AH-WTSIN Bij het werk van W. G. Hofker Afdeling filialenadministratie Van puzzelen en een verbroken verloving Butterscotch-repen en Boskoopse oudjes ij heten welkom 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 14e jaargang No. 4 April 1957 Verantwoordelijk eindredacteur J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken Redactie: J. Lieffering, in- en externe betrekkingen Aan dit nummer werkten mede: J. Ph. Bartelson Personeelfonds M. BarretteMuziek A. J. Bicker De afrekening J. Janse Kanovaarder v. d. dokter A. A. Koopman Mej. J. C. E. Moederzoon J. A. Popping K. Romp G. A. v. Rooyen C. v. d. Vliet Met vakantie A. P. Wognum A. de Wolff-Scherphuis Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie. Personeelsver. Help hen! Bedrijf songelukken Foto's Biljarten Over solliciteren gesproken B-repen N.C.R.V.-reportage w. Hofker is een veelzijdig hij weer naar Nederland terug u;,- ~-i.ii*- i ondanks de vele reizen, die W. G. Hofker maakte en ondanks de vele jaren dat hij op Bali werk zaam was, is hij Amsterdam trouw gebleven en heeft de mooiste oude plekjes bestudeerd en dikwijls af gebeeld. kunstenaar. Hij maakte schilde ringen voor een zevental zeesche pen. Hij vervaardigde portretten van H.M. Koningin Wilhelmina en H.M. Koningin Juliana, respectie velijk voor Batavia (1937) en Dja karta (1949). Voor het Museum Dreesmann maakte hij een serie van 25 teke ningen van „Bekende Amsterdam mers". Ook schilderde hij portretten van vele professoren en van belang rijke Nederlanders werkzaam op het gebied van handel en industrie. Hij heeft verder een voorliefde voor Amsterdamse stadsgezich ten, die hij opzet met veel bruin groen en blauw. Ook zijn zuidelijke landschappen hebben deze kleuren. Zijn crayon-tekeningen zijn ge voelig en sfeervol en roepen een zekere weemoedige stemming op. W. G. Hofker, schoonzoon van de schilder Georg Rueter, is geboren in 1902. Hij studeerde aan de Rijksakademie te Amsterdam en was ook leerling van Willem Wit- sen en Isaac Israels. Van 1938 tot 1944 woonde hij op Bali, waar hij in opdracht van de K.P.M. tekeningen, grafische pren ten en schilderijen maakte, die veelal het leven op Bali tot on derwerp hadden. In 1946 keerde We weten het allemaal: naast de vele goede eigenschappen die we j hebben, zyn er ook enkele die ons wel eens last bezorgen. Neem nu eens de vergeetachtigheid of de neiging om iets net even anders op te schrijven als we het bedoelden. En het mag ongelooflijk klinken, maar dit is een van de oorzaken van het bestaan van een afdeling op het Hoofdkantoor in Zaandam. Ja, we begrijpen dat we U nu wat opheldering verschuldigd zijn en hiervoor roepen we de hulp in van de chef van deze afdeling, de heer T. K. Gruys, met wie wij een gesprek hadden. De heer Gruys al 11 jaar bij AH en om volledig te zijn: een gelukkig echtgenoot en vader van een dochtertje Nelly begint het gesprek heel ongewoon. „Van kranten, weekbladen en tijdschrif ten heeft de puzzle-rubriek altijd mijn speciale belangstelling en als U nu weet dat mijn taak hier op kantoor o.m. bestaat uit het cor rigeren en opzoeken van fouten en vergissingen die door de diverse filialen in hun administratie wor den gemaakt en dat ik hierbij soms voor bijna onoplosbare raad sels kom te staan, dan zult U ook begrijpen dat ik in mijn werk een groot sportief element zie." Voor de dokter! Zij, die in militaire dienst zijn geweest kennen natuurlijk het hoorn-signaal „Voor de dokter!". Ik zou het leuk vinden, als de dokter bij A.H. door onze keurig geüni formeerde portier ook met een hoorn signaal zou worden ontvangen. Wij hebben nu toch een mooie binnen plaats voor een beetje show, terwijl men op de afdelingen niet meer ge regeld behoefde te kijken of het sein al brandt. Maar goed, als de dokter binnen komt, zijn de banken bij de medische dienst spoedig geheel bezet. Men zou de bezoekers in 3 groepen kunnen verdelen, n.l., zij. die weten waar het om gaat, zij, die bang zijn, dat de dokter „iets" ontdekt en zij, die bang zijn, dat de dokter „niets" ontdekt. Het is altijd nogal rustig op de bank. Soms hoort men uit de speekkamer een onderdrukt kreetje. Dan gaat er een siddering door de wachtenden en hij, die er een grapje over maakt, kan ervan verzekerd zijn, geen succes te hebben. Degenen, die uit de spreekkamer ko men, worden in stilte benijd, omdat zij het reeds achter de rug hebben, ofschoon het soms juist in de rug zit. Soms vraagt er één hun diagnose over de bui van de dokter. Een flinke vent stapt stoer naar bin nen. Na enige tijd komt hij met hangend hoofd weer naar buiten. „Wat scheelt je?" wil een der wach tenden weten. „Ik ben over mijn toeren, overwerkt en moet voorlopig heel kalm aan doen." „Zo, is je vrouw dan al klaar met de schoonmaak?" „Barst" is het hartgrondige antwoord. Even flikkert er moordlust in zijn ogen, maar dan bedenkt hij zich, hij moet toch kalm aan doen en daarom sloft hij met gebogen hoofd en mom pelend „ellendeling" de gang in. „Wie volgt" zegt zuster. I De controle van de zeyelboekjes. V.l.n.r. mej. W. van Sanne, de heer i C. Breiier en de dames M. Provoost en N. Kaper. Sinds korte tijd worden er in Bos- in kleine stukjes croquant uit de Vele medewerkers De heer Gruys doet het werk na tuurlijk niet alleen. Tot zijn di recte medewerkers behoren de he ren C. J. Tadema en H. H. Wulfert en dan 8 balansmakers en 17 ad ministratiecontroleurs die, opere rend in de buitendienst, begiftigd met een fijngevoelig reukorgaan, snuffelend rondgaan door AH's filialen en hun bevindingen in de vorm van rapporten op het bureau van de heer Gruys deponeren. De bestudering en uitwerking hier van verschaft bergen werk. Uitsluitend heren dus die het werk doen? Nee zeker niet. Mej. K. E. Sikkes is al geruime tijd de secre taresse van de afdeling en het is bijna uitgesloten dat zij op vragen die haar worden gesteld het ant woord schuldig zou blijven. We zouden haar echter tekort doen door haar uitsluitend als vraag baak te zien. Zij fungeert n.l. ook als „sociale dienst". Bij verjaar dagen en feestelijke gelegenheden zorgt zij voor gebak en zij is be last met het kweken van stem ming. En zonder een goede sfeer werkt toch niemand prettig? Instructie Tot een hoofdtaak van deze afde ling mag ook gerekend worden het ontwerpen van instructies voor de filiaalchefs over de manier waarop zij hun formulieren en pa perassen moeten invullen en be handelen. Hierdoor wordt de taak van de chefs verlicht daar ze nu niet alles zelf hoeven uit te dokte ren. „Want," zegt de heer Gruys, „in de eerste plaats zijn zij ver kopers en van welk groot belang de administratie ook zijn mag, het accent ligt toch op de verkoop". Er zijn filialen die een paar klan ten hebben die uit gewoonte niet meteen afrekenen, maar dit op ge zette tijden doen. Voor de centrale koop, het heester-dorp aan Gouwe, gezellige middagen ge organiseerd voor bejaarden. Nu was er onlangs een speciaal feestje, waarvoor twee oudjes in het AH-filiaal inkopen kwamen doen. Een bakplaat vol butter scotch-repen trok de aan- dacht. Eén van de oud- jes merkte echter op: - jP? -ja, ja, maar acht repen den> dat kan toch niets Fzijn", waar op de ver koper prompt een reep door mid den brak en ieder de helft liet oppeuzelen. Natuurlijk niets dan lof en het tweetal verliet met een behoorlijke hoeveelheid ï'epen de winkel. Twee dagen later komt er een klein mannetje, ver in de tachtig, de winkel binnen. In zijn hand had hij een stukje papier en daar- butterscotch-repen. „Moet je eens zien," zei hij, „die steentjes zitten in die repen van jullie". Hij had kennelijk geen tand of kies meer in zijn mond en hierdoor waren de stukjes natuur lijk overgebleven, toen hij de cho colade verorberd had. Het duurde minstens een kwar tier, voordat hem aan het ver stand gebracht was, wat dat voor stukjes waren. De man was n.l. stokdoo'! wal boven het ruime sop heeft ver kozen. We zijn hier gekomen op de plaats waar de volle zegelboekjes, die via de filialen door de klanten werden ingeleverd, stuk voor stuk worden gecontroleerd en van waaruit ook om de 14 dagen de filialen met zegels worden bevoorraad. Het aantal loopt, schi'ik niet, in de millioenen. Het is zeker niet over bodig dat de zegelboekjes worden gecontroleerd, zolang het nog her haaldelijk voorkomt, dat een blad zijde per vergissing onbeplakt is gelaten Voor ieder vol zegelboekje wordt een obligatie verstuurd. Deze obli gatie-affaire plaatst de heer Bes- terveld en zijn medewerkers in de frontlijn van de service aan de klanten. „U staat er versteld van," zegt hij, „hoe zorgeloos men soms met deze waardepapieren omgaat. Hé, mogen zij wel door de grote poort, portier? Ja, dat zijn lui van de O.R. NIEUW PERSONEEL FABRIEKEN: T. Dolleman C.F. S. M. Thouars-v. d. Voet B.W. J. C. Gerrits-Duran C.F. H. J. Everhard S.B G. J. v. d. Veen V.A. Ch. A. T. Kuikens T.A. A. Lassooij-Kuypers Div. F. Manuputty P.M. C. A. M. Boin-Seegers V.A. A. van Hoven K.B. A. Hes-Pool C.F. B. E, BakkerB.B. W. Schouten B.B. H. Bruinsma Exp. Th. Otto C.F. T. Ie Mat-Goezinne Div. M. Llitendaal Div. A. N. Schoeman-Leeuwangh Lab. A. E, Goossen-Aaltsz C.F. W. de Wolff S.B. F. P. Sievers S.B. A Szabo V.A. I. Toth V.A. W. J. S. BosL.F. S. Lankreijer Exp. A. G. Ruig-Budde K.B. A. J. G. Eshuis B.W. De heren P. Schipper, L. Didden en B. Steegenga (v.l.n.r.) zitten I gebogen over de administratie van de puntenpremieactie. V. administratie hiervan, om even tueel misbruik tegen te gaan, zijn we hier ook aan het goede adi'es. Zegelboekjes We zijn nog niet aan het eind van ons latijn. Aan de andere kant van de lichte kantoorruimte treffen we de heer A. Besterveld, die hoewel nog val lend onder de afdeling van de heer Gruys, toch met 8 medewerkers t.w. de dames W. van Saane, M. Provoost, N. Ivaper en de heren B. Lievers, P. Schipper, C. Breiier, L. N. Didden en B. Steegenga, een geheel zelfstandige taak heeft. De heer Besterveld is reeds 10 jaar bij AH in dienst, getrouwd en Ixeeft 2 dochtertjes, resp. 3% jaar en 8 maanden oud. Eigenlijk is hij de enige in de familie die de vaste De heer A. Besterveld ....100 service Laatst had weer iemand z'n obli gatie waar hij lang voor had ge spaard aan de voddeman „van de hand gedaan". Toen hij zijn ramp zalige vergissing bemerkte, bleek deze zijn spullen al aan een grote opkoper te hebben verkocht. Lei den was in last. Met de moed der wanhoop heeft hij toen een dag lang een grote en lang niet frisse berg met afval doorzocht maar tevergeefs. Ten einde raad belde hij ons op. Nu is geen moeite ons te veel om klanten te helpen, onze service is 100 maar we kunnen niets doen als we het nummer van de obligatie niet weten. Onver schillig wat er met het waarde stuk gebeurt, zolang het nummer te zien is, is er nog niets verloren". Cadeaux Van de andei-e werkzaamheden die door de heer Besterveld en zijn medewerkers worden verricht, mo gen we zeker niet vergeten de ver zending van de artikelen waarnaar in den lande reikhalzend wordt uitgezien, de cadeaux van de pun tenpremieactie. Vooral de textiel komt nogal eens in het gedrang. De verzending heeft eenmaal per maand plaats en er bestaan plannen om deze termijn zelfs korter te maken. „Want", zo zeggen ze, „kunt U bijvoorbeeld tegen de smeekbeden van meisjes om voor een bepaalde datum een scheerapparaat op te sturen omdat het als verjaardags cadeau bestemd is voor hun ver loofden Wij zouden niet graag de schuld zijn van een verbroken ver loving". De heren H. A. Wulfert, C. J. Tadema en mej. K. E. Sikkes bestu deren de binnengekomen rapporten.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 2