier als tweede uit de bus, hetgeen een beste presta tie was van de 16 deelnemers. Dat deze succesvolle dag besloten werd met een hevige onweersbui, was jammer maar overigens „houwen zo jongens!" Muziek bij Concours Hippique Op uitnodiging van de heer Schud- deboom reden wij op zaterdag 20 juli met drie bussen naar Blari- cum om hier het concours hippique luister bij te zetten. Onderweg wa ren er verschillende buitjes. In Blaricum aangekomen was het droog. Marsend togen wij naar het terrein. Verschillende malen werd door ons korps een rondje gelopen en een mars gespeeld. Verder was er veel te genieten van de mooie paardensport. Na afloop reden wij naar Amster dam en dineerden bij Heek op het Rembrandtsplein. Daarna luister den wij daar nog rustig naar het orkest en reden op ons gemak naar het Zaantje. Wij wijzen er met nadruk op, dat de grote poort al staat deze nog zo wijd open verboden is voor voetgangers. Probeert U dus niet om door deze De scheidsrechter bracht het fluit je naar zijn lippen. Ammeraal trapte af Van stonde af aan moet het het arme Ammeraal duidelijk zijn ge weest dat het een ploeg tegen over zich had die niet bereid was risico's te nemen. De eerste de beste aanval over links, gedirigeerd door linkshalf J. Koopman, drong tot diep in de verdediging van de Geelzwarten, die over de afwerking niet moch ten klagen: Piet Groenescheij zwiepte de bal met zijn hoofd over de deklat. De onzen namen en hielden het overwicht. Het groei de uit tot een voortdurende druk die Ammeraal amper kon weer staan. Zelden kwam de bal op de AH-helft, waar dan stopper Floor Vos met Terlouw-allures alle ballen die maar even in zijn buurt kwamen met beslistheid te rugwees. De aanvallen van Am meraal waren van dien aard, dat keeper Piet Brinkemper gerust zonder noodlottige gevolgen wat later het veld had kunnen op komen. Zijn collega aan de andere kant stond voor hetere vuren. De bezoeken aan zijn doel namen toe, vijandelijke spelers liepen af en aan, doch vergaten veelal te schieten. Plotseling spurtte Piet Groenescheij door op een door de rechterwing G. Vermeeren en J. Roest vrijgemaakte bal, overzag snel de situatie en schoot. Bij het horen van het gejuich dat weer klonk, keek de keeper achter zich. Daar lag de bal. 10. Albert Heijn drukte door. Een goede voorzet van Jan Drost was niet goed ge noeg in de ogen van de rechter vleugel. Vermeeren schoot daarop Ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap zomer avondcompetitie bedrijfsvoetbal, recipieerden bestuur en spelers na afloop van de wedstrijd in het Ontspannings Gebouw. Het was verheugend dat zovelen de gele genheid aangegrepen hadden om hun gelukwensen aan te bieden. Onder de aanwezigen bevonden zich de voorzitter van de commis sie bedrijfsvoetbal en afgevaardig den v. bedrijfsvoetbalverenigingen. Als vice-voorzitter van de V.V. Albert Heijn, de voorzitter de heer Overmeer was met vakantie, heet te de heer Van Petten de aanwe zigen hartelijk welkom. Vervol gens feliciteerde hij het succes volle team en bracht de woorden van de voorzitter van Ajax in her innering die eens tegen het eerste elftal gezegd had: ,,en als we niet oppassen worden we nog kam pioen ook". „Zo is het bij ons ook gegaan," zei hij. „We speel den voor de gezelligheid, niet om de prijs." De voorzitter van de Personeels vereniging deed zijn felicitatie vei'gezeld gaan van een cadeau on der couvert. De voorzitter van de commissie bedrijfsvoetbal gewaagde in zijn toespraak van de sportiviteit waarmede Albert Heijn zijn tegen standers steeds is tegemoetgetre- den. Hij bood de aanvoerder als trofee een wisselbeker aan, welke dus het volgend jaar weer verde digd zal moeten worden. rakelings over. Een nieuwe voor zet van rechts sloopte de laatste weerstand van de vijandelijke rechtsback die in een ontlading van zijn overspannen zenuwen oerhard langs zijn doelman schoot. 20. Met recht een „zenuwen goal". In een wat mildere stemming ge komen lieten de onzen de teugels vieren. Ammeraal werkte zich wat los. Het kreeg meer vat op de switches van Drost en Bunscho ten op links en van Roest en Ver meeren op rechts. De greep op het middenveld van de secure ,,gx*and old man" Kosters en Koop man met z'n lange trappen, min derde. De kampioenen in spé kwa men in de minderheid. Het opdringen van hun tegenstan ders werd deze noodlottig. Het gaf Paul Bunschoten de gelegen heid vanaf het middenveld een soloren te ondernemen die hij be sloot met een laag schot in de linker hoek. 30. Rust. Na de hervatting bleek dat Al- bert Heijn uit z'n spel was. Het vlotte niet meer. Het ging alle maal stroever en stugger. De sou plesse waarmede in voorgaande wedstrijden sterkere tegenstan ders dan deze wei-den beteugeld was zoek. Van Geffen, in de eerste helft ze ker van zichzelf en bijna niet te passeren, gaf een solo voor eigen doel weg waar een ieder met be nauwenis naar keek. Het liep nog al goed af maar het was uitstel van executie. In de 7e minuut loste de middenvoor van Amme raal een hoog en diagonaal schot van het betere genre in de linker bovenhoek van Piet's veste. 31. Tenslotte sprak de voorzitter van de V.V. de Zaan nog enkele waar derende woorden en bood bloemen aan. Tot grote voldoening van de aan wezigen gaf de heer A. Heijn van zijn belangstelling blijk en hij on derhield zich geruime tijd met de aanvoerder van het elftal, de heer P. Brinkemper. Een zeer geslaagde receptie waar- op met genoegen kan worden te ruggezien. Aanvoerder Brinkemper neemt op de feestelijke receptie de beker en bloemen in ontvangst. Zó werd de zege behaald Enkele uitvallen en het met man en macht verdedigen van onze collega's ten spijt, sloeg Amme raal nogmaals toe. Een bijna ge trouwe copie van het eerste doel punt bracht de veilig gewaande voorsprong in gevaar. 32. Een juweel van een goal. Geen schan de. Piet! De opluchting was algemeen en de vreugde groot, toen Jan Drost een goede baan koos voor het pro jectiel dat hij van zijn voet liet vertrekken. 42. Dit besliste. Koster deelde weer kwistig bruikbare passes uit en Groenescheij roeide weer als van ouds door de vijandelijke verdedi ging. Abbink demonstreerde met zijn lichaamsgewicht dat hij niet op grapjes was gesteld en van Geffen verloor zijn laatste rechten op de titel van ambassadeur van de glimlach. Floor Vos leek iede re bal naar zich toe te trekken om hem dan weer pasklaar af te le veren aan de vleu gels die de koek- snijmachine tot schutspatroon had den gekozen. Koopman en Kos ters hadden met 'n knipoogje elkaar begrepen. Het verdere ver loop van de wed strijd is niet be langrijk meer, de zege was binnen. Dat eerst Drost en toen Roest beiden nogmaals het net vonden (62), was uitsluitend om de uitslag nog meer reliëf te ge ven. Het deed aan de overwinning niets meer af. De resultaten van het tweede elf tal zijn nu niet direct om, zoals dat heet, over naar huis te schrijven. Het wapenfeit waar het hele 2de elftal prat op gaat, is het gelijke spel tegen het eerste. De kam- Gespeelde wedstrijden AH I. LSV—AH I 0—1 AH I—Elkro Boys 7—1 Duijvis II—AHI 0—4 AH II—AH I 0—0 AH I—GKW 4—1 Duijvis I—AH I 0—0 AH IKlaas Schenk 31 AH IAd Boys 10 ZacomaAH I 25 De ZaanAH I 01 AH IAmmeraal 62

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 3