Van Oost- en Westzijde Nieuws van alle kanten Twee koninklijke hoogtijdagen Wat deed U op vrijdagmorgen 10 mei 1957 om elf uur? Wat directie en C.C. op 20 mei bespraken Muziek in de AH-brandweer Mutaties personeelszaken Competitie verloopt spannend Teveel produktiviieit aan de Oostzijde AH-FLITSEN 3 Deze vraag stelde ik aan enige personen, die ik tijdens myn werk zaamheden in de fabriek tegen het lijf liep (figuurlijk dan). Het was grappig de verschillende reacties te bekijken, maar enfin, leest II maar, ik zal proberen ze te beschrijven. Keune (mengerij van C.F.). Wenkbrauwen optrekkend. „Wat ik om elf uur deed? 's Kijken, ja toen was ik bij de heer Bracco op 't Lab., die had me laten roepen om een binnengekomen partij bo nen te monstex^en. Maar waarom moet je dat weten?" „Och, zomaar, een aardigheidj En was er verder niets bijzon ders „Nu, je weet wel, als je aan zo iets begint ben je al gauw 20 min. zoet, en dan geldt je tijd van 11 uur dus niet meer." „Nou bedankt dan Keune, en tot ziens". De tweede was Chef Talsma, ik dezelfde vraag stelde. Hier geen wenkbrauwoptrekken, maar me met een beetje dicht geknepen ogen aanstaren, met de vraag: „Waarom moet je dat we ten?" Na mijn geruststellend antwoord, dat het geen moordzaak of zo iets betrof, zei hij: „Nou, toen was ik de prikkaarten van de mensen aan 't invullen en ben daarna gaan eten." Ik nam natuurlijk genoegen met dit antwoord maar later kwam hij zichzelf corrigeren door me te ver tellen, dat dit donderdag was ge weest, vrijdags was hij ingevallen voor de zieke mej. Vonk bij de Bandovens beneden, „'t Ging leuk daar die morgen," vertelde hij me, „Alles liep prima en de meisjes zongen als lijsters." Ja, Talsma, dat geheugen hè, als we wat ouder beginnen te worden. De volgende in de rij was Delforno chef van de SB IV. Delforno kennende, was de reactie die volgde heus niet onverwacht. „Wat heb jij daar verdmee te maken, waar moet je dat voor weten, wat is dat voor flauwe kul?" Al deze vragen met een vrolijk lachend gezicht. Ik nuchter blijven en maar aan houden. „Nou, als je het dan met alle geweld wilt weten, ik was p(bargoens voor toiletbe- zoek). En nou zal ik meneer IJp- ma eens opbellen en vragen wat dat inhoudt." Ik bedankte Del fora o en ging ver dei-; wat de heer IJpma hem heeft geantwoord, weet ik helaas niet. Daarna kwam portier Bartelson aan de beurt. „Wat ik uitgevoerd heb om 11 uur vrijdag? Nou ja, als ik geen dienst heb, ben ik altijd op ziekenbezoek, dus dan zijn we gauw uitgepraat." Toen ik me echter verwijderde, riep hij me terug en zei: „Wacht es even, vrijdagmorgen hadden we van half elf tot 12 uur vergade ring van de kontakt-comm., dus ben ik daar geweest." M'n volgende slachtoffer was Ger- rit Onrust, ovenist op de B.B. „Wa's dat nou voor een rare vraag!" zei Gerrit. „Hoe moet ik dat nou weten, man?" „Ja," zei ik, „als jij dat niet kan weten, wie dan wel, jo?" „Nou, 's kijken, we hadden 8 de gen Formosa „Dat kan me niet schelen," was m'n interruptie, „ik moet weten wat jij deed." „Nou, ik zal wel bij de machine geweest zijn, misschien een nieuwe rol opgezet of zo." Ik merkte al, hier was geen resul taat te be halen en on der 'n sper vuur van vragen, wat ik nou moest en wat ik alle maal op schreef, blies ik de af tocht, om in de steeg Joop Klitsie, onze monteur in de de armen te lopen. Hij was kort en krachtig en gaf onder aar zelen op mijn vraag ten antwoord: „Ik? De perspomp aan het af stellen." Een 10 voor je geheugen, Jo. Maarten Schipper uit het Papier magazijn gaf op mijn vraag ten antwoord: „Ikke, dat weet ik niet meer, hoor!" Prompt eroverheen echter: „O ja, toen was ik aan 't plan voor de volgende week. Maar waarom moet U dat weten?" Ik besloot hem maar nieuwsgierig te laten en heb als laatste slacht offer nog Hanny Kaper uit het Lab. de vraag gesteld. Hanny kan nog erg leuk blozen, ze dacht een hele tijd na, en vroeg toen of ze even in haar boekje mocht kij ken. Dat mocht na tuurlijk niet en toen zei ze maar: ,,Ik geloof, dat ik aan het pudding koken was." Het was leuk, deze vragen te stel len. Nog leuker was het, de ver schillende reacties te zien en te horen, die kon Uw verslaggever echter niet voor U op papier zet ten. In zijn openingswoord heet de heer Schuddeboom speciaal de heer Engel welkom, over wiens nieuwe functie U elders in de Flitsen een toelichting vindt. Verder licht de heer Schuddeboom de nieuwe functie van de Contact commissie toe. „Deze is," aldus de heer Schuddeboom, „nu een onder deel van de ondernemingsraad ge worden, evenals de kantoorcom missie." Van O.R., C.C. en kantoorcommis sie is de heer G. Heijn officieel voorzitter maar in beide laatste organen is dit voorzitterschap overgedragen aan de heren F. Schuddeboom en A. Heijn, die dus respectievelijk fabrieks-aangele- genheden en kantoorkwesties zul len behandelen met de personeels- vertegenwoordigers der beide groepen. Voor de C.C. zal de onderlinge vergadering blijven bestaan, maar de agenda voor de vergadering- met de fabrieksdirecteur zal in overleg met de heer G. Heijn wor den opgesteld. De data der maan delijkse vergaderingen zullen steeds tijdig worden aangekon digd. Alle C.C.-leden zullen voortaan ter vergadering aanwezig zijn. Loonverhoudingen. De loonver- houding tussen de afdeling em ballage en de expeditieafdeling is als eerste punt op de agenda ge plaatst. Dit punt heeft reeds de aandacht omdat naar de mening van het personeel der emballage afdeling het werk aldaar een wij ziging heeft ondergaan sinds de beloning via het werkclassificatie- systeem werd vastgesteld. De heer Schuddeboom zegt toe deze zaak te zullen laten onderzoeken en hij zal hierop nader terugkomen. Introductie. Enkele nieuwelingen schijnen niet op de introductie bijeenkomsten te zijn uitgenodigd, hetgeen helaas een minder pret tige indruk heeft gewekt. Hier moet beslist van een vergissing gesproken worden, want er wordt ten aanzien van de uitnodigingen 't Was een aardige gedachte van de verschillende wedstrijd-comman danten, om de jury-leden welke ons by de onderlinge brandweer- wedstrijden zo critisch beoordelen, in onderlinge wedstryd te laten uitvechten of ze ook in staat zouden zijn een ploeg van 5 man te commanderen. Zo stonden dan zaterdag 18 mei 7 jury-leden als commandant en 7 commandanten als jury-leden gereed om elkaar te betwisten. De loting had uitgemaakt dat de AH-ploeg als le zou starten en werd men dus opgeroepen om on der het commando van de heer Verwey de opdracht te ontvangen. Een tekening van het wedstrijd terrein met de hindernissen mocht gedurende 3 minuten worden be studeerd en daarna was het on middellijk starten. Eenmaal aan de start wachtte ons al direct een verrassing, doordat de jury op dracht gaf de uiterst linkse- en rechtse man respectievelijk 45 en 30 seconden te laten wach ten. Weg dus het opgezette plan netje van „jij dit en jij dat", maar geen bezwaar, de opengekomen plaatsen werden in teamverband keurig opgelost. Hindernissen. Daar ging het op de eerste hin dernis af, een IV2. meter hoog schot, waarover al het materiaal en de manschappen moesten wor den aangebracht om een 20 meter verder gelegen 3 meter brede sloot te bereiken waarachter zich weer, na 20 meter, de doelen bevonden, die bestreden moesten worden. De doelen bestonden uit een mo len die aan het draaien gebracht moest worden en 2 vaten welke moesten worden volgespoten. Al les liep gesmeex'd en in een vlot tempo werd de wedstrijd afge werkt. Goede hoop. Daar er door het eerst starten van de AH-ploeg nog veel gele genheid was om de andere ploe gen aan het wei'k te zien, waai'- bij al spoedig bleek dat de andere ploegen veel fouten maakten, wa ren de onzen met hoop geladen op een zeer gunstige eind-rang schikking. Toen dan ook na afloop van de wedstrijden alle ploegen zich, on der het genot van kopje koffie met koek verenigd hadden om de uitslag te vernemen en nog even na te kaarten, was de ploeg van A.H. reeds favoxiet. Groot was dan ook de vreugde, toen de jury bekend maakte, dat A.H. als éérste was geëindigd en aan hen de prijs voor de beste ploeg kon worden aangeboden. Een prachtige sigai'ettenaansteker met ingebouwde speeldoos welke een aardig walsje speelt wanneer men hem laat ontvlammen, werd aan elk lid van de AH-ploeg aan geboden, en al met al konden onze mensen met trots zeggen: „Er zit muziek in, bij de Brandweer". SPUITGAST. geen enkel onderscheid gemaakt. De betreffende gevallen zullen dan ook onderzocht worden. Tevens wordt voox-gesteld het tijd stip te verplaatsen in verband met px'oductiestoring. Derhalve zullen als proef de inti'oductie-byeenkom- sten voox'lopig gehouden worden om 11 uur 's zaterdagsmorgens. Indien op dit uur personen, die alleen 's avonds of op andere tij den halve dagen werken, niet aan wezig kunnen zijn, zal hiervoor zo nodig een aparte bijeenkomst ge houden worden. Veilig Verkeer cursus. Aan de C.C.-leden wordt vex'zocht de ani mo voor de elders in dit nummer aangekondigde Veilig Verkeei's- cursus bij het personeel op te wek ken. Doorlichting personeel. Op 26 en 27 juni zal de jaarlijkse doorlich ting van het personeel plaatsvin den. Rondvraag. Enkele persoonlijke en zakelijke vragen, die bij de rond vraag aan de orde gesteld worden zullen door de heer Schxiddeboom, Zr. Moedei'zoon en de heer IJpma worden behandeld. Op een oude vi'aag, betreffende de tarieven in de T.A. antwoordt de heer Schuddeboom dat er zeker op korte termijn nog geen oplos sing in zicht is. De heer F. Brandsma Met ingang van 17 maart j.l. is in onze dienst getreden de heer F. Brandsma, die bestemd is om de heer H. K. Engel op te volgen als personeelschef van de filialen. De heer Engel krijgt de taak van van algemeen personeelschef van Albert Heijn N.V. en dochteron dernemingen. In deze functie zal hij regelmatig contact houden met de personeelschefs in onze bedrij ven. Wij zullen de heer Engel zodoende weer vaker in de fabriek zien, op dat hij zich op de hoogte kan stellen en zodoende zal hij b.v. ook een vergadering van de Contact commissie meemaken. De meesten uwer kénnen de heer Engel nog uit de tijd, toen hij pex'soneelschef in de fabxiek was. Muziek Ons was de vererende uitnodigin; te beurt gevallen om te spelen bij de ontvangst van Koningin Julia na bij haar bezoek aan Zaandam. Om kwart voor negen vei'trok- ken wij van het O.G. ongeveer compleet. Wat was het een ge weldig korps en voor het eerst met de nieuwe sousafoons. Wat een gelxiid en wat een ritme. Een waarlijk© aanwinst. Het was ta melijk winderig en koud. Wij mar cheerden naar de Burcht en na men plaats in de muziektent. Vex-- kade's Harmonie stond in de vol le wind op de los wal. Wij kon den geen noot van hen horen, al leen zagen wij de trommels en bekkens slaan. Het was net een stomme film. Wij bliezen enkele marsen en vaderlandse liederen. Op de Burcht stond het vol kin deren met vlaggetjes. Om precies 10 uur naderde de „Piet Hein' met onze Koningin. Hiei'op volg de een rondgang over de Burcht. Onze dirigent kreeg een vriende lijk knikje van onze landsvrouwe. Daarna gingen wij naar de Karse- boom voor een kop koffie. Van daar naar het O.G. weer op de koffie. Het was een leuke ochtend en wij hebben met veel animo ge blazen en maakten een prima in druk. Dinsdagavond 30 april (Koningin nedag) vertrokken wij 's avonds om half negen van de fabriek, om na een paar straten te zijn doox-- gemarcheerd, als eerste korps op de Burcht te arriveren. Na ons kwamen spoedig de andere korp sen en de divei-se drximbands. Daarna werd begonnen met de shownummers waaraan elk korps Bridge Onze Wintercompetitie verloopt bijzonder spannend; op dit mo ment gaat aan het hoofd het team Wilders-Bx-ouwer, op de voet ge volgd door v. d. Hazel-Siffels, die weer op de hielen gezeten worden door Venneeren-Vos Jr. Onze Paas-drive was een ondub belzinnig succes, want hier liet niemand verstek gaan. Schrijver dezes mocht het genoegen smaken om de eerste prijs (36 eieren) te winnen. Ik geloof wel dat een ieder hier tevreden naar huis is gegaan. In ons clubje hadden ook nog 2 huwelijken plaats. De heer Ver- meeren kreeg het „Jawoord" van Mej. Zwart, en onze heer A. v. d. Brink trad in het huwelijk met mej. C. Slootmans. We hebben ons laten vertegen- oordigen door een bloempj< QONTROLF RKT en drumband zijn medewerking verleende. Ook ons korps gaf enige nummers ten beste. Het was zeker al tien uur toen de gezamenlijke korpsen het stuk Night falls in camp" ten gehore brachten. Hierna nog een korte toespraak van de bxirge- meester en sluiting van deze avond met het Wilhelmus, ge speeld door Verkade's Harmonie. Daarna was de afmars naar de fabriek waar om kwart over tien het ingerukt-mars weerklonk. Zaterdagmorgen half zeven liep met veel lawaai de wekker af. Het zoxx vandaag 18 mei een drukke dag worden, dus vroeg uit de veren. Nou had betrokkene de pech dat hij vrijdagsavonds onder de douche geweest was en of hij daardoor nou nog wat i'ozig was weet ik niet, maar hij zakte weer in Mor pheus armen. Met een schok werd hij weer wak ker en riep meteen de hele familie in rep en roer, anders kwam hij niet op tijd in het O.G. Moe, van sti'eek, gooide het eerste kopje thee over het tafelkleed, grote consternatie natuurlijk; dochter sloeg het 2e kopje uit haar handen. Holland in last. Eindelijk was alles klaar en met vlugge, kleine, kwieke stappen op het O.G. af. Gauw de vlag uit, koffie laten zetten en de spullen in orde maken om de eerste gas ten te ontvangen voor de Auto- Ralley. Vex-baasde voorbijgangers vroegen aan hem wie er nu weer jubilaris was, omdat er gevlagd werd, maar er kwam een ont wijkend antwoord. En toen maar wachten op de eerste rijders. Maar nee hoor, die kwamen niet. En als iemand niet ge zegd had, het is vandaag 18 mei en de ralley-rijders komen 25 mei, dan had hij nu nog staan wachten. U ziet, een mens kan ook op zijn tijd vooruitlopen. BONAPARTE.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 3