ideeënbus Nieuws van de AH-FLITSEN 's Maandags moeten er twee Zaanbrieven naar het Hoofdkantoor gezonden worden. Grotere enveloppen beschikbaar stellen. Geeft besparing van porto. Het is in 't geheel niet nood zakelijk om 's maandags 2 Zaanbrieven te posten. In dien inzender het verzenden van veel spaarboekjes be doelt, dan kan hiervan een pakketje gemaakt worden, waarin óók de bescheiden verpakt kunnen worden. Dit pakketje kan als briefpost verzonden worden. Kaarten of lijsten voor fijne vleeswaren maken in ver schillende talen, zoals b.v. de bestaande comestibles- lijsten. Op deze wijze zouden wij nog meer artikelen in vreemde talen kunnen aan duiden. Bij vleeswaren zal men veelal door aanwijzen het gewenste artikel ken baar kunnen maken. Om breuk in emballagebak- I ken te voor-komen, er een losse bodem, aan de onder zijde van 4 spiraalveren voorzien, inleggen. Ons inziens heeft een derge lijke constructie niet veel voordelen, aangezien de meeste breuk ontstaat door dat glas op glas valt, dus nadat de bodem is bedekt. 5. Op loonzakje twee regels bijdrukken, n.l. reisgeld en sparen. Dit heeft weinig zin, omdat de meeste personeelsleden geen reiskosten hebben. Ook staat het te sparen bedrag niet altijd vast en kan dus toch niet tevoren inge vuld worden. Bedrukte kaarten voor bui- Dit idee is reeds in diverse i uitvoeringen gebracht door fabrikanten van buiscuftr deksels. Er kleven bezwaren aan, o.a. de show moet re- 4136. gelmatig ver-verst worden, omdat de biscuits snel ver kleuren en daardoor onver koopbaar worden. Dit is dan een regelmatig terugkeren de verliespost. 538 B. Waarom geen verzending van 12 rollen zegels per doosje, omdat de porto ge- lijk is aan 9 rol per doosje, j zoals momenteel geschiedt. Dit idee is beloond met 150.premie. 1420. Op de margarine quota- kaart margarine I splitsen in: Zilvervloot - Blue Band en Planta. Uit een oogpunt van ver koop hebben wij genoeg aan de splitsing Margarine I en Margarine n. Bovendien geeft het afzonderlijk opne men en administreren extra werk. 3863. Tabletten chocolade per 3 stuks (verschillende sma ken) verpakken met goud kleurig karton aan onder kant. Dit is wel een aardig idee, doch er zijn bezwaren aan verbonden. Het bundelen kan n.l. niet machinaal ge beuren en zou dus in hand werk moeten worden uitge voerd, waardoor het pro- dukt duurder zou worden. Bovendien zullen vele ko pers niet altijd genegen zijn om drie tabletten tegelijk te kopen. Ook zal men zelf zijn keuze willen bepalen wat de smaak betreft en dit is bij een bundeling van 3 smaken niet mogelijk. 4679. tenlanders. Wil inzender dit idee nader 1134. Los kartonnetje in afreken- boekje. Op kartonnetje 5 ar tikelen vet gedrukt. Iedere week nieuwe serie. Bevor dert de verkoop. omschrijven 538A. Tussendeksel in biscuit deksels om show mogelijk te maken. Op de bovenste foto de nieuwe personeelsleden, die onze gelederen kwamen versterken. Zij bezochten op 9 april de instuif. Een dito groep op 7 mei j.l. (foto midden). Op de onderste foto een aantal van onze chefs met hun dames, die op 8 mei de kennismaking met „Zaandam" kwamen her Dit idee is een enigszins ge wijzigde vorm van ons mon- stermandkaartje, waarvan de uitgifte is stopgezet. Bestelbrieven vleeswaren laten vervallen en hiervoor briefkaarten in de plaats (met machtiging). Bespa ring porto. Verschillende fabrikanten voeren deze bestelbriefkaar- ten. Het geeft geen porto besparing, doch alleen een verplaatsing van de kosten. I Overigens hebben bestel brief kaarten met of zonder machtiging onze volle aan dacht. 4434. Bij jassen-uitgifte op In stuif geen 18, maar 8 kno pen afgeven. Rest wordt toch niet gebruikt en raakt j zoek. Bij elke jas wordt door de fabrikant het vereiste aan tal knopen geleverd. Het betekent slechts een gerin ge besparing om minder knopen te verstrekken, doch deze besparing weegt niet op tegen het nadeel, dat men over onvoldoende knopen beschikt. Voor het uitrekenen van het aantal verkochte zegels per dag, zegels op de rol nummeren van buiten naar binnen. Zie antwoord op idee 5327. 5327. Rollen zegels nummeren van 1000 tot 1 in plaats van zoals nu het geval is, b.v. 1 tot 1000. Dit is technisch onmogelijk, aangezien de automatische zegelnumerator bij 1 begint te tellen en niet terug-tel lend gesteld kan worden. Ongen. 1. Prijskaart als recht af geknotte pyramide. Individueel toegepast is dit wel eens aardig als trekker voor een beperkte tijd, maar in het algemeen toegepast, is het niet aan te bevelen. Ongen. 2.a. Verjaardagenkalender uitgeven. b. Naar filialen lijstje stu ren van de wijnsoorten en de juiste uitspraak van de namen. c. Nieuw filiaal vestigen in complex van 3000 woningen. a. Dit is geen nieuw idee. Wij gaan hier niet toe over. b. Wij mogen veronderstel len, dat de chef U altijd de juiste uitspraak zal kunnen vertellen. c. Wij zijn altijd attent op nieuwe vestigingen. Ongen. 3. Karton of een vel pa pier in de kaaskratten leg gen. Voorkomt vuil worden van de Edammers. De kratten zijn van onderen van een dichte bodem voor zien, die soms wel eens vuil is, omdat tegen de instructie in, de kratten voor retour emballage worden gebruikt. Hierop wordt echter zoveel mogelijk toegezien. Het moet dus niet nodig zijn, om papier op de bodem te leggen. Ongen. 4. Een rijdende Zelfbedie ningswinkel voor verre wij ken enz. De rijdende winkels zijn zeer moeilijk rendabel te maken. Ongen. 5. a. Aan het filiaal adres- 'banden zenden om Aller hande haar verre klanten te kunnen zenden, b. de klant garanderen, dat er altijd minstens 60. - voor een obligatie zal wor den betaald door A.H. a. Verre klanten kunnen zich abonneren voor 50 cent per jaar. Vex'zending ge schiedt dan buiten het fi liaal om. b. Inzender heeft zich waar schijnlijk niet gerealiseerd, dat dit enorm veel geld kan kosten, maar nog afgezien hiervan: Ons obligatie-sy steem zou daannee tot een .gewoon korting-systeem worden gedegradeerd. Ongen. 6. a. Zelfde idee als num mer 72, n.l. grotere envelop pe voor post naar Zaandam, b. Obligatiezegels vanuit Zaandam met de Zaanzen- ding meegeven. Bespaart porto. Van boven naar beneden: de verkopers die deelnamen aan een cursus van 1 tot en met 4 april j.l.; etaleurs die hun kennis tijdens een cursus op 17. 18 en 19 april in Zaandam kwamen opfrissen; verkoopsters tijdens de cursus van 6 tot en met 9 mei j.l. a. Zie antwoord idee no. 72. b. Zegels dienen als geld zending beschouwd te wor den en dienovereenkomstig aangetekend te worden ver zonden. Ongen. 7. Bak maken om Aller Hande couranten in te doen. Kaartje er op: Hebt U Aller Hande al gelezen mevrouw? Het kaartje is in alle filia len aanwezig. De plaats ruimte voor een bak zal dik wijls moeilijkheden opleve ren. Ongen. 8. a. zelfde idee als ongen. 7 A.H. courantenbak. b. Verkeerszuil voor Z.B., richting aangevend, waar diverse artikelen te vinden zijn. a. Zie antwoord idee 7. b. Een dergelijke zuil kan in vele Z.B.'s, gezien de ruimte, niet geplaatst woe den. Bovendien zijn in iedere Z.B. diverse artike- lengroepen opvallend aan gegeven. Ongen. 9. Volle spaarboekjes met de emballage terugzenden. Dit idee is onuitvoerbaar. Het betreft hier waardepa pieren, die niet tussen em ballage verpakt mogen wor den. te wrijven" tussen duim en wijsvinger. Dit gaat zeer vlug. Ongen. 11. Kaartje: „Hebt U Al ler Hande al gelezen me vrouw?" Dit idee is reeds in januari 1957 ingediend, doch toen niet opgenomen. Het is inmiddels beloond met 50 premie. Ongen. 12. a. Prijskaart: 3 pakjes 1.—. b. Toonbank vol margarine daarboven strook met slagzin. a. Dit is een reclame voor stel. Het werd reeds eerder door ons toegepast. b. Uitkomen met artikelen (ook op de toonbank) wordt door ons regelmatig gepro pageerd, waarbij naast onze aanwijzingen ook veel ruim te aan het initiatief van de chef wordt overgelaten. Ongen. 10. Polyetheenzak voor pinda's van uitsparing voor zien, om vlugger te kunnen openen. Proeven hebben uitgewezen dat de zak zeer gemakkelijk is te openen. Laat inzender eens proberen de zak op de zijnaad als het waren „open „Ik heb alleen maar dit m de ideeënbus gevonden

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 6