Koelinstallaties zijn de trots van de nieuwe Larense Z.B. Radikale vernieuwing Vogels die vroeg zingen Moderne winkel aan eeuwenoud dorpsplein SAH002000173 Flitsen Landelijk juli 1957 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 14e Jaargang No. 7 - Juli 1957 Ook in ons land gaan de koelinstallaties een steeds belangrijker plaats innemen in de levensmiddelenwinkels. Dat is ons weer eens goed duidelijk geworden, toen wij enige weken geleden een bezoek brachten aan het als zelfbedieningswinkel her opende filiaal te Laren. De grote open vitrines voor vlees waren, kaas, margarine en boter nemen tezamen met de royale diepvrieskast voor vis, groenten, fruit en ijs n.L een aanzienlijk gedeelte van de winkel in beslag, en het is voor iedereen wel duidelijk, dat de grote ontwikkeling op dit gebied, in Neder land 1950 begonnen, nog veel verder zal doorgaan. De grote belangstelling van de klanten voor deze afdeling rechtvaar digt ook ten volle de stellig niet geringe investeringen. j KEE, zijn mening gevraagd over de nieuwe zaak. HoeweMiij vol lof en dat dit thans royaal kan wor den getoond. Niet minder belangrijk vindt hij, dat thans door de totaal gewijzig de werkwijze de mogelijkheid is ontstaan met een klant even een Direct bij het binnenkomen van de rustig gesprekje te voeren. Voor winkel, viel het ons op, welk een heen ging dit bijna altijd ten koste prachtige ruimte door de verbou wing is verkregen. Hierdoor was het mogelijk tussen de gondola's en wandstellingen de paden ruim te houden en het is inmiddels wel gebleken, hoezeer dit door de klan ten op prijs gesteld wordt. Natuurlijk is in deze nieuwe zaak een zeer fraaie inventaris ge plaatst, waarvan wij speciaal de koffie- en thee-wandstelling, die ook in enkele andere zaken reeds geplaatst werd, willen noemen. Juist door de ruimte komt deze afdeling bijzonder goed tot zijn recht. Blauw plafond Bovendien heeft Laren als eerste gewone Z.B. een blauw plafond waaraan de overige kleuren in de winkel op harmonieuze wijze zijn aangepast. Hierdoor is een zeer rustige sfeer geschapen, welke het winkelen zo prettig maakt en dit wordt nog versterkt door het feit, dat hier geen radio-installatie is aange bracht. Hoe vanzelfsprekend dit hier is, blijkt wel hieruit, dat wij dit eerst na enige tijd ontdekten. Van de grote ruimte hebben de installateurs een dankbaar gebruik gemaakt om een vaste demonstra tietafel te plaatsen tegenover de „Macaroni met tomatenpuree, ge- I raspte kaas en stukjes vlees is een lekkernij, mevrouw", schijnt chef Wakkee tot deze klant te zeggen. Zo op hei eerste gezicht Zo op het eerste gezicht lijkt de Brink te Laren een dorpsplein, dat door de moderne tijd ver geten is. Wie echter nauwkeurig rondkijkt, ontdekt al spoedig, dat de voorbije eeuwen nog slechts dorpsuitbreiding van de laatste vertegenwoordigd worden door de vele zware bomen en een aan tal oude gevels. In werkelijkheid is dit sfeervolle plein het centrum van een actieve winkelstand, die ten volle gebruik maakt van de decennia. Ook Albert Heijn is daar reeds lang gevestigd en heeft onlangs door uitbreiding een gehele vernieuwing van het interieur in dit fraaie Cooi-dorp weer eens de volle aandacht ge vraagd en gekregen. van de kostbare tijd van andere klanten en moest dus vaak ach terwege blijven. Cassière WILLIJ MULDER, sinds 2 jaar als verkoopster bij ons be drijf werkzaam, is enthousiast over haar werk in een van de drie check-outs. Ook zij is van mening, dat er thans meer aan dacht aan de klant geschonken kan worden dan vroeger. De kaas- en vleeswaren-afdeling is het domein van verkoper P. v. d. POEL, die met zijn beide assis tentes MEVR. J. H. BRUINTJES en MEJ. BEP KARSSEN hard moet werken, om de grote vitrines goed gevuld te houden en aan de j „toonbank-vraag" te voldoen. De vleeswaren zijn hem overigens wel J toevertrouwd, want voor hij ruim een jaar geleden bij Albert Heijn kwam, had hij drie jaar in een slagerij gewerkt. Zijn grondige kennis van de vele kaassoorten, die in Laren verkocht worden, verkreeg hij in de kaasgrossierde- rij van zijn familie. Bij de opening van de zaak heeft mevrouw v. d. Ven, echtgenote van de burgemeester van Laren, op verzoek van districtsleider M. B. Middelkoop, een mandje vol arti kelen uitgezocht, dat zij ter be schikking stelde van een charita tieve instelling. Vóór de nieuwe winkel te Laren de deuren opende voor de vele wachtende klanten, hield de heer D. A. ter Wee een korte toespraak tot de genodigden, onder wie zich o.m. bevonden de burgemeester van Laren en diens echtgenote, de heer J. W. de Vries plv. lid van de Raad van Bestuur, de archi tect en aannemers. Een streling voor het oog is de fraaie kaas- en vleeswarenafdeling, die dan ook voortdurend de volle aandacht van de klanten heeft. Attractie voor de jeugd Had U vroeger ook zo'n hekel aan winkelen met uw moeder? Tegenwoordig is dat geheel an ders. In Laren vertelde ons een klant, dat haar kinderen er om vechten om mee te gaan. Dan mogen zc het wagentje door de winkel rijden! Vol belangstelling luisteren genodig den en personeelsleden naar het openingswoord van de heer D. A. ter Wee. V.l.n.r. op de voorgrond: mevr. v. d. Ven, architect Hartman, de burgemeester van Laren en de heren J. W. de Vries en D, A. ter Wee. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Niet alleen het intérieur, maar ook het extérieur onderging een algehele ver nieuwing. Hier ziet U de fraaie pui. straks nóg meer van dienst te kunnen zijn met een nog grotere produktie en een nog betere kwaliteit. Gedurende de zomermaanden onder gaat onze chocoladefabriek een meta morphose. De gehele installatie wordt\ namelijk vernieuwd, teneinde de klant I niet aan of hier wordt weer een groot werk verricht, I komst met belangstelling tegemoet waarvan wij de resultaten in de toe- zien. Zonnebrand Wij vestigen er de aandacht op, dat degene, die wegens zonnebrand niet in staat is te werken, geen uitkering ingevolge de ziektewet ontvangt. Op dinsdag 9 juli jl. bezochten 19 nieuwe personeelsleden de Instuif te Zaandam. Zoals U weet komen de nieuwe personeelsleden uit het gehele land en we hebben ditmaal eens ge vraagd wie het vroegst van huis ver trokken was. Dit bleek te zijn verkoper P. L. Stroo uit Vlissingen. Deze was namelijk om kwart voor vijf de deur uit gegaan om de bus van vijf minuten voor vijf nog net te kunnen halen. Hij was één van de vijf reizigers, die op dit vroege uur met de trein mee wilden en moesten wachten totdat het kaartjesloket werd geopend. Dit duur de zo lang, dat twee reizigers in de trein moesten plaats nemen zon der dat zij voorzien waren van een geldig plaatsbewijs In Kvabbendijke had de stationschef zich ook kennelijk verslapen, want terwijl hij op één been rondhinkte om zijn sokken te kunnen aantrekken, zwaaide hij met één hand naar de conducteur ten teken, dat men maar zonder zijn sein moest vertrekken Misschien dacht hij op dat moment wel heel eventjes aan de titel van dit stukje Foto boven: Na een lange reis. die zo vroeg begon, wordt de heer Stroo bij aankomst te Zaandam welkom geheten door de heer Hali van de Opleiding school.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 1