Vakantiegenoegens beginnen al bij het plannen maken Oplossing paaspuzzel Mm wee'i oaa-t Hl MmmH België en OPW Erebezoek aan Zaandam fl. 150.- en fl. 50.- voor goed idee Valkenburg won blikgroentenrace AH-FLITSEN 3 „Nee, van vacantie zal dit jaar niet veel komen", zegt verkoper G. L. van Osch (25) uit filiaal Fred. Hen driklaan, Den Haag. Het horen van dit sombere geluid deed ons ver moeden dat er iets ver velends stond te ge beuren. Het tegendeel was echter waar. Zijn vrouw kreeg kortgeleden een baby. Begrijpelijk dat er van du re reizen dus niets komt en het ligt meer voor de hand dat het echtpaar met kinderwagen dik wijls te signaleren zal zijn in de mooie omgeving van Den Haag, of aan het strand van Schevenin- gen; niet om te zonnebaden maar om te wandelen. „U hebt er geen idee van wat de ontvangst van zo'n klein mensje aan voorberei dingen vraagt. We zyn wel van plan met ons drietjes nu en dan een dagje naar de Veluwe te gaan. Eerst met de trein en dan maar wandelen, met onbekende bestem ming," voegt hij er nog aan toe. Uw reporter heeft zo het idee, dat, al offert deze jonge vader zijn va cantie grotendeels op, het in wezen niets met een opoffering te ma ken heeft. Mej. A. J. Weert (20) uit filiaal Wieringen trekt er een week tus senuit met haar verloofde Jan die in militaire dienst is. Weg uit het vlakke pol derland schap, weg uit de stilte van de lan delijke Wie- ringermeer. „We gaan in juli een week naar Dordrecht, waar hij fa milie heeft wonen en vandaar uit maken wij tochtjes in de omtrek". Tochten naar Sliedrecht (bag germolens), Schiedam (borreltje voor Jan) en Rotterdam (de nieuwe Bijenkorf) hebben we ook op het programma. „U moet niet gaan denken", zegt ze haastig, „dat we hier in de Wieringer- meer geen amusement hebben. Men noemt het hier „klein Parijs" en of je nu gek op dansen bent of van iets rustiger vermaak houdt, je kunt hier terecht. Maar het is toch fijn een week helemaal uit het vertrouwde leven en om geving te zijn". Haar antwoord op onze vraag hoe ze haar andere vacantiedagen gaat besteden maakt ons duidelijk dat ze van het weekje naar Dordrecht geen uur zal verspillen. „Uitrusten van de vacantie," zegt ze. Haar foto zou op de voorpagina van een weekblad met als onder schrift „vacantievreugde" niet misstaan Sinds een half jaar beschikt de heer R. Groen, chef van filiaal Leeuwarden, Nieuwstad over een scooter en vanzelf spre id----d^e reeds herhaaldelijk er bij hem op hebben aangedrongen hen eens tezamen met zijn vrouw, kinderen hebben ze niet, op te komen zoe ken. „Dit is nu een prachtige gelegenheid'.', vindt hij. Ze trek ken er met z'n tweetjes 9 dagen tussenuit en gaan via de afsluit dijk naar Haarlem, vandaar naar j Den Haag en Goes om via Eind hoven en Arnhem weer op hun I basis terug te keren. „Nee, naar het buitenland dit keer nog niet, ik heb te weinig rijervaring om ri sico te durven lopen en bovendien Nederland is zó mooi dat we onze vacantie best hier kunnen door brengen. De heer Groen is van plan om na afloop van deze tocht zijn scooter eens grondig na te kijken om hem weer klaar te ma ken voor een tocht langs het IJs- selmeer, maar dan gaat de tent mee, want kamperen in de vrije, mooie natuur is z'n hobby. Evenals het vorig jaar gaat mej. M. J. Druppers 19werkzaam in fi liaal Rotterdam, Franselaan, dit maal naar Epe op de Veluwe. Sa men met haar ver- loofde Wim, timmerman van beroep, op de scoo ter. Ze hebben in dit prachtige dorpje, dat als vacan- tieplaats grote be kendheid geniet, met haar schoon ouders een huisje gehuurd. Mej. Druppers, ruim een jaar verloofd, houdt niet van reizen en trekken, maar dat wil natuurlijk niet zeg gen dat ze geen tochtjes in de omgeving gaan maken. Het zou zonde zijn de scooter onbenut te laten. Als wij haar vragen waar heen ze van plan is vanuit Epe tochtjes te maken zegt ze „Waai de omgeving mooi is". De avon den hoeven ze geenszins in ver veling door te brengen. Iedere avond dansen afgewisseld met film. Ze weet trouwens al onge veer hoe het zal zijn, want dit wordt, zoals we boven al schre ven, de tweede keer dat ze hun vacantie hier doorbrengen. De va- cantieplannen voor het volgend jaar zijn nog geheel in het onze kere. Er staat namelijk een be langrijke gebeurtenis op korte ter- ïijn te geschieden. In augustus wordt ze mevrouw. „Door bossen en door dalen, door het zonovergoten land...", zo on geveer is de titel van een bekend liedje dat gemaakt i W. Hoensbroek T? 'p§ j (25) die sa- g|:g v. V men met zijn verloofde -n fietstocht van een WjHnH maken naar M Luxemburg. Met hun mooie lichte sport- karretjes, die evenwel zwaar be laden zijn met potten en pannetjes trekken ze op maandag 5 augus tus in zuidelijke richting, de beto verend mooie Ardennen tegemoet. Zijn verloofde is Nelly Hendriks, werkzaam in filiaal Heerlen. Om te eten en te overnachten maken ze zoveel mogelijk gebruik van de VRAAG van de MAAND De tijd van vacantie-houden nadert met rasse schreden en iedereen heeft zijn plannen daarvoor al wel bijna gereed. De voorpret van de vacantie begint al by het plannen maken en daarom is welhaast ieder graag bereid daar zo het een en ander over te vertellen. De plannen van een vijftal AH-medewerk(st)ers vindt U hieronder in 't kort weergegeven. De heer H. Valk in een zéér luchtig gesprek met een aantal prestatieverkoopsters tijdens het apéritiefje in Formosa. Een opname van het gezelschap tijdens de rondvaart. jeugdherbergen. „We hebben geen nauwkeurig tijdschema opgesteld om helemaal vrij te zijn. Maar ja, je moet dan ook niet gek opkijken als je ergens belandt waar ze niet met het eten op je gerekend heb ben", zegt hij ter verklaring van het keukengerei. De grotten in Luxemburg vormen hun reisdoel. Omtrent de bestemming van de geldprijs konden wij niets achter halen, maar de Valkenburgers zul len er wel weg mee weten. Proficiat Daar maken ze rechtsomkeert en komen 's zondags weer thuis. „Om niet weer direkt aan het werk te hoeven nooit leuk na een va cantie en om nog wat na te kaarten, nemen we nog een paar dagen vry." 50 Verkoopsters en verkopers hebben op 1 mei, de Dag van de Arbeid wel op luisterrijke wijze Als een klant U iets vraagt over een artikel, verwacht hij een des kundig antwoord. Daarom is het nodig, dat U met nieuwe artike len, die moeilijkheden opleveren bij de verkoop, volkomen op de hoogte bent. Nu het weer straks weei beter wordt, trekt iedereen naar buiten en voor picnic of ge zellig dagje kunnen wij van alles verkopen. Een blikje worst, is al tijd een gewild artikel om mee te nemen en naast de gewone worst soorten, heeft U hiervoor een aar dig blikje in Uw winkel, n.l. de Frankfurterknak worst. Zo'n blik met die sappige zeer smakelijke knakworst komt zeer goed van pas. Ook pinda's vormen een echt ge zellig artikel om mee te nemen. Niet alleen kinderen zijn er dol op, doch zelfs vader vergeet even zijn bezigheden om even wat pin da's te doppen. In Zaandam houdt men de produktie dan ook haast niet bij! Zo'n grote zak met 250 gram smakelijke pinda's doet het immers altijd! Vooral nu de klant de pinda's in zo'n keurige, door zichtige polyaetyleen zak geleverd krijgt, blijven ze nóg langer vers, en gaat het nog sneller. „Over smaak valt niet te twis ten". Dit geldt zeer zeker voor een smakelijk artikel als zalm. Op de blikjes met rose zalm komt als kwaliteits-aanduiding voor: „fan cy pink" en op de blikjes blanke zalm „fancy keta". Sinds kort heb ben wij ook een blikje met blanke zalm uit Japan. Op 't etiket staat „fancy pink", doch het blik bevat een blanke zalm. De Japanse zalm is kwalitatief echter belangrijk minder dan de Canadese. Op een warme dag is een blik heerlijke zuivere tomatensap een welkome verkwikking. Del Monte tomaten sap is zuiver en toch pittig. Puur natuur vindt Uw klant in zo'n keurig met 400 cc sap gevuld blik. Dat is bijna de helft meer, dan de flesjes Hollandse tomaten sap. In Uw verkoopgesprek wijst U de klant niet alleen op de rijk dom aan vitaminen, doch U ver telt eveneens, dat de inhoud van het blikje nog lekkerder woi'dt, al men voor het gebruik het sap een paar maal van het ene glas in het andere óverschenkt. In de winkel laat U de klant niet wachten. Alle gesprekken, die U met Uw collega houdt, kunnen wel gezellig zijn, maar voor de klant is het niet om aan te horen, want die klant wordt ontevreden. De klant zegt niet, dat er aan de bediening wat mankeert, doch blijft de volgende maal gewoon weg. Dat kunt U voorkomen door vol doende aandacht aan Uw klanten te schenken onder alle omstandig heden. Bedien Uw klanten zo prettig, zo correct mogelijk, want juist dan zal men ook van Uw zaak zeggen: „Bij Albert Heijn is het prettig winkelen". Vergeet U in Uw verkoopgesprek ook niet, Uw klant voor de pic nic de grote vyf van A.H. aan te bieden. Dat zijn onze vijf choco- ladeblokken. Juist voor de echte liefhebber is zo'n dik chocolade- blok jè van hèt. Bovendien is er wat smaak betreft voor elk wat wils: melk, puur, hazelnoot Advo caat en rozina. Zo'n groot blik ananas, dat U op de foto ziet, geeft ook al direct een zomerse indruk. De naam Summer Isles, die op het blik staat verklapt dat trouwens meteen. Zó veel ananas voor zó weinig geld. dan is verder commentaar wel overbodig en hieruit spreekt dus weer vanzelf: Albert Heijn maakt U het leven goedkoper. DAT STIMULEERT „Zo verkoop ik de meeste wijn!" gevierd. Op deze dag n.l. had de directie hen als prestatie verko pers (sters) van de O.P.W. 1956- 1957 voor een erebezoek aan Zaan dam uitgenodigd. Evenals him chefs op de O.P.W.- dag hadden zij een stralende zon meegenomen en vanzelfsprekend waren zij in de beste stemming, dat was reeds bij de ontvangst te mei'ken. Eerst met de lunch kreeg de heer H. Valk gelegenheid de gasten namens de directie welkom te heten. Hij vertelde onder meer, dat zij door hun goede prestaties de belangstelling op zich hadden gevestigd om tenslotte de hoop uit te spreken dat deze dag in her innering zal blijven en dat men zich realiseert, dat men deze heeft meegemaakt, omdat men iets ge presteerd heeft. Na de lunch wachtte een rond vaartboot in de Zaan de gasten op een tocht naar Amsterdam, waar een rondvaart door de ha vens en de grachten van de hoofd stad werd gemaakt. De gezellige film de „Kapitein van Köpenick", met in de hoofd rol de komiek Heinz Rühmann, kon de stemming alleen maar ver hogen, waarna in Formosa met een apéritiefje en een maaltijd de eredag besloten werd. Chef G. C. H. W. van Campenhout uit filiaal Zandvoort. Kerkstraat. '3f dient geregeld ideeën in. Acht keer heeft hij al een beloning gehad van *5?®, vijf of tien gulden. Deze keer heeft v hiJ e°hter alle records gebroken door een zc'ee 'n *e dienen, dat hem f 150, Waf hij met dit geld gaat doen? Hij fjBB weet het nog niet, maar wij zijn er van overtuigd, dat hij het „goed" zal J. H. Rijvordt besteden! G. Campenhout De heer J. H. Rijvordt, chef van ons filiaal in Bergen, is een liefhebber van vissen. Zondagsmorgens en op zijn snipperdagen kan men hem vin den aan het strand van Camperduin of Petten en soms ook wel op de Wadden, waar hij menige schol of schar aan de zee onttrekt. De f50.beloning heeft hij geheel voor zijn hobby besteed, nl. een nieu- de vishengel. Wij hopen, dat hij er nog veel plezier van zal beleven. Het is een felle strijd geworden. Vele filialen hadden zich voorge nomen nu eens alles op alles te zetten om deze wedstryd, waarbij het er op aankwam zoveel mo- gelyk blikgroenten te verkopen, te winnen. Het gevolg was dan ook, dat er gewerkt is met een élan, dat zelfs de grootste opti misten niet hadden verwacht en het eindresultaat heeft dan ook de hoge verwachtingen verre over troffen. Een van de filialen, die zich tot het uiterste hebben ingespannen, was dat van chef J. Roukens in Valkenburg. He*- verkochte kwan tum was zeer hoog en met span ning werd naar de uitslag uitge zien. Toen deze uiteindelijk kwam, bleek Valkenburg niet voor niets gezwoegd te hebben: de eerste prijs was behaald. In een gesprek, dat wij met chef Roukens hadden, bleek, dat het personeel er de voorkeur aan had gegeven de premie te ontvangen in de vorm van klinkende munt.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 3