Waarheen gaat U met vakantie? De brandweer rukte uit VHI1 ÜOSt- en Westzijde voor gezellige excursie Nieuws van alle kanlen „De drumband liep en sloeg geweldig' Kanioor op fabriek ie gasi AH-FLITSEN 3 Personalia Zaterdag 22 juni is onze bedrijfsbrandweer voor de 12e maal op stap geweest. Het had deze keer wel wat voeten in de aarde voor we weg waren, maar 't is toch weer zover gekomen. 't Begon met een vreemde bus, 't vervolgde met Zeeman die bij het station Zaandijk had moeten staan en er niet stond, en 't ein digde met een brandweerman die zich versliep. Zeeman werd opgehaald met de auto van instructeur Krop (die dit jaar ook meeging) en Stuur man werd om half acht uit z'n bed getrommeld. Toen de porders terug kwamen in de bus, had Binkhorst de splin ters van de deur in z'n handen. Eindelijk begon de rit, een dikke 40 minuten te laat. We stevenden gelukkig direct de pont op, en daarna naar Schiphol. Onderweg vertelde de heer Ver- weij, dat er geen consumptiebon nen waren, doch dat hiervoor 2.in contanten zou worden geleverd. Deze regeling is uitste kend bevallen. Op Schiphol werd koffie gedron ken, onder het ronken van vlieg tuigen. Hierna werd de tocht vervolgd naar Utrecht, 't spoorwegmuseum Hier bleek het grootste deel nog kind te zijn, gezien de verliefde blikken welke naar de model em placementen werden geworpen. De heer v. Rooyen manipuleerde met een ernstig gezicht in een cabine van een electrische diesel, en trap te verwoed op het pedaal van de signaalhoorn. Alle pedalen en knoppen vergat hij, behalve de toeter. Daarna volgde het bezichtigen van de diverse locomotieven welke buiten stonden opgesteld, vanaf de Arend uit 1839 tot de meer normale invasie-locomotief van 1945. De laatste kon bekeken wor den want hij was niet ingevet. Piet Groen stond direct al achter de ketel, maar hij had te lang werk om op stoom te komen, dus we zijn maar weer met de bus ver trokken. We waren van plan ons broodje buiten op te eten in de buurt van Garderen, maar door een slippei-- tje van de chauffeur waren we na Amersfoort al gauw weer op weg naar Amsterdam. Nadat dit was hersteld, fungeerde de U allen be kende Bonaparte als reisleider. Met zeer veel uitleg en niet ter zake doende opmei'kingen, loodste hij de bus, via een rijwielpad, naar een mooi plekje bij Hierden, waar we het meegebrachte brood con sumeerden. Om half drie werd weer opgebro ken, naar Harderwijk, waar we op de „Flevomeer V" stapten, een rondvaartboot, langs de Zuiderzee werken. 't Kwam echter hierop neer, dat we een half uur vanaf Harderwijk voeren, en daarna een half uur terug. Toen was de boot weer aan de steiger. De gids verzocht ons te denken aan het opstapje en de gids. Met deze goedbedoelde raadgeving in de oren gingen we met de bus de Knardijk op, naar het gemaal Loving. Deze kosteloze, zelf geregelde ex cursie was veel leuker dan de rondvaart. Maar ja, een kniesoor, die daar op let. In elk geval heeft de brandweer op de bodem van de Zuiderzee gelopen. Hierna gingen we tot half zes Harderwijk onvei lig maken. In een nette zaak kochten we een nieuwe broek voor een jongen die er onherkenbaar uitzag, met één pijp aan z'n broek. Toen-ie een nieuwe aanhad, bleek het natuur lijk Jan te zijn. Men zegt, dat hij niet per ongeluk een slechte broek had aangetrok ken. Nou, ja, een slechte dag, waarop het niemand goed gaat. We dineerden prima in Garderen en aan tafel was het weer de on volprezen spreker Bartelson, die de heer Verwey en het bestuur dankte voor het verzette werk en de heer Verwey een film aanbood. Op het verzoek van de voorzitter om ideeën voor een volgende reis, beweerde Bartelson dat het altijd erg goed was gegaan. Toch zou het geen kwaad kunnen als de leden ook eens uit keken naar iets goeds. Om 8 uur werd de terugtocht aan gevangen, rechtdoor naar Amster dam, waar we in het tramhuisje voor de laatste maal opstaken. We hadden de pont mee, en om half elf was de ploeg weer terug, 't Was weer af, dit jaar, en we zullen maar weer flink oefenen om voor 't volgende jaar een flinke vette uitgaanspot te fokken. GEBOREN: 25/5: Geertrudes Antonia Ma ria Ruckect K.B. 12/6: Remigio Jeroen Peterse K,B. GEHUWD: 13/6: C. Visser K.B. en J. G. Bijker. 29/6: H. Mulder en J. de Boer S.B. 3/7: W. A. Heijne en Th. C. Jak B.B. door M. Baretie UIT 'T MOPPENBLAADJE VAN 1956 Wat zie jij róód!" „Ja, de zomer viel dit jaar op een weekeinde!" Zo zijn wij dan weer op Hemel vaartsdag traditioneel ter con course getogen. Ditmaal naar Den Haag in de Dierentuin. Er waren die dag 20 korpsen, dus wel een grote deelname! De marswedstrijd begon om vijf uur, terwijl wij des avonds moesten optreden voor het concours. Wij vertrokken om 2 uur van het O.G. Tevoren hadden wij daar ge repeteerd en een heerlijk kopje koffie gedron ken. Via Buitenhui zen reden wij over Velsen, Driehuis Wes- terveld, Aer- denhout langs Noordwijk naar Den Haag. Een prachtige rit. Onmiddellijk na aankomst moesten wij op stellen voor de marswedstrijd daar deze een uur was ver vroegd. Wij waren direct aan de beurt maar liepen niet best. Re sultaat: 89 punten, een tweede prijs; 96 punten was een eerste prijs. De drumband liep en sloeg ge weldig en verwierf voor lopende en stilstaande mars 199 punten, een dikke eerste prys. Daarna weer naar de Dierentuin en lang wachten op een kop koffie. Toen om even 7 uur op het podium. Wij bliezen als verplicht werk Lohen grin en als keuze-stuk Undine- ballet; wy moesten n.l. twee keuze nummers instuderen waar dan de jury een keus uit deed. Wy hebben prachtig geblazen en voor 't eerst uitkomend in de Ere-afdeling, be haalden wy een dikke eerste prys met 303 punten, dus deze dag was weer een succes voor de heren Kat en Schoen. Na nog een kop soep en een uit smijter te hebben genuttigd, reden wij weer naar het Zaantje, waar wij om ongeveer 12 uur arriveer den. Op zaterdag 1 juni nam onze drumband deel aan het drumband concours van K. en V. in Zaan dam. Van de 14 deelnemers was onze drumband nummer 2. Een groot succes dus voor de heer Schoen. Zo ziet U, dat men met veel oefenen veel kan bereiken. Vrijdag 14 juni concerteerden wij op de haven voor de Zaandamse Gemeenschap, 't Was een prach tige avond wat het weer betrof, maar het publiek was zeer jeug dig. Wij hebben dus niet ons vast gesteld programma gespeeld maar enkele marsen. Daarna met de drumband samen enige marsen en andere nummers; hiervoor was wel aandachtig gehoor. Een se rieus programma van zware mu ziek was hier zeker niet te ma ken door het rumoer ook van pot deksels enz. Verder haalden wij op woensdag 19 juni, zoals gewoonlijk, de be jaarden in. Wij marcheerden van de C.T.S. naar de Burcht, maakten daar nog een rondje en keerden weer op onze basis terug. Zo, dit was het dan weer. Als men zelfs nog in myn jeugd, zo'n halve eeuw geleden, aan de „Massa" zou hebben gevraagd: „Waarheen gaat U met Uw vakan tie?", dan zouden de meesten op het bekende plekje van hun voor hoofd hebben getikt, of zouden geantwoord hebben met een weder vraag in de vorm van: „Wat is dat, kun je dat eten?". Nu is gelukkig voor velen, nog niet allen, vakantie werkelijkheid geworden. Men heeft ontdekt, dat vakantie geen luxe is, doch noodzaak. Een der oudsten was: Toch is vakantie-houden moeilij ker, dan velen denken. Men moet niet alleen zijn lichaam in een trein of bus zetten, oh neen, veel moeilijker is, om ook de geest va kantie te geven en die kunst moet nog vaak worden geleerd. Ik heb aan een onzer oudsten en aan een onzer jongsten gevraagd: „Wat gaat U binnenkort in Uw vakantie doen?". Regelmatig komen employes van ons hoofdkantoor ter kennismaking de fabrieken bezichtigen. Hier een tweetal groepjes voor ons O.G. 'jjÊÊÊÊÊ^^. Gerrit Mol wordt over Sm een paar ijjU -'rmaanden ge- jjjfe pensioneerd. „Wij gaan met een autobus op stap, dat doen we nu al zowat 12 MUM jaar. Op ons dorp - Oost- zaan - zijn een paar mensen, die dit organiseren. Wij betalen daar voor wekelijks 2.50 per echtpaar en gaan dan meestal 3 4 dagen naar Duitsland. Wij hebben ook wel eens een mooie boottocht langs de Rijn gemaakt. In mijn begintijd bij A.H. hadden we 4 dagen vakantie, maar, die konden we alleen per dag opnemen en dan meestal op vrijdag als het werk klaar was. Men heeft des tijds weieens geprobeerd 4 dagen te sluiten, maar dat is toen bij één keer gebleven. En nu word ik binnenkort ge pensioneerd, dus het zal dit jaar wel het laatste reisje worden, want dan kan die 2.50 per week en wat verteer er niet meer af." (Natuurlijk ben ik het met hem eens, dat ook gepensioneerden recht op vakantie hebben, want „Niet werken" en „Vakantie" zijn twee zeer verschillende begrippen. Ik wens hem inmiddels met zijn vrouw nog vele vakanties toe.) Toen sprak ik met één der jong sten: Trijntje Dol leman (K.B.) „Ja, ik zou graag een fiets willen hebben en daarvoor wil ik gaan spa ren, maar de tijd is nog kort en ik werk nog niet zo lang, dus om hem nog helemaal bij elkaar te krijgen, gaat niet meer, maar daar is na tuurlijk wel een oplossing voor. Ik heb op verschillende plaatsen in het land familie wonen en waai de omstreken nu het mooist zijn, daar gaan we heen, want ik ga samen met een meisje, dat eerst ook op de K.B. heeft gewerkt, maar nu op de S.B. is geplaatst en wij hopen nu maar, dat we toch gelijk vakantie kunnen krij gen, want daar hebben we ons helemaal op ingesteld. De onkosten onderweg zullen voor bestreden moeten worden uit het kostgeld, dat ik hoop die vakantie-tijd dan thuis niet te moeten betalen." (Trijntje en vriendin wens ik een mooie tocht en geef hen de raad „Blijf steeds attent op het ver keer en leer de verkeersregels".) In het zicht van de vakantie, schoot ik de heer Van Dam (B.B.) aan, om eens te vernemen, of hij al dan niet vakantieplannen in z'n hoofd had. Alras bleek me, dat hiermee de roos was getroffen, want hij trok direct van leer. „Vakantieplannen? Nou, en of... Nog wel grootse plannen. We wil len n.l. met een bevriend echtpaar een tocht van 23 dagen maken per auto met camping-car." „Zo, da's niet mis. En waar moet de reis naar toe?" Toen bleek, dat over het plan lang en breed was gesproken, want in één adem kwam het eruit. „We gaan langs de Rijn naar het Zwarte Woud, waar wij enige da gen zullen kamperen in de buurt van Ober thai. Vervolgens langs het Bodenmeer naar München, vandaar naar Inns- brück (Oostenrijk), over de Bren- nerpas naar Italië, waar onze reis gaat naar het Garda-meer. Daar willen we ongeveer een week blij ven. En dan gaan we over Zwit serland, Frankrijk, Luxemburg en België weer op huis aan. De hele reis is ongeveer 3400 km en is door de A.N.W.B. netjes voor ons uitgestippeld. Alleen slecht weer zal onze plannen nog kunnen wij zigen." Nu, Van Dam, we zullen dus maar hopen, dat de weergoden jullie gunstig gezind zijn, allicht krijgen wij er dan ook een staartje van mee. Ik hoop, dat het een plezierige en onvergetelijke reis voor jullie zal worden. Verslag van een dagje uii T J J

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 3