Twaalf obers draafden zich buiten adem Ideeënbus A/bert Heijn v/erc/e feest iMkiü s%. AH-FLITSEN Districtsleider M. B. Middelkoop roept de ober. Vrolijkheid tijdens het diner. Wachtend op „Entrèe Parisienne Een aperitiefje om de eetlust te stimuleren. Een ogenblik voor de fotograaf. Aansluitend op de prijs-uitreiking door de lieer G. Heijn in het ontspanningsgebouw, het officiële gedeelte van de feestelijke dag, die de directie aan 50 chefs en hun dames had aangeboden, verzamelde men zich in het Apollo-paviljocn te Amsterdam, om in een gezellig samenzijn de feestvreugde hoogtij te laten vieren. Na een uurtje apéritief in het derschatten capaciteiten bezit restaurant, togen de feestgangers Tussen de gangen door gaf de om 6 uur naar de keurig eetzaal. Wat wij hoorden en zagen Een teleurstelling stond op de mannelijke gezichten te lezen, toen twaalf obers met de hors d'oeuvre (Entree Parisienne) binnen kwa men. (Hadden zij soms vanwege de naam van het gerecht Entree Parisienne" verwacht, dat andere I figuren dit gerecht zouden serve- i ren?) I De vrouwelijke helft van de Cori- ta's echter, die met zang en dans I de aanwezigen in haar betovering hield, zal toch zelfs zowel figuur- I lijk als letterlijk de meest hoog gespannen verwachtingen niet be- j sehaamd hebben. Een zeer afwisselend cabaret gedekte heer Valk n.l. enkele soli, die de aanwezigheid van een nachtegaal deed vermoeden. Rode anjers Terwijl rayonleider H. de Roode al zijn aandacht concentreerde op het voortreffelijke diner, maakte zijn collega P. J. v. Rooy van dc gelegenheid gebruik, Mevrouw de Roode een anjer aan te bieden. Een rode nog wel! Deze galante geste viel ook Mevrouw Toering ten deel. „Nooit ergens op rekenen, dan valt het altijd mee," is het devies van de welsprekende heer A. P. Wog- nurn, chef van filiaal Boskoop, die een eerste prijs in de wacht sleep te. „Op de dag, dat wij het tele gram ontvingen, waren wij door het dolle heen. Mijn 16-jaiige ver- programma met o.a. de Wama's en koopster jIej. A. p. Verkerk, was rla oen error- Will\7 AThprti WHS dp pc de zanger Willy Alberti, was de oorzaak dat pas om ca. 8 uur het hoofdmenu op tafel kwam. Kunstfluiter Jan Tromp moest al spoedig ervaren, dat ook de heer H. Valk op dit gebied niet te on- Nè de schoonmaak Daar zitten we dan mijn hond en ik in een hoekje van de huiskamer, uil te rusten van de schoonmaak. Zij de hond met een manke poot („loopt ook overal in de weg" en ik met een blauwe nagel, ik presteer wel iets op het gebied van haken in de muur slaan enz., ik doe het ook wel graag, maar het is toch met mij niet zoals men dat in Amster dam wel eens zegt: „Wat zijn ogen zien, dal maken zijn handen Enfin, de gordijnen zijn helder wit (mijn vrouw rookt gelukkig óók), de meubels in de was keurig op plaats en er hangt een alcohol- lucht, vanwege de spiritus, die een geheelonthouder op het slechte pad zou brengen. Maar 't was nodig: ik heb t mijn vrouw volmondig toegegeven en er meteen achteraan gevraagd, waar zij het gehele verdere jaar haar tijd eigenlijk mee zoek brengt Hel antwoord onthoud ik U maar en de plechtige stilte de eerste vier entwintig uur kunt U zich wel in denken. Toch, de sfeer is er nóg niet; alles zo keurig, U weet wel: „zoals het hoort", kortom ik heb het gevoel of ik bij mijzelf op visite ben. Nu de eerste maand géén gebakken vis, géén rondslingerende boeken of kranten, liefst géén brandende kachei, één asbak gebruiken en als je thuis komt, direkt andere schoenen aan. i Hoe dikwijls zijn wij op deze manier, met de beste voornemens, telkens weer opnieuw begonnen? En elke keer kwam er weer opnieuw „de klad" in Gelukkig maar: ik zou het in een vol maakte wereld, lussen volmaakte mensen niet uithouden. Wat zou dat hopeloos saai en ver velend zijnA.-H.-er. de enige, die het hoofd koel heeft gehouden. Natuurlijk tracteerde ik meteen op gebak." Eng „Hoe vond U het Mevrouw v. d. Eng, met uw man, uit handen van de heer G. Heijn, de eerste prijs in ontvangst te nemen?" vroegen wij „Eng!" zei ze. Jammer, dat er geen beker be staat voor de vierde prijs, want dan was hij nu het eigendom ge worden van chef W. Scheelings, van filiaal Amsterdam, Schippers- gracht. Dit was n.l. al de derde keer, dat hij de vierde prijs be haalde. Het personeel staat nog een uitje naar de bioscoop te wachten. Driemaal is scheepsrecht Een personeelsavond vóór en tij dens de O.P.W. hebben chef D. H. Toering van filiaal Tilburg. Heu velstraat de 5e prijs in de O.P.W bezorgd. Drie maal is scheeps- recht, dus ook nog een avondje na de O.P.W. Joop de Leur verzorgde het mu zikale gedeelte van het diner ach ter de piano. Hij is geen onbeken de voor A.H., want reeds in 1936 introduceerde hij met zijn collega Louis Davids bij de heer Heijn thuis, het Boffie Lied. Zijn part ner, de pianist-goochelaar Dick Harris ontfutselde onze heer Schneider zijn portefeuille en no titieboekje. Tot 's nachts één uur Het was voor chef P. J. G. Hoen dervangers van filiaal Renkum de eerste maal, dat hij de O.P.W.-dag meemaakte. Zijn personeel had reeds bij het behalen van de Plus- pluim in de 10e periode van 1956 gezegd: „Chef, wij zorgen, dat U een prijs in de O.P.W. behaalt." Toen de rayonleider, de heer K. R. op de Beek, hem van het nieuws in kennis stelde, heeft hij dezelfde avond nog een avondje belegd tot 's nachts één uur. De echtgenote van chef H. Kam pen, („het eten is heerlijk"), kon aan de manier, waarop haar man de trap opging en de knop van de deur omdraaide, horen, dat hij in de prijzen was gevallen. Met de woorden van chef B. H. van Tiel van filiaal Arnhem, Lawick van Pabststraat, zullen allen, die het voorrecht hadden deze grote dag mee te mogen ma ken, bevestigen: „Het was een groots feest". Van wie zou de feestsigaar links op de voorgrond zijn? De Wama's in een van hun dwaze kolder- nummers. llllllllillllilllillllllllllllHllllllll In afwachting van wat komen gaat. Herkent n Het cabaret schijnt in de smaak te vallen.

Personeelsbladen | 1957 | | pagina 8