mum N.C.R.V. maakte radio- reportage in de fabriek Schietploeg was vasthoudend Wordt het loonzakje doorzichtig? Kantoor bezocht fabriek Nieuws over ideeënbus mi ui in ii mi li in ii ii Help hen over de brug Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam SAH002000036 Flitsen Fabr/Zaan april 1957 14e Jaargang No. 4 - April 1957 We zyn, wat je noemt, in het nieuws de laatste tijd. De VARA zond onlangs een AH-lunchconcert uit, de Wereldomroep maakte een reportage in de fabriek en de N.C.R.V. stelde in Albert Heijn's fabrieken een jeugdklankbeeld samen. Eén uit een serie programma's voor de jeugd over de dagelijkse bezoekers aan de deur van iedere woning, o.a. de melkboer, de bakker en de kruidenier. Deze reeks van 12 a 13 wordt in de maanden juli, augustus en september uitgezon den, donderdagmiddag van 5 tot 5.30 uur. Samensteller van deze program ma's is Dick Dorhout, hij schrijft de teksten en bereidt de klank beelden voor. Wanneer zijn werk is afgelopen, komt Gerrit Vonk aan de beurt, die de vraaggesprek ken houdt en die in de studio, sa men met Tanja Koen, de verbin dende teksten spreekt bij de mon tage van het klankbeeld. De tech niek, tenslotte, is in handen van de heer Martin Stroomer. Het mannelijk gedeelte van dit gezel- Telkens weer krijgt Personeelszaken de klachtdat het zo moeilijk is om opgenomen te worden in ons bedrijf en in de groep. U hebt dat misschien allemaal gehad toen U nieuw in het bedrijf kwam en 11 zult zich ongetwijfeld herinneren hoe vervelend en moeilijk dit vaak De directie geeft via Personeelszaken volop haar medewerking om nieuwe' lingen te instrueren en te introduce ren. De bedoeling is hiermede een spoedige aanpassing te bevorderen. Dit is echter niet alles. De pogingen van de directie vallen zelfs in het niet, als wij allen en ook U niet mede helpen. Gaarne doen wij daarom een beroep op Uw medewerking. Immers een ieder is op zijn plaats verantwoordelijk voor cle sfeer en verantwoordelijk voor zijn medewer kers. Extra zorg vragen hierbij de nieuwe lingen. Daarom weest vriendelijk voor hen, probeer hen spoedig op te nemen in de groep vertel hen over gewoonten en regelingen, neem hen in de rust pauze mee naar het O.G. En vooral wanneer een nieuweling in het O.G. naast U komt zitten zeg niet „dit is mijn plaats" of „hier zitten wij" al of niet gepaard gaande met een grove uitdrukking. kunt ook vriendelijk vragen of men ergens an ders wil gaan zitten. Vergeet niet, dat de eerste indruk zeer belangrijk is. Schrik Uw nieuwe collega dus niet af. schap doorkruiste Albert Heijn's Fabrieken, legde een praatje van de heer A. Heijn, over de groei van het bedrijf en speciaal over de zelfbedieningswinkels, op de band vast, hield interviews met allerlei personeelsleden in de produktie- afdeling, zette de heer Pilger op de band, d.w.z. dat wat hij ver telde over de bedrijfsschool en op leiding in het kruideniersvak, en sceneerde een ZB in de bedrijfs school en maakte ook daar op namen. Tam karweitje Het maken van dit 42e klankbeeld was eigenlijk maar een tam kar weitje voor deze drie radiomensen. Zij beleefden opwindender avontu ren; zo daalden zij twee keer 700 meter in de Limburgse mijnen af, voeren met een loodsboot op zee, vlogen met de Rijks Luchtvaart- school, postten een briefkaart in Scheveningen en volgden die op haar reis naar Hulsberg, een dorp je in Limburg. 24 Uur lang reisden zij met die briefkaart mee, in de nachtposttrein, in de postauto en in alle vervoermiddelen, waarin die briefkaart terecht kwam. En er staat nu nog een klankbeeld over de parlevinker op het pro gramma, het maken daarvan zal ook wel niet zonder belevenissen verlopen. Hoewel deze N.C.R.V.-program ma's voor de jeugd zijn bedoeld, zijn er heel wat ouderen, die er naar luisteren, getuige het grote aantal oplossingen van een prijs vraag, uitgeschreven in een van de klankbeelden. Er kwam zelfs een oplossing van een 70-jarige luisteraarster. U hoeft zich dus zeker niet te oud te voelen om te luisteren, wanneer in juli het pro gramma over de kruideniersbran che wordt uitgezonden. Nauwgezet houdt de heer M. H. de Vries de stand van zaken bij. De foto rechts toont de heer J. Boon (links) in vingerdiscussie met twee „gasten" over de vraag of het schot de roos getroffen heeft of niet. Het zal wel om een AH-schot gegaan zijn Dat in ons bedrijf bekwame schutters zijn, werd weer eens bewezen op zaterdag 13 april, toen in ons O.G. de jaarlijkse Paasschietwed- strijden werden gehouden tussen de ploegen van de bedrijfsbewaking. 's Morgens om even na 10 uur politie en de heer v. Urk Sr., de I openden de beide organisatoren, I de heren Arts van de gemeente- Het eerste punt van de vergadering van de Directie en de Contact commissie op donderdag 11 april 1957 was de vraag of de LOONZAK JES zodanig gevuld kunnen worden dat de inhoud zichtbaar is, zodat zonder dat het zakje geopend wordt, deze gecontroleerd kan worden. De directie staat hier zeer welwillend tegenover en zal laten onder zoeken of aan dit verzoek gevolg zal kunnen worden gegeven. Publicatieborden. Het mededelingenbordje bij de nieuwe poort is uitsluitend be stemd voor spoed-publicaties. Het mededelingenbord bij de oude poort was tijdelijk gedeeltelijk ge blokkeerd door de materialen van de verbouwing der L.F. De vraag der C.C. wat hieraan gedaan zal worden, beantwoordde dc heer Schuddeboöm met de me dedeling, dat er aan de kleedka mers bij het oude kaaspakhuis een groot publicatiebord zal komen, tussen de beide trappen. In de iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Op 3 en 10 april hebben ficee proe pen medewerk (st)ers van het hoofd kantoor de fabriek bezichtigd. Het betrof hier een aantal mensen, die hoewel ze als 't ware de fabriek dagelijks van buiten konden zien, er nooit in waren geweest. Ten einde in deze leemte te voorzien werden twee z.g. Instuifdagen voor hen georganiseerd, waarop alle deel- ne(e)m(st)ers met genoegen kon den terugzien. Illllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll meisjes-kleedkamer op de K.B. eenzelfde bord. Naar aanleiding van de desbetref fende vraag zegt de heer Schudde- boom toe de plaatsing van en de regeling bij het visitatie-apparaat nog eens te zullen bekijken. Rondvraag. Alvorens over te gaan tot de rond vraag verzocht de heer Schudde- boom de C.C.-leden er het hunne toe bij te dragen dat de kleine poort altijd als personeels in- en uitgang wordt gebruikt. Al te veel loopt men nog door de grote poort als deze voor het in- en uitrijden van auto's openstaat. Het aanbrengen van een fonteintje bij de bandovens is een maatregel die al in hoge mate tegemoet komt aan een op de vorige verga dering geuite wens. Het woningprobleem komt ter sprake, omdat een recente wo ningtoewijzing aan iemand uit Den Helder voor andere gegadigden een teleurstelling betekende. De C.C. is er echter na uitleg van overtuigd, dat alle gevallen objec tief worden behandeld en dat de directie doet wat zij kan op dit terrein. Caniineconcert Op woensdag 15 mei zal het be kende kwartet van Van Wood in het O.G. optreden. De naam Van Wood rechtvaardigt de ver wachting, dat we volop gezellige Italiaanse liedjes te horen zullen krijgen, want deze Nederlander heeft zich in Italië een grote naam verworven in de wereld van de amusementsmuziek. commandant van onze Albert Heijn-ploeg. Met 41 en 44 punten zetten zij de goede series in, die in de loop van de dag geschoten zcuden worden. Dat laatste bleek aan het einde van de dag, toen de eindresultaten van de 6 ploegen bekend werden. Naarmate deze cijfers meer in zicht kwamen, nam de spanning toe, want de ploegen zaten elkaar vlak op de hielen. Hier zijn dan de einduitslagen: totaal punten 1. Albert Heijn N.V223 2. Reserve Politie 221 3. Politie 219 4. Sterel en Wechelaar 213 5. Artillerie Inrichtingen 211 6. P.T.T190 Onze ploeg bestond uit de heren Abbink, Hogendijk, Schijf, Stens en v. Urk Jr. en de laatste bleek de kampioen-schutter te zijn die met 5 tienen, het maximum te behalen puntenaantal bereikte en voor deze prestatie een extra per soonlijk prijsje kreeg. Om 5 uur 's middags reikte de heer A. Heijn de prijzen uit, t.w. een zilveren weegschaal als wis- selprijs met een medaille, die de winnende A.H.-ploeg zal mogen behouden; een verzilverd 200 gram gewicht en een verzilverd 100 gram ge wicht, respectievelijk als tweede en derde prijs. Bij zijn toespraken vergeleek de heer Heijn de weegschaal met de balans, waarin het geweer moet liggen, wil men zijn doel goed ra ken, terwijl hij er tevens op wees dat er ook eerlijk gewikt en ge wogen was om de prijswinnaars aan te wijzen, anders zou het niet beleefd zijn als gastheer de le prijs in eigen hand te houden. Onder de vele belangstellenden waren behalve de heer J. Heijn en de heer J. Legerstee, ook de di rectie van de firma Sterel en We chelaar, de directeur der P.T.T. en de commissaris van politie, de heer G. A. J. van IJzendoorn. Al met al was het een zeer ge slaagde middag, waarop velen met genoegen zullen terugzien.. In de vorige Flitsen vermeldden wij reeds dat er nog één inzender was die in dit nummer nog even onder Uw aandacht gebracht zou worden. Dat is de heer Popping, die enige tijd geleden een advies gaf over een aan te schaffen deeg mengmachine. Eigenlijk was dit niet een direct idee, maar wel was het een blijk van meedenken en mee willen j werken aan de opbouw van ons bedrijf en daar gaat het in feite j Zijn inzending werd dan ook be loond met 40.en wij hopen dat er uit dit feit inspiratie geboren zal worden. Nieuwe inzendingen waren er deze keer weinig, maar toch ging één der personeelsleden van de L.F., dank zij een goed idee inzake de veiligheid, met 7.50 naar huis! Enkele andere inzenders ontvin gen respectievelijk ƒ5.en 2.50 zodat we weer met frisse moed doorgaan.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 1