Oogappel van Z. Limburg .elck wal wils" voor Wat te doen als de Zaanzending binnenkomt? Valkenburg - heerlijk toeristencentrum Waar wij ook zijn, altijd Albert Heijn AH-FLITSEN Wanneer men over „Holland" spreekt, denkt men aan het vlakke land met zijn weilanden, sloten en windmolens; aan de bloembollen- velden, de vele rivieren en grachten. Maar er is ook nog een ander Nederland. In het Zuiden, begrensd door de Belgische Ardennen en het Duitse Eifel- en Rijnland, ligt het heuvellandschap Zuid-Limburg, dat men qua natuur en bevolking niet tot Nederland zou rekenen. En hier, in de Geulvallei van dit heuvelland met zijn apart natuurschoon, ligt Valkenburg, Houthem. Met de kabelbaan tussen hemel en aarde". In het Geuldal zijn tal van moge lijkheden aanwezig om een verblijf op prettige wijze door te brengen. Valkenburg heeft zijn eigen char me, biedt vele en unieke beziens waardigheden en merkwaardig heden, zowel boven- als onder gronds. Er is voor „Elck wat Wils". De gemeentegrot De gemeentegrot van Valkenburg is een der voornaamste beziens- SAMENSTELLING DER BEVOLKING IN DE GEMEENTE VALKENBURG- HOUTHEM Inwoneraantal: 12.000. 42 werkzaam in de toeristische sector; 22 werkzaam in de mijnindu strie; 15 werkzaam in de overige industrie; 11 werkzaam in de diverse be roepen; 10 werkzaam in de landbouw. Bijna de helft van de bevolking leeft dus van het vreemdelingen verkeer. Vanaf de Wilhelminatoren kan men tot België en Duitsland kijken. waardigheden. Zij mag zich dan ook in een zeer druk bezoek ver heugen. In de laatste jaren werd zij per jaar gemiddeld door 130.000 personen bezocht. De toerist, die van romantiek houdt, zal ruim schoots geboeid worden door een bezoek aan deze grot met de his torische kapel, de eindeloze com plexen van gangen en de in de mergelwanden gebeitelde beeld houwwerken en houtskooltekenin gen uit het verleden van het land van Valkenburg. In tijden van oorlog was de grot een veilige schuilplaats. Gedurende de tweede wereldoorlog werd de grot bij luchtalarm regelmatig door de bevolking als schuilkelder benut, terwijl van 12-17 septem ber 1944 gedurende de gevechten in de gemeente meer dan 3000 personen zich in de grot in vei ligheid hadden gesteld. Naast de gemeentegrot vinden we in Valkenburg ook nog de Kata- komben, de Fluwelengrot en de Lourdesgrot. Deze laatste is een natuurgetrouwe imitatie van de Mariagrot te Lourdes. Grottenaquarium In een der grotten bevindt zich het Valkenburgs Grotten-aqua rium. Vele prachtig vei'lichte aquaria, in een romantische dool hof ondergebracht, houden de aandacht van de bezoeker van het begin tot het einde gespannen. Teveel om op te noemen Het is onbegonnen werk om alle bezienswaardigheden en attracties te noemen. Voor de wandelaar en de natuurliefhebber is er de char me van de zacht glooiende beboste heuvelruggen, de groene dalen langs de heldere en kabbelende Geul, met in het voorjaar de bloei ende boomgaarden, in de zomer de vergezichten over de golvende, joudgele korenvelden en in het najaar de kleurenpracht van de bomen. Voor de Botanist: de weelderige plantengroei met zeldzame wilde orchideeën. Voor de toneelliefhebber: opvoe ringen in het openluchttheater mooi gelegen in de „Heksenkeu- ken" van het prachtige Rotspark. Voor de muziekliefhebber: de avondconcerten. Voor de moderne gasten zijn er de dancings Pavilion en Scala met dans en variété, Scala Cabaret, de bars, enz. Voor de liefhebbers van sport: het natuurbad, de tennisbanen en mi niatuur golfbaan. Voor de kampeerders: mooi ge legen kampeerterreinen in de om geving. Voor de kinderen: het sprookjes bos en het nieuw aangelegde ka bouterdorp met zijn electrische spoortreinen en de werkende en spelende dwergen. Dagjestochten Binnen een straal van ruim 100 km vallen de Keizerstad Aken, de Domstad Keulen, de Rijn, het Ze- L. Zorg ervoor dat de retour-em ballage, stevig ingepakt, met labels aan iedere collo, klaar staat. Op de labels het collo- nummer en de omschrijving te vermelden (buitenverpak- lcing, waarde en inhoud). Zie toe, dat er voldoende ruim te is gemaakt om de nieuwe Zaanzending te ontvangen. 2. Overtuig U dat iedere doos, kist of baal die binnengebracht wordt, ongeschonden is en voorzien van het juiste filiaal nummer. Plaats de goederen zó, dat do zen op dozen, kisten op kisten en balen op balen komen. Kazen altyd apart stapelen, dus nooit tussen de andere goe deren plaatsen en niet meer dan drie op elkaar. 3. Wanneer de zending binnen is controleert de chef secuur het aantal colli en vergelijkt dit met het totaal aantal colli op het beurtvaartadres dat de vervoerder dan nog in zijn be zit heeft. Is de zending accoord, dan voorziet hij het beurtvaart adres van filiaalstempel en HANDTEKENING (geen pa raaf!). Eventuele schade door vervoer of manco direkt op beide beurt- vaartadressen vermelden en laten aftekenen door de ver voerder. 4. Nu volgt het controleren, dat zeer accuraat moet geschieden. Indien de chef zelf de goederen uitpakt kan hij volstaan met het controleren vanaf de af- scheeplijst. Doet een bediende dit, dan moet hij de goederen te allen tijde volledig opschrijven in het Zaan uitpakboek (b.v. 19 ont bijtkoeken a 0.39 -|- 1 doos a 0.25) en nooit alleen maar: „1 doos koek". Kaas altijd nawegen! 5. FIRST IN FIRST OUT. Vergeet dit nooit! Aan te bevelen is iedere collo vóór het opbergen van een dui delijk weeknummer te voor zien. Wanneer de bediende het ont vangen Zaangoed heeft gecon troleerd, dan moet hetgeen hij heeft opgeschreven, door de chef vergeleken worden met de afscheeplijst. DOE HET ZO EN NOOIT ANDERS! INLICHTINGEN Voor inlichtingen kunt U zich wenden tot het verkeersbureau V.V.V. „Het Geuldal", Stations straat 15, Valkenburg, telefoon 04406—2048. Het prachtige kasteel Chaloen is als museum ingericht. vengebergte, de Eifel, het Ahrdal, de bosrijke Ardennen, Luik, de Grotten van Remouchamps, Han. Luxemburg, Brussel, enz. Al deze steden en streken, welke uitmun ten door schoonheid, kunst cultuur, waardoor men onvergete lijke indrukken opdoet, zijn door één-daagse trips met touringcars te bereiken. In het bloeiend vacantiecentrum Valkenburg is Albert Heyn natuurlijk ook present, van links naar rechts op de foto, de heren W. G. Kools, W. v. Dijk, J. J. Everarts en de chef J. A. B. Roukens. Verder de dames J. H. Schoffelen, Ph. A. Thoor, L. M. M. Klinkers en A. M. Caelen. Volgens chef Roukens is het werk in dit filiaal bijzonder moeilijk, maar door de grote afwisseling toch ook weer prettig. Wat zou U zeggen als U geregeld 's nachts uit bed gebeld werd door wanhopige hotelhouders, die onverwachts iets nodig hebben? Chef Roukens moppert dan niet lang. Hij stapt uit bed, trekt een jas over zijn pyama, gooit een doos jam op zijn schouder en neemt nog een kaas onder zijn arm en gaat als „redder in de nood" op stap. Prettig is dit natuurlijk niet, voor al als men bedenkt dat 's zomers de winkel tot 10 uur 's avonds open is. Van mei tot september worden er geen vacantie- of snip perdagen opgenomen. In septem ber is iedereen dan ook doodmoe en toch wel blij dat het seizoen voorbij is. Chef Roukens is zeven jaar chef. waarvan vier jaar in Valkenburg. Veel tijd voor liefhebberijen is er 's zomers niet. De weinige vrije tijd wordt opgeëist door vrouw en twee kinderen. De vierjarige Mar- jo helpt al mee in de winkel met uitpakken. Het zoontje, Willy, is pas 6 maanden oud. 's "Winters kan- men de heer Roukens bij zijn tele visietoestel vinden. ■Jo Everarts (25) is twee jaar in dienst. Hij houdt zich voorname lijk met hotels bezig. Verder is hij de wijnexpert. Die kennis heeft hij aan z'n verloofde te danken, die cheffin in een wijn handel is. Willy van Dijk (17) is vier jaar in dienst, waarvan lty jaar in Valkenburg. Zijn grootste liefheb berij is hardrijden op motoren. Een heel andere liefhebberij heeft chauffeur Willy Kools (22). Hij doet 's zondags niets liever dan de auto poetsen, tot grote ergernis van zijn vrouw. Op de foto ontbreekt Jules Bosten (20), die al 5'/2 jaar in Valkenburg werkte. Hrj is nu in militaire dienst maar als hij verlof heeft, is hij in het filiaal te vinden. Van de dames is José Schoffelen (19) het langst in dienst, namelijk twee jaar. Zij rijdt graag op de bromfiets van haar verloofde. Mientje van Thoor (21) werkt al 7 jaar in het kruideniersbedrijf, maar pas 8 maanden bij A.H. Sinds Carnaval heeft ook zij haar hart verloren. Lenie Klinkers (18) is één jaar in dienst. Zij is een aanstaand schoon zusje van Jo Everarts. Riet Caelen (19) is pas 4 maanden in dienst. Zij houdt voor haar ge noegen lachduiven en witte mui zen. 's Zondags is zij in dancing „Pavilion" te vinden. Onder dit motto zouden wij eigen lijk graag de komende zomer periode tegemoet gaan. We bedoelen hiermede natuurlijk in de eerste plaats Uw klanten. Van die klanten zult U er in de eerstkomende weken iedere keer een paar missen, omdat zij met vacantie zijn. Hoort U dat een klant gaat kam peren of met de auto naar het buitenland gaat? Dan is het NU de tijd om haar enige geschikte artikelen uit ons uitgebreid assor timent aan te bieden! Vanzelfsprekend kijkt U voor u- zelf even of de artikelen die U aanbiedt, aan de volgende eisen voldoen 1. Is het gemakkelijk mede te nemen 2. Kan dit artikel snel worden klaargemaakt Welke artikelen dit zoal kunnen zijn Wij hebben eens een foto van een kampeertent hierbij af gedrukt en het zou te veel wor den als we ook alle artikelen lieten zien die in de vakantie goed van pas komen, doch vraagt U zichzelf even af wat U in Uw vakantie zou meenemen. En voor zover U in deze pei-iode zelf met vakantie gaatprettige dagen en goed weer!

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 4