Nieuws van de ideeënbus In memoriam Staat U er ook bij? 6 AH-FLITSEN 1018. In spaarboekje naam van de klant op de eerste pa gina vermelden. Kaft kan dan verwijderd worden b'j het vol verzenden naar Zaandam. Minder gewicht pl.m. 10 gram per boekje. Wij geloven niet dat door dit systeem kostenbesparing verkregen wordt, aangezien nauwkeurig verwijderen van de kaft tijd kost. Bovendien is de kans op beschadiging en verloren gaan van zegels te groot, omdat men ge makkelijk de nietjes los trekt bij het verwijderen van de kaft. 1019. Zegels per vijf nummeren op de witte tussenbandjes. Huidige nummering vaak moeilijk te lezen. Tot voor kort werden de ze gels op de witte tussen bandjes genummerd. Uit oogpunt van controle bleek het wenselijk de zegels per stuk te nummeren. Dat de cijfers te onduidelijk zouden zijn is bij genomen steek proeven niet gebleken. HUBERTA SMIT-CATSHOEK Ons bereikte het treurige be richt van het plotseling over lijden van mevrouw H. Smit- Catshoek als gevolg van een motorongeluk. Sinds 22 oktober was zij werkzaam in de Super- mart Nieuwe Binnenweg te Rotterdam als cheffin van de inpakafdeling. Door haar op gewekt karakter en vriendelijk optreden alsook door de gro e werklust die zij aan de dag legde, was zij zeer geliefd bij haar collega's en chef. Onze gedachten gaan uit naa- haar echtgenoot die wij de krachten toewensen dit smar telijk verlies te kunnen dragen Hiermede vervullen wij de treu rige plicht U in kennis te stel len van het overlijden van de heer HARM KAMPEN, in leven chef van ons filiaal Sliedrecht. De heer Kampen werd op 22 mei 1923 geboren. Op 9 februa 1954 werd hij als chef in boven genoemd filiaal aangesteld. Een ernstige ziekte heeft than' aan zijn jonge leven een einde gemaakt. Onze innige deelneming gaat uit naar zijn weduwe en haar beide kinderen, die hun man en vader reeds zo vroeg moeten missen. De begrafenis van chef Kampen heeft plaats gevonden op dins dag 4 juni. 4065. Lege zegeldoosjes met leeg- goed naar Zaandam terug zenden. Deze kunnen dan opnieuw gebruikt worden. Dit is door ons reeds eerder overwogen. Het omvangrij ke werk hieraan verbonden (zorgvuldige verzending, sortering etc.) en het feit dat vele doosjes door het verwijderen van plakband ernstig beschadigd worden, veroorzaken dat de kosten de baten verre zouden over treffen. 4138. Iedere klant, die gedeelte lijk volgeplakt zegelboekje inlevert, persoonlijk schrij ven over de voordelen van het obligatie-systeem. Wij achten het onjuist der gelijke brieven te verzenden De klant moet n.l. volledig vrij over de waarde van het boekje kunnen beschikken Bovendien venvachten wij. dat de chef deze klant tac tisch wijst op het voordeel van dóórsparen. 5495. Pak Formosa-thee in cel- lophaan koekzak naar voren brengen. Bevordert de ver koop. De door inzender bedoeld"- zak is hiervoor te groot. Overigens wordt dit idee reeds toegepast. Er is n.l reeds thee, op deze wijze verpakt, in de handel. 21. Smal plastic prijskaartje invoeren voor boterkastje Deze worden niet vet. De smalle prijsstrook is deoT de klant op afstand niet te lezen. Groter model prijs kaartjes geven het boter kastje weer een rommelig aanzien. 52. Zegelboekjes met Zaangoed verzenden. Geeft aanzienl* ke porto-bespai'ing. Wij hebben destijds reeds uitvoerig onderzocht, of de ze manier van terugzenden mogelijk was. Hieraan wa ren zeer vele bezwaren ver bonden, o.m.: 1. Lange tijdsduur tussen in leveren van boekjes en ont vangst obligatie. De obliga ties mogen n.l. eerst na ont vangst en controle van he' boekje verzonden worden. 2. Risico van verlies bij d- posterijen is nagenoeg nihil, hetgeen van beurtvaart niet altijd gezegd kan worden. 3. Ook de kosten zijn door diverse noodzakelijke voor zieningen (aparte kistjer met slot, verzekering etc.) zeer aanzienlijk. 60a. Ideeënrubriek voor klanten opnemen in AllerHande. Het opnemen van een Ideeënbus in AllerHande stuit op vele bezwaren. Hef is altijd zo, dat de inzender overtuigd is van de juist heid van zijn idee, terwijl de praktijk bewijst, dat deze meestal niet toe te passen is, omdat met factoren re kening gehouden moet wor den, die niet aan de inzen der bekend zijn. Dit aan klanten duidelijk te maken is zeer moeilijk. 60b. In ieder filiaal lijst met artikelen, die besteld moe ten worden via RL (schoon maakartikelen, stempels, en dergelijke). Thans onvol doende bekend. Dit lijstje lijkt ons overbo dig. Iedere chef weet, dat hij b.v. administratie-beschei den aan de Administratie- Controleur kan opgeven, ter wijl de RL voor etalage-ma teriaal over bestell'jsten be schikt. Schoonmaakartike len en diverse andere zaken worden eveneens, indien U ze aan Uw rayonleider op geeft, via een V R I O-bon door hem besteld. 186. 1. Elk jaar in november of december reclame hou den met als trekker gratis jaar-abonnement op Aller Hande. Wij geloven niet, dat er van deze reclame een verkoop- krachtige werking zou uit gaan. Het gros van de klan ten ontvangt immers Al lerHande reeds gratis. 2. Stripverhaal voor kinde ren in AllerHande. Op zichzelf is dit zeker leuk. AllerHande is echter een maandblad, waardoor het zeker voor kinderen te lang duurt, voordat de ene strip de andere opvolgt. 233. Twee pakketten voor Duits land samenstellen. Zelfde administratie als bij Hon gaarse pakketten. Zoals de ervaring ons ge leerd heeft, is de belangstel ling voor standaardpakket ten uiterst gering. Boven dien brengt dit enorm veel I S administratief werk met zich mee, waardoor deze J verkoop voor ons niet inte- j! ressant is. 283. Kaart, waarop aangegeven staat, wat buitenlanders vrij mogen invoeren in eigen t land. Een gespecificeerde kaart is ondoelmatig (zie hiervoor ook idee no. 233). Een kaart met opgave van de ver schuldigde invoerrechten is, in verband met regelmatige wijzigingen, moeilijk samen te stellen. Bovendien wordt hierdoor o.i. de verkoop eer der geremd dan gestimu leerd. 328. Van nieuwe ham eerst eni ge plakken van een halve centimeter afsnijden. E kunnen dan voor de klant mooie plakjes gesneden worden, terwijl de dikke plakken door de vleesstuk jes verwerkt kunnen wor den. Een betere methode is, de ham middendoor te snijden U hebt dan direct twee mooie snijvlakken en boven dien geeft dit een meer mas saal en verkoopkrach tig beeld. De uiteinden, die niet verkoopbaar zijn, kunnen evengoed in de vleesstukjes verwerkt worden. 521. De verpakking van de pak jes goud- of zilverthee ver anderen (andere kleur). Vooral nieuwe verkopers en verkoopsters vergissen zich vaak in deze twee soorten Naar onze mening is het verschil tussen zilver en goud groot genoeg om ver gissingen uit te sluiten. We hebben hier nooit klachten over gehad. 538a. Filialen groter enveloppen zenden. Thans worden vaak twee of drie enveloppen ge bruikt. Kost extra porto. Een idee in deze geest werd in het vorige nummer be handeld (nr. 72). Grote en veloppen zijn zeer kostbaa1 en gaan bovendien door d? zware inhoud gemakkelijk stuk. Verkieslijker is, een pakketje te maken, dat ook als briefpost verzonden kan worden. Dit wordt steeds veelvuldig toegepast. 538b. Vleeswarenzakjes voorzien van cellophaan venster tje. Geeft zelfde effect als verpakking in cellophaan en hierdoor wordt tijd be spaard. Bovendien minder verkleuring. Het vei'pakken van vlees waren in cellophaan is nog in een experimenteel sta dium. Het verkleuringspro bleem kan slechts gedeelte lijk door dit idee worden op gelost, omdat er meestal een sterk verkleurd rondje zal ontstaan, dat er boven dien evenmin smakelijk uitziet als een geheel ver kleurd oppervlak. Daarnaast wordt het zeer aanlokkelijke gezicht, dat de vleeswaren in cellophaan geven, te niet gedaan. 4211. Zout- en sodabalen eenmaal j per maand of per 3 maanden I naar Zaandam zenden, van daar naar leverancier. Thans liggen deze vaak erg lang in het magazijn, waar door aanzienlijk renteverlies ontstaat. Aan terugzending naar Zaandam zijn vele bezwaren verbonden. Iedere chef weet immers, naar welke leveran cier de balen gezonden moe ten worden. In Zaandam zou iedere baal opnieuw gesorteerd moeten worden, hetgeen ook duur is. Bovendien is het niet ge wenst zout- en sodabalen met andere goederen te ver zenden. Een groot aantal personeelsleden bracht ook deze maand weer een bezoek aan Zaandam. De bovenste foto toont LI de deelnemers aan de verkopers- cursus op 20 mei j.l. De middelste 3 foto's werden resp. op de instuifdagen 5-6-57. 21-5-57 en 14-5-57 genomen, terwijl op de onderste foto cle deel neemsters aan een 4-daagse verkoopsterscursus voor de fotograaf poseerden.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 6