enkele fitsen uit liet kinderkamp Jlnnkeren Bezoek 15.000 kg Zaangoed naar Groningen (YtWIe Wij heien welkom Bedrijfsarts Bartelson bezoekt Van Zaanse koek fot Marfini (foren) 4 AH-FLITSEN ZO GROOT was onze wagen en ZO KLEIN werd hij op de afsluitdijk. En toch moeten ook de filialen in de drukke Herestraat en op de bedrijvige Korreweg nieuwe voor raad hebben. Met veel passen en meten lukt dit ook wel. Aan de Verl. Hereweg volgt nog een filiaal en even buiten Gronin- Tijdens het uitladen van het Zaan- goed bezorgt een plaatselijke ex pediteur juist de vleeswaren en op zulke momenten dan treffen de uitersten elkaar. De expediteur bezorgt zijn goed met een traag en loom stappend paard en begint op zijn gemak een praatje over het weer zoals hij dit misschien al jaren en jaren ge daan heeft en zet zijn wagen dan neer vlak achter onze fonkelnieu we auto. Voor ons heeft Haren echter ook geen rust, omdat wij weten, dat men in Veendam ook op de nieuwe zen ding wacht, dus zo vlug mogelijk naar de laatste plaats Veendam! Als Veendam is uitgeladen heeft de klok al zes uur geslagen en nu wordt het dus tijd om terug te keren. Naar Zaandam terug halen we na tuurlijk niet meer, dus maar zoveel mogelijk oprijden. Sterke verhalen Het avondzonnetje geeft het Gro ningse land warme, zachte tinten, als wij terugrijden richting Zwolle. Op dinsdag 28 mei j.l. vertrok chauffeur Beekman 's ochtends om 6 uur uit Zaandam om zijn eerste officiële rit te maken met de gloednieuwe 11 ton wegende Kromhout Diesel. Voor de Heer Beekman was die wagen op dat moment al geen nieuwigheid meer, omdat hij de wagen tijdens de inrij-periode natuurlijk al goed had leren kennen. Nadat de motor even warm gedraaid was ging het full-speed richting afsluitdijk. Niet alleen voor A.H. was het een feestelijke dag, doch ook voor de afsluitdijk zelf, omdat deze op die dag juist 25 jaar bestond. De grote erepoorten aan het begin en het eind van de afsluit dijk gaven aan dit alles dus een echt feestelijke tint. vent ja „Een malle vent ja, die dat ge schreven heeft", zult U denken, doch wij zullen U even laten zien, dat er toch overeenkomst kan zijn tussen Zaanse koek en Martini. Oh nee, niet als combinatie- artikel om te verkopen, want al onze verkoopsters en verkopers weten zo langzamerhand wel, dat bij een fles MARTINI als bij- verkoopartikel geen bus ZAAN SE KOEKEN gebruikt kan wor den, maar iedereen weet ook, dat onze Zaanse koeken in ZAANDAM gemaakt worden en dat ze in Groningen behalve de flessen Martini Vermouth ook de be kende MARTINI TOREN be zitten en nu voelt U misschien al waar wij heen willen JA JUIST, U heeft het goed ge raden. Wij hebben onze Zaanse koeken op hun weg naar de filialen eens gevolgd en maak ten daarom een reisje met de Zaanzending mee. Een verslag hiervan staat hiernaast afge drukt. gen ligt in een aardige omgeving van kleine villa's en veel landelijk groen het filiaal Haren. Haren is zo'n echt gezellig win keltje, waar je jezelf als het ware in een andere tijd waantwaar de mens nu eens niet zo erg veel haast heeft De heer de Grooth is al enige we ken thuis wegens ziekte en moet nog rust houden. Zo werd de heer J. Meier (V.F.) zondag voor de Pinksterdagen ziek maar is thans alweer lopend pa tiënt. 't Overvalt je zo maar, voor je er erg in hebt. De heer Stolker is na een operatic in Haarlem weer aan 't werk ge gaan. De heer W. de Goede moest op genomen worden in een ziekenhuis doch hoopt er een dezer dagen uit te komen. In de volgende Flitsen wil ik een een paar woorden wijden aan onze tuinders, want tuinieren is een ge zonde sport, maar dan moet ik mijzelf eerst eens overtuigen en zien of hij, die zaait, ook wel oogst. Op de tuinen daar aan de Gouw huizen heel wat A.H.'ers gezellig met elkaar. Ik wil eindigen met onze zieken, thuis en in de ziekenhuizen, een voorspoedig en algeheel herstel toe te wensen. NIEUW PERSONEEL FABRIEKEN: G. Asjes-Sluis K.B. M. J. Koraag-Runtuwene C.F. A. L. L. F. Douma-Lippe C.F. A. J. van Wier-v. d. Berg C.F. A. Looijsen T.A. G. Zaaijer-Hartog B.W M. Fridsma Emb. E. te Winkel-Klaassen V.A. J. Kwakkel T.A. C. Baars Emb. A. C. Rotgans-de Kort K.B. G. W. Zwolsman V.A. E. F. Lammers v. Tooren burg C.F. J. Jansen Exp. H. II. Roering Kaas J. G. Wilgenburg Exp. J. Th. H. Maes B.A. J. de Vries-Holkamp C.F. A. Kroon Exp. A. v. d. Molen-Boonstra C.F. D. Oly V.A. G. Voorn Exp. H. de Jong C.F. H. C. Doorman-Meierdrees C.F. O. A. Jelmersma S.B. R. Burgemeester Exp. M. Trausel-Rol C.F. J. C. Arlman-van Leeuwen C.F. J. Saras-Cohen K.B. A. Olof B.B. H. E. M. Thomassen- Plooijer B.B. G. Kamphuis Exp. F. C. M. Hiddes-Ahler C.F. W. v. d. Fange-Nijland C.F. K. Koerten K.B. S. Lindeman K.B. D. J. Berger V.A. M. de Vries-van Zijl K.B. 27 juni 1957. Wij geven U hierbij het aanvangs- uur der zittingstijden van dokter Smit: maandag t/m woensdag 10.15 uur; donderdag 8.30 uur; vrijdag 10.15 uur; zaterdag geen spreekuur. U begrijpt, dat thans geen excuses van „niet geweten hebben" meer I kunnen worden geaccepteerd. Op 8 juni vertrokken de kinderen van ons personeel, met mooi weei', voor een vijfdaagse trip naar Lun- teren en wij mogen wel zeggen, dat deze bijzonder geslaagd is. De kinderen hebben volop genoten, ook 't weer gaf volop zijn mede werking. De heer IJpma met zijn staf van helpers en helpsters kun nen met voldoening op deze dagen terugzien. Zij oogstten daarvoor de dank van de ouders der kinde ren. De ouders spreken ook de dank uit aan de Directie, die dit mooie uitstapje aan hun kinderen had aangeboden. Ieder kwam op woensdagmiddag tevreden thuis. We zijn nu toch in de stemming voor de vakantie en wensen U al len mooi weer en veel genoegen. De vakantie is i'eeds begonnen of komt nu dicht bij. Wat is 't toch heerlijk om zo'n paar weken eens lekker uit te blazen na alle druk te, die een groot bedrijf als het onze, met zich medebrengt. Wij blijven nog wat in deze prettige stemming, want al is het vakantie- tijd, 't leven gaat gewoon zijn gang. De heer D'. A. Bouhuizen van de Emb. afd. was op 1 juli 40 jaai in dienstbetrekking. Wij hopen dat de jubilaris een prettige dag zal hebben gehad met zijn vrouw en familie en wensen hem nog vele jaren toe in goede gezondheid. Op 11 juli zijn de heer en mevr. J. Broek 12i/, jaar getrouwd. Wij feliciteren deze familie met dit feest, en hopen, dat ze beiden nog vele jaren gespaard mogen blij ven, ook tot 't welzijn van hun kinderen. Bij de familie Aafjes is een doch ter geboren en de familie Peterse werd verblijd met een zoon. Bij de familie Van Galen werd een doch ter geboren. Wij feliciteren deze ouders en tevens de fam. Ruckert (B.B.), waar eveneens een dochter geboren werd, met dit gebeuren en hopen dat deze kinderen in de beste gezondheid mogen opgroeien tot vreugde van hun ouders. Op 16 mei vierde de familie G. Zwart (T.W.) haar 12i/2-jarige hu welijksfeest; nog vele goede jaren toegewenst. Wij hadden ook een Bruid in ons midden en wei R. Post (Bl.W.). onze felicitatie ging gepaard met een enveloppe. Als Bruidegom mogen wij begroe ten de heer Sebregt (Exp. kan toor). Wij feliciteren hem en zijn bruid en wensen hen nog vele goe de en gezonde jaren toe. Een en velop met inhoud werd aangebo den. Mej. Jak van de afd. B.B. is ook de Bruid. Wij wensen haar voor straks een goed huwelijk en prima gezondheid. De heer C. Visser is eveneens in de huwelijksboot ge stapt; ook dit paar veel gezond heid en goede vaart. De bekende enveloppe deed ook hier haar plicht. Zo waren er weer heel wat blijde gebeurtenissen in de afgelopen weken. Wat onze zieken betreft, mogen wij niet klagen. Met de heer Aafjes (Kaas) gaat 't gelukkig wat zijn hand betreft, goed vooruit, er zijn enkele vin gers, die nog een behandeling- moeten ondergaan, dus hopen we maar 't allerbeste. De heer D. v. Cappelleveen moet enige weken 't bed houden wegens geling. Gelukkig is er prima hulp in huis, hetgeen wel nodig is, want mevr. van Capelleveen is nog steeds in 't ziekenhuis. EINDDOEL M artini toren Nog éénmaal kijken wij om naar het land waar wij vandaag 15000 kg Zaangoed brachten! De nacht wordt doorgebracht in zo'n echt gezellig cafétje langs de weg. Zó'n café waar je van die „sterke" verhalen kunt horen. Dat duurt echter niet lang, want na gedane arbeid is het goed rusten en dat is voor de heer Beekman en zijn helper een welverdiende rust. De volgende ochtend draait de motor al weer om 7 uur en nu gaan we in één ruk dwars over de Veluwe terug naar Zaandam. Zaandamwaar weer opnieuw Zaanse koeken gemaakt woixlen... waar weer een nieuwe Zaanzen ding op bezorging staat te wach ten, die dan misschien in Uw fi liaal komt! Daarom vonden wij het aai'dig om voor U eens achter de schermen te kijken, opdat U zich kunt in denken dat zich bij deze verzen ding 1001 moeilijkheden kunnen voordoen. Misschien ligt hierin dan ook een verklaring als diezelfde Zaanzen ding eens wat later komt als aan vankelijk was verwacht Een kort oponthoud aan het eind' van de Afsluitdijk en dan direkt weer verder, steeds dichter naar het einddoelGroningen. Maar zover zijn we nog lang niet, want eerst moeten de filialen in Leeuwarden er uit. Omstreeks 10 uur komt Leeuwar den in zicht en dan begint bij de filialen Nieuwstad en Schrans het lieve leven van uitladen, sjouwen, stapelen, tellen, enz. Dan is er weer even die herken ning, de hernieuwde kennisma king, het weerzien van leden van één grote familie Dit duurt echter niet lang, want de klok draait door en er wachten nog meer filialen! Even lege emballage inladen en dan richting Groningen. Van verre kijkt de Martini-toren al in het stralende zonlicht op ons neer en heet ons op zijn eigen statige wijze welkom. Uitersten

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 4