AH-ntTSIN Heiioo won de plus pluim Geen plakjes?dan maar blokjes Pret en Properheid Ufa «le blikgroentenrace Leidse A H-service met gebak beloond Koffie-eialage Person eelsavond in vogelvlucht 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 14e Jaargang No. 5 Landelijke editie Mei 1957. Verantwoordelijk eindredacteur H. K. Engel, Hoofd Personeelszaken Redactie: J. W. Noortman Personeelszaken L. J. A. S. Kloos Personeelszaken J. J. M. v. d. Meer Verkoop M. J. H. Grooten Planning J. Lieffering In- en externe betrekkingen K. Romp Opleiding Aan dit nummer werkten mede: L. L. Vermaire Supermartcontact Th. Post Na de blikgroentenrace. A. Th. de Nijs Personeelsavond R. B. Weizenbach Leidse A.H.-service met gebak beloond. K. de Kievit Koffie-etalage. H. Kampen Bakker Piet. J. Bakker Foto's. J. C. Hali Foto's W. v. Maltha Tekeningen. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie. Na de blikgroentenrace hield filiaal Schippersgraclit, Amsterdam, een avondje thuis bij chef Scheelings naar aanleiding van het behalen (voor de derde maal) van de 4e prys in de O.P.W. Het avondje be- blikgroenten-actie nog eens in her innering werd geroepen; de toon bank stond vol met blikken groen ten. De ploeg op het hoofdkantoor in Zaandam. V.l.n.r. de heer H. Valk, Henk Tromp, Netty Postma, Emmy Bijker, de heer en v. d. Blom, Joop Kortekaas en de heer J. Legerstee. Vaak hebben winnaars van de Zilveren Pluim hun overwinning te danken aan één of meer goede stunts. Chef IJ. van de Blom, uit Heiioo houdt niet van stunts en toch wilde hij de Pluspluim winnen. Hij heeft nu gewonnen, alleen maar door hard te werken. Natuur lijk werd hy daarbij gesteund door zijn (jonge) medewerkers. Jubilarissen 5 JAAR IN DIENST: Fil. 551 Verk. C. F. van Asselt 7-5-52 332 Mevr. G. 1Vees- Sjollema 12-5- 52 28 Verk. P. J. de Blieck 19-4-52 204 Verk. J. H. Morsink 28-4-52 253 Mej. M. A. Stalpers 7-4-52 69 Mej. A. M. v. Ros- sum 14-5-52 232 Verk. W. Wester- hout 15-4- 52 2 JAAR IN DIENST 99 Verk. J. H. Oude Weernink 18-4- 55 60 Verk. J. Slagter 4-5-55 345 Chef H. Vos 4-4-55 346 Mej. G. Heesen 16-5-55 347 Verk. J. de Boer 16-5-55 19 Mej. D. Knibbe 22-5-55 329 Mej. J. M. J. C. Snoek 16-5-55 538 Mej. L. de la Court 23-5-55 538 Mej. A. J. v. d. Mo len 23-5-55 122 Mej. C. J. M. Slewe 4-4-'55 526 Verk. W. Tuitil 12-4-55 528 Verk. J. Hogenboom 25-4-55 549 Mej. A. Noorlander 16-5-55 701 Mej. M. Ch. Ste- houwer 16-5-55 Amb. R. Korsten 31-5-55 22 Verk. J. S. M. de Vries 18-5-55 73 Mej. P. A. L. Ha- rinck 20-4-55 74 Mej. C. J. Geers 18-4-55 116 Mej. A. J. Nieuwen- huize 11-4-55 125 Mej. E.Z.Tas 30-5-55 168 Mej. J. A. M. A. Bekkers 23-5-55 175 Verk. C. L. Bouman 2-5-55 223 Mej. P. J. v. d. Doel 4-4-55 536 Verk. F. IV. M. van Berkel 12-4-55 49 Mej. H. W. G. Weijn 31-5-55 505 Mej. H. M. Pot 23-5-55 512 Mej. G. Smit 2-5-55 57 Verk. R. Schaafsma 2-5-55 181 Mej. N. v. Holland 16-5-55 12 Mej. XV. Prins 17-4-'55 58 Verk. F. H. Over- dam 30-5-55 239 Mej. E. G. v. Gel-. deren 18-4-55 507 Verk. F. van Dijk 30-5-55 255 Mej. P. XV. Jans sen 2-5-'55 107 Mej. A. A. Th. de Laat 4-4-55 161 Mej. E. H. Wolfs 31-5-55 167 Verk. L. P. Steegs 4-4-55 rrna een gezellig glaasje ge- dronken met het resultaat hierbij toegevoegd. De start was niet veelbelovend Er werden wel wat pakjes Frou Frou en Mokkawafels verkocht, maar lang niet genoeg om te win nen. Chef v. d. Blom offerde een pakje Frou Frou op om de klan ten te laten proeven, doch erg vee hielp dat niet. Toen kwam iemand op het idee om Mokkawafels te laten proeven en die vielen zo in de smaak, dat er praktisch geen klant de deur uitging zonder één of meestal twee pakjes wafels ge kocht te hebben. Bovendien ver kocht Joop Kortekaas er nog 98 in de wijk. De eerste etappe was gewonnen. Geen plakjes Ook het plusartikel kokosbrood ging aanvankelijk stroef. Het werd in keurige plakjes gesneden, maar de klanten in Heiioo hebben kennelijk iets tegen plakjes. Ze kochten ze tenminste niet. De plakjes werden daarom vei- Woensdagmorgen 10 april j.l. wer den er door een klant in filiaal Doezastraat, Leiden, 6 gebakjes bezorgd. Op de vraag waaraan dat te danken was, antwoordde mevrouw: „Omdat ik altijd zo oed door jullie geholpen word." Onder leiding van vervanger K. de Kievit wisten de dames Bons uit het filiaal Sliedrecht door middel van deze koffieetalage een omzet van 98 pakken koffie te behalen. Dit is in 3 dagen gepresteerd. Binnenkort hoort U nog meer van Sliedrecht. Als chef antwoordde ik: „Dat is van onze kant alleen maar service mevrouw", waarop geantwoord werd: „Nou van mijn kant ook, en laat het jullie maar goed sma ken". Na nogmaals vriendelijk bedank! te hebben, heeft het ons ook goed gesmaakt. Na het gebak van Al melo dus ook gebak in Leiden, Doezastraat. vangen door blokjes, drie soorten door elkaar. Toen ging het prima. Bij de Schotse Hagel werd de na druk gelegd op de fijne stukjes butterscotch, die in deze koekjes verwerkt zijn. Het woord „butter scotch" deed wonderen. De Schot se Hagel werd dan ook het succes artikel in deze strijd om de pluim. Over het plusartikel Advocaat valt niet veel te vertellen. Of schoon er hard mee gewerkt werd, was het resultaat niet zo dave rend. De goede resultaten met de eerste drie artikelen behaald, maakten echter deze kleine mis stap goed. De Zilveren Pluim was voor Heiioo. Hij heeft zijn plaats gevonden op het radiotoestel van chef v. d. Blom. Wij hopen dat hij daar nog lang zal prijken. Zij die 'i deden De heer IJ. v. d. Blom (39) geniet in Heiioo ruime bekendheid. Hij beweegt zich namelijk veel in het verenigingsleven en kent de mees te inwoners. Om een volledige op somming te geven van de vele functies waaraan de heer v. d. Blom zijn krachten geeft, zou ons te ver voeren. Laten we volstaan met te zeggen dat hij tweede voor zitter van de V.V.V. is en pen ningmeester van de plaatselijke toneelvereniging. Als het seizoen daar is kunt U hem gehuld in visserskledij inclusief laarzen, en voorzien van een werphengel zien „jagen" op schol en schar. Enkele jaren terug speelde de heer v. d Filiaal Stadionweg 181. Amster- j 5e. dam, heeft op 7 mei een perso neelsavond gehouden. Het volledig 1 6e. personeel was bij elkaar. Interne kostenbesparinj (lichtverbruik, papierverbruik, enz.) Wijnsoorten (dit voor onze nieuwelingen) Blom nog actief als back voetbalvereniging Heiioo. Sinds zijn spieren zijn gaan pro testeren laat hij de andere liefheb bers toch profiteren van zijn er varingen in zijn voetballoopbaan als scheidsrechter van de K.N.V.B. afd. Noord-Holland. Na het bovenstaande zal het U duidelijk zijn dat mevrouw v. d. Blom zich niet bepaald iedere avond in de aanwezigheid van haar echtgenoot mag verheugen, maar och, haar twee dochtertjes, 5 en 13 jaar oud, resp. op de kleu terschool en Ulo, voorkomen wel dat ze zich zou vervelen. En bo vendien, ze is lid van H.O.V. of wel Heiloër-Operette-Vereniging, die voor artistieke prestaties ge degen oefening vereist. Joop Kortekaas (17) komt uit Velzen-Noord en i'eist iedere dag op en neer naar Heiioo. Sinds an derhalf jaar zit hij in een drum band van de harmonie St. Cecilia. Hobby's heeft hij te over. Bios coop, rock 'n roll, cowboy-boeken maar geen sport. Nu fluisteren boze stemmen dat hij zeer actief is op het punt van meisjes. Zou hij dit als zijn sport beschouwen? Dit filiaal telt nog een nachtegaal: Netty Postma (18) is evenals me vrouw v. d. Blom lid van H.O.V. en hieruit blijkt, dat haar liefheb berij voor een groot deel bestaat uit zang en muziek. Binnenkort wordt er een uitvoering gegeven van „Die lustige Witwe" van Fr. Léhar en zij moet daarvoor zo waar balletlessen gaan nemen. De verwachtingen zijn hoog gespan nen. Natuurlijk ook die van haar verloofde Jan, radiotechnicus bij Philips. Henk Tromp (16) is de benjamin. Op het ogenblik zit hij in zware zorgen. Hij kan er niet over uit waarom uit de eieren van zijn drie eenden maar geen eendjes willen komen. Thuis heeft hij zelf een ren getimmerd en daarin een vij vertje aangelegd. Aan deze lief hebberij besteedt hij al z n vrije tijd. Telkenmale houdt hij „ver bouwingen" en voor het benodigde hout klopt hij dan bij de chef aan. Nu het weer er een beetje op gaat lijken, krijgt hij weer zin in zwem men. Een meisje heeft hij niet. Toch is hij wel eens gesignaleerd met een „hengselmandje". Tenslotte Emmij Bijker die on danks haar 19 lentes de oudste is van het ploegje. Op eerste Pink sterdag verlooft ze zich met Rob (21) die op het ogenblik in dienst is als sergeant bij de verbindings troepen en hier een opleiding krijgt voor radiotechnicus. Begrijpt U nu waarom ze naailes heeft en ze zich bezig houdt met borduren? Zij heeft een pick-up en draait bij voorkeur romantische platen. De volgende punten werden be- Qepl,oetd werd er bij een lekker sproken: le. Meerverkoop (bij-verkoop ar tikelen welke bij elkaar be horen) 2e. Te woord staan van de klan ten. 3e. Bediening klanten. 4e. Behandeling kaas en vleeswa ren. kopje koffie onze nieuwe Cake Mix. Deze viel zeer in de smaak. Verder een glaasje nieuw-rood en onze zoute pinda's. Voor het begin en na afloop di'aai- den we gezellig nog een paar plaatjes. Het was een gezellige en leerzame avond, welke z'n vruchten wel zal afwerpen. Van 25 tot en met 28 februari j.l. werd er een vervolgcur sus gegeven op de opleidingsschool. Op de foto links wor- den vier cursisten door hun collega's ..opgetrokken" en op de rechtse foto doet ambulant J. Sijtsma aan „self-cleaning" Super(mari) koniakt Op maandag 15 april werd in de kantine van de Supermart Haar lem een personeelsbijeenkomst ge houden. Het personeel was dit maal voor de 2e keer in 1957 bij elkaar om gezamenlijk een paar prettige en nuttige uren door te maken. In zijn inleidingswoord zei de be drijfsleider, de heer Vermaire o.a. dat het uitei'st noodzakelijk is, dat de klant onze zaak en onszelf zo prettig en zo voordelig mogelijk ziet. Wij moeten dus aan ons ui terlijk en aan onze eigen houding steeds zoveel mogelijk zorg be steden, zodat de klant het bij AH prettig winkelen vindt. Hierna werd onderling druk ge discussieerd over allerlei pro bleempjes die zich dagelijks kun nen voordoen. Vervolgens werd iedereen in de gelegenheid gesteld ananas en mandarijntjes te proe ven in verband met de Paasrecla- me, wat bijzonder in de smaak viel. Ongemerkt draaide de klok door en zoals aan alles kwam ook aan dit gezellig samenzijn een nog on verwacht einde. Op herhaald ver zoek van alle aanwezigen gaf mej. Hulzebos nog een staaltje verras send goede zangkunst ten beste. De heer Vermaire stelde voor tot slot het AH-lied in ere te herstel len, wat docr allen uit volle borst werd meegezongen.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 2