Welke sport beoefent U Herhaalde triomf Aller Hande nieuwigheidjes Oei - dat smaakt Filiaal Wormerveer op stap cacao DENKT U EK AAN' Naar de bollen AH-FLITSEN 3 VRAAG van de MAAND Een schaatsenrijder vonden wij in Utrecht. „Ik hou van de kou en van lange tochten over de bevro ren Hollandse wateren," vertelde ons de heer A. Bos, chef van ons filiaal Handelstraat. Vanaf zijn achtste jaar staat hij al op de gladde ijzers. Als noorderling, hij is in Oude Pekela geboren, doet hij niets lie ver. Met zijn vrouw, die hij zelf deze „gladde kunst" heeft geleerd, maar ook vaak met zijn personeel houdt hij 's winters lange toch ten. „Ze zijn altijd erg plezierig," zegt hij zelf en wij geloven dat graag. De afgelopen winter heeft hij slechts één avond de schaatsen kunnen onderbinden. Natuurlyk was hij daarover niet erg best te J spreken. Gelukkig maar dat er ook mensen zijn, die de afgelopen winter best konden waarderen, al zijn het er dan ook, die bij een „echte" winter hun heil achter de kachel zoeken. ,pv. „Oh, wat leuk, dat U mij deze n r vraag stelt", was 't commen- J I taar van MejH. l W. J. Römgens 22uit filiaal 1 I Spekholzer- I heide op ons LmL-—J telefoontje. „Ik A doe n.l. erg veel aan sPort- 12 MJjjti&k fei l jaar ben ik al M van gym- I nastiekvereni- ging Inter Nos, waar ik 2 avon- Iim7 den per week turn, afge- Mr\ wisseld met I J rhythmische I I gymnastiek en L^A\ volleybal". Het JggT was een mond sZ&J vol. Onze teke- naar zag haar al bij het lezen van dit stukje aan de brug zwaai en. Bij ons rees spoedig de vraag, dat ze dan wel erg lenig zou zijn. „Nu, dat gaat wel," klonk het ons bescheiden vanuit Spekholzerhei- de in de oren. elftal van de Deventer voetbal club Go-Ahead. Een enkele maal is hij ook in het eerste elftal van deze semi-profclub uitgekomen en het is niet onwaarschijnlijk, dat hij het a.s. seizoen als semi-prof voor zijn club zal spelen. Als hij dan de trainingsavonden bezoekt, schopt hij alleen al 600.per jaar bij elkaar, afgezien nog van de wedstrijden, die moeten worden gespeeld. Het voetballen zit de fam. de Groote in het bloed. Broer Eddy, die momenteel onder de wapenen is, heeft al net zo'n paar voetbal benen als zijn broer. Men krijgt het tegenwoordig ech ter niet cadeau, als men iets in de voetbalsport wil bereiken. Drie avonden is Gerrit in training, want aan semi-profs worden hoge eisen gesteld. Mej. T. A. Kanis (17), verkoopster jaar een einde aan de voetbalcar rière van ass. chef C. Jacobsen. Toen wij hem in filiaal Wassenaar opbelden, was hij echter over deze teleurstelling al lang weer heen. De voetbalsport heeft hij echter niet de rug toegekeerd. Niet als voetballer, maar als scheidsrech ter staat hij sinds 1947 bij de K.N.V.B. afd. Rotterdam inge schreven. Dat het hem goed af gaat blijkt wel uit het feit, dat de K.N.V.B. hem onlangs de leiding toevertrouwde van een aantal pro motie-wedstrijden van de 4e naai de 3e klasse K.N.V.B. Hoewel deze wedstrijden over het algemeen niet makkelijk te leiden zijn, vernamen wij uit welinge lichte bron, dat ze stukken beter verliepen, dan de onlangs door scheidsrechter Schmelzer geleide „voetbalslag" OostenrijkNeder land. Voor de tweede maal dit jaar kwurn de pleeg van Alphen a. d. Rijn o.l.v. chef J. J. Cornel naar Zaandam om de plusphdm in ontvangst te nemen. Evenals de vorige maal reikte de heer P. Ligtenstein de onderscheiding uit. Na de ontvangst in Zaandam werd in Amsterdam een bioscoop bezocht, terwijl een gezellig etentje in Formosa de dag besloot. Op de foto: zittend de heer en mevrouw Cornel, staande v.l.n.r. de heer F. Brandsma, verk. C. v. d. Berg, de heer P. Ligtenstein, mej. v. d. Berg en de heer H. Valk. Mej. A. Rietveld kon op deze dag niet aanwezig zijn. Sussen Na onze aanbie ding met pakken cacaopoeder, gaan wij gewoon verder met zo'n reuze handige bus cacao, [n deze verpakking blijft de cacao nóg langer houdbaar. Het spreekt van zelf, dat U hierbij een pakje lange beschuitjes en an dere artikelen als bijverkoop-moge lijkheid niet ver geet! De benjamin van ons filiaal Roo sendaal is YVim van Kooten. Hij is 16 jaar en ruim een jaar bij chef Raaymakers wex-kzaam. De sport die Wim beoefent is tafel tennis. Iedere maandagavond van 711 uur is Wim bij de Roosen- daalse tafeltennisvereniging „Play in ons filiaal Zaandam, Zuiddijk, behaalde op 11-jarige leeftijd twee zwemdiploma's tegelijk, n.l. A. en B. Vier weken na deze prestatie slaagde zij ook met glans voor diploma C. In het water voelt zij zich in haar element. Haar specialiteit is de 100 meter borst crawl. Twee maal achter elkaar heeft zij reeds de persoonlijke wisselbeker van haar zwemclub Neptunus in de wacht „gezwommen". Dit jaar moest zij jammer genoeg de beker weer afgeven. Tini traint voortdurend en haar tijden worden steeds beter. Op een onlangs ge houden wedstrijd tegen De Rob ben, eindigde zij op de tweede plaats, en dat wil wat zeggen! Tini heeft veel concurrentie en over haar verwachtingen laat ze zich niet uit, maar in haar hart hoopt ze nog eens, dat haar naam bij die van onze grote zwemsters zal prijken. 't Door iedere voetballer gevrees de „voetbalknietje", maakte na 11 Bekostigd door een goed gevulde afvalpot (oud papier e.d.) toog op een middag de 6 man sterke pitploeg van filiaal Wormerveer onder leiding van chef J. Rade makers naar de hoofdstad. Allereerst stelden ze zich in het bezit van plaatsbewijzen voor het toneelstuk: „Als het kindje bin nenkomt", dat 's avonds in de Kleine Komedie zou worden ge geven. De middag werd gevuld met ijsjes, poffertjes en een flinke wandeling door de stad. Een van de dames moest plotseling een „pittig lap- pie" hebben ze was toch in de stad en slaagde wonderwel. Om 4 uur naar een film en toen ja, toen was het tijd om de inwendige mens te versterken, voordat het kindje zou binnen komen. Het stuk viel erg in de smaak, zodat ze van een geslaagde middag kon den spreken. De meningen varieerden van „erg leuk" tot „fantastisch". Chocoladepasta komt bij de kleintjes altijd van pas. Nu onze chocolade pasta verpakt -wordt in zo'n keurig versierd drinkglas wordt dit artikel voor de klant nog aantrekkelijker. Deze kleine dreumes bewijst, dat hij er ook zo over denkt. Op onze cursussen blijkt iedere keer opnieuw, dat velen van ons niet goed het verschil weten tussen de grote en kleine blikken Fowler asperges. Heeft de klant aan een groot blik nèt iets te weinig, dan wordt meestal een klein blikje bij ver kocht. Denkt U er aan, dat de kwaliteit van de asperges in het kleine blik belangrijk beter is. Hierin zijn namelijk uitsluitend de zachte boveneinden van de asperges ver werkt, terwijl deze juist in de grote blikken ontbreken (tips removed). Filiaal Groene Deze vraag stelden wy weer aan een zestal medewerkers (sters) in ons bedrijf. Dat de sport naast het dagelijkse werk een belangrijke plaats inneemt, blijkt wel uit onderstaande interviews. Onze tekenaar de heer J. Hartog zorgde voor de toepasselyke tekeningen. Fair" te vinden. Als een Cor du Buy in de dop staat hij achter de speeltafel. Wim speelt al een half jaar, waar van drie maanden in clubverband. Twee maanden geleden behaalde hij bij het clubkampioenschap 4e klasse van Roosendaal de 14e plaats. Neen, tevreden is Wim hier nog niet mee. Niet eerder dan dat hij de kampioenstitel van Roosendaal op zijn naam heeft ge bracht en danja, dan wil hij nóg meer. Een groot beoefenaar van onze nationale sport vonden wij in ver koper G. A. de Groote (23), uit filiaal Almelo. Van kindsbeen af heeft hij als spil een belangrijk aandeel gehad in de promotie naar de reserve-eredivisie van het 2e Hilledijk, Rot terdam, o.l.v. chef J. Schot, maakte laatst een uitstapje naar de bollen. Ze hadden de eerste plaats bereikt van hun groep in de pluim-wedstrijd en als beloning kozen ze dit uit je. In een volkswa genbusje ging het eerst naar Hoek van Hol land om een zieke collega op te zoeken. Helaas werden ze niet toegelaten. Via Scheveningen langs Katwijk en Noordwijk reden ze in snelle vaart de chef reed zelf dwars door de kleurige bollen streek naar het hart van deze pracht, naar Lisse. Met een krans op de bumper van de auto terug naar Noordwijk, waar de duinen hun rust en ontspanning schonken. De honger dreef hen echter op nieuw de auto in, naar Den Haag waar de maaltijd werd genoten. Aan alles komt echter een eind. Onder de luchtige tonen van de auto-radio en op zoemende wielen werd ieder naar huis gebracht, moe, maar met het voornemen: dit doen we nog eens!

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 3