HH'HITSIN Piet Hein voer weg met mand vol geschenken r i Weinig vrije tijd Hobbies, voorzover mogelijk: toneel, sport en lectuur Kaasparade AH-FLITSEN zoek van onze Koningin aan Zaandam behoorden ook de heren en S. Vos tot de genodigden. U ziet hier de heer Vos, chef van onze emballage-afdeling, links op de foto. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 14e Jaargang No. 6 Landelijke editie Juni 1957 Verantwoordelijk eindredacteur H. K. Engel, Hoofd Personeelszaken Redactie J. W. Noortman Personeelszaken L. J. A. S. Kloos Personeelszaken J. J. M. v. d. Meer Verkoop M. J. H. Grooten Planning J. Lieffering In- en externe betrekkingen K. Romp Opleiding Aan dit nummer werkten mede: B. SchipperNaar de bollen J. RademakerFiliaal Wormerveer op stap A. W. van VugtKaasparade J. HartogTekeningen Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché'sZaanl. Cliché Industrie. Rayonleider Op de Beek: In Bakkum (N.H.), dicht bij het mooie forensen dorp Castricum een aan weerszijden door lover overschaduwd laantje doodstil slechts getjilp van enkele vogels herinneren aan het geluid waar doorgaans de hele wereld van vervuld schijnt ligt een huisje dat Rayonleider K. Op de Beek heeft uit gezocht om als vacantieverblijf te dienen. Het komt ons voor dat de heer Op de Beek een slechtere keus had kunnen doen. Alles schijnt hier in een schril con trast te staan met al datgene wat ons dagelijks bestaan op den duur vermoeiend en zwaar maakt. Hier zochten we hem op om in een vraaggesprek wat bij zonderheden over zijn levensloop en carrière te Foto boven: Op 4 juni werd chef J. Sanou van filiaal Kattenburgerplein, Amsterdam, door de directie gehuldigd wegens zijn 25-jarig ambtsjubileum. De heer G. Heijn speldt hem het gouden kruis op. Foto onderChef B. Buijs van filiaal Ceintuurbaan, Amsterdam, vierde zijn 25-jarig jubileum temidden van zijn gezin en de heren D. A. ter Wee (links) en G. Heijn (rechts). Koninklijk bezoek aan Zaandam Ongeveer twintig jonge meisjes, die in de costuumklas van de nieuwe Zaandamse huishoudschool tot coupeuse worden opgeleid, hebben 25 april een onvergetelijke dag gehad. In zelfgemaakte kleding para- leerden zij voor niemand minder dan Koningin Juliana, die voor het eerst als onze landsvrouwe een officieel bezoek bracht aan Zaandam. Wel wat verlegen, maar met de charme van jeugdige mannequins draaiden de meisjes zich om en om, teneinde de vorstin geen detail van haar japonnetjes te doen missen, en de Koningin toonde zich duidelijk verrast door wat getoond werd. Rijksverzekeringsbank Mijn familie is in twee delen ge splitst, begint hij te vertellen, de ene helft bestaat uit ambtenaren en de andere helft uit zakenmen sen. Voor ik in 1945 bij A.H. kwam had ik de Mulo doorlopen en 3 jaar bij de Rijksverzekeringsbank in Amsterdam gewerkt als sous chef van het archief. Toevallige: - wijze kwam ik een paar maal in contact met chef Zwarts van de P. C. Hooftstraat in Amsterdam, mijn belangstelling voor het vak was gewekt, en het slot was dat ik het archief het archief liet en bij Albert Heijn begon. Een jaar later in militaire dienst. Ik kreeg een opleiding tot onderofficier en in deze functie werd ik naar het toenmalige Indië gestuurd, bij het Luchtvaartcommando Sumatra. Het duurde tot 1950 voor ik weer in Nederland terugkeerde en bij A.H. tot filiaalhouder in Den Haag werd aangesteld. Vier jaar latei- volgde mijn promotie tot rayon leider. Dit relaas wordt aandachtig aange hoord door mevrouw Op de Beek, voorzover haar dochtertje haar aan dacht niet opeist, en vult het aan met tal van détails en data. Deze nauwgezetheid is een eigenschap die zij nodig had in haar betrekking van secretaresse bij Philips voor zij deze job verwisselde voor de taak van echtgenote en huisvrouw en assis tente van een rayonleider. Wanneer we een definitie van de functie RL. moesten geven zou hierin zeker moeten voox'komen ,,en heeft niet veel vrije tijd". Ook de heer Op de Beek heeft thans weinig gelegenheid zich aan zijn liefhebberijen te wijden zoals voorheen. Zijn belangstelling overigens bi-eed: toneel (laatste stuk Anne Frank), sport (schaat sen, zeilen, turnenen lectuur (Havank, Annie Schmidt). Zijn echtgenote doet trouw iedere week ritmische gymnastiek. Sportieve ouders Het is hun zoontje Robert (3) wel aan te zien dat hij sportieve ou- dei's heeft. Het type van een ge- wichtsheffer. Yvonne doet haar best om het haar moeder voor-al niet gemakkelijk te maken en daar slaagt ze in. „Wat denkt U nu van Uw werk, Mijnheer Op de Beek?" De RL. gaat er eens recht voor zitten en zijn ogen staan naden kend. „Ik probeer," antwoordt hij, „te werken op een basis van ver- Het bezoek was een aaneenscha keling van glanzende gebeurtenis sen en het enthousiasme van de bevolking was overweldigend. Albert Heijn's Muziekkorps mocht dit enthousiasme bij aankomst van de Koningin mede inleiden met vrolijke marsmuziek en zodra voet aan wal was gezet met het „Wil helmus". Het was overigens niet de eerste keer, dat de Koningin de klanken van dit korps hoorde. Na een officiële ontvangst ten stadhuize, waarbij de Koningin in zicht werd gegeven in Zaandams kx-achtige ontwikkeling, werd een rondrit gemaakt, waarbij enige nieuwe scholen werden bezocht en vervolgens enige veelbetekenende kleinere Zaandamse bedrijven. In drukkerij C. Huig N.V. kreeg de vorstelijke bezoekster later op de dag het vermoedelijk kleinste boekje ter wereld aangeboden. In dit boekje van 3,76 millimeter in hofleverancier Albert Heyn. het vierkant en geplaatst in een gouden foudraaltje, was in zes ta len (Nederlands, Frans, Engels, Duits, Spaans en Zweeds) het Onze Vader gedrukt. Alleen met de sterke loupe waren de letter- beelden te lezen. Eerst tegen half zes 's avonds heeft Koningin Juliana Zaandam weer verlaten. Een grote menigte wuifde haar na, toen het koninklijk jacht „Piet Hein", waarmee Zy ook was gekomen, zich weer los maakte van de grote los- en laad- wal van de Voorzaan tegenover het Centraal Magazijn van Albert Heijn. Maar het gebeurde niet eerder dan nadat het schip royaal geproviandeerd was met een keur van Zaanse waren, waaronder vaix- zelfspreltend de fynste uit de gro te voorraad levensmiddelen van vernemen. Gekleed in een zeer luchtige kledij: een khaki short, muilen, wit sportoverhemd en donkerbruin getint door de zowaar schijnende zon, deed hij ons open. Het hele gezin was bijeen. Mevrouw Op de Beek en hun twee kinderen, Yvonne (1) en Robert (3) welke laatste Uw reporter enthousiast in zijn spelletjes trachtte te betrekken en er tenslotte in slaagde hem in zijn uit zand samengestelde auto te doen plaats nemen. De heer Op de Beek (31), een rasechte Amsterdam mer, gemoedelijk en oprecht, leidt het rayon Arnhem/ Nijmegen en omgeving. Bij een parade behoort een uniform. Zo dacht mej. M. A. L. Collenburg in fil. Schiedam er ook over. In dit speciale costuum hield zij een kaas- parade die klonk als een klok. trouwen onder het motto: wit is wit en zwart is zwart. Het is ont zettend belangrijk dat er een we derzijds vertrouwen bestaat tussen my en mijn mensen en een van de middelen om dat te bereiken is 100 eerlijk te zyn en onze be loften na te komen. We moeten dus weten wat we aan elkaar hebben." Dit is kort maar duidelijk 't werk plan van rayonleider de heer K. Op de Beek, die, nauwelijks 31 jaar oud reeds een blitz-carrière achter de X'ug heeft. Jubilarissen 5 jaar in dienst: Fil. 99 Verk. L. J. Pieterse 9-6-52 115 Chef C. P. Laros 9-6-52 189 Verk. P. van Duijn 26-6-52 2 jaar in dienst: Fil. 38 Verk. M. A. Smit 6-6-55 124 Mej. K. J. G. Winkel 13-6-55 265 Verk. F. Root 27-6-55 290 L. P. Wegewijs 6-6-55 515 H. Th. de Geus 6-6-55 19 Mej. Ch. H. Broers 20-6-55 334 W. M. A. Muur man 29-6-55 272 A. M. Marchand 1-6-55 547 M. C. C. van Breda 27-6-55 15 T. Paalvast 27-6-55 503 J. Hoefnagel 9-6-55 503 J. M. A. Schoon- akker 8-6-55 162 J. H. Bindels 6-6-55 516 W. M. Huis in 't Veld 13-6-55 151 H. M. Pezij 13-6-55 163 Verk. J. H. Geurtse 6-6-55 216 Mej. J. Jakisch 27-6-55 224 J. Bron 6-6-55 229 Verk. J. Zuidema 14-6-55 512 Mej. G. de Lange 26-6-55 512 G. Smit 6-6-55 517 E. F. Tetering 27-6-55 100 Vei'k. A. J. de Valk 20-6-55 145 Mej. M. J. A. van Leijden 6-6-55 249 E. G. G. Wen- sink 6-6-55 147 C. G. J. Sijben 23-6-55 211 Verk. J. J. Everarts 27-6-55 95 H. Kooten 6-6-55 176 G. J. de Lange 20-6-55 Amb. P. S. Tiei'olf 23-6-55 10 A. J. D. Konings 21-6-55

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 2