Nieuws van de ideeënbus Onze etaleurs op school Zeep in poly Veranderde teaballs Voordelige vruchtensappen Volopaardbeien 4 AH-FLITSEN Speculaas pousseren in de zomer lijkt vreemd. Onze nieuwe blanke speculaas (ook wel zomerspeculaas genoemd), is echter bij uitstek geschikt voor dit zonnige jaargetijde. Hij doet denken aan de zo 1 gewilde blanke Zeeuwse specu laas. De proef- I verkoop die we I met dese specu laas in enkele filialen hebben gehouden, voor- j spelt een groot succes. I lllllllllllllllllillllllllllllllllllllll De aanbieding met vruchtensap pen is achter de rug. Het resultaat zal weer eens bewijzen dat het verbruik van vruchtensappen met sprongen stijgt. Dat verbaast ons eigenlijk helemaal niet. Want neem nu eens het blikje citroen sap. Het zuivere sap van vijf hele j citroenen zit in zo'n blikje. Toch kost het maar 42 cent. Nu de ci troenen zo razend duur zijn (wel 4 maal zo duur in verhouding), is zo'n blikje dus een ware uit komst. hij vergeet echter, dat hij in Zaandam is en dat in dit geval de 2 vóór de nul komt. Blanke speculaas voor de zomer Ook dit jaar konden we wederom een enorme partij aardbeienjam en blikjes aardbeien van prima kwaliteit inkopen. Alleen zijn deze blikken en potten niet bestemd om op te sparen en dus moeten ze ER UIT! De eerste verkoop met aardbeien jam was prima en vooral nu er geen verse aardbeien meer te krij gen zijn zal het geen moeite kos ten om flink aan de aanwezige voorraad in Zaandam te trekken. Supermari Haarlem aangezien alleen cartonnen dozen worden vervoerd. j Bij opening filialen in de winkel een waardebon uit-1 geven, die bij aankoop van een bepaald bedrag recht j geeft op een gratis artikel of een artikel tegen geredu- j ceerde prijs. Tevens een soortgelijke bon verstrek ken, die een week later gel dig is. Een proefneming met dit systeem was reeds in voor bereiding. Een van de be zwaren, aan dit systeem verbonden, is echter, dat j niet iedere klant in het be zit is van een bon en toch van de aanbieding wil pro fiteren. Als wij hieraan dan niet tegemoet komen, is de klant ontevreden en laten wij deze klanten wel van de aanbieding gebruik ma- ken, dan heeft dit bonnen systeem geen reëel nut. In ieder geval wordt de proef genomen. Aanmoedigingspremie 5.—. Papier- of houtwol in bus van Zaanse koeken. Dit voorkomt breuk. Beide materialen zijn reeds beproefd, doch niet effectief gebleken. Metalen doosjes laten ma ken (het model van Bel Paesekaas), waarin in het midden een pen is aange bracht en aan de zijkant een smalle gleuf. Er ont staat dan een geschikte ze geldoos voor de wijkbedien- de. Er zijn reeds verschillende ideeën ingediend voor ze geldoosjes, waaraan een of meer bezwaren kleefden. Ook dit kan niet als een afdoende oplossing worden beschouwd. Door middel van vier schot ten een papierpers maken. Hierdoor is het mogelijk op eenvoudige wijze het oud papier in handige pakken te bundelen. Voor algemene invoering achten wij dit apparaat nie geschikt. Knutselaars, die er toch een proef mee wil len nemen, kunnen op aan vraag van Zaandam een uit voerige beschrijving ont vangen. Aanmoedigingspremie 10.—. Chefs inlichten, dat tijdens vacantie geen ziekencou- pons afgegeven behoeven te worden. Wanneer iedereen hiervan op de hoogte is, kan een flink bedrag bespaard worden. Ook tijdens vacantie moeten deze coupons verstrekt wor den. Limonadeflessen 0.6 L. met twee ringen uitsluitend voor 2e soort limonade gebrui ken. Deze fles geeft de in druk kleiner te zijn dan die met drie ringen. Het is ondoenlijk de flessen ook nog hierop te sorteren. Er is al een groot tekort aan personeel voor deze af delingen. Weer zijn onze etaleurs een keer bij elkaar geweest op de Oplei dingsschool. Tientallen etalages zijn er ge maakt. Onder toezicht van etaleur Hattink verrezen de „Twee-uurs" etalages en vielen weer in elkaar. Intussen had etaleur v. d. Brink zich gespecialiseerd in het laten maken van standjes en end-dis plays. De hier gepubliceerde foto laat iets zien van HOE er gewerkt is. Op de grond laat v. d. Brink aan van Os zien hoe de plaat bevestigd kan worden. Kuiper kijkt toe. Hogerop is Pronk van plan de mensen naar de bossen te sturen tenminste dat hij boven zijn col lega's uit kwam, maar zijn groot ste rivaal en mede-Amsterdammer Meyer kost het dank zij de rug van Schortinghuis geen moeite om (zoals hij dit meer kan doen) kritisch toe te zien of Janse het wel goed doet. „Geen kunst". In de zomermaanden is het ver bruik van toiletzeep veel groter dan normaal. Vele huisvrouwen zullen dan ook met genoegen het nieuwe polyzakje zeep zien, dat dezer dagen wordt geïntroduceerd Vijf forse stukken zeep van prima kwaliteit voor 79 cent. Een hele besparing voor het huishoud budget. In een zeer prettige stemming hield het personeel van de Supermart in Haar lem onder leiding van de bedrijfsleider L. L. Vermaire een avondje. Het muzi kale gedeelte was. bij de meiskes op de voorgrond in goede handen. De Delicata Teaballs ondergingen een verandering. Er kwam een nieuwe verpakking en de kwaliteit van de thee werd aanmerkelijk verbeterd. Ongenummerd 1. Tubes tomatenketchup. Pi- kanta, mayonnaise e.d. zijn vaak erg gedeukt. Dit kan gemakkelijk verholpen wor den door de tube bij de schroefdop te pakken en beide kanten vlak op de toonbank te tikken (zie fo to's). Proefnemingen hebben uit gewezen, dat de tubes op deze wijze inderdaad weer nagenoeg geheel „in vorm' komen. Beloning: 10. Ongenummerd 2. Limonadeflessen 0.75 L. en 0.6 L. voorzien van verschil lend gekleurde doppen. Dit is handig voor winkelpei'so- neel en balansmakers. Wij onderhandelen reeds over een geheel nieuwe slui ting van polyaetheen. Het ingediende voorstel heeft enkele kleine bezwaren, o.a. zou de verzending van een bepaalde soort limonade moeten stagneren, wanneer de dop in de betreffende kleur tijdelijk niet geleverd kan worden. Ongenummerd 3. Luxe inpakpapier op rollen leveren. De vellen zijn meestal te gi'oot, waardoor veel verlies ontstaat door versnijden. Dit idee wordt nader onder zocht. Ongenummerd 4. Tussen kop en schotel kof fiefilter leggen. Gemorst druppels worden hierdoor opgenomen. Dit op de ver pakking van het doosje ver- 5170. Schortinghuis heeft nergens ruim te meer en heeft zijn werk maar op de grond uitgelegd. Janse zoekt het meer in de hoog te en boven iedereen uit maakt hij zijn „Zomer-standje". Hij dacht melden en in AllerHande hierop attenderen. Op zichzelf is dit een aardig 0079. idee en individueel kan dit dan ook wel worden aanbe volen. Wij kunnen dit ech ter niet voor algemene toe passing propageren, omdat hierdoor het eigenlijke doel van de koffiefilters min of meer naar de achtergrond gedrongen zou worden. Bo vendien zijn er z.g. „drup pelvangers" in de handel. Aanmoedigingspremie: 2.50 Ongenummerd 5. Zegels met (eigen) Zaan- auto meegeven. Hierdoor be- langrijke besparing van por to-kosten. Dit is om vele belangrijke redenen niet mogelijk. Post verzending is momenteel de enig goede verzendingsmo gelijkheid. Ongenummerd 6. Erzatz voorzien van A.H.- vignet. Wij achten het niet gewenst tussen de vleeswaren ersatz met opdruk te leggen. 3113. (Drukinkt kan in aanra king komen met deze vlees waren). Bovendien zijn de kosten zeer hoog, terwijl er beslist geen verkoopkracht van uitgaat. 3982. Ongenummerd 7. Zijwanden van bestelwagens met houtwerk beschermen. Thans ontstaan er kleine, meestal onzichtbare, deuk jes door schuiven van de la ding. Wij hebben dit nader onder zocht, doch nei'gens heeft men hiermee moeilijkheden,

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 4