AH-TUTSIN Kwaliteitsgarantie Cursus over verkeersveiligheid <Yh.it peper en jou De bakkerij in woord en beeld Logés 2 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 14e Jaargang No. 5 Mei 1957 Verantwoordelijk eindredacteur J. Ph. IJPMA. personeelschef fabrieken Redactie: J. Lieffering, in- en externe betrekkingen Aan dit nummer werkten mede: Arbeidsstudie M. Barrette J. Ph. Bartelson J. Boon A. Castelein A. v. d. Hazel J. Janse C. v. d. Ley W. van Maltha H. van Petten C. van der Vliet J. Zeeman Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie. Diversen Muziek Personeelfonds Oost en West De bakkerij Diversen Parijs Kwaliteitsgarantie "^eper en zout Effe griezele Diversen Brandweer Het Verbond voor Veilig Verkeer stelt op dit ogenblik aan ieder weldenkend Nederlander de vol gende vragen: le. „Zijt gij theoretisch voldoende toegerust met de nodige kennis der verkeersregels om op veilige wijze aan het steeds toenemende verkeer te kunnen deelnemen? 2e. Is uw verkeersmentaliteit dus danig, dat gij steeds van de ge dachte uitgaat, dat ook uw mede mensen verkeersdeelnemers zijn, en een zeker onderling samenspel in het verkeer noodzakelijk is? Waarom deze vragen Omdat de nood t.a.v. het aantal verkeersongevallen zo hoog geste gen is, dat men reeds op dit ogen blik van een nationale ramp kan spreken. Elke dag klopt de dood geheel onverwachts aan de deur van tenminste 5 gezinnen in Ne derland, om maar niet te spre ken van de veel grotere aantallen van diegenen, die zwaar lichame lijk letsel bekomen en nog daar gelaten van de enorme bedragen, die door al deze ongevallen jaar lijks voor de gemeenschap verloren gaan. Het gaat zo beslist niet lan ger. Het Verbond heeft een onzer beste verkeersdeskundigen bereid ge vonden een populaire verkeers- cursus te schrijven, die is bestemd voor elke landgenoot-verkeers deelnemer. Het Verbond voor Veilig Verkeer zet deze campagne in onder het motto „Stel een voorbeeld". Schaf deze cursus aan en bestudeer ze onder deskundige leiding en leg né afloop van uw studie een ver- keerstest af. Loop niet langer zon der verkeersdiploma in uw zak! Voor velen zal de stof een open baring zijn. De cursus bestaat uit 12 lessen, terwijl bij elke les een vragenlijst is gevoegd, die men né. invulling ter correctie kan opzenden. De kosten van de gehele cursus zijn uitzonderlijk laag gesteld, t.w. 5.75, alles inbegrepen. Aan de Minister van Verkeer en o o. W aterstaat is verzocht het diplo- zij hadden buiten de waard gerekend. Van de kaasafdeling De winter is vergaan, de meie weer hier. Ja dat kan je zo al lekker merken hè. Zoals ik dit nu zit te schrijven, pas drijfnat van het voet balveld af, verkleumd van de kou, blij dat de kachel nog brandt. Maar ja. u>e zullen maar rekenen: na regen komt zonneschijn. Wij op de kaasafdeling kunnen dat al best merken, volop drukte aan de winkel en onze vriend Willum zit met zijn handen in het haar en moet nodig een paar helpers hebben om zijn zeehonden en leeuwen te verzorgen. Vooral het voederen van de leeuwen en het snorren knippen van de zee honden kost hem uren. Ja, je moet het maar meemaken. En vooral nu Jan Aafjes dat ongeval gehad heeft, wat hem wel verscheidene weken zoet zal houden, loopt Willum zijn hoofd om. Door de drukte is hem door het hoofd geschoten, dat donderdag 25 april onze Koningin in Zaandam geweest is. Trouwens, zo waren er wel meer. En gelukkig, dat wij nog een Technische Dienst bezaten, die nam het niet, dat de heer Ypma de vlag niet uit had hangen. Hij was trouwens met vakantie en kon dus geen vlag uithangen. De heer var Rooijen zou wel voor een vlag zor gen en toen hij dan ook arriveerde met een nieuwe vlag, werd hij alras gehesen. Allen keerden weer vol daan naar de afdeling terug. Maar ma officieel te erkennen ook als In dit geval buiten rechercheur Jon toekomstig diploma voor het be- gepier. De heer van Rooijen had wel rijden van bromfietsen. Stort 5.75 op postgiro no. 1957 t.n.v. „Schriftelijke Verkeerscur- sus" te Rotterdam of geef U op bij de afdeling personeelszaken. Vlij hopen, dat voor deze cursus veel belangstelling zal bestaan. Indien zich meer dan 15 personen opgeven zal in ons O.G. een lezinj over georganiseerd. met het ophangen gerekend op zijn eigen lengte, dan hing die vlag aar dig hoog, maar de heer Jongepier is nog al wat groter, de vlag slingerde dan ook zijn hoed van zijn hoofd. Hij vond de vlag een groot gevaar en zo moest de vlag van politiezijde verwijderd worden. Gelukkig werd alles nog tijdig opgelost, zodat op -j j I et ju'ste moment, nl. toen H. M. Verkeersveiligheid «orden passeerde, dc v,ag met wtmpd „ro_ lijk wapperde. BONAPARTE Bij de bandovens worden vele van onze bakkerijprodukten met vaardige hand verpakt. Als medewerkers van het AH-be- drijf is het ons allen bekend, dat AH aan alle klanten een onvoor waardelijke kwaliteitsgarantie geeft. Wat dit betekent, hebben we kun nen lezen op de affiche, die in gelijst in het O.G. hangt, op de verpakkingen en ook uit de ad vertenties. Dit bewijst, dat de directie een groot vertrouwen in haar mede werkers stelt, en om dit vertrou wen niet te beschamen, zijn we allen mee verantwoordelijk. De inkoopafdeling zorgt er voor, dat de grondstoffen, die we ver werken van prima kwaliteit zijn. Toch kunnen er tijdens het trans port of ondeugdelijk vervoer af wijkingen optreden. Voor de grondstoffen verwerkt worden, worden ze door het lab. bemonsterd en gecontroleerd en wordt in de proefbakkerij de bloem op bakaard en hoedanigheid be keken. Wanneer er afwijkingen zijn, ko men ze dus direct naar voren en gaat de partij retour naar de le verancier. Toch wil ik een beroep doen op iedere medewerker, als er maar iets is, wat niet helemaal klopt, waarschuw uw chef, die op zijn beurt het lab. waarschuwt. Op deze manier krijgen we een goede samenwerking en zullen klachten van koning klant tot een mini mum beperkt blijven. Naschrift: We verzochten de heer Van der Ley zijn stem eens te laten horen, omdat hij in de controle op en de ontwikkeling van onze bakkerij-arti kelen een zo belangrijke rol speelt. Als schakel tussen het laboratorium en de bakkerij moet hij het be halve van zijn prima vakkennis ook vooral „hebben" van de goede samenwerking tussen onderzoekers en uitvoerders en het is dan ook geen wonder, dat de heer Van der Ley dit punt ook vooral naar voren brengt. Maar ook U. lezers, zijt bij een goede samenwerking gebaat, welke functie 11 ook in het bedrijf bekleedt en wij hopen, dat 11 evenals onze proefbakker voortdurend tot pret tige samenwerking bereid zult zijn. Redactie Door de heer Geijs, bakkerij-des kundige van de Gist en Spiritus fabriek te Delft, is woensdag 24 april voor belangstellenden uit onze fabriek een inleiding gehou den over de bakkerij-theorie. Nadat de spreker door de heer Schuddeboom was ingeleid, behan delde hij als voornaamste grond stof voor de bakkerij de bloem. Uitvoerig werden de verschillen de inlandse en buitenlandse graan soorten besproken en vervolgens de meelsoorten, welke hieruit wor den verkregen. De theorie van de bakkerij, die hierop aansloot, was hoofdzake lijk gewijd aan de brood- en be- schuitfabricage. Het werk van de gist (vroeger het z.g. zuurdeeg) werd behandeld en hier bleek, dat deze gist door zijn eigenschappen in staat is om door fermentwer kingen datgene voor de bakker te doen wat nodig is om een goed product te maken. In de pauze was er gelegenheid om enkele producten te bekijken, welke door juiste en foutieve werk-methoden waren verkregen. Na de pauze werd de bovenge noemde theorie door een zeer goe de film in beeld gebracht en hier uit bleek nog eens duidelijk, van welke grote betekenis een juiste werkmethode is. Een tweede film toonde ons een bijzonder origineel en vaak geestig beeld van de opkomst, groei en werking van de gist- en spiritus fabriek te Delft. De heer Geijs heeft ons een zeer leerzame en prettige avond be zorgd. De zienswijze en ervaring van een man, die door z'n werk kring dagelijks alleilei praktische en theoretische problemen moet oplossen, was voor een ieder, die in het vak zit of er direct mee heeft te maken, bijzonder nuttig en interessant. Wij hopen dat een dergelijke bij eenkomst t.z.t. nog eens herhaald kan worden. Personalia GEBOREN: 19/4 Astrid Veraar Exp. 27/4 EUy Blokker C.F. 10/5 Inge van Galen T.D. DAT STIMULEERT a Verkoper: Zoals U ziet, is prima „Zo verkoop ik de meeste wijn Help, het monstermeisje Namen mijn vrouw een snertvent Ia. mijn ogen zijn niet meer geweest zijn f S r O T o t de ideeenbus Gelijke inspanning Meer resultaat „Ik heb alleen maar dit n gevonden Produktiviteitsvechoging Nog een paar weken en dan is de tijd er weer, dat wij familie en goede kennissen met vakantie bij ons kun nen verwachten. Wel gezellig, hoe wel het ook alweer vooral als zij wat langer blijven problemen geeft. Vooral met een zomer, zoals wij die het vorige jaar gehad hebben, lijken mij die evenwel groter op het „platte land" dan in een stad als Amsterdam. Voor de niet wasechte natuurlief hebbers, en die zijn er meer dan wij denken, is er de aardigheid van het „buiten" zijn dan gauw af: iedere boom lijkt toch al op de andere en als dan elk zon groen geval nog een gratis douche weggeeft In „Mokum" kunt U binnenkort de „technische knobbels" naai de atoomtentoonstelling op Schiphol sjouwen. En wel naar 't Scheepvaart- of Veiligheidsmuseum of het „Mu seum voor de Tropen". De dierenliefhebbers brengt U naar Artis vergeet vooral niet de nieuwe aanwinst, een Okapi, te gaan zien deze heeft een in alle kleuren van de regenboog gestreept achterste, zó mooi. dat menige kwajongen er wat voor over zou hebben, als zijn vader hem een pak slaag kon geven met een dergelijk resultaat). De oudheidkundigen brengt U naar 't Stedelijk Museum, of wij laten hen bij manier van spreken dan om de vijf minuten vol aanbidding knielen voor de talrijke mooie gevel tjes die onze goede stad rijk is. De kunstzinnigen dirigeert U b.v. naar 't Rembrandthuis of het Rijksmuseum. Met de laatsten moet U evenwel voorzichtig zijn: eerst terdege infor meren vooral bij de dames naar welk genre kunst hun belang stelling uitgaat: 't is mij namelijk overkomen dat ik, na een half uur vol bewondering voor een „oude meester" gestaan te hebben, thuis te horen kreeg: „Nu begrijpen wij waar om die stukjes van jou in de A.H.- flitsen altijd met schuine letters ge drukt worden: zij hebben je daar in Zaandam dóór, man!!!" Ik ken twee soorten gasten: De prettigen. dat zijn zij, die zich een gedeelte van de dag óók zelf kunnen bezig houden. Zij gaan eens alleen wandelen, nemen een boek of krant, spelen met elkaar een of ander spel. Dan zijn er de vervelenden. Die ko men 's morgens met de trein van 8 uur 20 en gaan na een week of veertien dagen 's avonds met de trein van 11.47 weer naar huis. Die vinden U slechts dan een goede gast heer (of -vrouw) wanneer 11 hen, zonder ook maar een kwartier on derbreking, evenals een bewaar schooljuf. al die tijd kunt bezig hou den Als 't niet wat al te mal was, kwa men zij ook nog een gedeelte van de nacht op de rand van uw bed door brengen. Het afscheid van dc laatsten is als mijn vrouw en ik er tenminste nog de fut voor opbrengen evenals bij de eersten, altijd spontaan en harte lijk, maar wèl vergeten wij altijd te vragen: „Komen jullie nog eens te rug?" A.H.-er

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 2