We streven naar eenheid in prijskaartjes en etalages ml m, Daarvoor ver- Icon c fa êntj AllerHande nieuwigheidjes Als Uw hart het alleen voor het zeggen had... Gaaf U naar hefbuiienland? AH-FLITSEN 5 eoscf/r Tube-limonade Hadden wij met de Pasen bijzonder goed weer, met de Pinksterdagen rekenen wij daar ook vast en zeker op! We trekken dan naar een rustig plekje in bos, hei of strand en wat is er dan niet handiger mee te nemen dan zo'n aar dige tube limo nade Een prachtig artikel waar, als U er even aandacht aan schenkt, een be hoorlijke ver koop in zit. dan was iedere Nederlander reeds lang klant bij A.H. Zo lang dit nog niet het geval is, ligt hier voor U als verkoopster of verkoper nog een enorme taak open wantUw verstand zegt, dat het voor mevrouw X prettig moet zijn om gezellig en voordelig te winkelen. U weet óók, dat het UW HOUDING en UW GEVOEL VOOR ORDE EN NETHEID zyn, die maken dat de klant WERKELIJK bij A.H. koopt. Uw verstand zegt ook, dat hier voor de klant belangryke voor delen aan verbonden zijn. neer U haar een pak Boffie Koffie verkoopt. Als U alles rekent merkt U dat zij niet alleen 10 voordeliger uit is, doch dat zij bovendien nog me nig ander voordeel geniet. Kijk eens aan, wie stelt zich hier voor Ik ben de gedegenheid, de kwali teit, die op alle levensgebied zo Iedere klant stelt immers haar eigen eisenweegt het een en ander tegen elkaar afgaat rekenen. Hier is b.v. mijnheer Prijs Ooei, oeidie prijsde on afscheidelijke metgezel van het huishoudgeld. Overal bemoeit hij zich mee. Me vrouw X moet rekening houden met de prijs, wil zij aan het einde van de week uitkomen. Als wij mijnheer Prijs zelf aan het woord laten zegt hij: „Stel U gerust, ik val geweldig mee Rekent U maar eens na wat Me vrouw X allemaal bespaart wan- belangrijk isvooral in het levensmiddelenbedrijf. Op de konstante kwaliteit van al le artikelen die U verkoopt kan die klant voortdurend rekenen ieder uur van de dag. Toch zegt dit heus nog niet alles. Prijs en kwaliteit voi'men wel de grondvesten van ons bedrijf, doch bovendien moet U iedere dag weer opnieuw rekening houden met die vriendelijke voorkomende figuur die wij Service noemen. Koning Service is veeleisend en let van 's morgens vroeg tot 's avonds laat scherp op. Hij ziet steeds toe, dat iedereen door U zo prettig en voorkomend mogelijk bediend wordt. Bent U vriendelijk? Hebt U een goed humeur? Bent U voorkomend? Is niets U te veel? Dan is niet alleen Koning Service, doch ook Koning Klant tevreden! Zijn buurman weet hierover een belangrijk woordje mee te praten. Hij is oud en wijs. Hij wéét wat van het leven want hij isde Ervaring. De ervaring van al die tienduizen den huismoeders, die jaar in jaar uit hun waren bij A.H. kopen. Die huismoeders hebben definitief gebroken met ouderwetse voor oordelen. Zij hebben zich dank zij A.H. kunnen bevrijden van de we kelijks terugkerende vraag: „Hoe kom ik het voordeligst uit?" Zij hebben alles BEREKEND! Deze klanten waren verstandig, doch U als verkoper of verkoop ster moet deze klanten dagelijks bedienen. U bent het die het dagelijks kon- takt met de klant onderhoudt. Aan U dus de taak om de klant werkelijk zo goed mogelijk te be dienen. Aan de kwaliteit, de prijs kunt U niets veranderen. Dit is voor ieder hetzelfde, doch aan Uw houding zal het liggen of de klant weer bij ons terugkomt, want Is 'n klant van ons naar een ander gegaan Dan hebben wij het verkeerd gedaan. Koffiefilters a.- „Onze koffie is toch altijd van i superieure kwa- 'V liteit;", zult U zeggen! Natuurlijk. Aan die kwaliteit -P valt ook niet te rw;,* WÊÊÊËk tornen, maar je yBr\ -ijSf»;, kunt koffie zet- ten en koffie j zetten, daar zit JË&a xBgfl^B het hem in! koopt U in Uw be ll 1 Jj^^B Het uiterst dunne voorkomt dat de I gaatjes van de koffiefilter ver stopt worden en bovendien blijft tig en volaromatisch af te trek- het water na het opgieten even ken. langer op het filter liggen, zodat Een prachtig hulpmiddel voor het het alle gelegenheid heeft om rus- zetten van een heerlijk bakje. Ook de gries meelpuddingen ondergingen een gedaante verwisseling. Wij twijfelen er evenwel niet aan of de ver koop gaat hier door nog vlott- ter. Pudding eet men im mers altijd! Ook in de zo mer is b.v. amandeltjes pudding met bessesap een heerlijketracta- tie, terwijl onze overheerlijke ananaspudding (géén gries) 'n welkome afwis seling kan zijn. Griesmeelpudding in nieuw costuum En wat voor onze etaleurs geldt, geldt voor ons allemaal De etaleurs hadden in de week vóór Pasen een bijeenkomst in Zaandam op onze Opleidings school. Uiteraard werd tijdens deze cursus veel aandacht geschonken aan het lakschilderen en om direct te kunnen nagaan, hoe het met de eenheid van lettertype en inde- In het filiaal Jan van Goyenstraat te Heemstede was het voor de klant juist vóór de Paasdagen een feest om daar inkopen te doen. Etaleur Broeksma maakte in verband met de blikgr oenter ace een aardig stand je op de toonbank waar je a.h.w. met je neus BOVENOP stond. Wij twij felen er niet aan of dit had een zeer succesvolle verkoop ten gevolge. ling van de kaarten gesteld was, kregen de heren allereerst het ver zoek een kaart te schilderen met de tekst: „De echte Zaanse koe ken. 55 ct. per bus". ieder had een ander schrift. En de opdracht kwam om zoveel mo gelijk toch één soort prijskaartjes te gebruiken. Die eenheid hebben wij in die drie Het resultaat was buitengewoon dagen nog niet helemaal bereikt. interessant! Het was voor de Wel zijn de volgende afspraken meesten een ontdekking. Bijna gemaakt 1. Op ieder prijskaartje blijft rondom de tekst een witte rand over wij schrijven dus niet tot het uiterste randje. 2. Op ieder prijskaartje gebruiken wij hoogstens twee lettertypen en twee kleuren (zwart-rood). 3. Bij de staande kaartjes komt de prijs in het midden onderaan. 4. Bij de liggende kaartjes komt de pry's rechts onderaan. 5. Alle letters en alle cijfers zijn even dik. 6. Het hoofdwoord wordt in het verbonden schrift geschreven en loopt iets omhoog. 7. Er worden zo min mogelijk lussen gebruikt. (Ook geen versierin gen en strepen). De duidelijkheid gaat boven het artistieke. Nieuwe hagelslag verpakking De nieuwe ver pakking voor hagelslag is dus eindelijk gearri veerd. Vindt U 't geen handig, fleurig pakje? Het geheel ziet er leuk uit met frisse kleuren. Voor de klant is het reuze handig omdat de strooipakjes zo op tafel kun nen worden ge bruikt. Als U naar het buitenland gaat deze zomer, dan zult U ongetwij feld ook wel eens in een buiten lands levensmiddelenbedrijf ko men. Vanzelfsprekend zult U met meer belangstelling dan een an der zo'n buitenlands collega-be drijf bekijken en misschien ziel U wel iets, dat U uw collega's zou willen vertellen. In de AH- Flitsen wordt daar graag een plaatsje voor ingeruimd. Bakker Piei Onze jongste bediende Piet heeft gedurende de gemengde-koekjes- week als bakker verkleed de klan ten koekjes gepresenteerd; zoals LI ziet valt het wel in de smaak. De verkoop is prima geweest en de men sen komen er op terug, schrijft chef H. Kampen uit filiaal Helpman- Groningen.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 5