De C.F. is verrijkt met een nieuwe Italiaanse chocoladespuitinstallatie AH-elftal werd kampioen avondcompetitie bedrijfsvoetbal Nieuwe nadeeg-optrek-machine voor ontbijtkoekbakkerij Ons opinie-onderzoek Waardevolle aanwinst voor gehele bedrijf Rondleidingen voor familie Alg. bedrijfsleider filialen benoemd Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 14e Jaargang No. 7 - Augustus 1957 Op dinsdagmorgen 6 augustus heeft de spiksplinternieuwe Italiaanse chocolade-spuitinstallatie, gehuisvest in een eigen frisbetegelde ruimte van de C.F., voor het eerst proef gestoomd. Onder het speurend oog van allen, die gedurende de daaraan- voorafgaande weken dit pronkstuk met de grootste zorg heb ben omgeven, kwamen de eerste chocolade-artikelen uit de vormen. Vanzelfsprekend waren de technici nog niet helemaal tevreden en ging men onmiddellijk weer aan de gang om de installatie nóg beter af te stellen. Italiaanse technici hebben de appara tuur helpen opstel len, daarbij uitste kend gesecondeerd door de AH-mensen die in vakmanschap niet voor de buiten landers behoefden onder te doen, zo verzekerde ons de heer Hekkert, chef van de C.F. Tech nische Dienst en Bouwafdeling, die met hun mannen een paar bijzonder zware en spannende weken achter de rug heb- ben. Wat de installatie zelf betreft: Goed geïsoleerde leidingen voeren de traag-vloeiende chocolademas- sa naar de vormen, die in staat zijn repen, pastilles, letters, bloe men, oublies, maar ook met crème of likeur gevulde tabletten en bonbons te vervaardigen. Er zijn slechts drie van zulke ma chines in ons hele land te vinden en de fabriek mag trots zijn op deze nieuwste aanwinst. Onze fotograaf maakte even een plaatje van dit vrolijke groepje scholieren vakantiegangers. Het eerste AH voetbalelftal heeft onlangs de hoogste trede van de bedrijfsvoetballadder bereikt. Op Ammeraal werd een 62 voor sprong geboekt en daarmee was het pleit beslecht. Een verslag van deze wedstrijd vindt U op pag. 3. Niet op de laatste plaats zijn de resultaten van het le elftal op rekening te schuiven van de trai ning die gedurende een maand voor de aanvang van de compe titie is gehouden. Zwaar beladen vrachtwagens brachten de nieuwe chocolade spuit-installatie op de plaats van bestemming: Oostzijde Zaandam. Niettemin zal het degenen die weken lang gezwoegd hebben om deze apparatuur op te bou wen en in werking te stellen, veel voldoening hebben ge schonken, toen de eerste pas tilles te voorschijn kwamen. De installatie is uit Italië afkom stig. Na lang wikken en wegen heeft men tot deze keuze besloten, want het ligt voor de hand dat men by zo'n belangrylte en kostbare aankoop niet over één nacht ys gaat. Italianen hebben de installatie in vijf dagen naar Zaandam gereden en al heeft een der vrachtwagens met kostbare lading onderweg bijna schipbreuk geleden, de installatie kwam on beschadigd in ons land aan. Reeds eerder werden er rondlei dingen door de fabriek georgani seerd voor familieleden van ons personeel. Toen de nieuwe fabriek gebouwd werd en vele afdelingen onder zeer moeilijke omstandigheden moesten werken, heeft de directie deze rondleidingen tijdelijk laten stop pen. Er was altijd veel animo voor een bezoek aan de fabriek en regel matig kwamen verzoeken binnen hier toch weer mee te beginnen. Het doet ons genoegen U te kun nen berichten, dat wij op donder dag 29 augustus hier opnieuw mee van wal hopen te steken. Het plan is te beginnen met de ouders van onze meisjes (clubjes van plm. 2025 personen op don derdagmiddag Omdat het al weer zo lang geleden is, dat wij de laatste groep ont vingen en er zoveel vernieuwd en gemoderniseerd is, beginnen wij weer van vooraf aan. Iedere familie komt dus aan de beurt. De uitnodigingen zijn schriftelijk; U ontvangt ze over de post. Boven de ontbijtkoek-bakkerij staat sinds kort een nieuwe nadeeg- optrek-machine, die in staat is het verhoogde tempo dat deze ver nieuwde bakkerij thans heeft, royaal bij te houden. Een nadeeg-optrek- machine is een machine, die het koekdeeg door toevoeging van honing, kruiden en chemicaliën klaar maakt voor de bakkerij. Dit gebeurt door al deze verschillende stoffen door elkaar te kneden, zoals men zal begrypen, en het voordeel van dit nieuwe apparaat is, dat het een grotere capaciteit heeft en beter en efficiënter werkt. pater-noster 'n verticale stoeltjes- g||»j|UUB ^^-.7 - lift die constant a (IÊ doorloopt bij de KIKwir Jtët :s>V nadeeg-optrek- IlilÉlllF machine aan. Het K||| Jlijf $?■-% ledigen van de bakken is geen ffi8§Êf%P heksentoer en daarna behoeft men niets anders B. Jf- ^H|| meer te doen dan aan knoppen te draaien. Voor dit lp |J\ knoppendraaien is Sp* overigens vakman- H| Kji schap nodig, want daarin schuilt het Hf?" geheim van Nadat de deeg met, de toegevoegde stoffen een bepaalde tijd door elkaar is gekneed, wordt er een luik open gezet en het deeg zakt statig naar de koekbakkerij, waar het automatisch in de platen valt en de ovens in schuift. Wie over deze nieuwe nadeeg-op- trekmachine praat met de heer G. Talsma, chef bakkerij en 33 jaar aan het bedrijf verbonden, raakt aldra even overtuigd van het belang van deze vernieuwing. En als hij daarna over de kwali teit van de koek begint, dan kan er in geen enkel AH-filiaal een beter pleitbezorger denkbaar zijn. De heer Talsma gelóóft in zijn koek, zou men kunnen zeggen en dat werkt aanstekelijk, ook voor wie geen koek behoeft te verko pen. Want wie weet, dat hij een goed product maakt, zal het beter doen dan ooit. Wij zijn hiervoor veel dank ver schuldigd aan de heer J. van Dijk (groothandel) die alle voetbal enthousiasten op het Z. F. C.-veld de spiei'en heeft losgemaakt en hun techniek heeft bijgeschaafd Wat de opkomst betrof, konden we ons meten met een grote voet balvereniging. Van de 28 leden waren gemiddeld per avond 20 man aanwezig. De heer Van Dijk, die zelf wegens een handicap niet kan spelen, heeft er uit gehaald wat er in zat, Het gekreun en gesteun was dan ook niet van de lucht. Eén van de dames van het H.K. had al zoveel van die verhalen gehoord over de prestaties van het eerste elftal, dat ze besloot ook eens te gaan kijken. Op een zonnige zomeravond sleep te ze haar verloofde mee naar één van de vele Zaanse voetbalvelden en schaarden ze zich bij de andere toeschouwers. Hoewel ze geen bekenden zag be sloot ze toch haar stem eens te laten horen en weldra klonk het „hup AH, zet 'm op jongens' Medebezoekers keken al eens opzij maar lieten zich niet afleiden door deze schone. Na een kwartier be sloot ze maar weer naar huis te gaan want er was geen aardig heid aan want ze zag helemaal geen bekenden. Toch was ze de volgende morgen wel wat trots dat ze kon vertel len dat ze naar de voetbal was geweest. Jammer was het echter, dat Albert He.jn deze avond niet moest spelen. Met ingang van maandag 19 au gustus a.s. in een wijziging in de ïiliaalorganisatie ingevoerd. Ten einde de heer J. Legerstee te ontlasten by zijn omvangrijke erkzaamheden als Directeur Fi liaalbedrijf wordt de functie van Algemeen Bedrijfsleider Filialen ingesteld. Onder de directe ver antwoordelijkheid van de heer J. Legerstee wordt deze functionaris belast met de dagelykse leiding van de filialen, hetgeen inhoudt dat Districtsleiders, Rayonleiders en het verdere filiaalapparaat voor de dagelijkse leiding onder de nieuwe functionaris komen te res sorteren. Op het Hoofdkantoor komt eveneens het Filialenbureau (chef de heer Kuijl) onder zijn verantwoordelijkheid. In deze nieuwe functie is be noemd de heer P. G. Zwarts, die tot dusver optrad als bedrijfseco nomisch adviseur voor het filiaal bedrijf. Tot zijn opvolger als chef van de Bedrijfseconomische Afdeling fi lialen is benoemd de heer H. van der Wees. De heer J. P. Pasma aan het werk bij de nieuwe nadeegmachine. Illlllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllll Medische dienst Naar aanleiding van een bepaald geval werd nog eens op het vol gende de aandacht gevestigd. Indien iemand 's morgens het spreekuur van de dokter wil be zoeken, dient hij of zij dit vóór 9 uur te melden bij de afd.-chef of de voorjuffrouw. Als ieder zich hieraan houdt zullen de afd.-chefs zeker aan het tijdig bezoeken van het doktersspreek uur medewerken. illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllilllllU In onze universiteitsstad Leiden is gevestigd het N.I.P.G., het Neder lands Instituut voor Preventieve Geneeskunde. Dit door het ryk ingestelde en gesubsidieerde instituut maakt onder anderen studie van de menselijke verhoudingen in het Nederlandse bedrijfsleven. In 1956 is er door het N.I.P.G. een landelijke enquête gehouden waar aan een groot aantal bedrijven hebben deelgenomen. De resultaten van dit onderzoek zullen binnenkort verschijnen en ongetwijfeld in teressant zyn voor degenen, die belang stellen in de moderne maat schappelijke verhoudingen tussen de werkers en de industrie. de vergaderingen van C.C. en O.R. Daar dit onderzoek ten doel heeft de directie een duidelijk en juist beeld te geven van hetgeen onder den van een mondelinge enquête personeel leeft en een alge- Ons bedrijf heeft aan dit onder-1 zoek niet deelgenomen, omdat er reeds plannen waren tot het hou- j op beperkte schaal zoals U hebt kunnen lezen in de brochure „1956- 1957, Hoe het is en wat komen gaat", die ter gelegenheid van de laatste jaarwisseling werd uitge geven. Aansluitend op dit beperkte on derzoek heeft de directie echter besloten alsnog een schriftelijke enquête onder het gehele personeel te houden in de maand september. Bijzonderheden hierover zullen nog nader worden bekend gemaakt in meen onderzoek hiervoor bij uit stek geschikt is, vertrouwen wij erop dat ieder op sportieve en loyale wijze zijn steentje zal bij dragen tot het slagen van dit plan. Dit betekent dat ieder op de ge stelde vragen een eerlijk antwoord geeft en ook door tijdig verschij nen na oproep een vlotte organi satie in de hand werkt. Wij zijn ervan overtuigd, dat dit onderzoek, op deze wijze goede vruchten zal afwerpen, zowel voor het personeel als voor het bedrijf.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 1