Ermelo zien is Ermelo kennen! CRMCUO Langs onze vakaniiecentra Pitploeg Roosendaal had gezellige avond Albert Heijn in de ether Spoken Nescafé voor donker Afrika Een nieuwe theeverpakking 4 AH-FLITSEN Via de N.C.R.V. kon Nederland op donderdag 18 juli de voor ons zo bekende fabrieksgeluiden beluisteren. Ook voor degenen, die in de gelegenheid waren even aan de radio te zitten, was dit een gezellig moment. In de Afrikaanse kamer overhandigt de heer H. Kikke aan mevrouw J. Hornman vijf bankbiljetten van f 100. Overigensvoor degenen, die alsnog deze uitzending willen be luisteren, bestaat hiertoe nog voor onbepaalde tijd de gelegenheid, want de uitzending is via 't band apparaat op onze opleidingsschool vastgelegd. Na de aankondiging, die reeds in onze vorige nummers voorkwam, willen we kort zijn. We luisterden behalve naar de N.C.R.V.-reporter achtereenvolgens naar de heren J. I C. Hali, A. Heijn, J. W. Hekkert, E. Vinke, W. Delforno, J. Hogen-. I dijk, C. Baars, L. Pistocchi en A. H. Pilger. Allen hebben op hun wijze bijge dragen tot de goede voorlichting aan Nederlands jeugd en langs deze weg willen wij hen voor deze bijdrage bedanken. Al werd de naam van ons bedrijf niet ge noemd, toch heeft ook deze in directe propaganda zeker haar nut. Na Texel, Valkenburg en Sneek kozen wij als laatste in deze serie de VELUWE en waar zouden wij op de Veluwe beter heen kunnen gaan dan naar ERMELO? Ermelo is één van die vredig rustieke Veluwedorpen. Het meest grootse dat Ermelo bezit valt immers niet te beschrijven! Dat is het machtige ver haal van de natuur, dat U aangrijpt en dat II kunt beluisteren aan zee, in de bossen of op de heide in de onmiddellijke omge ving van dit schone dorp. uit het scholtambt Ermel. Het scholtambt Ermel was één van de tien, welke het landdrost ambt van de Veluwe vormden. Aan het hoofd van het ambt stond een scholt (schout) welke drager van het gezag was. Ermelo zelf is een vriendelijk, rustig dorp, waar de tijd heus niet stil stond, getuige de vele moderne winkels die het dorp telt, doch de plaats heeft toch nog iets van het ty pisch gemoedelijke karakter be houden. Het dorp Ermelo telt 13.000 inwo ners. doch de hele gemeente, waar bij ook Nunspeet en Elspeet beho ren, telt 25.000 inwoners. De prachtige omgeving is voor de vele toeristen en vakantiegangei's natuurlijk de grootste trekpleis ter en wat de vele goede pensions betreft rekent men daar ook vol ledig op. Irminloo Armelo Ermell - Ermeloo Er wordt wel eens beweerd, dat Ermelo, of Armeloo een bos was (loo betekent bos) waar arme mensen woonden. De oudste bena ming is Irminloo, dus bos gewijd aan Irmin. Irmin, een god, die hier destijds werd vereerd. Opgra vingen hebben echter aangetoond, dat hier reeds veel eerder een ne derzetting is geweest. Destijds woonden hier de z.g. klokbeker volken, afkomstig uit Zuid-Oost- Europa. Uit dit tijdperk is een groot aantal koepelgraven be waard gebleven op de „Groeven- beekse heide". De gemeente Ermelo is grotendeels ontstaan De Stationsstraat is de drukste straat met de meeste winkels en vooyal in het seizoen is het daar een drukte van belang. Een moderne legerplaats, waar 'n groot aantal militairen gelegerd zijn deed Ermelo weer nieuw bloed in de aderen stromen en in de zomer kan men (zelfs op de wa- terarme Veluwe) een duik in het frisse nat nemen in het prachtig gelegen natuurbad. Het was voor chef H. Martens en personeel van filiaal Zaandam, Westzijde een gelukkige dag, toen de heer H. Kikke, vertegenwoor diger van Maggi N.V., de winkel binnenstapte, met de mededeling dat mevrouw J. Hornman als klant van het filiaal 500 in de Nescafé prijsvraag had gewonnen. Als trouwe verkoopsters en ver kopers van de Maggi producten, bedacht de directie ook hen met een financieel extraatje. Samen met de heren Kikke en Martens zochten wij mevrouw Hornman op. om de prgs te over handigen. De heer en mevrouw Homman, velen van U welbekend door hun studiereis van iy2 jaar door Afrika, bekenden openlijk, dat het geld hen goed van pas kwam. Voor een reis van 50.000 km per auto komt heel wat kijken. Wel komt de reis er weer uit door de vele artikelen in Neder landse dagbladen en tijdschriften, radiocauserieën en zelfs een tele visie-uitzending, maar het belang rijkste is toch wel het boek, dat de journalist momenteel aan het schrijven is en dat in oktober zal verschijnen. Deze gebeurtenis was echter een welkome onderbreking. Een van de vele lommerrijke laantjes in deze prachtige omgeving. Hebt U nog geen vakantie gehad Onlangs is begonnen met de ver zending van onze thee in een nieuwe, opvallende verpakking. Goud-, Zilver- en Blauwmerk thee hebben een speciale aluminiumfo lie verpakking gekregen, die de geur vast in het pakje sluit en alle vocht er buiten houdt. Behalve dat het ontwerp sterk is gemoderniseerd, is de verpakking inplaats van staand in liggend model gebracht, wat dus ook in houdt, dat de nieuwe thee ook liggend geëtaleerd en gestapeld moet worden. Ermelo en zijn omgeving biedt de vakantieganger van alles. Zelfs 1 spoken zijn te genwoordig in deze omgeving geen zeldzaam heid meer! Wanneer U in 1 Ermelo bv. eens de Arnhemse- Karweg zoudt j aflopen en daar bij bedenkt, dat dit zo'n oude Hessenweg is waar vroeger de grote dili gences langs kwamen op weg naar Arnhem, dan komt U met behulp van de vele hand wijzers bij het „Sollense Gat". Volgens de oude legende stond hier vroeger 'n klooster, dat tot straf voor 't goddeloze ge drag van zijn bewoners door de aarde is ver zwolgen. Op be paalde dagen (vooral in het zomerseizoen kan men er 's nachts om 12 uur nog de geest van de klooster lingen zien ronddwalen waarbij 't luiden van de kloosterbel de span ning verhoogt. Toen wij dit hoorden, hebben wij tegen elkaar gezegd: ,,Ik geloof niet, dat het ECHTE spoken zijn". Het filiaal Het filiaal is zo'n echt gezellige dorpswinkel, waar het meestal vol staat met vakantiegangers. Het is chef v. d. Kamp die hier al 5V2 jaar de leiding heeft. De hr. v. d. Kamp is afkomstig uit Almelo en was achtereenvolgens chef te Ha ren en Nijkei'k. Aan Ermelo is hij zo langzamer hand geheel gewend en wanneer één van de bewoners het heeft over een „schulk" (schort) of een ,,krosje" (tweewielig kinderwa- Deze mensen vormen in Ermelo de AH-familie. Op de voorgrmd v.l.n.r. Mej. J. van Panhuis (die reeds 7 jaar in dit filiaal werkt), Mej. van Meerveld, Mej. van Buuren en verk. E. Wijers. Op de achtergrond Mej. R. Braamburg, Chef v. d. Kamp en verk. A. van 't Ende. gent je) dan weet hij precies wat hiermede wordt bedoeld. Met zijn ploegje mensen (zes in getal) kunnen zij de drukte in het seizoen wel aan. Vooral in juli en augustus is het aan één stuk door aanpakken, doch wij kunnen met een gerust hart zeg gen: „De klant kan op de P.I.T.- ploeg in Ermelo rekenen!" Roosendaal. Wij waren er bijna in geslaagd de Pluspluim te win nen, maar onze gevaarlijke con current Alphen aan de Rijn was ons net iets voor. De laatste week hebben we nog wel hard gewerkt met pinda's, maar dat kon de ach terstand niet goedmaken. Omdat we bij de eerste zeven be hoorden, werden we met een ge zellig avondje beloond. Dat heb ben we op vrijdag 26 juli gehou den. We gingen met de hele ploeg naar de bioscoop en daar vroeg men zich af wat er met Albert Heijn aan de hand was. Van de film hebben we genoten. Na de film gingen we naar een gezellig café; waar we getracteerd werden op ijs met vruchten en slagroom. Bij een glaasje wijn werd een gezellig babbeltje ge maakt, terwijl we sigaren en si garetten in rook lieten vervlie gen. De stemming was best en wij besloten het nog eens over te doen, maar dan in Zaandam als winnaar van de Pluspluim. Verkoper P. M. van Hoof. I Vier groepen van instuivers waren de afgelopen periode de gasten I van de opleidingsschool. De data waren van boven naar beneden I 16—7, 23—7, 30—7 en 6—8.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 4