AH-TUTSIN De juiste verpakking voor het juiste artikel Dank brengen Motorrijders, bromfietsers, opgelet Albert Heijn in de ether Half september begint 't seizoen peper ew jout belangstelling bij de geboorte van hun zoon. DAT STIMULEERT .Ben je zover? Kan ik ze nu krijgen voor het avondeten?" Wel een leuk idee, Karei, maar ik betwijfel of er van verkocht wordt. ,Zo verkoop ik de meeste wijn! Tjonge, tjonge ik had al lang in m'n bed moeten Aan het omstellen? meneer, capaciteit opvoeren. Alles eruit halen wat erin zit! Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 14e Jaargang No. 7 Augustus 1957 Verantwoordelijk eindredacteur J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken Redactie: J. Lieffering, in- en externe betrekkingen Aan dit nummer werkten mede: M. Barette Muziek J. Ph. Bartelson Personeelfonds M. J. H. Grooten Juiste verpakking W. van Maltha Peper en zout Mej. C. Moederzoon Rondleidingen J. W. Noortman Voetbal K- RümP Foto's C. v. d. VIet Hondsdagen Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie. Op 1 juli van dit jaar herdacht de heer D. A. Bouhuizen het feit. dat hij 40 jaar in dienst was. Aanvankelijk begonnen bij de firma Van Amerongen kwam hij over naar Albert Heijn N.V. Met zijn echtgenote, zijn zoon en a.s. schoondochter werd hij in de bloemetjes gezet en met cadeaux verrast. Hebt U zich ooit afgevraagd wie die mooie verpakking voor cakemeel ontworpen heeft? En hoe vindt U de verpakking van de griespuddingen, de wafels, de biscuits en tientallen andere artikelen? Als U ze mooi vindt, waar wij niet aan twijfelen, dan is dat een compliment voor de desbetreffende ontwerper, die op grond van de gegevens van en gesprekken met de heer Sinia, een en ander getekend heeft. De heer Sinia werkt nu bijna drie jaar in ons bedrijf. Voor die tijd heeft hij ruim twaalf jaar bij I de A.K.U. gewerkt, eerst ruim vijf j jaren als inkoper van verpak kingsmateriaal, daarna als ver- pakkings-adviseur. De tegenstel ling tussen inkoper van materia len en ontwerper van nieuwe ver pakkingen lijkt erg groot. Toch is dat niet het geval als men be denkt, dat een ontwerper op de allereerste plaats een grondige kennis van de benodigde materia len moet hebben. Die kennis heeft de heer Sinia bij de A.K.U. in grote mate opgedaan, en wel in Nederland zowel als bij de vele dochterondernemingen die de A.K.U. over de gehele wereld bezit. Verder moet een ontwerper rede lijk kunnen tekenen en schilderen om in staat te zijn het werk van een ontwerper goed te kunnen be oordelen. De heer Sinia heeft het geluk dat zijn familie met een behoorlijke dosis schildersbloed gezegend is. Eén keer heeft hij een hekel aan dat schildersbloed gehad. Dat was bij het eind-examen tekenen. Na een uur was de heer Sinia al klaar met het opgegeven stilleven. Het examen duurde echter di'ie uur. Twee uur lang heeft hij wanhopig naar zijn ploeterende collega's zit ten kijken in de vaste veronder stelling, dat hij niets van zijn op gave terecht gebracht had. Dat kon toch niet in 1 uur, dacht hij. De negen op zijn eind-examen-lijst bewees echter dat het wel kon. De heer R. J. Sinia verdiept in de bestudering van een aantal verpakkingsontwerpen. Zeer vele malen gebeurt het, dat zij, die per motor of brom fiets komen, de deur van de be waarplaats niet sluiten en vaak speelt iemand van de familie Binkhorst voor deze nalatigen als loopjongen (-meisje) om de deur te sluiten en de sleutel bij de por tier te brengen, waar hy hoort! Als de motor of bromfiets van een collega uit de door U niet af gesloten stalling wordt gestolen, dan bent U door Uw laksheid de eigenlijke schuldige. Wij spreken dus af, dat vanaf he den: le. de deur steeds gesloten za.1 zijn; 2e. de sleutel altijd direct bij de portier wordt teruggebracht. Via de N.C.R.V. kon Nederland op donderdag 18 juli de voor ons zo bekende fabneksgeluiden beluisteren. Ook voor degenen, die in de gelegenheid waren even aan de radio te zitten, was dit een gezellig moment. Overigensvoor degenen, die alsnog deze uitzending willen be luisteren, bestaat hiertoe nog voor onbepaalde tijd de gelegenheid, want de uitzending is via 't band apparaat op onze opleidingsschool vastgelegd. Na de aankondiging, die reeds in onze vorige nummers voorkwam, willen we kort zijn. We luisterden behalve naar de N.C.R.V.-reporter achtereenvolgens naar de heren J. C. Hali, A. Heijn, J. W. Hekkert, B. Vinke, W. Delforno, J. Hogen- dijk, C. Baars, L. Pistocchi en A. H. Pilger. Allen hebben op hun wijze bijge dragen tot de goede voorlichting aan Nederlands jeugd en langs deze weg willen wij hen voor deze bijdrage bedanken. Al werd de naam van ons bedrijf niet ge noemd, toch heeft ook deze in directe propaganda zeker haar nut. aan directies en personeel voor de bewezen attenties: De heer en mevr. Heijne-Jak en de heer en mevr. Mulder-de Boer bij hun huwelijk. H. Siffels en echtgenote voor de Een pakje thee Toen wij de heer Sinia bezochten, was hij bezig met het ontwerp van een nieuwe theeverpakking. Wij vroegen aan welke eisen zo'n ver pakking nu moet voldoen. Dat bleken er heel wat te zijn. Op de eerste plaats moet de ver pakking natuurlijk mooi zijn. Thee is een vrij duur artikel, dus de verpakking mag ook wel duur lij ken. De kleuren van de verschil lende soorten moeten goed com bineren. Toch moeten de tegenstellingen zo groot zijn, dat er geen ver warring mogelijk is. Het uiterlijk van het pakje moet verkoopkrach- tig zijn. In de Z.B.'s vervangt de verpakking immers voor een groot deel het verkoopgesprek. Het is ook belangrijk dat de prijs er zo duidelijk mogelijk op aangebracht kan worden. Dat bespaart de klant en de cassière veel moeite. Aan het materiaal worden twee belangrijke eisen gesteld. Het moet waterdampdicht en aroma- dicht zijn. Daarbij moet het na tuurlijk geschikt blijven om op de verpakkingsmachines gebruikt te kunnen worden. Dit zijn de voornaamste proble- Nieuws van de ontspanningsvereniging De biljart- en kaartcompetities vangen half september wederom aan. Zij die hieraan willen deel nemen gelieven zich op te geven bij de heren H. Bakker of R. Broek van de afd. SB. men. Tijdens het ontwerpen komen er nog wel de nodige bij, maar die zullen wij U besparen. U be grijpt nu in ieder geval wel, dat het ontwerpen van een nieuwe en betere verpakking niet zo eenvou dig is als het wel lijkt. Het grote probleem Het grote probleem voor de heer Sinia is altijd weer het vinden van een verpakking, die aan alle eisen voldoet en die toch zo goedkoop mogelijk is. Daarvoor moeten vaak tientallen soorten verpakkingsma terialen geprobeerd worden. Een enkele keer is het ook wel eens een probleem om de verpak king goedkoop te laten lijken. De verpakking van huishoudkoffie bij voorbeeld mag niet alleen niet duur zijn, maar mag ook niet duur lijken. In Amerika spelen deze problemen niet zo'n grote rol. Daar mag de verpakking wel iets duurder wor den als ze maar mooi en degelijk is. Het Amerikaanse publiek heeft voor een aardige verpakking wel wat geld over. De heer Sinia heeft op zijn studiereizen door Amerika (in 1951 en 1956) veel ervaring opgedaan. Naar zijn mening is Ne derland de achterstand, die het op het gebied van verpakking zeker had, aardig aan het inlopen. Nu gebeurt het al dat Amerikanen en Engelsen naar Nederland komen om hier ervaring op te doen. Tien jaar geleden zouden ze dat beslist Nieuwe leden kunnen zich opge- I niet gedaan hebben, ven bij de heer G. A. v. Rooyen. 1 De ontspanningsavonden worden op donderdag van 7 tot 10.30 uur gehouden. Nieuwe ontwerpen We mogen niet alles verklappen, maar we kunnen U wel zeggen, dat de heer Sinia voor enkele ar tikelen weer een nieuwe verpak king zo goed als klaar heeft. En mocht U nog eens mopperen op een pak vermicelli dat loslaat, of een pakje cacao dat doorstuift, wees dan geduldig. Uw problemen hebben de aandacht. Het kan niet allemaal tegelijk, maar een nieuwe (en betere) verpakking zal er dan zeker komen. Dat is de heer Sinia wel toevertrouwd. Misschien zult U ook wel eens een nieuwe verpakking zien die niet in Uw smaak valt. Wees dan mild in Uw critiek, want er is beslist de nodige aandacht aan besteed en een bekend spreekwoord zegt immers: „over smaak valt niet te twisten"! De heer Sinia is voorzitter van het „Nederl. Verpakkingscentrum", dat aangesloten is bij de European Portaging Federation. Lid van de „Studiegroep Verpak king" van het Nederlands Insti tuut voor Efficiency" te den Haag. Belastingheffing Een plan van regeringswege om voor overwerk een speciale belas tingregeling te treffen is op zeer veel weerstand gestuit in verband met administratieve onuitvoer baarheid. De werkgeversbonden hebben de minister verzocht deze regeling in te trekken.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 2